Strom, ktorý dáva - Shel Silverstein
Strom, ktorý dáva
9,00 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

"Som presvedčený, že pán Silverstein túto knihu napísal na vnuknutie"zhora". Alebo musel mať poriadne šťastie. Ten, kto ju má, vlastní hodnotný poklad."
Z komentára k španielskému vydaniu

"Kúpil som túto knihu deťom, pretože v tomto jednoduchom podobenstve sa ukrýva vzácny odkaz. Strom, ktorý dáva ma znova vrátil do detstva."
Jay Fisk o vydaní v hebrejčine

"Som Čínanka a čítam túto knihu po čínsky. Je to dojímavý príbeh. Som matka a zvyknem ho čítať svojmu štvorročnému synovi, ktorý knihu zbožňuje. Hovorievam mu: ty si ten malý chlapec a ja chcem byť tým stromom, ktorý dáva. Budem ti pomáhať po celý život, keď to budeš potrebovať. A budem pritom šťastná."
Zeng Čin
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
58
Hmotnosť
288 g
Vydavateľstvo
Občianske združenie Slniečkovo
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
123851
Rozmer
176×245 mm
ISBN
9788089314201
Kategorizácia

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

11 hodnotení

7
1
1
2
0

Zuzana
14.1.2019
Zuzana
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Dlho som rozmýšľala, či napísať recenziu. Verím, že autor sledoval zámer prvotného záujmu priblížiť čitateľovi silu bezpodmienečnej lásky, ktorú reprezentuje strom vo vzťahu k chlapcovi, ktorý reprezentuje ľúbeného (napríklad dieťa).
Ak niekto niekoho tak ľúbi, že si dá odťať ruky (konáre), telo (kmeň), len aby bolo druhému príjemne., (aby bol druhý šťastný - v čase dospelosti chlapca) toto bezpodmienečná láska nie je (v niekoho ponímaní možno). Z môjho pohľadu ide o sebapoškodzovanie a sebaobetu so sústredením sa na prinášanie spokojnosti druhému. Keby išlo v knihe o život, samozrejme, rozumiem. Keby išlo o záchranu vyšších cieľov, chlapcovho zdravia alebo celého sveta, samozrejme, rozumiem. Keby bola láska obojstranná, rozumiem. Strom v mojom ponímaní stráca sebaúctu a sebalásku a obetuje svoj vzácny život (nezmyselne) pre niekoho, kto s ním naposledy trávil aktívne čas, keď bol dieťaťom a dospievajúcim a odvtedy sa oň nezaújmal. Možno strom bez chlapca strácal svoj zmysel, (ako rodič, keď deti vyletia z hniezda) tak svojimi rozhodnutiami strácal svoju skutočnú vlastnú hodnotu. Rástol roky, (prinášal plody, tešil okolie, poskytoval tieň) a sám sa ponúka, aby doň chlapec ťal, aby mu priniesli jeho "plody" vonkajšie šťastie. Takúto formu lásky (obetu pre materiálno - dom, čln) by nemal ukázať ani rodič dieťaťu, a nemalo by to chcieť ani dieťa od rodiča. Tiež mi tu chýba slovo ďakujem alebo prosím, či ľúbim ťa, strom, a akýkoľvek cit vo vzťahu dospelého chlapca k stromu. Viem, že strom to nepotreboval počuť, ale v deckých uškách a srdiečkach má takéto slovo význam. Či bol aj chlapec v závere šťastný, to nevieme. Možno strom reprezentuje samotného Boha a jeho nekonečnú lásku k nevďačnému človeku a celé som to nepochopila... Prosím, učte deti ľúbiť, ale poznať aj svoju hodnotu, hlavne keď si budú hľadať partnerov, aby rozpoznali, kto je ako ten chlapec, ktorý si bude chodiť len brať, a kto je milujúci ako ten strom, ktorý dovolí druhému do seba ťať.
Čítaj viac
Martina Dúšková
7.9.2019
Po dlhom case dal ktosi peknu a hlavne trefnu recenziu. Čítaj viac
Zdenka
9.8.2018
Nádherná knižka nielen pre deti
Knihu si vybrala dcéra, pozerala som sa na ňu, že čo to môže byť, keď je tam takto málo textu a pozrime sa, kniha je neobyčajne dobrá a chytí hneď čitateľa za srdce, vrelo odporúčam. Čítaj viac
ravdo
19.7.2017
uci nevazit si lasku
Neuverite, ale aj ja som bol plny sentimentu.
Ale; strom bezhlavo dava chlapcovi a chlapec len berie, berie, berie. Potom pride ako unaveny stary dedo a zase potrebuje len sluzbu od stromu (pnika). Chyba mi tu slovo "dakujem" , 'mam ta rad", "chybal si mi" z chlapcovej strany. Samozrejme, aj ja milujem a budem milovat svoje jedine dieta ako strom chlapca a budem stastny, ak bude stastne, budem mu pomahat, ako len budem vediet, ale poviem mu, ze som trochu smutny, ak trochu lasky sa mi nedostane spat ku mne.
Čítaj viac
Lucia Petrovičová
3.2.2015
dokonale úžasná
Veľmi, ale veľmi krásna kniha. Priam čarovná. Tenučká a s obrovskou dušou! A naviac tie krásne ilustrácie! Zamilovala som si ju, istotne pohladí dušu každého človeka! Čítaj viac
Viera Némethová
1.9.2014
Názor čitateľa
Jedna z najkrajších kníh ktoré poznám. Úžasná vo svojej jednoduchosti a čistote textu aj ilustrácií. Vhodná aj na biblioterapiu. Čítaj viac

Čítaj viac

„S knihami je to ako s ľuďmi: len veľmi malý počet niečo znamená a zvyšok sa stráca v množstve.“

Voltaire