Vojna proti drogám - Antony Loewenstein
Vojna proti drogám
19,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Rovnako ako vo vojne s terorizmom sa aj vo vojne proti drogám točia miliardy dolárov a práve preto nie je ľahké ju vyhrať. Táto kniha vysvetľuje, prečo naďalej trvá, kto z nej profituje a kto sú jej obete.... Čítať viac

19,90 €
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Rovnako ako vo vojne s terorizmom sa aj vo vojne proti drogám točia miliardy dolárov a práve preto nie je ľahké ju vyhrať. Táto kniha vysvetľuje, prečo naďalej trvá, kto z nej profituje a kto sú jej obete. Vojna proti drogám ako politická stratégia existuje v Spojených štátoch od 70. rokov 20. storočia a ich vzor nasledovali aj európske štáty. Je to však prístup, ktorý zlyhal. Jeho výsledkom je obrovský nárast počtu ľudí vo väzení, násilie v rôznych častiach sveta, podpora diktátorských režimov a dramaticky rastúce počty závislých.

Austrálsky novinár Antony Loewenstein precestoval Spojené štáty, Veľkú Britániu, Austráliu, Honduras a Filipíny, aby odhalil všetkých hráčov, ktorí sú do vojny proti drogám zapojení: úradníci, aktivisti, obete, agenti DEA, díleri aj užívatelia. Jeho reportáž z prvej línie odhaľuje, prečo je vojna proti drogám jedným z najtragickejších konfliktov našich čias.
Čítať viac
344 strán
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×225 mm
Hmotnosť
703 g
ISBN
9788099941343
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1226673
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Hadart Publishing

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa vám páčila kniha?

Recenzie, kritiky

"Antony Loewenstein je úžasný novinár a toto je úžasná kniha. Každý, koho zaujíma vojna proti drogám jedna z najväčších katastrof tohto sveta, by si mal túto skvelú knihu prečítať."
Johann Hari, autor knihy Chasing the Scream

"Kniha, ktorú držíte v rukách, je dobre napísaným svedectvom o svete, v ktorom vojna proti drogám zlyhala a nemôže pokračovať. Verím, že na Slovensku prispeje k diskusii o tom, akým prístupom ju raz nahradíme."
Martin Poliačik

"Mnoho ľudí si myslí, že problém s drogami je vyriešený, keďže vojna proti drogám zlyhala a niektoré štáty legalizovali používanie marihuany na rekreačné aj medicínske účely. Táto kniha zaručene búra túto predstavu... Mal by ju prečítať každý, kto sa angažuje v akejkoľvek debate o drogovej politike."
Dr. David Nutt, autor kníh Drugs Without the Hot Air a The Neurobiology of Addiction: New Vistas

„Antonín a Anna sbalili to nejnutnější a vydali se na svou pouť na sever, do města mezi kopci, kde kupodivu ani jedna ulice nevede z vršku ani do vršku, ale jinak tam žijí lidé úplně stejně jako jinde a ani jim se nevyhýbají rány, které tak rádi připisují osudu, i když za většinu špatného nemůže osud, nýbrž zlo v nás.“

Slepá mapa - Alena Mornštajnová
Slepá mapa
Alena Mornštajnová