Knihy
E-knihy

The Hunger Games

Suzanne Collins

Suzanne Collins sa na začiatku kariéry venovala televíznej tvorbe pre deti. Stretnutie so spisovateľom Jamesom Proimosom ju inšpirovalo k písaniu pôvodnej literatúry pre mládež. Popularitu získala vďaka sérii kníh o chlapcovi Gregorovi, ktorý sa podobne ako Alica v krajine zázrakov prepadne do...

Scholastic, 2011
6-7 hodín čítania
Vydavateľstvo
Scholastic, 2011

Sixteen-year-old Katniss Everdeen regards it as a death sentence when she is forced to represent her district in the annual Hunger Games, a fight to the death on live TV. But Katniss has been clse to death before-and survival, for her, is second nature...

Čítaj viac

11,17 €

Bežná cena Bežne 11,72 €

Ušetríte 5%

Dodanie môže trvať viac ako tri týždne

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Sixteen-year-old Katniss Everdeen regards it as a death sentence when she is forced to represent her district in the annual Hunger Games, a fight to the death on live TV. But Katniss has been clse to death before-and survival, for her, is second nature. The Hunger Games is a searing novel set in a future with unsettling parallels to our present. Welcome to the deadliest reality TV show ever...
Čítaj viac
Kúpte spolu
The Hunger Games - Suzanne Collins
Nôž - Jo Nesbo
24,76 €
Ušetríte 3,86 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
464
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
anglický
Vydavateľstvo
Scholastic
Rozmer
130×196 mm
ISBN
9781407109084
Naše katalógové číslo
119406

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,8 / 5

298 hodnotení

988
124
33
9
7

Najužitočnejšie recenzie

5
6.11.2013
Musím uznať, že prvá kniha - Hry o život bola asi najlepšia kniha, ktorú som kedy čítal. Nechýbalo tam napätie, emócie, človek sa zamyslí či je naozaj reálne posielať deti na smrť. Keď som začal čítať knihu, nezisťoval som si dopredu o čom je a som rád, že som tak urobil. Každý koniec kapitoly núti čítať ďalšiu a ďalšiu až kým človek knihu neprečíta. A posledné kapitoly boli skutočne infarktové stavy. :)
Čo sa týka druhej knihy - Skúška ohňom, mala trošku pomalší rozbeh, premýšľal som čo autorka ešte prinesie. No a po zlomovom momente zhruba v polovici knihy to prišlo. Znova akcia, napätie, dráma až do napínavého konca.
Tretia kniha je asi najslabšia zo všetkých troch, nie je zlá, skôr by som povedal, že prvé dve boli napísané až príliš dobre. :) Musím uznať, že som sa nútil čítať poslednú knihu, ale ku koncu takisto prišiel zlom a už som chcel vedieť ako to všetko skončí. :)
Každopádne autorku chválim a vôbec neľutujem, že sim túto knihu chytil do rúk. Ale bolo by skutočne možné v budúcnosti uskutočniť niečo také ako Hry o život ??
Čítaj viac
Radim Kabeláč
Radim Kabeláč
2
22.8.2012
Chudoba, hlad a bída naučí člověka různým způsobům žití. Promiňte, v téhle situaci spíše přežití. A na přežití je tato kniha postavena. Nemáte nic,ale máte rodinu. Pokud Vám chtějí vzít i vaše blízké, uděláte pro ně cokoliv. Ovšem, vyměnit jejich život za váš s tím že máte šanci jedna ku dvanácti na přežití a vrácení se domů?
Zde se přesvědčíte, že cíl a vzájemná pomoc je jedno ze základu pro přežití, a že i v bitvě se lze chovat jako člověk. Lidství by mělo zvítězit nad zvířecími pudy přežít, pokud je to jen trochu možné. Jenže ne každý tuto zásadu dodržuje! Buďte ostražití a tuto knihu neberte pouze jako pohádku, protože život je krutý!

Knihu si ve volné chvíli přečtěte. 4/10
Čítaj viac
1.4.2019
Knihu mám rada rovnako ako filmy
Neviem, prečo som si túto trilógiu kúpila, lebo to nie je môj žáner. Bolo to tesne predtým ako som videla prvý film. Kniha sa výborne číta a viem, že sa k nej s odstupom vrátim. Napriek žánru scifi sa mi videla celkom realistická a prorocká, autorka to nepreháňa s technológiami, sústredí sa na pohnútky a psychiku postáv, prostredie je z môjho pohľadu len zaujímavý bonus.
Čítaj viac
Adéla Rosípalová
22.9.2018
Jak poznáte dobrou knihu? Běhá vám z ní mráz po zádech, i když ji čtete podesáté. A pokaždé vám dá něco nového. Což Hunger Games splňuje na výbornou, čím častěji ji čtete, tím víc se vám zařeže pod kůži. Za mě to je jedna z YA klasik, ke kterým se budu ještě ráda vracet.
Čítaj viac
Terezka
24.7.2018
Hoci sú určité drobnosti, ktoré by sa dali knihám vytknúť aj tak si myslím, že táto séria kníh je jednoducho dokonalá. Za mňa je to jedna z najlepších sérií kníh, ktoré som prečítala. Má dej, ktorý Vás okamžite pohltí a celkovo sa mi páči ako autorka dáva postavám reálne charaktery, nie zbytočne vyumelkované, jednoducho vďaka autorke som mala pocit akoby som Katniss poznala celý život. Posledná časť sa však čítala ťažšie no aj tak tejto trilógii nemám takmer čo vytknúť... Kludne si ju prečítam aj 10x.
Čítaj viac
Jan Zalevskyj
7.4.2018
Ďakujem kvôli vám som si tú knihu objednal a stojí naozaj za to :) .
Čítaj viac
Veronika Kačníková
17.2.2018
Napínavý príbeh plný neočakávaných zvratov. Prečítala som mnoho kníh a môžem povedať, že táto je výnimočná, pretože s ničím podobným som sa dosiať nestretla. Vžila som sa do iného sveta, ktorý som si vedela dokonale predstaviť vďaka opisu autorky. Kto hľadá knihu, ktorá ho pohltí tak, že pri čítaní zabudne, že ubiehajú hodiny tak táto je tá pravá.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
The Hunger Games - Suzanne Collins
Nôž - Jo Nesbo
24,76 €
Ušetríte 3,86 €

„Začiatok je vždy iný a prostriedok je vždy zložitý. No koniec je vždy jednoduchý a rovnaký. Na konci vždy niekto príde, niekto odíde, niekto zomrie a niekto zostane.“

Štyri hostiny - Meir Shalev
Štyri hostiny
Meir Shalev