Fantasy sága plná strhujúcich dobrodružstiev, v ktorej sa spájajú prvky afrických dejín, mytológie a fantázie nositeľa Bookerovej ceny Marlona Jamesa. Román, aký ste ešte nečítali... Čítať viac

Ďalšie formáty

Kniha 19,01 €

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Fantasy sága plná strhujúcich dobrodružstiev, v ktorej sa spájajú prvky afrických dejín, mytológie a fantázie nositeľa Bookerovej ceny Marlona Jamesa.

Román, aký ste ešte nečítali.
Stopár je široko-ďaleko známy ako vynikajúci lovec. Ľudia o ňom hovoria, že má dobrý nos, lebo je obdarený výnimočnou pamäťou na vône a pachy. Keď si ho najmú, aby našiel záhadného chlapca, ktorý pred tromi rokmi zmizol, je nútený porušiť vlastné pravidlo, že vždy pracuje sám. Pátraciu skupinu tvorí pestrá zmes postáv a každá z nich má vlastné tajomstvá. Je medzi nimi aj Leopard, bytosť, ktorá sa premieňa z človeka na zviera. Časom však zisťujú, že hľadanie chlapca je životu nebezpečné.
Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Čítať viac

Všetky formáty tohto titulu

Knihy

Na sklade, posielame ihneď
19,01 €
-5 %

E-knihy a audioknihy

E-kniha
Ihneď na stiahnutie
PDF
EPUB
MOBI
13,99 €
Ďalšie
Originálny názov
Black Leopard, Red Wolf
Počet strán
592
Rok vydania
2021
ISBN MOBI
978-80-556-5433-1
ISBN EPUB
978-80-556-5432-4
ISBN PDF
978-80-556-5431-7
Naše katalógové číslo
1159693
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Slovart

Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti? Dajte nám o tom vedieť.

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,0 / 5

5 hodnotení

0
2
2
0
1

Ako sa vám páčila e-kniha?

Recenzie čitateľov

28
10.4.2022
Na tomto diele si určite zgústne náročnejší čitateľ, lebo ja ho rozhodne nepokladám za prechádzku ružovou záhradou. Nasýtilo ma síce na môj vkus až veľkým množstvom vulgarizmov a sexu, no keď som si to všetko nechala rozležať v hlave, tak som usúdila, že by to bez toho nebolo ono. Veď aj v ľuďoch samotných je mnoho prízemných pudov a dodnes na nich mnoho kultúr existuje. Vlastne ma až zarazilo, koľko majú toho ľudia so zvieratami spoločné. Pokračovanie bude asi veľmi zaujímavé. Čítať viac
11
19.12.2021
Čierny leopard, červený vlk bola teda poriadna jazda. :) Už obálka knihy napovedá, že to bude poriadne "farebný mix" štýlov.

Začína sa to ako krimi, vráteniu sa k zmiznutiu chlapca, ktorého pátranie sa snažia nejaké osoby, nevedno prečo, zmariť. Postupne prechádzame do fantasy, ktoré je ozvláštnené nevšednou africkou kultúrou, ktorú spestruje mytológia a dá sa povedať, že aj história.
Všedné nebudú ani postavy. Postava Leoparda, človeka meniaceho sa na zviera, bola skvelým oživením. Jednotlivci, ktorí pátrajú po chlapcovi, ukrývajú tajomstvá, čím sa príbeh stáva dobrodružnejší.

Veľkým plusom knihy je už spomínaná africká kultúra, problémy medzi kmeňmi, ich odlišné zmýšľanie a celá tajomná atmosféra, ktorú navodzuje.

Aj napriek lákavej anotácii sa musím priznať,že samotné čítanie mi trvalo dosť dlho a nečítala sa mi kniha jednoducho. Vyžadovala čas a vnímanie detailov. Ja som sa do nej púšťala naivne, že ju zmáknem za dve večery. No isteže. :)
Ak túžite siahnuť po knihe, ktorá vás vyvedie z vašej komfortnej zóny, ocitnúť sa uprostred kmeňa a exotickéjo prostredia, tak túto knihu od @slovart_vyd určite nenechajte dlho ležať.
Čítať viac
25
21.11.2021
Čierny leopard, červený vlk nie je kniha vhodná na vyplnenie voľného poobedia. Jej čítanie si totiž vyžaduje hlavne čas a schopnosť vnímať aj tie najmenšie nezrovnalosti. Pre tých dostatočne trpezlivých však otvára bránu do kultúrne úplne odlišného sveta, v ktorom je pravda veľmi premenlivou veličinou. Čítať viac

Čítať viac

„Všetko, čo sa stane, sa stane. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo niečo iné, spôsobí, aby sa stalo niečo iné. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo znova, sa znova stane. Nemusí sa to však stať presne v tomto poradí.“