Veľká ryba - Daniel Wallace
Veľká ryba
12,24 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Veľká ryba

Román mýtických rozmerov

Artforum, 2011
3-4 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Artforum, 2011

Román Daniela Wallacea Veľká ryba (1998) je príbehom Edwarda Blooma, notorického rozprávača a vtipkára, ktorý nedokáže hovoriť pravdu a každú svoju skúsenosť či zážitok zveličí a prikrášli do fantastických rozmerov...

Čítaj viac

12,24 €

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Román Daniela Wallacea Veľká ryba (1998) je príbehom Edwarda Blooma, notorického rozprávača a vtipkára, ktorý nedokáže hovoriť pravdu a každú svoju skúsenosť či zážitok zveličí a prikrášli do fantastických rozmerov. Edwardov syn ho opisuje ako "Santa Klausa skríženého s veľkonočným zajačikom - obaja sú veľmi smiešni a rovnako tak aj neskutoční". To, čo sa pred čitateľmi odvíja ako neuveriteľný príbeh s komickými prvkami, je výsledkom Wallaceovho rozprávačského majstrovstva parodujúceho antické mýty a predovšetkým mýtus, že všetci Južania sú v rozprávaní neprekonateľní.
Veľká ryba je veselou knihou o vážnej téme; z úzadia sa neustále ozýva ústredný vzťah medzi synom a otcom, ktorých nanovo spája predzvesť otcovej smrti.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
240
Hmotnosť
290 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Artforum
Rozmer
108×171 mm
ISBN
9788089445257
Naše katalógové číslo
115625

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

7 hodnotení

4
3
0
0
0

Ružová knižnica
26.9.2014
skvelá kniha plná neuveriteľných príbehov
Stalo sa to jedného obyčajného dňa, keď synovi zavolali, že jeho otec umiera. Syn si spomína na historky, ktoré otec rozprával počas jeho cesty domov. Jeho otec sa volal Edward Bloom a narodil sa za najsuchšieho leta, vďaka jeho existencii zasnežilo v Alabame (!!!).
Edwardov doktor povie synovi, že niet cesty späť a otec sa už viac nevyzdravie, ako tomu bolo mnohokrát predtým. Syn sa snaží s otcom porozprávať, možno poslednýkrát, no jediné o čom sa otec hodlá baviť sú jeho neuveriteľné príbehy, ktoré (ne)zažil.

Syn sa chce od otca dozvedieť všetko – prečo bol otec tak často preč, keď bol malý. Edward jednoducho nevydržal dlho na jednom mieste, musel sa pohybovať z miesta na miesto, z práce do práce, aby cítil, že je nažive.

Skvelý spoločensko-filozofický román, napísaný rukou skúseného spisovateľa. Obsahuje fantastické príbehy Edwarda: že stretol obra, ázjské siamske dvojičky, bol vo vojne a prežil, získal ženu, po ktorej túžil pritom bola zasnúbená s iným, vybudoval mestečko ...Ale najmä je o veľkých snoch, ktorých sa netreba vzdávať iba preto, že realita je iná a nikto vášmu snu neverí.

Navštívte stránku Ružovej knižnice na FB, kde nájdete viac :)
Čítaj viac
Pomaranc
14.12.2012
Kniha potešila
Číta sa ľahko a napriek tomu nie je banálna. Celkom rada by som si prečítala aj originál, lebo aj preklad je robený takým jednoduchým štýlom, predpokladám, že to bol zámer a aj originál je písaný s takou ľahkosťou. Čakala som možno viac takých "snových" kapitol, ale aj tak dobre, ako je. Čítaj viac
Zuzka Fox
10.6.2012
Odporúčam ;)
Ku knihe som sa dostala náhodou.. nejak na mňa pozerala v kníhkupectve a som rada že som si ju nakoniec kúpila. Autor rozpráva život svojho otca a všetko strašne preháňa. Každý príbeh tak získava vtipnú a niekedy (vlastne dosť často) až absurdnú myšlienku. Niektoré príbehy sú fakt skvelé. Donútia vás smiať sa aj keď sa snažíte zachovať si vážnu tvár (napríklad vo vlaku). Odporúčam pozrieť si aj film, kt. vďaka tejto knihe vznikol. Režíruje ho Tim Burton, čiže stojí za to :) Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac

„Knihy pokladám za najlepšiu výzbroj na cestu životom a ľutujem všetkých inteligentných ľudí, ktorí ich nemajú.“

Maurois Montaigne