Veľká ryba - Daniel Wallace, Artforum, 2011

14,80 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Veľká ryba - Daniel Wallace, Artforum, 2011
Veľká ryba - Daniel Wallace, Artforum, 2011

Veľká ryba

Román mýtických rozmerov

Román Daniela Wallacea Veľká ryba (1998) je príbehom Edwarda Blooma, notorického rozprávača a vtipkára, ktorý nedokáže hovoriť pravdu a každú svoju skúsenosť či zážitok zveličí... Čítať viac

Vydavateľstvo
Artforum, 2011
240 strán
3-4 hodiny čítania

Román Daniela Wallacea Veľká ryba (1998) je príbehom Edwarda Blooma, notorického rozprávača a vtipkára, ktorý nedokáže hovoriť pravdu a každú svoju skúsenosť či zážitok zveličí a prikrášli do fantastických rozmerov... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 15 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Knihy z Knižnej odysey

Naši škriatkovia odporúčajú

Eragon - Christopher Paolini, Fragment, 2024

Viac o knihe

Román Daniela Wallacea Veľká ryba (1998) je príbehom Edwarda Blooma, notorického rozprávača a vtipkára, ktorý nedokáže hovoriť pravdu a každú svoju skúsenosť či zážitok zveličí a prikrášli do fantastických rozmerov. Edwardov syn ho opisuje ako "Santa Klausa skríženého s veľkonočným zajačikom - obaja sú veľmi smiešni a rovnako tak aj neskutoční". To, čo sa pred čitateľmi odvíja ako neuveriteľný príbeh s komickými prvkami, je výsledkom Wallaceovho rozprávačského majstrovstva parodujúceho antické mýty a predovšetkým mýtus, že všetci Južania sú v rozprávaní neprekonateľní.
Veľká ryba je veselou knihou o vážnej téme; z úzadia sa neustále ozýva ústredný vzťah medzi synom a otcom, ktorých nanovo spája predzvesť otcovej smrti.
Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky.
Povoliť cookies a zobraziť
Čítať viac
Počet strán
240
Väzba
pevná väzba
Rozmer
108×171 mm
Hmotnosť
290 g
ISBN
9788089445257
Rok vydania
2011
Naše katalógové číslo
115625
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Artforum
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

9 hodnotení

4
5
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

19
Radhostov meč - Juraj Červenák, 2022
Práve čítam
Radhostov meč

Milovníčka sveta fantasy a mýtov. Moja láska k fantasy ide ruka v ruke s láskou k histórií, zvykom, folklórnym príbehom, a tak sa v mojej čarovnej knižnici nachádzajú aj knihy o historií, starých civilizáciach. Do sveta magických bytostí a čarovných slávností ma v detstve priviedli knihy ako Pán prsteňov a Temné hmoty, a nemienim tento svet opustiť :)

Dominika Szabóová
Overený zákazník
10.7.2022
Na prvý pohľad jednoduchý príbeh, na pozadí ktorého môžme sledovať smutný príbeh o nepoznaní otca. Prostredníctvom fantastických príbehov, plné nadprirodzených bytostí, nám hlavný rozprávač, William Bloom, ukazuje svetlé aj temné stránky svojho otca. Každým príbehom sa dostávame bližšie a zároveň ďalej od pravdy. Čítať viac
30

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
21.4.2021
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Tento úspešne sfilmovaný román Timom Burtonom, mám v jeho filmovej podobe veľmi rada, preto som neváhala siahnuť aj po tej knižnej. V oboch spracovaniach je príbeh výnimočný a zanechá vo Vás iné pocity. Odporúčam preto oboje. No priznám sa, že Burtonov magický šmrnc prevážil misku váh na jeho stranu.
Román je veselou knihou o vážnej téme, takým netradičným podaním zmierenia vzťahu otca so synom, spája ich predzvesť otcovej smrti. Je plný tých najúžasnejších a najfantastickejších vecí. Otec, notorický rozprávač, každú svoju životnú skúsenosť či zážitok zveličí a prikrášli do neuveriteľných rozmerov, pohybujeme sa za hranicami pravdy v nekonečnom svete fantázií. Otvára sa nám neuveriteľný životný príbeh s komickými a mystickými prvkami a čitateľ vlastne netuší aká hlavná postava v skutočnosti je. Netuší to ani jej syn William, podarí sa mu nakoniec priblížiť otcovej podstate? Skrz spomienky obľúbeného, neporaziteľného a odvážneho Edwarda Blooma Vás ladne a pútavo prepraví autorov rozprávačský talent. Stránky hravo preplávate ako “Veľká ryba”. Záver je skutočne skvelou bodkou.
Čítať viac
Ružová knižnica
Neoverený nákup
26.9.2014
skvelá kniha plná neuveriteľných príbehov
Stalo sa to jedného obyčajného dňa, keď synovi zavolali, že jeho otec umiera. Syn si spomína na historky, ktoré otec rozprával počas jeho cesty domov. Jeho otec sa volal Edward Bloom a narodil sa za najsuchšieho leta, vďaka jeho existencii zasnežilo v Alabame (!!!).
Edwardov doktor povie synovi, že niet cesty späť a otec sa už viac nevyzdravie, ako tomu bolo mnohokrát predtým. Syn sa snaží s otcom porozprávať, možno poslednýkrát, no jediné o čom sa otec hodlá baviť sú jeho neuveriteľné príbehy, ktoré (ne)zažil.

Syn sa chce od otca dozvedieť všetko – prečo bol otec tak často preč, keď bol malý. Edward jednoducho nevydržal dlho na jednom mieste, musel sa pohybovať z miesta na miesto, z práce do práce, aby cítil, že je nažive.

Skvelý spoločensko-filozofický román, napísaný rukou skúseného spisovateľa. Obsahuje fantastické príbehy Edwarda: že stretol obra, ázjské siamske dvojičky, bol vo vojne a prežil, získal ženu, po ktorej túžil pritom bola zasnúbená s iným, vybudoval mestečko ...Ale najmä je o veľkých snoch, ktorých sa netreba vzdávať iba preto, že realita je iná a nikto vášmu snu neverí.

Navštívte stránku Ružovej knižnice na FB, kde nájdete viac :)
Čítať viac
Pomaranc
Neoverený nákup
14.12.2012
Kniha potešila
Číta sa ľahko a napriek tomu nie je banálna. Celkom rada by som si prečítala aj originál, lebo aj preklad je robený takým jednoduchým štýlom, predpokladám, že to bol zámer a aj originál je písaný s takou ľahkosťou. Čakala som možno viac takých "snových" kapitol, ale aj tak dobre, ako je. Čítať viac
Zuzka Fox
Neoverený nákup
10.6.2012
Odporúčam ;)
Ku knihe som sa dostala náhodou.. nejak na mňa pozerala v kníhkupectve a som rada že som si ju nakoniec kúpila. Autor rozpráva život svojho otca a všetko strašne preháňa. Každý príbeh tak získava vtipnú a niekedy (vlastne dosť často) až absurdnú myšlienku. Niektoré príbehy sú fakt skvelé. Donútia vás smiať sa aj keď sa snažíte zachovať si vážnu tvár (napríklad vo vlaku). Odporúčam pozrieť si aj film, kt. vďaka tejto knihe vznikol. Režíruje ho Tim Burton, čiže stojí za to :) Čítať viac

Vydavateľstvo Artforum

Čítať viac

„Charlie jemne pohladil povrch pultu. Koľko rozhovorov viedol ponad tento kúsok kameňa? A koľko kníh sa prenieslo ponad tento pult, aby zmenili život? Dokonca aj zachránili život? Knihy to dokážu. To bol hlavný dôvod, prečo Charlie veril v kníhkupectvo.. “

Most - Karen Kingsbury, 2017
Most
Karen Kingsbury