Knihy
E-knihy

Bosorkina dcéra

Okamžitý download
EPUB
MOBI
3 hodiny čítania
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ, 2008

Jana Pronská aj svojím druhým príbehom lásky úspešne zapĺňa medzeru v oblasti ľúbostného románu s historickým pozadím. Soraya, krásna dcéra maurského emira, sa po zatknutí otca a upálení matky ukrýva v kláštore...

Čítaj viac

5,50 €

Bežná cena Bežne 8,27 €

Ušetríte 33%

Okamžite na stiahnutie

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o e-knihe

Jana Pronská aj svojím druhým príbehom lásky úspešne zapĺňa medzeru v oblasti ľúbostného románu s historickým pozadím.
Soraya, krásna dcéra maurského emira, sa po zatknutí otca a upálení matky ukrýva v kláštore pred pomstychtivým dôstojníkom inkvizície De Vascadom. Až keď sa na scéne zjaví vyslanec francúzskeho kráľa Bernard de Brémy, podarí sa jej otcovi vyjednať vlastnú slobodu a dcérinu ochranu výmenou za rodinné klenoty. Ani mladý vyslanec však nie je odolný voči intrigám a jeho pochybnosti o nevine Soraye, ktorú si vzal za manželku, narastajú. Až nasledovné búrlivé udalosti rozotnú uzol podozrení a de Brémy sa ponáhľa zachrániť svoju lásku po druhý raz. Je však otázne, či zvíťazí nad rozmarmi osudu, na aké býva obyčajný smrteľník prikrátky...

Jana Pronská sa narodila v Gelnici a maturovala v Spišskej Novej Vsi. Spolu s manželom a tromi deťmi žije v Nálepkove. Miluje romantické príbehy a stredovek. Bosorkina dcéra je jej druhý román po úspešnom historickom príbehu Zlatníkova chovanica.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Bosorkina dcéra - Jana Pronská
Zlatníková chovanica - Jana Pronská
13,40 €
Ušetríte 5,82 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
208
Vydavateľstvo
Slovenský spisovateľ
Jazyk
slovenský
Naše katalógové číslo
111657
Rok vydania
2008

Recenzie

Ako sa vám páčila e-kniha?

4,6 / 5

141 hodnotení

105
16
16
3
1

Oľga
2.8.2018
Bosorkina dcéra
No taktiež prečítaná na "jedno posedenie". Oddychové ľahké čítanie, také ženské...
Ešte nemám všetky romance od Pronskej, ale už sa na tom pracuje...
Teším sa, veď nemusím čítať len detektívky a ťažké vojnové romány. Pri takejto krásnej knižke si úplne odpočiniem a premýšľam potom, či to tak mohlo byť...
Čítaj viac
Dagmar Parobková
19.7.2018
Bosorkina dcéra
Historické romány čítam najradšej. Žiaľ, túto knihu by som v žiadnom prípade nenazvala historickou len pretože sa odohrávala V dobe inkvizicie, príbeh by som ešte " brala", koncept je dobrý, ale chýba mu určitá hĺbka, rozvinutie postáv a deja pribehu, historicky veľmi povrchne. Cukrová vata pre dievčatá vo veku pätnásť rokov .Jednoduchá romantika- červená knižnica.
Čítaj viac
25.5.2018
Bolo to fajn
Od autorky som už čítala jednu knihu a keď som si potom pozerala čo by sa mi mohlo ešte páčiť a požičala by som si to z knižnice narazila som na túto knihu a zaujala ma.Bohužiaľ musím napísať že z knihy som nebola taká nadšená.Príbeh mohol byť viac prepracovaný a miestami to aj na mňa bolo presladené.Určite si však budúcnosti od tejto spisovateľky ešte niečo prečítam. :)
Čítaj viac
Luna
17.4.2018
Naj kniha
Toto je druha kniha ktorú cítam od Janky Pronskej. Mám rada historické romány so slovenských dejín veľmi sa mi to páčilo a budem sa tejto autorky držať Neolutujete ani knihy Kliatba a dalšie :)
Čítaj viac
Rina Parajová
21.3.2018
Príbeh, v ktorom Pronská nezachytáva slovenské dejiny, ale zameriava sa na španielsku inkvizíciu. Na to, aké ľahké bolo ženy obviniť z bosoráctva a že aj láska bývala voči inkvizítorom krátka. Tento príbeh je o vášnivej láske hrdinkiných rodičov a láske hlavnej hrdinky Soraye s markízom de Brémy. O tom, či sa dokážu s inkvizíciou popasovať a byť šťastní naveky... Je tam všetko, čo tam má byť.
Čítaj viac
Alexandra Šipošová
15.11.2017
milo prekvapila
trošku som sa tejto slovenskej autorke vyhýbala , ale keď som ju už začala čitať bola som milo prekvapená ...mám rada historické romány s anglických dejín...toto bolo síce niečo iné ale veľmi sa mi to páčilo a budem sa tejto autorky držať :)
Čítaj viac
Karolína
8.7.2016
Názor čitateľa
Pronská je výborná spisovateľka, nesklamala ma ani tentokrát, v knižnici mám všetky jej diela. Kniha sa číta jedným dychom, v napätí vás drží až do poslednej kapitoly. Teším sa na ďalší nový román.
Čítaj viac
Diana Molitorisová
14.5.2016
Užasná kniha
Tentoraz sa pani Pronská síce nezdržala na Slovensku, ale svojim perom ma i tentoraz očarila a uchvátila. Tento príbeh je plný napätia, kedže až na jeho konci sa dozvedáme niektoré podstatné veci. Nehovoriac o autorkinom umení pri písaní všetkych scén a rozloženie delenia dejových línii. Úžasná kniha. Odporúčam!!!!!
Čítaj viac
Anna Šabíková
12.5.2016
Názor čitateľa
Ďalšia kniha od Pronskej do mojej zbierky a zase nesklamala, je to vynikajúca kniha.Obľúbila som si jej knihy, lebo v každej je aj kúsok romantiky aj kúsok histórie.
Čítaj viac
Alena Precechtelová
3.5.2016
Krásny román
Janka Pronská opäť splnila moje očakávania . Bosorkina dcéra je krásna knižka , kde sa dočítame nielen o láske a nenávisti , ale aj sa poučíme z histórie . Pani Janka Pronská vždy vo svojich knižkách opisuje pravdivé skutočnosti z histórie a takto nám ju nevtieravým a zaujímavým spôsobom približuje . Ďakujem pani spisovateľke za jej krásne knižky a teším sa na jej ďalšie knižky .
Čítaj viac

Čítaj viac
Čítaj viac
Kúpte spolu
Bosorkina dcéra - Jana Pronská
Zlatníková chovanica - Jana Pronská
13,40 €
Ušetríte 5,82 €

„Čítanie je jedno z najväčších potešení, ktoré ti môže samota dať.“

Harold Bloom