Vianoce
Odpor - Stephen King
Odpor

27,15 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Odpor

Začína sa súboj o novú podobu ľudstva

Na začiatku dochádza k zlyhaniu ľudského faktora, na konci zem posievajú mŕtvoly. Nedostatky v zabezpečení laboratória na vývoj biologických zbraní a príliš starostlivý otec... Čítať viac

4,7 98 hodnotení
Vydavateľstvo
Ikar, 2021
1080 strán
15 hodín čítania

Na začiatku dochádza k zlyhaniu ľudského faktora, na konci zem posievajú mŕtvoly. Nedostatky v zabezpečení laboratória na vývoj biologických zbraní a príliš starostlivý otec mladej rodiny spôsobia únik smrtiaceho vírusu superchrípky... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
27,90 €

27,15 €

-3 %
Na sklade, posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania (5)
Svědectví - Stephen King
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2020
Do týždňa

28,15 €


The Stand - Stephen King
Brožovaná väzba
Angličtina, 2011
Viac ako tri týždne

9,99 €


The Stand - Stephen King
Pevná väzba
Angličtina, 1990
Viac ako tri týždne
-5 %

44,74 €


Svědectví - Stephen King
Pevná väzba s prebalom
Čeština, 2008
Vypredané

21,34 €


The Stand - Stephen King
Brožovaná väzba
Angličtina, 2007
Vypredané

12,53 €


Ďalšie knižné vydania

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Na začiatku dochádza k zlyhaniu ľudského faktora, na konci zem posievajú mŕtvoly. Nedostatky v zabezpečení laboratória na vývoj biologických zbraní a príliš starostlivý otec mladej rodiny spôsobia únik smrtiaceho vírusu superchrípky. Nezastaviteľná choroba v priebehu niekoľkých týždňov vyhladí viac ako deväťdesiatdeväť percent svetovej populácie, zvyšky sa brodia v troskách civilizácie. Tí, čo prežili, sa vydajú na cestu – tajuplné sny ich ako magnet priťahujú do Las Vegas, kde sa usídlil muž s mnohými menami a podobami, alebo k domčeku uprostred kukuričných polí. Ten obýva staručká Matka Abagail, ktorej Boh dožičil dlhý život, aby mu pomohla naplniť Plán. Svet sa ešte len spamätáva z katastrofy a na šachovnici dobra a zla sa už rozohráva partia, v ktorej sa komunita na strane svetla musí postaviť na odpor temnote. Zvíťazí temný muž, ktorý ovláda mágiu, alebo starena, ktorá si aj v úctyhodnom veku stoosem rokov sama pečie koláče?

V románe Odpor Stephen King na veľkej ploche majstrovsky vykresľuje uveriteľný postapokalyptický svet, ale aj oveľa desivejšie zákutia ľudskej duše.
Čítať viac
Originálny názov
The Stand
Počet strán
1080
Väzba
pevná väzba
Rozmer
125×200 mm
Hmotnosť
868 g
ISBN
9788055177052
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1088677
Vydanie
1
Štýl
mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
44,05 €

Hodnotenia

4,7 / 5

98 hodnotení

77
18
5
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Posolstvo, námet, či brilantný rozprávačský talent robia z tejto knihy skutočne vynikajúci postapokalyptický román.
Mnohí kritici však tvrdia, že King má slabosť pre siahodlhé romány, ktoré by však v skrátenej verzii mali podľa nich oveľa lepší čitateľský efekt.
Avšak práve rozsah jeho diel, či už ide o Svědectví, Pod Kupolou a i. je zárukou, že je pred nami určitá čitateľská výzva, ktorá sa netýka len hrúbky knihy, ale aj orientovania sa medzi jednotlivými postavami príbehu, ich charakterov a snahy udržať sa na vlne krásne rozvíjajúceho sa príbehu, čo nebude ťažké, nakoľko príbeh nie je až taký nereálny, ale zachytáva obyčajných ľudí, ktorí žijú obyčajné životy, až kým to pár vedcov totálne nepokašle a zo sveta sa tak stane jeden pulzujúci vred, proti ktorému však chvalabohu ostalo pár ľudských jedincov imúnnych.
Čakala som, že začiatok knihy bude rozvláčny a bude aj trvať, kým sa začítam, no ostala som prekvapená, nakoľko príbeh sa začal zhurta už od prvej strany a kingov surový prístup zachytávajúci agóniu smrteľného vírusu podobného chrípke, ma okamžite vtiahol do deja.
Narozdiel od postapokalyptického románu Pod kupolou, je Svědectví aj klasickým zápasom dobra
a zla, na poli preživších a temného muža, ktorý mieni ovládnuť svet a dokonca si dovolím tvrdiť, že King sa určite odvoláva aj na svetoznámeho Draculu od Brama Stokera, predovšetkým cez zvieracie atribúty akými sú vrany, líšky, vlci, netopiere, či iné temné tvory, ktoré sú služobníkmi Temného muža. V tomto prípade to môžeme vnímať aj ako istú náväznosť, či asociáciu na siahodlhé kingove dielo s názvom Temná Věž.
Čo sa týka rozprávačského talentu, ten ostáva nezmenený, čiže fanúšikovia Pána Kinga si určite prídu na svoje.
I keď nerada, ale predsa som nútená Kingovi vytknúť miernu nudu, ktorá nastala cca v polovici knihy a tak ako na začiatku spomína aj vydavateľ, v minulosti bola práve kvôli tomu, táto kniha vydávaná ako neskrátená verzia. Hodnote knihy to neuberá kvantitatívne ani kvalitatívne, cez týchto pár strán je nutné sa dostať len dostať a príbeh pokračuje tak ako predtým.
Nakoniec ja, ako verný fanúšik seriálu The Walking Dead som mala často pocit, že kniha je synonymom práve tohto seriálu, čo sa týka sveta, ktorý utrpel vážnu ranu v podobe smrtiaceho vírusu, budovaní komunít a snahy prežiť za každú cenu. Túto skutočnosť priznali aj tvorcovia spomínaného seriálu, ktorí sa inšpirovali práve Svědectvím.
Ako som už spomínala, toto dielo je zásadné nielen čo sa týka tvorby Stephena Kinga, ale dovolím si tvrdiť, že by malo patriť aj do knižnice každého fanúšika postapokalyptických príbehov na poli kníh, filmov, alebo seriálov.


Čítať viac

Recenzie čitateľov

1

Hai, som Ola a milujem fantasy, sci-fi, trilery a knihy od Stephena Kinga:) Neznášam nudné knihy, v ktorých sa nič nedeje a knihy, ktoré sú veľmi jednoduché.

Olívia Lacková
23.10.2022
Top kniha
Toto bola 1. kniha ktorú som čítala od Stephena Kinga a je úžasná….
Tak ako väčšina Kingoviek je aj táto veľmi napínavá a náročná, ale stojí za to ju dočítať dokonca. Je neuveriteľné ako sa v tejto knihe nachádza sci-fi, kúsok fantasy, romantika, horor aj triler a všetko je to neuveriteľne dobre napísané. Neprecitala som lepšiu knihu. Odporúčam každému, kto si rad prečíta napínavú, no nie jednoduchú knihu.
Čítať viac
13
11.2.2022
Ďalší výborný príbeh z pera S. Kinga. Tento raz výborne napísaný postapokalyptický príbeh plný napätia, nepredvídateľných aj prekvapivých zvratov. Vo svete vypukne superchripka, ktorá vyhladí väčšinu ľudskej populácie. Ústrednými postavami ktoré rozdelia preživších sú na strane dobra Matka Abagail a na strane zla Temný muž. Každá jedna strana ma bavila akurát som čakala ešte na záver niečo viac, ale v konečnom dôsledku to bol dobre ukončený príbeh. Čítať viac
ES
7.2.2022
Mierne sklamanie
Kniha začala výborne a veľmi pútavo. Potom však prišlo/odišlo/zase prišlo veľmi veľa postáv, nastali posuny a návraty v čase a priestore, čo pre mňa spravilo v konečnom dôsledku nedočítanú knihu... Koniec sa dozviem iba ak ju sfilmujú... :-) Čítať viac
Kenji
7.5.2022
Bola sfilmovaná už v roku 1994 :-) Čítať viac
Barbora
12.2.2022
Môžes si príbeh pozrieť ako seriál The Stand :D Čítať viac
Daniela
28.1.2022
Od Kinga som čítala lepšie aj horšie
To bola púť! Mám rada hrubé knihy, aj hrubé knihy Stephena Kinga, toto však bolo na môj vkus priveľa. Stačilo by sedemsto, osemsto strán a príbeh by bol bohatší. Román je preľudnený, aj keď postavy sú rôzne a napísané majstrovsky ako je u Kinga zvykom. Tom Cullen a Kojak boli úžasní! Odpor je akýsi dobový Pán prsteňov, analógia večného boja dobra proti zlu, uzavretý kruh, v ktorom dobrí milujú a zlí... nemilujú, či už sú ich miliardy alebo len zvyšky ľudstva po epidémii superchrípky. Autor tu zároveň uvažuje, prečo je toľko zla vo svete, ktorému vládne všemocný a milujúci Boh: ,,Boh vždy žiada obete. Na rukách má krv. Prečo je to tak? Neviem. Nie som veľmi inteligentný človek. Možno si za to môžeme sami," hovorí hlavný hrdina. King zobral pandémiu z tohto konca, mňa by však zaujímali aj praktickejšie otázky - napr. objasniť kto, prečo a ako vytvoril smrtiaci vírus, akým omylom sa dostal do sveta. Chýba mi tu aj napätie, stránky som dychtivo obracala len nejakých posledných 150 strán. Moja ôsma Kingova kniha, nie najhoršia, ale zďaleka ani nie najlepšia, taká aktuálna v časoch koronavírusu (až som si myslela, že je to novinka, nie desiatky rokov starý román). Najbližšie ma čaká prvý horor od kráľa hororu, počtom strán sa však Odporu ani zďaleka nevyrovná. Ten som, mimochodom, čítala 17 dní. Čítať viac
7

Študentka veteriny. Namiesto Kinga by som si mala čítať anatómiu alebo mikrobiológiu -- hups..

Anna Chomová
28.1.2022
Kniha zhltnutá za týždeň
Števko opäť nesklamal a knihu som si úplne zamilovala. Príbeh sa až nepríjemne moc podobá dnešnej realite. Ako spomína aj na začiatku knihy, príbeh je predĺženou verziou a z 700 strán sa rozšíril na viac ako 1000. Mne osobne to absolútne nevadilo a stránky som hltala nezdravou rchlosťou. Niekedy mi prídu Kingove opisy nepotrebné, no v tejto knihe som nenarazila ani na jeden zbytočný alebo zdĺhavý. Všetko do seba krásne zapadá ako puzzle a neraz som mala slzy na krajíčku. Knihu si zakladám na poličku s tým, že sa k nej určite ešte raz vrátim. Odporúčam každému Kingovmu fanúšikovi. :) Čítať viac
Erika
21.12.2021
Dosť dobré
Som ešte len na 400-tej strane, ale človek číta viac-menej o realite všedných dní, ale aj tak je kniha super. Čítať viac
Monika
12.12.2021
Ako súčasnosť?
Ku knihe Odpor poviem asi toľko, že tak dlho ako som na ňu cakala a tešila sa, tak rada teraz som, že už ju mám prečítanú. Ale to najmä kvôli tomu, aká dlhá a miestami únavná tá kniha je. Ale to, že som knihu dočítala, ke znamenie, ze stojí za to.
Ako autor sám povedal, nová verzia knihy Odpor je od tej pôvodnej dlhšia, viac rozvíja príbehy postáv, ale hlavný motív nemení. A čo znamená, keď sám King na svoje dielo povie, že ešte viac rozvíja dej? Klasických 500-800 strán rozšírených na vyše 1000 s ešte viac “zbytočnými” stranami s opismi a dialógmi, ktoré sú prebytočné, no rovnako aj potrebné pre celkový obraz.
Asi nie úplne každému by sa v súčasnej dobe chcelo čítať o smrtiacej chrípke, ktorá zabije 90% populácie. Ale vlastne presne o tom je kniha. A samozrejme nebol by to ten správny King, keby príbeh nerozšíri o niečo viac, niečo vyššie, niečo, čo spája a zároveň rozdeľuje všetkých, čo prežili.
Čítať viac
Pavel Gavorník
7.12.2021
názor čitateľa
Milujem knihy ako je táto. Kedy sa vyše tisíc strán máli. Keď Vás kniha vtiahne do deja, že s postavami žijete až tak do hĺbky, že spolu s nimi pocítite na lícach páľavu po výbuchu, chlad nemilosrdnej zimy zarývajúci sa až po nechty, zápach šíriaci sa z temného tunela či vôňu a triviálnu radosť z čerstvo upečeného koláča. Kedy máte pocit, že kladné aj záporné postavy poznáte odmalička, veď o ich svetlých aj temných stránkach viete skoro všetko. Odpor je komplexná a sofistikovaná kniha. Ako keď v kuchyni otvoríte ten správny šuplík, v ktorom nájdete všetky koreniny sveta na prípravu výnimočného, dobre stráviteľného jedla (niektoré koreniny sú skutočne jedinečné - z mnohých napr. spomeniem pamätného "Smetiara" a jeho dejovú linku od začiatku až do konca). Pokiaľ hľadáte knihu so zmesou žánrov, s prvkami mysteriózneho thrilleru, dobrodružného road tripu, s úvahami na tému náboženstva, sociológie a ľudskej osobnosti, boja dobra a zla, Odpor Vám ponúkne epické degustačné menu. PS: Preklad je výborný. Čítať viac

Čítať viac
Čítať viac
Kúpte spolu
44,05 €

„Lidská svoboda podle Needlemana znamenala uvědomit si absurditu života. „Bůh mlčí“ říkával rád. „Teď ještě přimět člověka, aby sklapnul.““

Obhajoba šílencova - Woody Allen