Knihy
E-knihy
13,77 €

Bežná cena Bežne 14,24 €

Ušetríte 3%

Na sklade, posielame ihneď

Odporúčané tituly a kolekcie

13,77 €

Viac o knihe

V starých gréckych povestiach mali významné miesto povesti o Tébach, tzv. tébsky cyklus. Udalosti spájané s boiótskymi Tébami často využívali vo svojej tvorbe aj najvýznamnejší dramatici 5. stor. pred Kr. Sofokles ako jeden z nich sa po námet svojich drám často obracal k týmto povestiam. A práve drámy, v ktorých oživil udalosti dávnych Téb, sa stali jednými z najvýznamnejších dochovaných antických diel.

Tragédie Kráľ Oidipus, Oidipus na Kolóne a Antigona, i keď autor ich nenapísal v rovnakom období, tvoria zaujímavú trilógiu, v ktorej sa dozvedáme o udalostiach pradávnych Téb. No nielen to, pretože tieto tragédie majú silný emocionálny náboj. Ukazujú útrapy človeka postihnutého neľútostným osudom, ale hovoria i o práve, ktoré človeku patrí, a spravodlivosti, ktorej sa dostáva ľuďom za ich činy.

Sofokles bol veľmi obľúbeným autorom, šťastným dieťaťom svojej doby. Všetky jeho drámy boli úspešné a zožal za ne úspech. Z jeho diela sa nám zachovalo sedem tragédií a práve tri z nich, ktoré ponúkame čitateľom v našej publikácii, patria k tým najlepším.

Publikáciu dopĺňa štúdia Miloslava Okála Cyklus tébskych tragédií, ktorá prehľadne predstavuje udalosti starých Téb zachytené v dielach dramatikov a podáva stručný rozbor zachovaných tragédií tébskeho cyklu.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Kráľ Oidipus, Oidipus na Kolóne, Antigona - Sofokles
Hamlet - William Shakespeare
20,35 €
Ušetríte 0,79 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
294
Hmotnosť
240 g
Rok vydania
2011
Väzba
brožovaná väzba
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Thetis
Rozmer
135×205 mm
ISBN
9788089520022
Naše katalógové číslo
108659

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,6 / 5

10 hodnotení

7
2
1
0
0

Lenka
19.9.2015
Názor čitateľa
staru verziu krala oidipa som prečitala na jeden dych, mala som z neho užasny zažitok. tato verzia s predošlou poriadne kontrastuje, musela som sa pri čitani premahať, vôbec sa mi to nepačilo... tento preklad rozhodne neodporučam, stary ano
Čítaj viac
Zdenko Michalov
12.6.2013
Názor čitateľa
výborná kniha pre niekoho, kto sa zaujíma o dejiny. Klobúk dole pred Sofoklom, bol vážne výnimočný. Ak niekto uvažuje či si má kúpiť túto knihu, tak to určite a bez váhania.
Čítaj viac

Kúpte spolu
Kráľ Oidipus, Oidipus na Kolóne, Antigona - Sofokles
Hamlet - William Shakespeare
20,35 €
Ušetríte 0,79 €

„Čítal mi a ja som sa doňho zaľúbila tak, ako keď človek zaspáva. Pomaly, pomaličky a potom zrazu úplne.“

Na vine sú hviezdy - John Green