Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Pakistanská princezná - Monika Wurm, Gabriela Kocmálová, 2021

11,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Pakistanská princezná - Monika Wurm, Gabriela Kocmálová, 2021
Pakistanská princezná - Monika Wurm, Gabriela Kocmálová, 2021

Pakistanská princezná

Každý sa snažil sebavedomú Angeliku odhovoriť od cesty do Pakistanu. Krásna Slovenka aj napriek dobre mieneným varovaniam rodiny a priateľov, prijala ponuku práce modelky od... Čítať viac

4,4 55 hodnotení
Vydavateľstvo
Gabriela Kocmálová, 2021
326 strán
5-6 hodín čítania

Každý sa snažil sebavedomú Angeliku odhovoriť od cesty do Pakistanu. Krásna Slovenka aj napriek dobre mieneným varovaniam rodiny a priateľov, prijala ponuku práce modelky od známej spoločnosti, so sídlom v Láhaure... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v 7 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach
Ďalšie knižné vydania
Pakistanská princezná - Monika Wurm, Via Bibliotheca, 2014
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2014
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Ohromný svet - Ed Yong, Tatran, 2023
Pakistanská princezná - Monika Wurm, Gabriela Kocmálová, 2021
11,90 €

Viac o knihe

Každý sa snažil sebavedomú Angeliku odhovoriť od cesty do Pakistanu. Krásna Slovenka aj napriek dobre mieneným varovaniam rodiny a priateľov, prijala ponuku práce modelky od známej spoločnosti, so sídlom v Láhaure.

Hlavná hrdinka má už viacero skúseností s modelingom po celom svete. To ešte netuší, že práve v Pakistane na ňu čakajú zážitky, ktoré by jej nezišli na um ani v najhoršom sne.
S jej hostiteľmi si od začiatku znamenite rozumie, okrem chladného a nepríjemného majiteľa firmy si ju každý obľúbil.

Angelika sa jedného dňa chystá stretnúť s virtuálnym priateľom z Pakistanu, ktorého spoznala cez sociálnu sieť. K stretnutiu však nedôjde, pretože tesne pred tým ju niekto unesie. Príbeh naberie nečakaný spád a zelenooká Európanka bude pod hrozbou prinútená vydať sa proti svojej vôli. Kto z niekoľkých nápadníkov bude jej nenávideným manželom?

Nechajte sa zviesť čarom orientu, erotickým iskrením a dobrodružným príbehom z prostredia tajomného a zároveň podmanivého Pakistanu.
Čítať viac
Počet strán
326
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×210 mm
Hmotnosť
530 g
ISBN
9788099985132
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1076933
Štýl
erotický, romantický, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Gabriela Kocmálová
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,4 / 5

55 hodnotení

37
10
3
5
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

5

Milujem romantiku ale siahnem aj po iných žánroch. V knihách mám rada keď sa rozoberajú aj vážnejšie témy. Som romantická duša, veselá povaha a rada veľa rozprávam :-)

Klára Kocúrová
Overený zákazník
6.7.2023
Potrápila ma
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Dve hviezdičky...pre niekoho veľa, pre niekoho málo. Pre mňa k tejto knihe tak akurát. Žiadne hodnotenie pre mňa nie je urážlivé. Ak by bola kniha veľmi zlá, nedočítala by som ju a hodnotenia by sa nedočkala... Ďakujem za pochopenie.
Zo začiatku by som chcela vypichnúť čo sa mi páčilo. Ak by som išla postupne taký celý začiatok knihy, alebo lepšie prvá polovica bola výborná. Krásne opísané zvyky a tradície v krajinách s islamským vierovyznaním. Napríklad ako sestra rodiny, do ktorej prišla fotiť opisuje výber manžela/ky rodičmi. Nikdy som to nechápala a priznám sa, že som mala predsudky. Vďaka tejto knihe som zmenila viacero názorov.
Pokračujem výberom hlavnej postavy Angeliky. Pri nej chcem pochváliť skôr fyzickú stránku a nie tu psychickú. Ku koncu mi bola nesympatická a najradšej by som ju prefackala. Krásna plnoštíhla blondína s krivkami aké majú normálne ženy. Za toto autorke veľmi ďakujem.
Poďme na to negatívne. Nerada vyčítam ako sa príbeh vyvíja alebo celkovo dej. Takto si to autorka vymyslela. Tu mi to však nedá niečo nepovedať. Ak by mi niekto urobil to čo Adel urobil Angelike, tak v živote by som sa k nemu nedokázala nič cítiť. Extrém pre mňa bol, že sa vydával za tri osoby, prenasledoval ju, dýchal jej na krk. Ten únos už bol tak cez čiaru, že NEEXISTUJE aby som mu to odpustila. Bol to obyčajný psychopat. A ona tiež!!!
Knihu som čítala tak dlho, pretože som nedokázala čítať rýchlejšie tie pasáže kde ho nenávidí ale vlastne je vzrušená zo všetkého čo povie alebo urobí.
Záver bol za mňa trocha odseknutý. Druhú polovicu knihy to bola mexická telenovela a točili sme sa okolo jedného a toho istého.
Samozrejme toto je môj názor, prečítajte si a vytvorte si vlastný. Od autorky som jednu knihu čítala, a tak viem, že aj keď mi táto nesadla nebojím sa siahnuť po ďalšej.
Čítať viac
20

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
Overený zákazník
24.1.2023
výborne opísaná kultúra
Prvá vec: autorka to so slovami vie výborne, dlho som nečítala takú krásnu slovenčinu (aj keď tam boli nejaké chyby v čiarkach). Slová typu "vari, azda, celkovo tá skladba viet sa mi veľmi páčila.

Druhá vec: dej - výborný námet, v ktorom vidíme aj v dnešnej dobe veľkú výstrahu pred dôverčivosťou a niekedy naivitou dievčat. Točila som hlavou nad občasnou nezodpovednosťou hlavnej hrdinky, sama som žila v zahraničí a nikdy som nešla nikam bez toho, aby o tom aspoň niekto z mojich známych nevedel. Tiež som veľa krát zažila "lákavé ponuky" aj od podobných mužov, ako oslovovali Angeliku a čudujem sa, že im proste nedala hneď blok, ale tak to som ja...

Inak bol príbeh o únose, nanútenom manželstve a vlastne všetkom, čo som mala možnosť si prečítať výborný. Úžasne vykreslená kultúra, veľa plynulo vysvetlených vecí, ktoré ma svojím spôsobom fascinovali. Čo ma však rozčuľovalo, bola nerozhodnosť hlavnej postavy, už pri prvej príležitosti, keď povedala, ako k svojmu únoscovi začína niečo cítiť som si hovorila, dievča, ty trpíš štokholmským syndrómom... Na druhej strane, aj keď som točila hlavou nad jej slabosťou pre neho, autorka to všetko dokázala napísať tak, že dokelu, ja som tú hrdinku aj chápala.
Adel síce prekročil hranice asi všade, kde sa dalo, no nedokázala som k nemu cítiť odpor :D

Záver mi však prišiel trošku nedotiahnutý a na mňa bol prirýchly, práve preto -1*. Mylsím, že tak silný osobný príbeh lásky dvoch ľudí si zaslúžil trošku rozsiahlejší záver.

A čo musím ešte vyzdvihnúť - tak úctivo a zároveň so silným nábojom napísané erotické scény som nečítala zatiaľ asi v žiadnej knihe... konečne žiadne mušličky, broskynky, jaskynky... a ešte to malo všetko aj neuveriteľnú chémiu, a nikoho to neurážalo...

Hlavná zápletka mi bola jasná už pri prvej prekážke, takže prekvapenie v pohode veľkého odhalenia sa preto u mňa nekonalo, no všetko ostatné bolo výborné. Kniha ma navnadila prečítať si ostatné knihy od autorky.
Čítať viac
15
Overený zákazník
20.8.2022
Pakistanská princezná je autorkiným debutom a toto je jej druhé vydanie. Hneď na úvod musím povedať, že kniha je, odhliadnuc od menších nedostatkov, výborná!

Na začiatku sa autorka zaoberá sociálnymi sieťami. Cez hlavnú hrdinku vystríha pred určitými nástrahami a jej sebareflexiou odkrýva menšie posolstvá.
Angelika je plus size modelkou, čím autorka vytvára nezaužívanú krásu. Jej pracovnou cestou do Pakistanu sa dostávame do inej, pre niekoho stále nepoznanej oblasti. Opisy miest sú autentické a autorka premyslene poukazuje na rozdiely medzi našou a islamskou kultúrou. Nie je ťažké všimnúť si najmä tie negatívne. Pakistan, ako jeden z islamských štátov je stále prerasteným patriarchátom. Prostredníctvom postáv a to nie len mužov ale aj žien vytvára reálny obraz o tejto rodovej spoločnosti. Aby som však neostala len pri zlých znakoch, je možné tu nájsť aj množstvo pozitívnych rozdielov v kultúre, oproti tej našej.

Veľmi skoro som v príbehu odhalila tú hlavnú zápletku, keďže autorka dávala jasné indície. Ale a aj napriek tomu, som si príbeh veľmi užila. Nie je až taký ťažký, ako sme pri autorke zvyknutí.
Niektoré postupy muža, aby dosiahol svoje, mi neboli po vôli. Na druhej strane, je potrebné si uvedomiť, že myslenie a správanie týchto mužov je zaužívané viac ako desiatky rokov, sú vychovávaný týmto smerom, požaduje sa to od nich a hlavne, je to dovolené. Tým sa aj romantická linka v knihe stáva prekvapivou s nádychom originálnosti.

V príbehu mi žiadna časť neprišla zbytočná. Naopak, ak sa mi v hlave aj vynorila otázka, autorka o čosi ďalej na ňu ihneď odpovedala.
Preto by som aj prijala viac rozpracovaný koniec, pretože mi chýbalo nazrieť viac do istého času v ňom.

Aj keď už mám niečo od autorky prečítané a momentálne mám rozčítanú aj Hviezdu nad arabským peklom, až pri tejto knihe som sa do tvorby od Moniky Wurm zamilovala! Ďakujem!
Čítať viac
Alena Precechtelová
Neoverený nákup
7.5.2022
Vynikajúca
Pakistanská princezná je knižka, ktorá ma poriadne dostala. Čo všetko je človek schopný urobiť v mene lásky a pre lásku. Adela som dlho nedokázala pochopiť. Po určitom čase som pochopila nielen jeho , ale aj všetko, čo robil. Veľmi sa mi páčilo, že to bolo tak ako som si to predstavovala. Monika Wurm ďakujem za Tvoju úžasnú tvorbu . Dokázala si dokázala splniť moje predstavy. Knižku odporúčam všetkým čitateľkám, ktoré milujú romantiku aj napätie Čítať viac
Monika Wurm
Neoverený nákup
11.5.2022
Mila Janka, vdaka za pomerne pozitivne hodnotenie. Dala som si tu namahu a vyhladala som si vsetkych 51 variantov slova telefon a "telefonik" som nenasla. Ak by ste boli taka laskava a prezradili mi, na ktorej strane sa ta nechutna zdrobnenina nachadzala? To fakt absolutne nejde a v buducej dotlaci by som sa tomu samozrejme vyhla. Alebo je mozne, ze ste citali uplne prvu verziu tejto knihy - cize moju uplne prvu knihu, ktoru som napisala pred 10 rokmi? Ta mala cierny obal - tam sa bohuzial zdrobneniny mozu vyskytovat, lebo vtedy som este o pisani nemala ponatia. Prajem Vam prijemny den a za to "telefonikove" upozornenie by som vam bola fakt vdacna. S vdakou Monika Wurm Čítať viac
Vladimíra
Neoverený nákup
10.1.2022
Pakistanska princezná
Bola som nadšená keď som počula že kniha bude mať druhé vydanie... Ešte viac som bola šťastná keď som knihu dostala bol to úžasný príbeh platilo tu že od nenávisti je len krok k láske a tie posledné stránky príbehu posledné momenty... Keď ju Adel prosil aby ho nepúšťala... Az mi bolo ľúto ako trpel proste bolo to skvelé neopísateľné čítanie Čítať viac
5

Ahojte, volám sa Erika a venujem sa knižným recenziám a literárnej kritike. K tejto činnosti som sa dostala cez jednu autorku ktorej som robila hodnotenie knihy. Spolupracovala som s mnohými spisovateľmi ako externá čitateľka, pomáhala som pri vyhľadávaní súvislostí z viacerých kníh. Taktiež mám skúsenosti pri porovnaní originálu, či logických chýb. Čítam už malička a bez kníh a kávy si neviem predstaviť deň. Mimo to rada cestujem, spoznávam nové krajiny a maľujem.

Erika Telekyová Telekyová
Overený zákazník
11.6.2021
MONIKA WURM
Pakistanská princezná
Knihu ktorá zaujala filmových tvorcov, som si túžila prečítať odkedy autorka zverejnila termín vydania druhého výtlačku s úpravou textu. A keďže ma Monika prosila aby som počkala, zvedavosť bola ešte väčšia!
Pretože pri jej knihách nemám len výnimočný čitateľský zážitok, ale aj sa vzdelávam a doplním vedomosti.
-------------------
Obálka je nádherná a jedinečná. Samotná autorka v pakistanskom odeve jej dodala výnimočnosť a načrtla príbeh krásnej Angeliky, ktorý zavedie čitateľa do ďalekého Pakistanu, ktorej kultúra je pre Európanov stále veľká neznáma. Keďže sama mám známych aj pakistancov, bola som rada, že sa v príbehu objavili veci ktoré poznám z ich rozprávania.

"Politická situácia nie je najjednoduchšia. Ľudia sú milí a vrúcny, pokiaľ cudzinci rešpektujú ich tradície."

Úvod nám po kúskoch predstaví krajinu a vnímanie Európanov očami Pakistancov, kultúru a zvyky. Tu musím pochváliť autorku, pretože v tomto smere napísala neskutočný skvost!

"Boli veľmi prekvapení, keď som sa im priznala, že sa zaujímam o ich kultúru. Mojím záujmom som im vyjadrila hlboký rešpekt"

S týmto tvrdením musím súhlasiť. Vo všeobecnosti sa tým prejaví úcta, nech je človek akejkoľvek národnosti, sú len radi keď vám môžu porozprávať o ich zvykoch.
Absolútna chudoba keď aj deti sú donútené žobrať a kradnúť je pre nás nepredstaviteľná a autorka opäť podsunula dosť častú tému. Samy máme možnosť vnímať masovú konkurenciu ktorá zatláča do úzadia domácich "podnikateľov" dennodenne to vidím vôkol seba, a som veľmi rada že Monika načrtla aj túto tému.

"Pozri na tamtoho starčeka. Denne si svojím malým stánkom dokáže pre seba a svoju rodinu zarobiť akurát tak na jedlo. Kedysi všetci drobní obchodníci mali dostatok práce a dokázali sa postarať o svoje rodiny. Odvtedy čo existujú supermarkety, naši drobní obchodníci majú problém prežiť "

Dohodnuté manželstvá sú v arabských krajinách stále aktuálne, hoci aj naše staré a prastaré mamy sa vydávali týmto spôsobom. Doteraz som to odcudzovala a stále mám výhrady voči takémuto zväzku, no čitateľovi je ponúknutý aj pohľad z inej alternatívy, nad ktorým som sa nikdy nepozastavila. A keď sa nad tým človek zamyslí, v konečnom dôsledku je to logické.

"Mladí muži sa v moslimských krajinách priam hrnú do manželstva. Jediný dôvod je sex, pretože viera im striktne zakazuje zneuctiť moslimskú ženu...
Rodičia triezvo vyberú partnera, ktorý je najvhodnejší pre ich syna alebo dcéru. Od začiatku vidíš svojho snúbenca reálnymi očami. Pri dohodnutých manželstvách vieš do čoho ideš už od začiatku. Nedostatky sa dajú s porozumením prediskutovať."

Veľmi sa mi páčil opis tradičného odevu shalwar kameez a pomenovanie jej jednotlivých častí. Na každú príležitosť je určený iný, rovnako pre mužov, aj ženy. Dej je situovaný v netradičnej oblasti- móda a obchod s látkami. Téma bola nová, svieža, pretože som nikdy nečítala knihu s takýmto odvetvím.

"V moslimských krajinách modeling, ako ho poznáme, neexistuje. Všetko prebieha v rámci slušnosti, decentnosti a rešpektu k islamskej kultúre."

Pakistanské zásnuby by som prirovnala zvykom Olašských Rómov, kde v oboch kultúrach sa nevesta vykúpi zlatom, peniazmi a šperkami. Ale na pravú pakistánskau svatby som sa veľmi tešila! Opísané boli prípravy, svadobný obrad, zvyky, národné jedlá, dokonca spôsob konzumovania! Zaujali ma tetovania, ktoré majú svoj význam podľa želaní mladomanželom. Táto časť sa mi čítala najlepšie a v mysli sa k nej vraciam stále dokola. Nikdy som nečítala knihu kde by zvyky a tradície boli tak krásne vysvetlené a opísané, ako tu.
Čo sa týka samotných postáv, s hlavnou predstaviteľkou Angelikou som mala problém a nevedela som sa rozhodnúť, či mi je sympatická hlavne preto, že väčšinou mi prišla strašne naivná a povrchná. Život nie je dokonalý, ani ľudia nie sú, ale konečnú stopku mi zasadila v scéne prvého pohľadu na Adel.
Čo sa týka hlavného hrdinu Adel, jeho charakter bol vypracovaný priam excelentne! Nikdy som ho nevedela odhadnúť, pretože bol nevyspytateľný. Jeho správanie malo svoj dôvod ktorý vedel vždy vysvetliť. Budete nechápavo krúti hlavou, hnevať sa, rozumieť a následne si poviete "aha..."
Veľmi sa mi páčilo prirovnanie vlka v ovčej koži, pretože je aplikovateľný aj v živote.

"Nemáme posudzovať niekoho na prvý pohľad. Pravda môže byť v skutočnosti úplne iná, oproti tomu, ako sa javí na začiatku."

Moje uznanie si Adel získal prejavením rešpektu k Angelike a jej ochranou. Síce som v istej chvíli uvažovala či zámer dosiahne želaný výsledok, hlavne preto že nad istými vecami by som sa nedokázala povzniesť. Preto som rada, že sa u hlavnej hrdinky nezaprel temperament a vždy si vedela otvoriť ústa.
V príbehu sa vyskytujú ďalšie dve postavy, Atif a Abbas. Ku každému som mala iný vzťah ale konečné vysvetlenie ma dorazilo!
Čo sa týka celkového spracovania textu, ten komentovať nebudem, pretože by to nebolo fér vzhľadom na to, za akých podmienok bola kniha vydaná. No občasné vyhláskované slová Angelikiných myšlienok a emócií boli rušivé.
Záver som si netrúfla odhadnúť, no skončil ako skončil, hoci nad poslednou vetou som sa musela usmiať. Bolo to milé a príjemné. Čo mi ale chýbalo bolo bližšie vyjadrenie Angelikiných rodičov a ich postoj k udalostiam v Pakistane. Prišlo mi to nedotiahnuté do konca.
Toto je autorkina prvotina a ja sa samozrejme veľmi teším na upravené druhé vydanie. No myslím si, že aj táto za pozornosť, pretože nám podrobným popisom opäť ponúka náhľad do exotiky, o ktorej nemáme vedomosti. Kniha bola oddychová a ja ju odporúčam. Recenziu v plnom znení nájdete aj na Martinuse.
Čítať viac
6
Slávik - Kristin Hannah, 2022
Práve čítam
Slávik

Čítam všade, kde sa dá. Samozrejme, papierové knihy :)

Mária Kompasová
Overený zákazník
27.5.2020
Prečítaná za jedno popoludnie
Vytýkam "facebookový" štýl písania, ale keďže ide o obsahovo a myšlienkovo chudobné dielo, celkom jej to pristane. Aspoň som nemala veľké očakávania. Nie je to žiadna kultová kniha, ale na ľahkú romancu (mierne pritiahnutú za vlasy) a odreagovanie sa ju hodnotím celkom pozitívne. Prečítala som ju za pár hodín, dej je absolútne predvídateľný a dosť vidieť, že bola napísaná narýchlo a ide o autorkinu prvotinu. Jej ďalšie knihy sú o dosť prepracovanejšie. Čítať viac
daniela
Neoverený nákup
11.10.2019
priemerné
Na to že sa kniha predáva za 15,90 je priemerná. Pre mňa moc natiahnutá, sladká, nereálna, bez šťavy. Dopredu človek tuší, čo sa stane a ako to skončí, taká rozprávka. Za tie peniaze som čakala oveľa viac. Knihu som prečítala, ale nie jedným dychom. Ja ju neodporúčam, pre mňa nevlažné, neslané. Čítať viac
Michaela
Neoverený nákup
28.6.2017
Pakinstanská princezná
Vyborna kniha, casto na nu myslim aj par dni po precitani. Docitala som sa, ze ma aj volne pokracovanie. Urcite si ho zozeniem.
Kniha ma zaujimavy dej a je napinava. Dopredu nemozno predpokladat ako to nakoniec skonci :)
Čítať viac

Monika Wurm

Čítať viac

„Možno je to náš osud - nemať otcov, akých by sme si želali, ale stále dúfať, že tí­, ktorých máme prerastú samých seba a prekonajú svoje chyby. “

Kráľovstvo z popola - Sarah J. Maas, 2020
Kráľovstvo z popola
Sarah J. Maas