Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Úvahy verejného teológa o viere, spoločnosti a politike - Ľubomír Martin Ondrášek, Dobrá kniha, 2021

11,00 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Úvahy verejného teológa o viere, spoločnosti a politike

Zbierka textov z rokov 2017 – 2020

Prvá zbierka textov slovensko-amerického teológa, etika a publicistu Ľubomíra Martina Ondráška, ktorá vyšla pod názvom Kresťanstvo, etika a verejný život (2017), pozostávala z... Čítať viac

Vydavateľstvo
Dobrá kniha, 2021
326 strán
5-6 hodín čítania

Prvá zbierka textov slovensko-amerického teológa, etika a publicistu Ľubomíra Martina Ondráška, ktorá vyšla pod názvom Kresťanstvo, etika a verejný život (2017), pozostávala z päťdesiatich článkov, ktorých väčšina bola publikovaná v Denníku N a druhá s... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,00 €

Na sklade, posielame ihneď

Naši škriatkovia odporúčajú

Cukráreň Petry Tóthovej - Petra Tóthová, Ikar, 2023
Úvahy verejného teológa o viere, spoločnosti a politike - Ľubomír Martin Ondrášek, Dobrá kniha, 2021
11,00 €

Viac o knihe

Prvá zbierka textov slovensko-amerického teológa, etika a publicistu Ľubomíra Martina Ondráška, ktorá vyšla pod názvom Kresťanstvo, etika a verejný život (2017), pozostávala z päťdesiatich článkov, ktorých väčšina bola publikovaná v Denníku N a druhá s názvom Verejná teológia na Slovensku (2019) obsahovala texty uverejnené – až na niekoľko výnimiek – v Konzervatívnom denníku Postoj. Prítomnú kolekciu tvorí súbor textov publikovaných v oboch zmienených denníkoch, doplnený dvoma rozhovormi. V predmetnom období bol Ľubomír Martin Ondrášek jediným autorom, ktorého texty sa pravidelne objavovali tak v poprednom liberálnom, ako aj v konzervatívnom denníku. Predslov ku knihe napísal Benjamin Uhrin a doslov Ján Juran.

Čítať viac
Počet strán
326
Väzba
pevná väzba
Rozmer
115×180 mm
Hmotnosť
374 g
ISBN
9788081913143
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
1032405
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Dobrá kniha
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie, kritiky

Dlhé roky na špičkových vzdelávacích inštitúciách, hľadanie svojej vlastnej cesty naprieč dvoma kontinentmi, odvaha mladosti a bolestivé okresávanie životnými skúsenosťami, výšiny aj sklamania z veľkých i malých, starých i nových, duchovných i akademických tradícií, stovky dialógov s intelektami tisícročí a vlečúce sa hodiny samoty v tieni regálov veľkolepých knižníc sveta, aj hlboká brázda vlastnej duchovnej skúsenosti. To všetko vyformovalo osobnosť verejného teológa Ľubomíra Martina Ondráška, ktorého pozvanie k tvorivému rozhovoru v predkladaných úvahách je radosť prijať. Poznám len veľmi málo ľudí, ktorí dokázali odolať blikajúcim ponukám mentálneho fast-foodu a trpezlivo čakať na hlboké zakorenenie. Myslím, že pozorný čitateľ rýchlo rozlíši tento osviežujúci prameň od vlažných povrchových splaškov, ktorými sa denne brodíme. Bez ohľadu na to, z ktorého tábora prichádzame a v koľkých otázkach sa s autorom nakoniec nezhodneme, môžeme sa k jeho úvahám vracať a s vďakou za ďalšie svetielko (Fil 2:15) sa posúvať na tej našej ceste bližšie k cieľu!
BENJAMIN UHRIN, predseda Rady Bratskej jednoty baptistov v Slovenskej republike

Ľubomír Martin Ondrášek vstúpil do povedomia širšej slovenskej verejnosti ako erudovaný autor brilantných článkov, komentárov a úvah v slovenských mienkotvorných médiách. V akademických a cirkevných kruhoch je známy aj ako priekopník verejnej teológie, spájajúci otázky náboženstva, etiky a verejného života. Cirkevný odbor si vždy cenil jeho nezávislý postoj a názory, ktoré neboli vždy totožné s líniou ministerstva kultúry, predstavovali však cenný prínos pre činnosť štátnej správy a obohacovali verejnú diskusiu. Jeho angažovaný prístup sa stal praktickým príkladom zmysluplnej spolupráce medzi štátnou správou a akademickými inštitúciami. Pri napĺňaní svojej životnej misie čerpá z bohatstva kresťanského posolstva. S rozvahou a vytrvalosťou biblického rozsievača, s úprimným úsilím porozumieť inak zmýšľajúcim, predkladá nám svoje videnie východísk pri riešení súčasných problémov. Nemusíme s ním nutne vo všetkom súhlasiť, mali by sme ho však pozorne počúvať a spolu s ním uvažovať.
JÁN JURAN, riaditeľ cirkevného odboru Ministerstva kultúry Slovenskej republiky

Ľubomír Martin Ondrášek

Čítať viac

„Pravda nie je vždy krásna, ale aj napriek tomu po nej túžime.“

Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2 - Elena Favilli, Francesca Cavallo, 2018
Príbehy na dobrú noc pre rebelky 2
Elena Favilli, Francesca Cavallo