Naše kníhkupectvá sú zatvorené :(
Stále sme tu však pre vás na webe. Viac info
Rovnako iný ako ja - Ron Hall, Denver Moore
Rovnako iný ako ja
10,83 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy
10,83 €

Bežná cena Bežne 11,40 €

Ušetríte 5%

Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o kniheNovodobý otrok, medzinárodný obchodník s umením a neuveriteľná žena, ktorá ich spojila.
Nebezpečný tulák a bezdomovec, ktorý vyrastal prakticky v otroctve ako zberač bavlny. Špičkový obchodník s umením, zvyknutý na značky Armani a Chanel. Odvážna žena s obrovským snom. Neuveriteľný príbeh, ktorý by si netrúfol vymyslieť nijaký spisovateľ.
Začína sa pred horiacou plantážnou chatrčou v Louisiane, vo východotexaskej putike... a, bezpochyby, v Božom srdci. Rozvíja sa v hollywoodskej haciende, v špičkovej newyorskej galérii, pri kontajneri v meste, na ranči v Texase. Drsný príbeh plný bolesti, zrady a brutality napokon prežiari nečakaná láska, ktorá mení životy.
Najinšpirujúcejší a najdojemnejší príbeh o viere, statočnosti a priateľstve, aký som kedy čítal. Pôsobivý príklad uzdravujúcej, posilňujúcej moci odpustenia a bezpodmienečnej lásky, ktorá mení život. – Mark Clayman, vedúci producent filmu Šťastie na dosah (The Pursuit of Happyness) nominovaného na cenu filmovej akadémie.

Príbeh Denvera Moora a Rona Halla patrí k tým, čo ma dojali k slzám. Priateľstvo, ktoré vzniká medzi týmito dvoma mužmi v čase, keď obaja potrebovali pomoc a pochopenie, je pre nás všetkých inšpiráciou, aby sme boli milosrdnejší ku každému, s kým sa stretneme. Je to naozaj nádherná kniha!
Barbara Bushová (manželka 41. prezidenta USA)

„Minulú noc som mala sen,“ povedala Debora Hallová manželovi. „Múdry muž, ktorý zmení mesto. Videla som ho.“ Ostražito naňho pozrela, akoby sa bála, že si pomyslí, že sa pomiatla. Ron Hall však vedel, že jeho manželka je najnormálnejšia osoba, akú pozná. „Videla si vo sne muža?“„Áno,“ povedala opatrne. „Videla som jeho tvár.“ Bola to tvár bezdomovca, ktorý prichádzal do útulku, kde Hallovci raz do týždňa pomáhali pri podávaní jedla. Pouličného povaľača, ktorý odmietal spať v útulku alebo sa s kýmkoľvek zhovárať. Nahnevaného, nebezpečného samotára, ktorý desil každého, s kým prišiel do styku. Volal sa Denver Moore. A toto je jeho príbeh, ktorý nám sám vyrozprával.
Príbeh človeka, ktorý vyrastal vo virtuálnom otroctve, zbieral bavlnu pre „Muža“ ešte aj v šesťdesiatych rokoch dvadsiateho storočia. Človeka, ktorý nikdy nechodil do školy, ktorému za dlhé roky úmornej práce nikdy nezaplatili a ktorý považoval živorenie na uliciach za krok k lepšiemu životu. A ktorému sa nikdy ani len nesnívalo o tom, že sa spriatelí s bielym mužom, ktorý sa vozí na SUV a chodí na drinky do nákupného centra Starbucks. Takže je to aj príbeh Rona Halla, vyrozprávaný slovami špičkového obchodníka s umením, ktorý vďaka dobrému inštinktu rozpoznáva majstrovské diela a obchodné príležitosti. Raketovou rýchlosťou sa vypracoval z predajcu polievok na človeka, čo predáva diela Picassa a Van Gogha. Je doma v hollywoodskych haciendách, galériách v Soho, v európskych zámkoch a nikdy mu nezišlo na um, že by sa nasledujúca kapitola jeho života mohla spájať s útulkom pre bezdomovcov v chudobnej štvrti. Alebo že mu lojálnosť človeka z ulice a jeho nečakaná duchovná múdrosť pomôžu prekonať najbolestnejšie obdobie jeho života.
A samozrejme, je to aj príbeh Debbie Hallovej, odvážnej ženy s hlbokým presvedčením. Tých dvoch spojil dovedna jej súcit a vytrvalosť, jej vízia, ktorá zmenila chudobnú štvrť a napokon priniesla nádej tisícom ľudí. Skutočný životný príbeh dvoch mužov a pozoruhodnej ženy je aj príbehom o skutočnom živote – drsnom, prízemnom, často bolestnom, no napokon plnom nádeje. O živote, v ktorom nechýbajú prekvapenia. Je to príbeh, ktorému sa dá veriť.
Čítaj viac
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Originálny názov
Same kind of different As me
Rozmer
160×240 mm
ISBN
9788089487042
Naše katalógové číslo
101388
Počet strán
244
Hmotnosť
551 g
Rok vydania
2011
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
Kumran

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,2 / 5

84 hodnotení

50
15
10
8
1

Najužitočnejšie recenzie

Pištik
5
8.4.2011
Dorazil ma záver tejto skvelej knihy: Pravda je taká: či už sme bohatí alebo chudobní, alebo niečo medzitým, táto zem nie je miestom posledného odpočinku. Takže istým spôsobom sme všetci bezdomovci – len hľadáme cestu k domovu.
Čítaj viac
ingrid
2
6.7.2011
nechcem vyzerať ako necitlivý človek, príbehy chudobných a slabých dojímajú na celom svete, hlavne keď ich čítame doma v dobre zariadenej obývačke a s plným bruchom, ale že by to bola tak úžasná kniha, ako hovorí reklama na ňu, sa mi nezdalo. Skôr mi to pripadalo ako propagačná literatúra cirkvi.
Čítaj viac
Marcel Kuzma
8.4.2016
Takmer neuveriteľný príbeh
Jedna z najlepších kníh, aké som kedy prečítal. S veľkým záujmom, ako to celé dopadne. Páči sa mi spôsob, akým je napísaná – tá istá udalosť či zážitok opísané z dvoch uhlov pohľadu. Asi najsilnejšou vecou je fakt, že sa nejedná o vymyslený príbeh. Pri Debore som si uvedomoval, čo všetko sa dá prekonať s Bohom – až neuveriteľné. Oceňujem aj fotografie na konci knihy, ktoré výborne dotvárajú celkový obraz. Titul, ktorý sa dá prečítať aj viackrát a ktorý by som vedel odporučiť či požičať takmer každému. Viem si tiež predstaviť aj jeho filmovú podobu, hoci by sotva prekonala túto knižnú. Čítaj viac
Erika Jarkovská
23.2.2016
Krása v slovách
Jednoducho, zrozumiteľne, no zároveň majstrovsky napísaný príbeh, ktorý ma dojal. Prekrásne myšlienky, viera v Boha aj v schopnosť človeka zmeniť sa, priateľstvo, láska medzi manželmi aj k ľuďom všeobecne - to všetko robí z tohto diela inšpirujúci a dojemný príbeh hodný zamyslenia. Odporúčam všetkým. Čítaj viac
Renča
11.12.2014
skutočné a krásne
Prekrásny príbeh o viere, priateľstve a sile lásky. Prečítala som ju na jeden dych. Myslím si, že táto kniha môže byť inšpiráciou pre mnohých z nás, ktorí v tomto uponáhľanom svete zabúdame na svojich najbližších, na to najdôležitejšie čo v živote máme...Nemusíte veriť v nič, ale táto kniha Vám dokáže, že s vierou v "niečo" to ide v živote o ničo ľahšie. Vrelo odporúčam! Čítaj viac
Katka
16.9.2014
Názor čitateľa
Túto knihu mi odporučila slečna v Košickom Martinuse. Žiaľ, meno si nepamätám, ale týmto jej chcem veľmi poďakovať. Príbeh je úžasný. Dlho som niečo tak úchvatné a skutočné nečítala. Naozaj ma to vzalo a po dlhom čase a množstve kníh som konečne preciťovala okamihy, neveriaco krútila hlavou, plakala alebo sa spokojne usmievala pri prevracaní stránok..
Odporúčam ju aj ľuďom v mojom okolí. Moja krstná zhltla tieto stránky behom pár dní a mamka sa na ne chystá. Takže ju odporúčam aj vám, knihomoli :)
Čítaj viac
evija
12.5.2014
skutočná
Kniha je veľmi dobrá, mám veľmi rada skutočné príbehy. Do našej rodiny sa taktiež vplýžila rakovina, takže viem si viem úplne predstaviť, čo prežívali. Ale s NÍM to ide vždy ľahšie :)
Nechápem "kresťanov", ktorí knihe vyčítajú časté spomínanie Boha a časté modlenie. Myslím, že by sa mali zamyslieť....
Čítaj viac
Mufko Jablčník
17.12.2013
Krásne.
Čítal som ju už dávnejšie. Skutočné príbehy mám veľmi rád.

Mnohí jej vytýkajú prílišné náboženstvo a podobne. Takéto námietky som nikdy veľmi nepochopil.

Kniha je pre mna výpis z duše, rozprávanie a pohľad autora ne danú tému. Keď je veriaci nechápem prečo by sa mal držať bokom a vynechať to čo je pre neho prvoradé. Keď je autor ateista či budhista nikomu nikdy nevadia jeho často rozsiahle úvahy. New Age je prezentovaná skoro všade. Ale akonáhle niekto len trošku zabŕdne o kresťanstvo razom vidím množstvo narážok... Prečo?

Štýl a obsah ma bavil takže ja rozhodne odporúčam.
Čítaj viac
Dominika
13.9.2013
Názor čitateľa
Odporúčam, veľmi dobrá a zaujímavá kniha. Ja osobne som pri pár informáciach o ,,otrokoch" takmer neveriacky krútila hlavou. Je to výborná kniha o priateľstve, nezištnej pomoci a na zamyslenie sa človeka nad svetom a aj sebou samým.. :) Čítaj viac
Terézia S.
14.8.2013
Názor čitateľa
O tejto knihe som predtým, ako som ju vzala do ruky, vlastne ani nič nevedela. Ale rozhodla som sa, že sa do nej pustím a pridám ju do zoznamu kníh, ktoré si toto leto prečítam. A stálo to za to. Spočiatku som si myslela, že ju odložím po prvých kapitolách. Ale potom som ju začala čítať... Nie mechanicky - slovo po slove... Ale srdcom... A čítaním som si postupne uvedomovala, čo Boh koná aj v mojom živote. Je to krásny príbeh dôvery, odovzdanosti, lásky a nádeje. Určite si ju s odstupom času opäť prečítam a viem, že v nej nájdem ďalšie posolstvo pre môj život. Čítaj viac
Linda Š.
3.4.2013
nebolo to zlé,ale...
kniha sa ľahko čítala a nebola až taká nudná,ako tu niektorí píšu. Denver bol sympaťák, dobrák, všeličím si prešiel a len kvôli nemu ma to celé bavilo -jeho rozprávanie mi prišlo jednoduché, úprimné,aj vo vzťahu k Bohu, ale na druhej strane bol zbohatlícky Ron-ten mi vadil,akoby tú knihu bral ako svoju reklamu na jeho fajnový život, ani to jeho neustále omieľanie "modlili sme sa, modlíme sa"...som mu moc nežrala.Navyše to podľa mňa preháňali,nie?. Takže pekná kniha,aj emócie boli,ale viac Denverovho života a menej Ronovho by knihe pomohlo k lepšiemu
PS: "prečo bohatí nazývajú sushi to, čo chudobní volajú návnadou na ryby?" to bolo milé!
Čítaj viac
Lenka Pčolinská
31.8.2012
Názor čitateľa
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
„Ten, kto počúva Boží hlas, neodíde z tohto sveta, kým nedokončí na zemi prácu, ktorú mu Boh zveril...“ Dvaja muži... jedna žena... Chudoba na hranici života a bohatstvo, ktoré si nevie poniektorý z nás ani predstaviť. Celkom obyčajný každodenný život, no i situácie, ktoré sa nedajú naplánovať a ich príčinou môžu byť len Božie zámery. Príbeh, ktorý vie vyrozprávať jedine ten, kto ho prežije... Autori tejto knihy sú zároveň i hlavnými protagonistami príbehu. Prelínajúc rozprávajú svoj životný príbeh, ktorý sa v istom momente navzájom pretne. Denver, černošského pôvodu, vychádza z prostredia bavlníkových plantáží, kde sa ešte i v 20. storočí udržiava forma otroctva. A Ron, bohatý obchodník s umeleckými dielami maliarov. Obaja žijú v odlišnom prostredí s inými predstavami o svojej budúcnosti a ambíciami. Jedného dňa im však zasiahne do života žena, ktorá s odvahou počúva Boží hlas a Jeho vôľu sa snaží svojím životom naplniť. Dramatický dej, plný nečakaných zvratov, privádza všetkých troch nielen k zmene svojho vlastného života, ale i k zmene, ktorá prináša nádej pre tých, ktorí sa ocitnú na pokraji spoločnosti. Príbeh rozpráva o vzniku priateľstva, ktoré nenapĺňa len zvyklosť rybárov „ulov a pusť“, ale prechádza k trvácnemu zväzku, vytvoreniu puta, ktoré pretrvá až za hranice smrti. Hovorí o dôležitosti a význame slobody, hlbokej viere, odvahe žiť Božiu vôľu a obetujúcej sa láske. Úprimné vyznania oboch mužov o tom, čo v nich odznieva, ich pohľad na vlastný život, na seba navzájom, no aj ich postupná vnútorná premena je prezentovaná ľahkým rozprávaným štýlom s množstvom myšlienok, ktoré sú ako perly hodné zápisu do osobného denníka. Kniha, ktorá nenechá čitateľa bez toho, aby si uvedomil hodnotu slobodného života, silu lásky a obety, pevného priateľstva bez ohľadu na pôvod človeka a príslušnosť k rase, ale s ohľadom na Boží plán, ktorý nás všetkých privádza k vzájomnej láske a jednote. Čítaj viac

O autoroch

Čítaj viac
Čítaj viac

„Táňa všetkému rozumela a nebála sa mlčať.“

Džin - Martin M. Šimečka
Džin
Martin M. Šimečka