Chcem späť svoj klobúk - Jon Klassen, BRAK, 2022

11,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Chcem späť svoj klobúk - Jon Klassen, BRAK, 2022
Chcem späť svoj klobúk - Jon Klassen, BRAK, 2022

Chcem späť svoj klobúk

Picture-book so šibalskou pointou Medveďovi sa stratil klobúk a urputne ho hľadá. Trpezlivo a slušne sa zvieratiek po jednom pýta, či ho nevideli. Každé odpovedá záporne. Vo... Čítať viac

Vydavateľstvo
BRAK, 2022
Počet strán
40

Picture-book so šibalskou pointou Medveďovi sa stratil klobúk a urputne ho hľadá. Trpezlivo a slušne sa zvieratiek po jednom pýta, či ho nevideli. Každé odpovedá záporne. Vo chvíli, keď medveď stráca nádej, prichádza jeleň a položí mu jednoduchú... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

11,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 29 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Mami, oci, som online - Petra Arslan Šinková, Fortuna Libri, 2023
Chcem späť svoj klobúk - Jon Klassen, BRAK, 2022
11,90 €

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Picture-book so šibalskou pointou

Medveďovi sa stratil klobúk a urputne ho hľadá. Trpezlivo a slušne sa zvieratiek po jednom pýta, či ho nevideli.
Každé odpovedá záporne. Vo chvíli, keď medveď stráca nádej, prichádza jeleň a položí mu jednoduchú otázku, ako ten jeho klobúk vyzerá? Medveďovi osvieži pamäť a dej sa nečakane zvrtne . V dialógoch prerozprávaný príbeh s hravými humornými ilustráciami, pri ktorých sa zabavia deti a vykúzli úsmev aj dospelým.
Čítať viac
Počet strán
40
Väzba
pevná väzba
Rozmer
200×280 mm
Hmotnosť
390 g
ISBN
9788089921546
Rok vydania
2022
Edícia
Alma
Naše katalógové číslo
1467565
Štýl
humorný, dobrodružný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
BRAK
Pre koho
pre deti a mládež
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa
Ostatné
s podporou FPU, Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

6 hodnotení

4
0
2
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
7

Som pyšný knihomoľ. Knihy sú moja druhá najväčšia vášeň po aranžovaní kvetov. Tretia je zbierka Lega. Som mamou dvoch dievčat, vďaka ktorým počas rodičovskej dovolenky vznikol blog na Instagrame @s.knihou.v.ruke. zameraný na recenzie detských kníh. Po rodičovskej dovolenke sa mi splnil tajný sen pracovať s knihami. Som hrdý martinusák a teší ma prinášať vám super zážitok na našom kníhkupectve a kopu tipov na knihy. Nie každého práca baví. Ja však patrím medzi tých šťastných ☺️

Lenka Kenderová
Kníhkupec
19. júla 2022
Keď aj málo môže byť veľa

Ak vám stačí ku šťastiu málo tak všetkými desiatimi odporúčam tento Picture-book. Zaručene sa zasmejete spolu s deťmi. Ručím, že sa stane ,, VÄČŠOU" áno čítate dobre vašou obľúbenou knižkou.
Chcem späť svoj klobúk je kniha, ktorá získala prestížne ocenenie Theodor Seuss Geisel Award , New York Times Best Illustrated Children's Book of 2011 a víťaz ceny E.B.White - Čítame nahlas.

Medveď má obľúbený klobúk. Jedného dňa ho stratí a začne ho hľadať. Pýta sa každého zvieratka, ktoré stretne v lese. Žiadne klobúk nevidelo dokonca sa nájde aj také, čo netuší, čo to klobúk je.
Medveď je už veľmi smutný, keď sa ho jeleň opýta podstatnú otázku. ,, Ako ten tvoj klobúk vyzerá? "
Zrazu sa všetko zmení a medveď vie, kde klobúk hľadať.
Nájde ho?

Baví ma koľko úžasných kníh je dostupných na našom trhu.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

12.5.2022
Perfektná, u nás veľmi obľúbená
Chcem späť svoj klobúk je momentálne jednou z našich najobľúbenejších detských kníh, ktorú si čítame niekedy aj päť krát po sebe (nielen) pred spaním. Poznáte už príbeh tohto sympatického medveďa, ktorý nevie nájsť svoj červený klobúk?
.
Je to veru veľká galiba, prísť o svoju obľúbenú vec. Medveď by vám o tom vedel rozprávať, veď kvôli svojmu klobúku obehol snáď všetky zvieratká v lese, no nikto ho nevidel. I keď ... Medveď si neskôr spomenul, že jedno zvieratko predsa nevravelo pravdu a dokonca malo jeho klobúk na hlave. Čo myslíte? Ako sa medveď porátal s malým zlodejom a klamárom?
.
Ak mám byť úprimná, bola som až prekvapená, aký veľký úspech má tento milý príbeh u nášho mladšieho syna, ktorý bude mať budúci mesiac dva roky. Keď počujem heslo: "medve, nie", viem, že sa chystá so mnou čítať práve túto knihu. Vždy sa teší, že bude môcť otočiť stranu a odpovedať namiesto zvieratka - nie! a upozorniť na to, kde je medveďov klobúk a že sa po neho vracia späť. Vďaka krásnym ilustráciam a minimu textu vydrží udržať pozornosť vždy až do konca a ešte aj to mu je často málo.
Starší syn sa zase nevie prestať smiať (často ani ja ), keď prídeme na stranu, keď už má medveď klobúk opäť na hlave. Aj prvý krát hneď vedel, ktorá bije a čo sa stalo s malým zlodejom ...
.
So staršími detičkami sa viete porozprávať aj o myšlienkach, ktoré ste našli ukryté za jednoduchým textom a veľavravnými obrázkami malých hrdinov z lesa na čele so zúfalým medveďom.
Klamstvo, kradnutie, lipnutie na obľúbených veciach a ochota sa podeliť, či niečo požičať, vždy slušne poďakovať, niesť zodpovednosť za svoje činy, no aj vedieť odpustiť ... Je tam toho naozaj dosť.
.
Toto je detská kniha, ktorá bude baviť nielen deti, ale aj vás, dospelých.
Čítať viac
38

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
25.4.2022
Vtipné a trefné
Keď medveďovi zmizne klobúk, vydá sa ho hľadať. Vypytuje sa rôznych zvierat, či ho nevideli, ale nikto o ňom nič nevie. Medveď je smutný. Ale čo to? Veď on ho predsa videl. Kto mu klamal? Podarí sa mu ho získať späť?
Veľmi milý úsmevný príbeh na malom počte strán s výpovednou hodnotou. Zasmejete sa na ňom, možno ho každý pochopí inak. Ale pravdou je, že je skvelý, trefný a obsahuje veľmi pekné ilustrácie. Poukazuje na to, že kradnúť a klamať by sa nemalo, ale aj na vtipnú odplatu. Možno i na trošku drzosti a nadurdenosti, ale taktiež na obľúbenosť vecí. Alebo aj na niečo iné? Možno si v ňom každý nájde to svoje.
Túto milú detskú knižku by mohli chápať už 3-4 ročné detičky, ale aj tým menším sa určite zapáčia aspoň ilustrácie. A možno všetci si z nej vezmeme určité ponaučenie. Ja ju rozhodne odporúčam.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

,,Je to nádherná a úžasná kniha. Ten typ príbehu, ktorý rozosmeje deti aj dospelých. Očarujúco rozmarná kniha a debut sľubného spisovateľského a ilustrátorského talentu.,, (The New York Times )

Deti vo veku 3 – 6 rokov; Jon Klassen: Chcem späť svoj klobúk (Monika Freml), krajinacitatelov.sk

„Bláznovstvo je neschopnosť vyjadriť svoje myšlienky. Ako keby si bola v nejakej cudzieho krajine. - Všetko vidíš, chápeš, čo sa deje okolo teba, ale nevieš sa vyjadriť. A nikto ti nemôže pomôcť, lebo nerozumieš jazyku, ktorým tam hovoria. “