Ako si nezabiť izbové rastliny - Veronica Peerless, Príroda, 2018

10,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Ako si nezabiť izbové rastliny - Veronica Peerless, Príroda, 2018
Ako si nezabiť izbové rastliny - Veronica Peerless, Príroda, 2018

Ako si nezabiť izbové rastliny

Nemusíte iba smutne sledovať, ako vaše izbové rastliny vädnú a chradnú. S knihou Ako si nezabiť izbové rastliny zistíte, čo im je a ako im pomôcť. Prečo sansevieria vädne, hoci... Čítať viac

Vydavateľstvo
Príroda, 2018
Počet strán
144

Nemusíte iba smutne sledovať, ako vaše izbové rastliny vädnú a chradnú. S knihou Ako si nezabiť izbové rastliny zistíte, čo im je a ako im pomôcť. Prečo sansevieria vädne, hoci ju často polievam? Prečo figovník lýrovitolistý zhodil... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 26 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Čo s voľným časom na jar

Naši škriatkovia odporúčajú

Temné sekundy - Karin Fossum, mamaš, 2024

Viac o knihe

Nemusíte iba smutne sledovať, ako vaše izbové rastliny vädnú a chradnú.
S knihou Ako si nezabiť izbové rastliny zistíte, čo im je a ako im pomôcť.

Prečo sansevieria vädne, hoci ju často polievam? Prečo figovník lýrovitolistý zhodil všetky listy? Kam mám postaviť juku? Ako docielim, aby moje rastliny dlho žili a boli zdravé?

Na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete zrozumiteľné, stručné odpovede doplnené názornými fotografiami v tejto praktickej príručke.
Čítať viac
Počet strán
144
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×195 mm
Hmotnosť
404 g
ISBN
9788055159072
Rok vydania
2018
Naše katalógové číslo
302150
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Príroda
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,4 / 5

9 hodnotení

5
0
1
0
3

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Katka
Neoverený nákup
14.1.2022
Balast bez hodnoty
Táto kniha je obrázková pre malé deti. Obrázky sú veľké, farebné a zaujať môžu jedine malé deti, napr. aj na vystrihovanie.
Horšie je to už s textom pri obrázkoch - bez hodnoty, zdá sa, že autorka nemá ani len základné znalosti a zrejme knihu napísala ako biznis pre seba na základe dobrých vzťahov vo vydavateľstve. Problémy rastlín? Výsmech. Pri každej rastline píše tie isté problémy a vidí za tým tú istú príčinu - no to potom ale mal byť koncept knihy úplne iný ak je to pravda, a nie zopakovať to isté kol-dokola pri všetkých typoch rastlín. Za mňa obrovské sklamanie a autorku si píšem do zoznamu "podvodníčok".
Poučenie pre mňa na základe skúseností z posledných rokov (čítam naozaj veľa) - vidím nepoctivosť, nevzdelanosť a silné plagiátorské sklony zahraničných vydavateľstiev a autorov s nimi previazaných, ktoré obchádzajú pôvodných autorov kníh (najmä ak sú z bývalých socialistických krajín Európy), a bez hanby (pri vypredaných a teda starších či úspešných tituloch kníh) zoberú text takéhoto autora a vydajú ho v novom šate a pod hlavičkou "správneho autora" (čiže nejakého z Anglicka, Nemecka, Talianska atď). Ja už knihy označené ako "bestseller" či inak ospevované na obálke knihy zásadne nekupujem a uprednostním radšej knihy slovenského alebo českého autora. v ktorých sa častokrát skrývajú poklady (informačné, vedomostné).
Odporúčam všetkým kriticky mysliacim čitateľom, aby prestali kúpou brakov podporovať nepoctivcov zo západnej Európy a podporovali radšej vedomosti skutočne šikovných ľudí. Že ide o plagiát, ukradnutý text, zistíme, ak budete chvíľu každú "akože novinku" vyhľadávať v antikvariátoch - uvidíte, aká je tá zlodejina rozšírená po celom svete.
PS: na informácie na Google sa nespoliehajte, to je vzorový príklad nesprávnych informácií...
Čítať viac
Alzbeta Kobydová
Overený nákup
1.4.2021
Strucna a jasna
Myslim ze toto je kniha pre zacinajucich pestovatelov alebo aj kniha po ktorej siahne pestovatel ako po 1. v pripade, ze ma nejaky problem s rastlinkami. Je to velmi strucna a jasna knizka s fotkami, co je velmi napomocne. Za mna zatial top. Čítať viac
11
Noc žeriava - Patrick Ness, 2019
Práve čítam
Noc žeriava

Čítam s obľubou odkedy viem čítať, s výnimkou niekoľkých čitateľských kríz (prvý počítač, prvý frajer, vysoká škola, ďalší frajer, nová práca, ďalší...). Avšak po každej menšej či väčšej kríze, som sa ku knihám vracala s pocitom "ach, konečne plnohodnotný me-time". Momentálne čítam knižky na materskej dovolenke kým drobec spí. A keď príde návšteva len previnilo krčím plecia "Mrzí ma ten neporiadok, ale viete popri malom..."

Gabriela Maráková
Overený zákazník
2.5.2020
Možno deti osloví
Kniha nemá čo ponúknuť ani len začiatočníkovi pestovateľovi. Vo vnútri nájdete krásne veľké obrázky, texty sú orámčekované a porozkladané po dvojstránke, farebne zladenými čiaročkami, či šípočkami sa nešetrilo. Vizuálne je to veľmi pekná kniha. Informácii je však málo a aj to len príliš generických. Pre predstavu: časť venovanú všeobecnej starostlivosti o izbovky som prečítala za 10 minút. V druhej časti sa autorka venuje konkrétnym rastlinám. Opäť povrchne, keďže 50% z ponúkaných informácií si nájdete aj na kvetináči pri kúpe rastlinky.
Knižku odporúčam kúpiť jedine tak 6-ročnej neteri k jej prvej kvetinke.
Čítať viac
Karin Kollárová
Overený zákazník
19.4.2020
Nič špeciálne
Prvých 30 strán o nákupe, zálievke, výžive, presádzaní či škodcoch je fajn. Zvyšok ma nenadchol. V pestovaní som úplny začiatočník a informácie o jednotlivých rastlinách su viac ako nedostačujúce. Ako príklad by som použila vetu o zalievaní Sansevierie: “Na jar a v lete polievajte mierne, na jeseň a v zime skromne.” Viac info si nájdem tromi klikmi na internete. Síce milá, obrázková knižka, ale nie moc informatívna. Čítať viac

Vydavateľstvo Príroda

Čítať viac

„Nenávisť je láska bez znalosti faktov. V každom človeku, ktorého nemáme radi, existujú skutočnosti, ktoré by náš vzťah mohli zmeniť, keby sme ich poznali.“

Jediný - Richard Bach, 1994
Jediný
Richard Bach