A ako Antarktída - David Böhm, BRAK, 2022

22,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

A ako Antarktída

Na svete už nie je veľa miest, kam by ešte nevkročila ľudská noha. Akoby už nebolo čo objavovať. A práve to je tá najnáročnejšia úloha objavovať svet odznova a spôsobom, akým... Čítať viac

Vydavateľstvo
BRAK, 2022
80 strán
1 hodina čítania

Na svete už nie je veľa miest, kam by ešte nevkročila ľudská noha. Akoby už nebolo čo objavovať. A práve to je tá najnáročnejšia úloha objavovať svet odznova a spôsobom, akým sme ho ešte nevideli. Naučiť sa užívať si jeho bohatstvo a pestrosť tak... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

22,50 €

Na sklade 3 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 27 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Ako knihy na mieru menia postoj k čítaniu (webinár)

Zobraziť viac kolekcií

Z kolekcie: Knihy pre odradených čitateľov a čitateľky

Z kolekcie: Prekrásne cestopisné knihy (nielen) pre deti

Zobraziť menej kolekcií

Naši škriatkovia odporúčajú

Hyperion - Dan Simmons, Lindeni, 2024
A ako Antarktída - David Böhm, BRAK, 2022
22,50 €

Publikáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Viac o knihe

Na svete už nie je veľa miest, kam by ešte nevkročila ľudská noha. Akoby už nebolo čo objavovať. A práve to je tá najnáročnejšia úloha objavovať svet odznova a spôsobom, akým sme ho ešte nevideli. Naučiť sa užívať si jeho bohatstvo a pestrosť tak, aby sme po sebe nezanechali ekologickú katastrofu. Aby svet ostal fascinujúcim miestom aj o tisíc rokov pre tých, ktorí prídu po nás.

Fenomén južného svetadielu autor David Böhm skúma z rôznych uhlov pohľadu a vždy sa snaží vypichnúť to najdôležitejšie. Nastoľuje otázky, ktoré majú presah aj do bežného nepolárneho života. Vďaka tomu, že Böhm podnikol výpravnú cestu na Antarktídu, mal možnosť zažiť nepoznané na vlastnej koži a následne to hravou formou preniesť do knihy. Tá v roku 2020 vyhrala prestížne literárne ocenenie Magnesia litera.
Čítať viac
Počet strán
80
Väzba
pevná väzba
Rozmer
240×320 mm
Hmotnosť
830 g
ISBN
9788089921447
Rok vydania
2022
Edícia
Alma
Naše katalógové číslo
1469403
Štýl
dobrodružný, cestopisný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
BRAK
Pre koho
pre deti a mládež
Účel knihy
na rozvoj dieťaťa
Ostatné
s podporou FPU, Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

3 hodnotenia

3
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

38

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
15.5.2022
Jedinečná kniha
Táto výnimočná kniha je určená nielen pre deti, ale aj pre dospelých. Autor v nej zaujímavou formou približuje ľadový kontinent aj z takej stránky, ktorá bola určite mnohým čitateľom neznáma. Vedeli ste, že Antarktída je najvyšším kontinentom na Zemi, v jej ľadovcoch sa ukrýva ,,pamäť" Zeme a nachádza sa na nej viac než 70 staníc z 30 krajín? Tak už viete a z tejto knihy sa toho dozviete oveľa viac. Počnúc objavením Antarktídy a rôznymi expedíciami, životom živočíchov, polárnou žiarou a rôznymi inými faktami a pikoškami autor oboznámi čitateľa, ktorému popri čítaní budú nápomocné rozličné fotografie, ilustrácie a mapky. Popri čítaní sa vám dostane aj nejedna autorova rada a vy budete mať chuť na expedíciu do tejto zázračnej krajiny.
Kniha je spracovaná nezvyčajne, ale o to zaujímavejšie. Nachádzajú sa v nej aj rozkladacie strany, ktoré jej dodávajú šmrnc. Kniha je komplexná, krásna a celkovo výborná. Prečítate ju za 1,5 hodiny a stále sa k nej môžete vracať. Myslím si, že zaujať môže aj deti od takých 10 rokov, avšak obrázky tučniakov si prezerá aj moja trojročná dcérka.
Na Slovensku tiež môžeme byť hrdí na našich vedcov, ktorí sa už zúčastnili expedícií na tento ďaleký kontinent. Ja osobne som hrdá na svojho bývalého vyučujúceho z vysokej školy, pána prof. Martina Bačkora, ktorý na Antarktíde bol.
Za mňa jednoznačne ÁNO tejto skvelej knihe.
Čítať viac

„Tak hovorí mongolský mýtus: Láska sa rodí z rôznych prirodzeností. Protikladmi získava silu. Konfrontáciou a premenou sa udržiava. “

Záhir - Paulo Coelho, 2008
Záhir
Paulo Coelho