Nedosiahnuteľná láska - Christine Angot, Inaque, 2017

12,58 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Nedosiahnuteľná láska - Christine Angot, Inaque, 2017
Nedosiahnuteľná láska - Christine Angot, Inaque, 2017

Nedosiahnuteľná láska

Pierre a Rachel prežijú koncom päťdesiatych rokov krátky a intenzívny románik v Châteauroux. Charizmatický Pierre pochádza z meštiackej parížskej rodiny a Rachel, ktorá pracuje... Čítať viac

Vydavateľstvo
Inaque, 2017
160 strán
2-3 hodiny čítania

Pierre a Rachel prežijú koncom päťdesiatych rokov krátky a intenzívny románik v Châteauroux. Charizmatický Pierre pochádza z meštiackej parížskej rodiny a Rachel, ktorá pracuje na sociálnom úrade, je ním fascinovaná. Hoci si ju odmieta vziať, narodí.... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
12,99 €

12,58 €

-3 %
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 24 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Žltý zápisník budovania značky - Michal Pastier, Žurnál, 2024

Viac o knihe

Pierre a Rachel prežijú koncom päťdesiatych rokov krátky a intenzívny románik v Châteauroux. Charizmatický Pierre pochádza z meštiackej parížskej rodiny a Rachel, ktorá pracuje na sociálnom úrade, je ním fascinovaná. Hoci si ju odmieta vziať, narodí sa im dcéra Christine, ktorú matka vychováva sama. Vytvorí sa medzi nimi silné puto, ktoré začne povoľovať, až keď sa po rokoch znovu objaví Pierre a dcéru vovedie do intelektuálneho sveta.
Christine Angot v románe Nedosiahnuteľná láska odhaľuje vzťah s množstvom vrstiev a rozmerov, vzťah prechádzajúci od bezpodmienečnej láske k matke až k odporu na pozadí spoločensko-ľúbostnej vojny a cestu ženy zničenej životom a vášňou venovanou mužovi.
Čítať viac
Počet strán
160
Väzba
pevná väzba
Rozmer
134×207 mm
Hmotnosť
296 g
ISBN
9788089737505
Rok vydania
2017
Edícia
Pandora
Naše katalógové číslo
267558
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Francúzsko
Vydavateľstvo
Inaque
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Nedosiahnuteľná láska - Christine Angot, Inaque, 2017
Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú - Elena Ferrante, Inaque, 2017
30,57 €

Hodnotenia

3,8 / 5

13 hodnotení

6
3
2
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

14. augusta 2017
Názor čitateľa

Navonok nenápadná kniha s krásnou obálkou, perfektným prekladom a nečakaným koncom je pre mňa príjemným prekvapením leta. Opäť dokazuje, že maličké vydavateľstvo Inaque má čuch na dobré príbehy.
Spomedzi postáv je pre mňa ale najzaujímavejšou Rachel. Je to fatalistka, ktora sa akoby všetkým, čo sa okolo nej deje, len necháva unášať. V konečnom dôsledku sa tým paradoxne stáva tou, ktorá rozhýbe sled všetkých udalostí.
Reč postáv je zaznamenaná tak, ako zvyčajne rozprávame, bez takej tej knižnej štylizácie. Veľmi mi to pripomína Tatarkove Navrávačky. Zároveň je to niečo, čo knihu a samotné postavy veľmi oživuje. Vyvoláva to podobný pocit, ako keby ste ich sledovali spoza záclony, len kúsoček od nich.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Kristina
Neoverený nákup
9.3.2021
Strata času
Strasna strata casu aj to zacitanie do knihy. Nechapem, kde to nabralo take vysoke hodnotenie. Niekedy ta obalka je lepsia ako obsah. Čítať viac
Ingá
Neoverený nákup
3.4.2020
Nedosiahnuteľná láska
Kedysi dávno som si povedala, že netreba mrhať drahocenným časom na knihu, ktorá za to nestojí a radšej ju zavrieť, aj keď pred koncom, a siahnuť po inej. Toto bol tento prípad. Čítať viac
1.8.2019
Prvý pohľad na túto knižku môže pre jej útlosť niektorých čitateľov odradiť, tak ako aj mňa. Opak je však pravdou. Autorka píše stroho, priamo, jednoduchým jazykom a práve to dodáva príbehu silu. Opisuje lásku dvoch mladých ľudí z odlišných spoločenských vrstiev a rozličného vyznania, bezpodmienečnú lásku matky a dcéry, zaslepenosť láskou a obraz ženy zničenej životom. Príbeh je pútavý, s nečakaným záverom a číta sa doslova sám. Čítať viac
1.7.2019
Príbeh dvoch žien
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Útla knižôčka - silný príbeh. Rozpráva o dvoch ženách: matke a dcére a mužovi - milencovi/otcovi... Rozprávačom celého príbehu je Christine - dcéra, ktorá sa narodí slobodnej matke Rachel. Jazyk je veľmi strohý, zbavený emócií, miestami takmer surový a predsa to neuberá na pútavosti. Dej je popretkávaný korešpondenciou medzi troma hlavnými aktérmi. "Ide o príbeh spoločenského odmietnutia." Príbeh, kde "ľudí pravda vôbec nezaujíma." Príbeh, ktorý bez pozlátka vykresľuje výšky a pády v živote človeka, medziľudské vzťahy a nedosiahnuteľnú lásku.
s. 146: "Ľúbila som ho. Vieme hádam, prečo niekoho milujeme? Neviem Ti povedať prečo. Bolo to tak. Od chvíle, čo mi vstúpil do života... som si nevedela predstaviť, že z neho zmizne. Zmenil mi život. Už som sa nevedela na svet dívať bez neho."
s. 95: "Pokiaľ ide o drobné klamstvá, drahá Rachel, netreba si ich všímať, keď stoja pri veľkých dobrých pravdách. Niekedy vkĺznu do rozhovoru ako zdvorilostné frázy a netreba im prikladať význam." (Pierre)
Čítať viac
Klára A.
Neoverený nákup
18.6.2017
občas je láska naozaj nedosiahnuteľná
pekné a citlivé rozprávanie o nádhernej absolútnej láske, akú vedia dať iba deti svojej matke a obetavej, no občas slepej láske matky. o tom, že naše rané vzťahy skutočne formujú to, ako sa pozeráme na svet a aké vzťahy nadväzujeme v dospelosti. trochu smutná kniha, no veľmi pôsobivo napísaná a záver vás úplne dostane, lebo všetko je možno inak, ako sa zdá. Čítať viac

Vydavateľstvo Inaque

Čítať viac
Kúpte spolu
Nedosiahnuteľná láska - Christine Angot, Inaque, 2017
Tí, čo odchádzajú – tí, čo zostávajú - Elena Ferrante, Inaque, 2017
30,57 €

„Milý, píšem vám celkom nahá, lebo chcem byť jednoduchou a úprimnou“

Človek na ulici - Ivan Horváth, 2017
Človek na ulici
Ivan Horváth