Na hrane možného. Eugen Gindl - Tomáš Hučko, Vydavateľstvo KPTL, 2022

22,00 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Na hrane možného. Eugen Gindl - Tomáš Hučko, Vydavateľstvo KPTL, 2022
Na hrane možného. Eugen Gindl - Tomáš Hučko, Vydavateľstvo KPTL, 2022

Na hrane možného. Eugen Gindl

Rozhovory s Tomášom Hučkom

Eugen Gindl (1944 — 2021) bol významný slovenský reportér, publicista, scenárista, dramatik a občiansky aktivista. V rozhovoroch s Tomášom Hučkom, šéfredaktorom mesačníka... Čítať viac

Vydavateľstvo
Vydavateľstvo KPTL, 2022
304 strán
4-5 hodín čítania

Eugen Gindl (1944 — 2021) bol významný slovenský reportér, publicista, scenárista, dramatik a občiansky aktivista. V rozhovoroch s Tomášom Hučkom, šéfredaktorom mesačníka Kapitál, hovorí o dôležitých míľnikoch svojho života... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

22,00 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v štyroch knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Eliška - Táňa Keleová-Vasilková, Ikar, 2024
Na hrane možného. Eugen Gindl - Tomáš Hučko, Vydavateľstvo KPTL, 2022
22,00 €

Viac o knihe

Eugen Gindl (1944 — 2021) bol významný slovenský reportér, publicista, scenárista, dramatik a občiansky aktivista. V rozhovoroch s Tomášom Hučkom, šéfredaktorom mesačníka Kapitál, hovorí o dôležitých míľnikoch svojho života — o kariére reportéra, o cenzúre počas normalizácie i o svojich filmových a divadelných projektoch. Spomína na emigráciu do Nemecka po okupácii v roku 1968, na prípravu environmentálneho samizdatu Bratislava/ nahlas a na svoju účasť na udalostiach Novembra 1989 a prácu v časopisoch Verejnosť, OS a Kozmos. Premýšľa ale aj o láske k prírode, spolupráci s ŠtB či o budúcnosti slovenskej i svetovej ľavice. Rozhovory dopĺňajú spomienky jeho priateľov, spolupracovníkov a blízkych, ktoré približujú túto výnimočnú osobnosť slovenského intelektuálneho a spoločenského života.
Čítať viac
Počet strán
304
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×190 mm
Hmotnosť
442 g
ISBN
9788097408534
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1782931
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Vydavateľstvo KPTL
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

1 hodnotenie

1
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

32
Overený zákazník
25.11.2022
Rozhovory s Tomášom Hučkom, do ktorých som sa v posledných dňoch začítal, boli také prirodzené, akoby som sa v domácej knižnici či obývačke pána Gindla ocital spolu s nimi. Neskutočne dobre sa mi to čítalo a som veľmi rád, že som sa takto cez Tomáša, mohol lepšie zoznámiť s týmto výnimočným človekom. Jeho širokospektrálna reportérska a scenáristická práca, aktivizmus, myšlienky a videnie sveta môžu byť veľkou motiváciou a kompasom pre súčasnosť. Veľká škoda, že sa na jej morálnom, spoločenskom aj politickom formovaní môže podieľať už "len" cez svoj odkaz . V marci tohto roku mu bola udelená Štátna cena Alexandra Dubčeka in memoriam.
Pre mňa osobne je Eugen Gindl náš "prekliaty reportér", ktorého hlas by nemal utíchnuť ani po smrti.
.
.
Kniha je urobená veľmi pekne. Rozhovory sú doplnené množštvom fotografií a rôznymi vsuvkami kolegov, kamarátov a rodiny.
Čítať viac

„Some infinities are bigger than other infinities.“