Vianoce
Za okrajmi - Elena Ferrante, Inaque, 2023

12,36 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Za okrajmi - Elena Ferrante, Inaque, 2023
Za okrajmi - Elena Ferrante, Inaque, 2023

Za okrajmi

O pôžitku z čítania a písania

V roku 2020 Claire Luchette opísala obľúbenú taliansku spisovateľku Elenu Ferrante ako „jasnovidku medzi spisovateľkami.“ V týchto štyroch sviežich esejach Ferrante ponúka... Čítať viac

Vydavateľstvo
Inaque, 2023
112 strán
2-3 hodiny čítania

V roku 2020 Claire Luchette opísala obľúbenú taliansku spisovateľku Elenu Ferrante ako „jasnovidku medzi spisovateľkami.“ V týchto štyroch sviežich esejach Ferrante ponúka vzácny pohľad na pôvod svojich literárnych schopností. Píše o svojich vplyvoch.. Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
13,99 €

12,36 €

-12 %
Na sklade, objednávajte však rýchlo

Dostupné v piatich knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Hlbina & Láska - Werkstatt Lab, 2023

Viac o knihe

V roku 2020 Claire Luchette opísala obľúbenú taliansku spisovateľku Elenu Ferrante ako „jasnovidku medzi spisovateľkami.“

V týchto štyroch sviežich esejach Ferrante ponúka vzácny pohľad na pôvod svojich literárnych schopností. Píše o svojich vplyvoch, zápasoch a formovaní sa ako čitateľka i spisovateľka; opisuje nebezpečenstvá „zlého jazyka“ a naznačuje spôsoby, akými dlho vylučoval ženskú pravdu; navrhuje zborové spojenie ženského talentu, keď rozoberá dielo Emily Dickinsonovej, Gertrude Steinovej, Ingeborg Bachmannovej a mnohých ďalších.

Predkladáme vám subtílnu a zároveň úprimnú knihu „jednej z najväčších prozaičiek našej doby“ o dobrodružstvách v literatúre, a to na jej okraji i za ním.

Elena Ferrante už dvadsať rokov prekvapuje každým novým románom literárny svet. Autorka, ktorá si škrupulózne chráni súkromie a píše pod pseudonymom, vracia literatúre moc zasiahnuť čitateľstvo príbehom, nezabudnuteľnými postavami a ich intímnymi drámami. Je jednou z najpresvedčivejších, najvnímavejších a najštýlovejších autoriek. Svojimi románmi si získala obdiv medzi spisovateľmi, umelcami a kritikmi. Najväčší úspech však zožala predovšetkým u čitateľov a čitateliek, ktorí v nej objavili autorku, ktorá presvedčivo a strhujúco rozpráva o tajomstvách spolupatričnosti, vzťahov, lásky, rodiny a priateľstva.
Čítať viac
Originálny názov
I margini e il dettato
Počet strán
112
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
120×180 mm
Hmotnosť
116 g
ISBN
9788082072115
Rok vydania
2023
Edícia
La Pomme
Naše katalógové číslo
1885131
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Taliansko
Vydavateľstvo
Inaque
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

3 hodnotenia

1
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

30

Prečítam všetko čo si ku mne nájde cestu. :-) Okrem kníh sa vo voľnom čase sa venujem bylinkám a prírodnej terapii.

Silvia Jágriková
Overený zákazník
7.9.2023
Keď píše jedna z najväčších súčasných prozaičiek o písaní, je to ako prechádzať sa po rozpálenej pláži a vdychovať sýty prímorský vzduch z ktorého cítiť neďaleko besniacu búrku. Alebo len zahľadieť sa s nostalgickou nehou na "akvamarínový prsteň blankytne modrej farby", sediaci na prstenníku dôverne známej ruky. Je to prenikavé, celostné, vrúcne, úprimné... A hlavne útle. Dokázala by som s pôžitkom čítať viac O pôžitku z čítania a písania.
A okrem toho spomínaného pôžitku, Ferrante dovoľuje čitateľom nahliadnuť do svojej spisovateľskej mysle, ocitnú sa priamo v zákulisí s jej najznámejšími postavami.
Čítať viac

Elena Ferrante

Čítať viac

Vydavateľstvo Inaque

Čítať viac

„Človek má toľko začiatkov, koľko je v živote dní a predsa sa niektoré veci už nikdy nezmenia.“