Léto mezi řádky
E-kniha

Osmnáctiletý Denis se svou přítelkyní Vendy odjíždí na celé léto do Španělska, kde má působit jako animátor. Ne že by to byl jeho styl – nejraději by prázdniny strávil doma s... Čítať viac

Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment, 2023
232 strán
3-4 hodiny čítania

Osmnáctiletý Denis se svou přítelkyní Vendy odjíždí na celé léto do Španělska, kde má působit jako animátor. Ne že by to byl jeho styl – nejraději by prázdniny strávil doma s nosem zabořeným do knihy. Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

12,21 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Osmnáctiletý Denis se svou přítelkyní Vendy odjíždí na celé léto do Španělska, kde má působit jako animátor. Ne že by to byl jeho styl – nejraději by prázdniny strávil doma s nosem zabořeným do knihy. Místo toho však začne prožívat vlastní příběh jako z románu. Členem animátorského týmu je i Vincent, chytrý, sebevědomý a pohledný bohém. Denise vytáčí naprosto vším, co udělá, zároveň ho ale nepochopitelně fascinuje. A Denis si poprvé připadá, že je skutečně naživu. Co všechno tohle léto přinese?
Čítať viac
Počet strán
232
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1926743
Ilustrácie
Štýl
romantický
Jazyk
čeština
Pôvod
Česko
Vydavateľstvo
Nakladatelství Fragment
Pre koho
young adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

12 hodnotení

12
0
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

26.9.2023
Sladká spomienka na leto
Sladká spomienka na leto. Konečne po dlhom čase pekná, naozaj pekná teen romanca.

Začnem pozadím príbehu, ktoré bolo naozaj veľmi zaujímavé. Napadlo vás niekedy aká musí byť práca animátora v dovolenkovom rezorte?
Možno vás to niekoho inšpiruje na budúcoročnú brigádu.

Krásne Španielsko, trocha pamiatok, nádhernej architektúry a dobrého jedla, aj keď hranolky nič netromflo (minimálne podľa našich chalanov).

Hlavnou postavou a rozprávačom celého príbehu je Denis. Môj prvotný dojem z neho bol pozitívny a nie len pre to, že bol obrovský knihomoľ, potom si to trošku pokazil skrz bezdôvodne žiarlivé správanie voči Vincentovi, ktorý bol proste môj miláčik.
No v priebehu knihy si zas získal sympatie. Čo už s ním. Prvý raz zamilovaný, nevyzná sa vo svojich pocitoch a, ako sa hovorí ,,co se škádlívá, to se rádo mívá”.

A celá letná romanca by bola skoro ideálna, keby len Denis nemal frajerku. A nebola to veru žiadna potvora, ktorú by sme mohli neznášať, ale strašne zlatá Vendy, ktorá má Denisa skutočne rada.

Nechcem spoilerovať, no naozaj chcem oceniť, ako vyspelo sa k tomu decká postavili.

Ak máte chuť na niečo naozaj pekné, pohodové, tak určite odporúčam.

Ďalšie plusové body za romantické vyznanie na konci a Filipa. Denisovho najlepšieho kamaráta. Ten by si zaslúžil vlastnú knihu.
Čítať viac
18.9.2023
Krásná young adult MMromance.
Oba hlavní hrdiny, Denise i Vincenta, jsem si zamilovala. Kniha je psaná z pohledu Denise, který jede jako animátor k moři se svou přítelkyní.. On sám by raději seděl doma s knížkou, ale Vendy je akční a tak ho k cestě přemluvila. Kdyby tak jen věděla, jak to dopadne... Ale ono už z určitých náznaků předtím, kterých si tak nějak nevšímali, bylo jasné, že tam něco neklape. Denis ale sám pořád tápal. Teprve setkání s Vincentem mu otevřelo oči. Ale byla to tak trochu klasická cesta od nenávisti k lásce. Nebylo to všechno úplně jednoduché...
Knížka je napsaná poutavě, bavila mě, mělo to spád, žádná nuda. Prostředí u moře je popsáno krásně, hned jsem se v duchu zase ohřála na písečné pláži...
Možná bych brala i pokračování :-) Už teď se mi po klucích stýská.
Hodnoceno 5/5*
Čítať viac
19
Overený zákazník
28.8.2023
4,5/5*
Léto mezi řádky napísala česká autorka a ide o Young Adult knihu. Jej ústrednou témou je láska medzi dvoma ľudmi rovnakého pohlavia.

Hlavným hrdinom je Denis, ktorý so svojou priateľkou Vendy odchádza na leto do Španielska robiť animátora. A tam spoznáva Vincenta…
Autorka využíva slow burn romantiku, čím prispieva k autenticite vnútorného prežívania hlavného hrdinu, ktorý neskôr zvádza svoj vnútorný konflikt.

Príbeh ako taký nie je obkolesený veľkým napätím, ale je skôr zameraný na detaily. Je písaný citlivo, s dôrazom na priebeh hľadanie seba samého.

Tým, že Denis mal najskôr priateľku, príbeh nie je jednotvárny. Hoci už v tomto vzťahu si môžeme všimnúť určité varovné signály, ale neskôr aj to, že Denis je veľmi vnímavý a empatický. Denisova postava je charakterizovaná precízne, a brala by dostal takýto priestor aj Vincent.

Aj vďaka tejto knihe si môžeme pripomenúť, že homosexualita je viac ako len prirodzená, ale láska v nej môže byť rovnako silná ako ktorákoľvek iná. A sme to len my, ľudia, ktorí okolo nej vytvárajú obmedzenia.
Čítať viac
4.8.2023
Názor čitateľa
Táto kniha bola jedno veľké milé prekvapenie. Na to aká je kniha krátka, tak autorka bravúrne zvládla rozvinúť príbeh do hĺbky. Využila celkom jednoduchú zápletku s veľmi sympatickými hrdinami, ktorú obohatila o vtipné hlášky, hlbšie myšlienky, trochu romantiky a samozrejme tému spoznávania seba samého. Vytvorila tak úžasný letný príbeh, ktorý sa veľmi dobre číta a pohladí na duši. Od začiatku je vidieť, že autorka to má premyslené a presne vie, kam smeruje. Nečakajte od tejto knihy žiadny prekvapivý plot twist, z ktorého padnete na zadok. Nebude sa konať ani žiadna prehnaná dráma. Celá kniha má príjemné tempo a zvraty sú rozložené rovnomerne, bez zbytočného vyhrotenia. Strašne ma mrzí, že Léto mezi řádky nevyšlo v čase, keď som mal ja tých 17-18 rokov. Na koniec nesmiem zabudnúť spomenúť nádhernú obálku. Viac takýchto kníh prosím! Odporúčam! Čítať viac
5
Overený zákazník
28.7.2023
Dokonalé
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha je skvelou letnou oddychovkou. Nádherne napísaný príbeh o láske, sklamaní, spoznávaní nie iba seba samého, ale aj svojej sexuality a hlavne duše. Autorka nepoužila otrepané klišé, kde sa do seba postavy zamilujú hneď a dej sa tak stáva predpokladateľným, ba naopak. Tu môžeme vidieť starosti bežného života mladých, dospievajúcich ľudí a postupné spoznávanie sa. Ako v každom príbehu, ale aj v realite, sa stretávame s kladnými, neutrálnymi postavami. A nájde sa tu aj jedna záporná postava, ktorú bude nie jeden čitateľ chcieť prefackať už zo začiatku. No ako to už v bežnom živote býva...odmietnutá, zamilovaná postava sa chce vždy za každú cenu pomstiť, aj keby to malo zničiť úplne všetko. Všetko sa však na dobré obráti a môžete sa tak tešiť na zaslúžený happyend väčšiny postáv. Autorka sa skvelo pohrala aj so psychickým svetom postáv, nezameriava sa len na peostredie, ale aj na vnútorné rozhovory, čím dodala knihe hlbší význam. Jednoducho povedané...kniha je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa hľadajú, ale aj tých, ktorí chcú siahnúť po knihe, ktorá sa číta priam samo. Za mňa dokonalé. Čítať viac

Vydavateľstvo Nakladatelství Fragment

Čítať viac

„Existujú ľudia, vedľa ktorých môžeme stráviť roky a nemať si čo povedať, a ľudia, s ktorými na rozhovory nestačí celý život.“