Moje srdcovky

Moje odznaky

2022
2021
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

4
Vanda

Vanda Sopková získala odznak Šťastných 7

18.04.2022 10:51

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

4
4

Vanda Sopková napísala recenziu

20.11.2021 12:55

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Ak máte radi romantické knihy s istou dávkou dobrodružstva, ktoré sú zasadené do historickej doby, potom je táto kniha (séria) to pravé pre vás.

Príbeh hlavnej hrdinky, Adelaide, ktorá sa vydáva za niekoho iného, aby utiekla z vopred dohodnutého manželstva je veľmi pútavý. Je vidieť, aké je pre ňu náročné zvládať všetky tie veci, ktoré ako šlachtičná nikdy nemala šancu vyskúšať, pretože to za ňu robilo služobníctvo. No napriek tomu sa snaží a hrá, bohužial, špinavú hru, aby sa prežila a neskôr bola s mužom, ktorého miluje.

Páči sa mi, že hoci je Cedric pôvabný a má dokonalé správanie hodné kráľovského dvora, autorka z neho spravila kacíra, ktorý vyznáva zakázanú vieru.

Okrem iného tu môžeme nájsť podobnosť s príbehom Rómea a Júlie, pretože Adelaide, nakoľko je členkou Diamantového dvora, ktorý robí z chudobných dievčat dievčatá súce na vydaj za zámožných pánov, musí svoj vzťah s Cedricom držať v prísnej tajnosti.

Keď však toto tajomstvo vypláva na povrch, nastáva obrovské napätie, čo bude ďalej. Z príbehu o zakázanej láske sa tak razom stáva príbeh plný dobrodružstva, kde ide o život.

Ako to však v rozprávkach a dobrých príbehoch býva, aj tu láska vyhráva nad zlom.

Veľmi dobrý výber, ak potrebujete preladiť z drsnejších príbehov na niečo jemnejšie.

Čítať viac

4
4

Vanda Sopková napísala recenziu

20.11.2021 12:53

Hoci film, ktorý je len akýmsi zhlukom najdôležitejších častí, aj to nie všetkých, je nudný...je kniha Daj mi tvoje meno skvelá. Radím ju medzi najlepšie knihy, ktoré sa mi dostali do rúk.

Kniha je písaná s jemnocitom, ktorý je popretkávaný občasnou "drsnosťou" v podobe milostných scénok.

Nakoľko je príbeh písaný štýlom denníku, dozvedáme sa tak viac o pocitoch a myšlienkach hlavných hrdinov a o zrode ich vzťahu.

Hoci sa jedná o lgbt ľúbostný román, príbeh nie je presladený a číta sa naozaj ľahko. Je krásny a v správnom okamihu sú v ňom zasadené momenty, ktoré čitateľovi nedovolia, aby sa nudil.

Čítať viac

4
4

Vanda Sopková napísala recenziu

16.11.2021 22:29

Táto kniha je taká zlatá stredná cesta. Ani nenadchne, ani neurazí. Nápad autorky spraviť z Moreny a Vesny dve mladé, prekliate dievčatá je dobrý. Aj fakt, že sa dej odohráva v 12. a 18. storočí. Toto skákanie neprekáža, až kým to nezačne strácať logiku. Príbeh o Morene, ktorá je stelesnením smrti a snaží sa po celé tie roky zachrániť svoju sestru je pútavý, zaujímavý. Niečo na spôsob seriálu Slovania. No ako sa dostávame k pointe toho, prečo sú hlavné hrdinky prekliate, celý príbeh prestáva dávať logiku a nastáva kolosálny chaos. Príbeh sa odrazu začne točiť okolo Kosteja, ktorého musia zabiť, aby sa zbavili kliatby. Kyslou čerešničkou na torte je všetko, čo začína kapitolou 38. Teda rokom 2021. Toto nedáva zmysel už vôbec. Doslova mi prekážalo, ako autorka staré božstvo preniesla do modernej doby. Keby sa držala stále toho 18. a 12. storočia, bol by z toho príjemný príbeh o slovanskej histórií a starých bohoch. Toto však príbeh totálne pokazilo a do posledných strán som sa musela vyslovene nútiť. Verím však, že príbeh môže mnohých ľudí zaujať. Hlavne takých, čo sa zaujímajú o naše tradície, starých bohov a pod.

Čítať viac

4
Vanda

Vanda Sopková získala odznak Člen Čitateľského klubu

13.11.2021 22:33

Vaše členstvo v Čitateľskom klube Martinus si zaslúži odznak! Tešíme sa, že s nami čítate dobré knižky a delíte sa s ostatnými knihomoľmi o svoje názory. Lebo raz čítať je lepšie než stokrát počuť ;-)

4
4

Vanda Sopková napísala recenziu

07.11.2021 17:27

Táto kniha jednoducho nemá chybu. Sarkazmus, irónia, humor a značná dávka romantiky. To všetko sa ukrýva v tomto lgbtq+ príbehu. Príbeh o tom, ako syn americkej prezidentky - Alex, spôsobí medzinárodný škandál na svadbe britského princa a je nútený prežiť pár dní s druhým anglickým princom - Henrym. Vypáli to však úplne inak, ako malo a z nenávisti sa stáva krásny tajný vzťah na spôsob Rómea a Júlie, kde ale postavy nezomrú, ale práve naopak sú aj napriek svojim orientáciam, ktoré nie všetci ľudia chápu, podporované a žijú spolu šťastne.

Čítať viac

4
4

Vanda Sopková napísala recenziu

07.11.2021 17:17

Kniha, ktorá zmení každého.
Krásny príbeh o tom, ako človek môže klesnúť až na úplne dno a predsa neprestáva veriť, že aj v najtemnejšej temnote existuje svetielko nádeje na lepší zajtrajšok. Rozpráva o tom, čo môže SMSkovanie za volantom spôsobiť.
Carver je možno zvláštny, pôsobí dojmom prekliateho básnika a zároveň obyčajného chlapca, pretĺkajuceho sa životom. Až kým mu jedna SMS napísaná jeho rukou nevezme najlepších priateľov a chuť do života. Rozpráva príbeh o tom, ako mu spomienky na milovaných pomohli dostať sa z bludiska smútku a výčitiek svedomia, ako objavil nový dôvod, prečo bojovať ďalej aj cez bolesť. Kniha obsahuje veľmi veľa hlbokých myšlienok a to je na nej to najkrajšie.

Čítať viac

4
4

Vanda Sopková napísala recenziu

07.11.2021 17:10

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Námet je veľmi dobrý, spojiť príbeh Krásky a Zvieraťa s ruskou rozprávkou o Jelene a Ivanovi. Avšak samotný príbeh je trochu zvláštny. Dej začína podobne, ako kniha Na dvore z tŕňov a ruží. Rodina, ktorá prišla o svoj majetok je nútená žiť v zrube. Z krásnej dievčiny, ktorá mala vysedávať pri čaji s barónkou sa stáva drsná lovkyňa. Keď jej otca zabijú, vydáva sa na lov zvieraťa. Krásku však Zviera chytí a odvlečie si ju do hradu. Ako vravím, Na dvore z tŕňov a ruží. Kráska sa podobá na Feyru a Zviera zas na Tamlina. Rozdiel je v tom, že Kráska sa zo všetkých síl snaží zistiť, kto Zviera naozaj je a chce prelomiť kliatbu. Okrem iného mu rozpráva príbehy o Ivanovi a vtákovi ohnivákovi a pod. To robí celý príbeh oveľa zaujímavejším a dopomáhajú k tomu aj samostatné kapitoly písané z pohľadu zvieraťa. No smutným faktom je, že v knihe sa nachádza veľa prázdnych miest, ktoré autorka pokojne mohla vymazať a namiesto toho predĺžiť koniec, ktorý je chaotický a písaný akoby narýchlo. To však vôbec nevadí, pretože táto kniha je pekná a je vhodná na čítanie v pohodlí domova v zimných mesiacoch.

Čítať viac

4
4

Vanda Sopková napísala recenziu

06.11.2021 14:22

Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.

Veľmi veľa ľudí sa o tejto knihe vyjadruje ako o sklamaní. Ja však tvrdím a budem si za tým pevne stáť, že autorke sa podaril úžasný príbeh, ktorý opisuje život asexuálneho a aromantického dievčaťa, ktoré to v živote nemá ľahké. Tori je síce depresívna a pesimistická, no má to svoj dôvod. Jej rodina z nej chce dokonalú dcéru, teda niekoho, kým nikdy nebude. Taktiež žiarli na Charlieho. Napriek všetkému má Michaela Holdena. Ich vzťah nie je ako iné a my sa tak dozvedáme o ďalšej sexuálnej orientácii. Knihu si treba prečítať aj z toho dôvodu, že lepšie pochopíte komiksy Heartstopper, pretože Solitaire ide zarovno s 3. časťou. Lepšie pochopíme, prečo má Charlie anorexiu, prečo je Tori taká, aká je atď.

Čítať viac

4
Vanda

Vanda Sopková získala odznak Šťastných 7

29.10.2021 14:07

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

„Krásne vozidlá len priťahujú závisť priemerných ľudí, pohŕdanie intelektuálov a ľútosť duchovne prebudených, osvietených ľudí.“

Boh cestuje vždy inkognito - Laurent Gounelle
Boh cestuje vždy inkognito
Laurent Gounelle