Pod šepkajúcimi dverami
E-kniha

Možno je smrť len začiatkom niečoho nového

Vitajte v Cháronovom prievoze! Čaj je tu horúci, koláčiky čerstvé a mŕtvi práve prichádzajú. Keď si zberačka Mei príde vyzdvihnúť Wallacea z jeho vlastného pohrebu, začína mať... Čítať viac

4,5 96 hodnotení
Vydavateľstvo
Grada
400 strán
6-7 hodín čítania

Vitajte v Cháronovom prievoze! Čaj je tu horúci, koláčiky čerstvé a mŕtvi práve prichádzajú. Keď si zberačka Mei príde vyzdvihnúť Wallacea z jeho vlastného pohrebu, začína mať podozrenie, že by mohol byť mŕtvy. Zoznámi sa však ... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

16,14 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Ďalšie e-knižné vydania
Pod šeptajícími dveřmi - TJ Klune, FANTOM Print, 2022
EPUB MOBI
Čeština, 2022
Ihneď na stiahnutie

9,75 €

Z kolekcie: Beletria

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Vitajte v Cháronovom prievoze! Čaj je tu horúci, koláčiky čerstvé a mŕtvi práve prichádzajú. Keď si zberačka Mei príde vyzdvihnúť Wallacea z jeho vlastného pohrebu, začína mať podozrenie, že by mohol byť mŕtvy. Zoznámi sa však s Hugom, majiteľom zvláštnej čajovne, ktorý mu sľúbi, že mu pomôže prejsť na druhú stranu. Wallace len ťažko prijíma fakt, že je definitívne mŕtvy. Ani po smrti nie je pripravený opustiť život, ktorý však dovtedy ledva žil. Napokon získa týždeň na to, aby prekonal samého seba a za sedem dní úplne nanovo prežil celý svoj život.
Čítať viac
Originálny názov
Under the Whispering Door
Počet strán
400
Naše katalógové číslo
2012931
Štýl
mysteriózny
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Grada
Pre koho
new adult, pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

96 hodnotení

59
30
6
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
13

Všetko o mojich prečítaných knihách tu :) https://www.goodreads.com/user/show/135586083-nikola-mihalikov

Nikola Mihaliková
Produktový manažér
3. januára 2024
Krásna kniha (nielen) o smrti

Smrť a naša smrteľnosť. Skloňovanie slova smrť v ľuďoch väčšinou vzbudzuje istú úzkosť, strach, smútok a mnoho negatívnych myšlienok. Ťažko sa nám predstavuje, že zomrieme, že už tu nebudeme. A čo potom bude s nami? Bude vôbec niečo? A práve o tom je táto úžasne krásna, opäť raz hrejivá knižka od Kluneho.

Autor splnil presne to, čo som od neho očakávala a možno aj o niečo viac. Lebo napísať knihu o smrti, ktorá je ešte k tomu veselá, hrejivá, úsmevná a plná pozitívnej energie, je hodné poklony. Je to opäť dobrodružstvo, ktoré sa ale odvíja len na jednom mieste, v čajovni, ktorá je iná, ako sa na prvý pohľad zdá. Hlavná postava Wallace bol ukážkovým príkladom toho, ako premrhať svoj život na zemi a keď zomrie, začne sa jeho cesta o spoznávaní, čo znamená žiť.
"A nešlo práve o toto? Nebola práve toto odpoveď na veľkú záhadu života? Naplno si niečo užiť, kým to máte, či už je to dobré, alebo zlé, nádherné, alebo ohavné. Wallace musel najskôr zomrieť, aby sa cítil skutočne nažive."

Dej ponúka opäť veľa hlbokých myšlienok a áno, rozoberá ťažké témy: smrť a smútok ale aj hnev, nespravodlivosť, príliš skorý a nečakaný odchod či násilnú smrť. Odtiene smrti sú rôzne. Dej knihy sa zľahka oprie o každú z nich, zobrazuje aj smútok pozostalých. Ale všetko je tu zasadené tak akosi správne a ľahko, tak, že pri čítaní budete mať naozaj príjemné pocity, to vám garantujem. Stále je to fantasy kniha ale podstatu dokázala vystihnúť dokonale.

Čítať viac

Celá kniha na mňa po dočítaní pôsobila ako hrejivá a chutná šálka čaju. :) Neskutočne ma baví autorov štýl písania, preto sa na jeho dialógoch a opisoch vždy nasmejem až sa z toho steny trasú. Postavy boli skvelo vykreslené, mali svoje plusy aj mínusy. Každý z nich mal svoj príbeh a nikto tam nebol len tak "na ocot". Myšlienka knihy bola krásna, po dočítaní som ju musela istú dobu spracovávať. Jednoznačne odporúčam všetkým, ktorý si chcú prečítať niečo jednoduchšie, no zároveň z toho aj niečo vyťažiť. :)

Čítať viac
Martinus
7
Manažér kníhkaviarne
4. marca 2023

Mám rada autorov humor, spôsob písania aj odkaz knihy. Boli momenty, kedy som sa smiala a kedy som plakala. Chvíľkami tam bolo až priveľa úvah a opisov (preto dole jedna hviezdička), ale niekomu sa to môže páčiť.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

pred šiestimi dňami
NÁDHERNÁ KNIŽKA
Aach, nádherná knižka. Nemyslela som si, že sa mi bude páčiť rovnako alebo viac ako Dom na azúrovom pobreží. Veľmi veľmi krásna knižka, dojímavá, hrejúca na srdci. Je tam aj humor, aj romantika, aj zamyslenie sa nad sebou, nad životom, nad tým, čo čaká po a teda nenahnevala by som sa, keby to bolo tak ako v knižke. Krásne, citlivo napísané, veľmi dobre sa mi čítala. Čítať viac
11

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, kým nie sme, alebo to, kým chceme byť. Dobrá kniha je tá, pri ktorej síce stratíte hlavu, ale nájdete svoju dušu.

Mária Zubalová
Overený zákazník
14.5.2024
Knihy od tohto autora - to je jednoducho pohladenie na duši. Téma smrti je dosť ťažká a môže odrádzať, ale autor to zvládol neskutočne dobre a pri tom citlivo a s humorom. Čítať viac
28.4.2024
Čarovná kniha
Písanie autora tejto knihy je neskutočné. Čitateľ si myslí, že sa jedná o detskú rozprávku a skutočnosť je iná. Táto kniha zachytáva krásny príbeh posmrtného dobrodružstva, ktorá ukazuje morálne zmeny v živote človeka. Záver knihy bol neuveriteľný. Krásne prepojenie života a smrti v dokonalom príbehu. Čítať viac
21.4.2024
Smrť neznamená vždy koniec
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Touto knihou som si uvedomila, že mi štýl písania TJ naozaj sedí. Jeho postavy sa jednoducho nedá nemať rád. Je tu síce vzťah medzi dvomi mužmi, je veľmi príjemne napísaný a nie nejako drzo. Odporúčam všetkými 10. Čítať viac
20

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
4.4.2024
Ako by som zhodnotila tuto knihu?

Ako jedno veľké posmrtne dobrodružstvo, či niečo veľké, čo človeka donúti zamyslieť sa nad tym ako žije a ako by mal žiť.

Wallence, chlapik, ktoremu by som z otočky jednu svihla, pre jeho zlosť a tak zlu povahu a náturu, že keď dostal infarkt, nuž zatliesklala som smrti.

Potom tu máme Mej a Huga, dvoch ľudí, ktorý pomáhajú na druhú stranu, dvaja ludia s tak obrovským a laskavym srdcom.

Nelsona a Apollona dvoch nerozlučných parťákov bez ktorých si neviem knihu predstaviť.

Dej, ktorý bol zábavný, smutný a veľmi ťažký a záver pri ktorom mi veru ukápla i slzička.

Keď si dáš s niekým čaj prvý krát si cudzinec.
Keď si dáš s niekým čaj druhý krát si návšteva.
keď si dáš s niekým čaj tretí krát si rodina.
Čítať viac
9
Odvaha doufat - Barack Obama, 2010
Práve čítam
Odvaha doufat

Rada som čítala už ako malá no vieme ako to chodí a počas puberty som s týmto mojim koníčkom na pár rokov sekla. Momentáne po vysokej škole som sa do toho naplno pustila a pri sebarozvoji a úniku z reality sa do čítania ponáram každý deň. Keď už raz začnete je ťažké prestať ????

Marcela Blahová
Overený zákazník
20.2.2024
Velmi pekna knizka
Knizka sa velmi dobre cita, ma putavy pribeh uz od zaciatku. Velmi som bola spokojna. Urcite odporucam. Čítať viac

Vydavateľstvo Grada

Čítať viac

„Nejlepší možný z pokrokových názoru je ten,který má v sobě dostatečnou dávku provokatívnosti, aby jeho stoupenec nohl byt hrdý na svou odlišnost,ale přitahuje i takové množství přivržencu, aby riziko osamocené vyjimečnosti bylo hned zažehnáno hlasitým souhlasem vítězicího množství.“