Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Cesta na svet - Jana H. Hoffstädter, Slovart, O.K.O., 2016

12,95 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Cesta na svet - Jana H. Hoffstädter, Slovart, O.K.O., 2016
Cesta na svet - Jana H. Hoffstädter, Slovart, O.K.O., 2016

Cesta na svet

Cesta na svet je knižka pre zvedavé deti a ich rodičov, ktorí chcú citlivo a pravdivo odpovedať na detské otázky. Aby ju rodičia mali poruke, keď sa deti opýtajú, ako prišli na... Čítať viac

Cesta na svet je knižka pre zvedavé deti a ich rodičov, ktorí chcú citlivo a pravdivo odpovedať na detské otázky. Aby ju rodičia mali poruke, keď sa deti opýtajú, ako prišli na svet... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Dostupné v 21 knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Beyond the Story (slovenský jazyk) - BTS ,Myeongseok Kang, Ikar, 2023

Viac o knihe

Táto detská kniha bola spolu s ďalšími detskými knižnými titulmi ocenená ako Najkrajšia detská kniha jesene 2015.
Cesta na svet je knižka pre zvedavé deti a ich rodičov, ktorí chcú citlivo a pravdivo odpovedať na detské otázky. Aby ju rodičia mali poruke, keď sa deti opýtajú, ako prišli na svet.

Zámerom je spoločné čítanie, aby sa rodičom a deťom ľahšie rozprávalo o veciach, o ktorých možno nie je vždy úplne ľahké rozprávať.

Príbehom čitateľov sprevádza malý predškolák, ktorý zisťuje, ako prišiel na svet on, a ako sa čoskoro narodí jeho súrodenec. Chce vedieť, čo robia bábätká v brušku, ako sa tam dostali, a prečo sú tam tak dlho, ako napokon vylezú von, a prečo aj tatinkovia nemôžu mať deti, a prečo a ako to a tamto… a mama s tatom vysvetľujú a kreslia… a malý Edo rozpráva deťom, čo už vie… Knižka skúša odpovedať na detské otázky otvorene, ale citlivo. Autorke s tým pomohla pani psychologička Doc. PhDr. Eva Poliaková Csc., ktorá sa téme výchovy detí venuje už dlhé roky a pani doktorka, gynekologička, MUDr. Zuzana Šebíková. Obe sú odbornými garantkami knižky.

Cesta na svet je vekovo určená pre deti, ktoré sa začnú vypytovať, ako prišli na svet. U každého je individuálne, kedy sa tak stane. Môžu to byť škôlkári, ale aj malí školáci. Knihu ilustrovala Petra Lukovicsová.
Čítať viac
Počet strán
120
Väzba
pevná väzba
Rozmer
210×210 mm
Hmotnosť
305 g
ISBN
9788088805175
Rok vydania
2016
Vekové odporúčanie
7+
Naše katalógové číslo
225991
Štýl
moderný
Jazyk
slovenčina
Séria
Knihy ocenené titulom Najkrajšia a najlepšia detská kniha jesene 2015
Vydavateľstvo
Slovart, O.K.O.
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,3 / 5

18 hodnotení

13
2
1
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

31

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
18.10.2023
Výborná
Už malé deti vedia klásť otázky, ktoré im dospeláci nevedia jednoducho vysvetliť. A ak sa týkajú intímností, aj sa pri nich zapotia. Bábätko v brušku a náš príchod na svet určite zaujíma väčšinu detí a konečne sa aj nám dostala do ruky kniha, prostredníctvom ktorej to viem dcérke oveľa lepšie vysvetliť. Autorka s Edom priniesli príbeh cesty na svet od vzplanutia lásky, cez pohlavný akt a oplodnenie, až po intrauterinný vývin, narodenie a starostlivosť po pôrode.
Jazyk, akým je celá téma poňatá, je skvelý. Všetko je vysvetlené nenásilnou a citlivou formou, niektoré miesta sú zahmlené a vysvetlia sa deťom podľa ich vnímavosti a zvedavosti. Načrtnuté sú aj témy lásky rovnakého pohlavia, obťažovania a možného pohlavného zneužívania detí. Hlavne to posledné spomínané by mali rodičia s deťmi prebrať veľmi citlivo.
Kniha je vhodná pre deti od 4 rokov, i keď tak malé deti všetko nepochopia úplne presne. Skvelé sú aj ilustrácie a naša dcérka chce stále pozerať pipíka :) Každopádne táto úžasná kniha nabáda ku komunikácii, ktorá je veľmi potrebná a my dospelí by sme mali našim deťom načúvať, byť im oporou a dôverníkmi, pred ktorými sa nebudú ostýchať rozprávať na žiadnu tému. Janka, viac takýchto kníh, PROSÍM. My sa k nej stále vraciame.
Čítať viac
Pavol
Neoverený nákup
7.9.2021
Výborný guideline, ktorý prevedie témami, o ktorých sa nehovorí veľa. Spoločné čítanie rodiča a dieťaťa. Čítať viac
15.5.2020
Kraaaasne spracovanie
Knižku som kúpila cca. pred rokom pre vtedy 3ročnú dcéru a veruže som si na seba ušila búdu (v dobrom). Vela zatial z knižky vynechávame - aj by to asi nepadlo ešte na úrodnú pôdu a úplne si viem predstaviť ako teraz už čerstvo štvorrocná ukecaná baba vysvetluje tetám v autobuse, že má maminka práve menštruáciu :)
Dookola čítane o samotnom pôrode a cisarsky má zmaknutý teoreticky snáď lepšie ako moje rovesníčky. Nehovoriac o tom že často napodobňuje ilustrácie z knižky, ktoré sú skutočne dobre poňaté v zásade pre vsetky vekové kategórie.
Za seba a moje dve deti môžem knižku odporučiť už aj pre malé detičky, ktoré sa o túto (pre niekoho záludnú) tému zaujímajú.
Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
14.7.2019
Dokonalá
Dlho som hľadala knihu o “sexe” pre dcéru. A táto je dokonalá, jemné ilustrácie, veľmi vtipná, určite pomáha, že to akože rozpráva 5 ročné dieťa. Je to písané formou príbehu, nie emcyklopédia, k sexu sa dopracuje veľmi pozvoľna, úplne prirodzene. Čítali sme ju so 6,5 ročnou úplne celú, aby sme doplnili posledný dielik skladačky. Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
3.5.2019
Cesta na svet
Nádherná kniha, ktorá citlivo, ale pravdivo poodhaľuje deťom zázrak života. Samozrejme, je potrebné čítať ju s láskavými rodičmi, ktorí posúdia, ktoré kapitoly ešte nie, ktoré už áno a prípadne dovysvetľujú / zodpovedajú na zvedavé otázky. Nenájdete tu príbehy o včielkach a kvietkoch, ani o bocianoch. Je to zázrak života vo svojej prirodzenej kráse, avšak bez prehnane naturalistických opisov či kresieb. Ideálny kompromis pre všetkých rodičov. Od prvých otázok batoliat až po zvedavé dotazy nastávajúcich teenagerov. Čítať viac
Silvia
Neoverený nákup
8.1.2018
Ako detom bez zavadzania vysvetlit prichod na svet
Tuto knihu som citala s 10-rocnou dcerou a je tu velmi zrozumitelne, realne a pritom citlivo popisane jednak ludske telo, samotny vznik maleho cloveka (cize sex) a jeho prichod na svet. Dnesne deti maju pristup k internetu, takze je podla mna lepsie ak sa k vysvetleniu dostanu skor s rodicmi pri citani tejto knihy ako surfovanim zo zvedavosti ked pridu na to, ze teoria o bocianovi ma svoje nedostatky. Čítať viac
irena melusova
Neoverený nákup
16.2.2017
Cesta na svet
Vynikajuca kniha vhodna pre deti od 6 rokov ...Edo je zvedavy a na vsetko sa vypytuje. A dostava odpovede. Nielen od mamy a tata. Ilustracie su velmi vtipne a graficka uprava je jemna a premyslena. Čítať viac

„When you are measuring life, you are not living it.“

The Time Keeper - Mitch Albom, 2013
The Time Keeper
Mitch Albom