Problém tří těles
E-kniha

V Říši středu zuří Kulturní revoluce a Číňané vyšlou v rámci tajného vojenského projektu signál do vesmíru ve snaze navázat kontakt s mimozemšťany. Vysílání zachytí pokročilá... Čítať viac

4,8 102 hodnotení
1. diel série
Vzpomínka na Zemi
Vydavateľstvo
Host, 2017
447 strán
6-7 hodín čítania

V Říši středu zuří Kulturní revoluce a Číňané vyšlou v rámci tajného vojenského projektu signál do vesmíru ve snaze navázat kontakt s mimozemšťany. Vysílání zachytí pokročilá civilizace na pokraji zániku a zahájí invazi na... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Čeština

12,50 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

První díl trilogie s rozmachem Dunya stejnou dávkou akce jako Den nezávislosti.
V Říši středu zuří Velká kulturní revoluce a Číňané se v rámci tajného vojenského projektu pokoušejí navázat kontakt s mimozemskými civilizacemi, aby v tomto směru nezaostali za Sověty a Američany. Třicet let poté začnou na Zemi umírat významní vědci a nové sekty vyzývají k návratu k přírodě. Objeví se nová hra pro virtuální realitu, zvláštní, čarovná a znepokojivá, která jako by ani nepocházela z tohoto světa. A na světlo začíná vycházet pravda o tajném projektu z éry Kulturní revoluce.

Román Problém tří těles představuje pro české čtenáře první příležitost seznámit se s výkvětem čínské vědecké fantastiky.
Je prvním dílem trilogie Vzpomínka na Zemi z pera nejoblíbenějšího čínského autora sci-fi Lioua Cch’-sina, který si za něj vysloužil prestižní cenu Hugo a nominaci na cenu Nebula. V roce 2017 přijde do kin jeho výpravná filmová adaptace.
Čítať viac
Originálny názov
The Three-Body Problem
Počet strán
447
Rok vydania
2017
Edícia
Vzpomínka na Zemi
Naše katalógové číslo
278413
Štýl
mysteriózny, tragický, napínavý, dobrodružný
Jazyk
čeština
Preklad
1. diel série
Vzpomínka na Zemi
Vydavateľstvo
Host
Pre koho
pre ženy, pre mužov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

102 hodnotení

82
17
2
0
1

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

6.2.2024
Sci-fi Odysea do Neznáma
"Problém troch telies" od Čchi-čhuna Liua ma od prvých stránok zaujal svojím nezvyčajným prístupom k sci-fi. Déj sa začína v prostredí nedávnej minulosti a zdá sa, že vôbec neobráva smer k vedeckej fikcii. Postupne však kniha odhaľuje svoje tajomstvá a pretvára sa v fascinujúcu vedeckú odyseu.

Práve táto netradičná atmosféra ma lákala na ďalšie stránky. Autor umne strieda dejové linie a vytvára napätie okolo záhadných úmrtí vedcov a záhadnej 3D hry, ktorá sa zdá byť viac než len hrou.

Napriek komplexnosti príbehu som sa ľahko orientoval aj v cinských menách, čo prispelo k prehľadnejšiemu vnímaniu postáv. Detektívne prvky a tajomstvá postupne vyvíjajú príbeh, pričom napätie stúpa s každou stránkou.

Zvláštne vedecké koncepty ako viacdimenzionálne protony a komunikácia svetlom rozvíjajú atmosféru záhadnosti a inovácie. Záverečné rozuzlenie ma nečakane prekvapilo a vytvorilo nové perspektívy pre pokračovanie príbehu.

"Problém troch telies" je pre mňa vynikajúcou ukážkou toho, ako sci-fi literatúra môže spojiť vedecké koncepty s dobrodružstvom a záhadou. Teším sa na pokračovanie tejto úžasnej sci-fi ságy, ktorá ma vtiahla do svojho unikátneho sveta a nechala ma túžiť po viac.
Čítať viac
24

Knihomol, ktorý často kupuje knihy podľa obalu. Ale! Zato to málokedy ľutuje. Plus svoje dojmy píše okrem Martinus.sk aj na bookstagram @gabikas_books.

Gabriela Bariczová
Overený zákazník
3.10.2023
Zase si idem trochu pobrblať, pretože príbeh Problém Tří teles mohol byť úžasným scifi počinom vďaka zaujímavému námetu, kontaktu s mimozemskou civilizáciou, riešením politiky a vedy v druhej polovici 20. storočia v Čine (výnimočne nie žiadna Amerika), ktorá u súdruhov v Čine moc dokopy nešla, lebo čím viac inteligentov, tým menej inteligentov (viď sobotné voľby…), zakomponovaniu hry vo virtuálnej realite s názvom Tři telesá, ktorá je nejakým spôsobom spojená so skutočnosťou, a len vyvolení sa dozvedia ako a naznačením vojnového konfliktu v podaní Dňa nezávislosti. Lenže autor to poňal na prvých 200 stranách veľmi chaoticky, pričom ani divá sviňa nevedela, ktorú bije a doklepol to väčším množstvom nudnejších pasáži.

Obdivujem autorov štýl vyjadrovania, jeho um a schopnosť inteligentne a nenútene spájať mimozemskú civilizáciu a nás, jeho vedecký rozhľad a námet tejto série. Už len to, že bol natočený film a aj seriál na Netflixe, niečo vypovedá o kvalite príbehu. Na druhej strane však platí porekadlo - sto ľudí, sto chutí. Vždy musí byť jedna výnimka potvrdzujúca pravidlo a to som v tomto prípade ja.

Príbeh má obrovský potenciál, musíte sa však na jeho čítanie cítiť, potrebujete pochopiť nielen každú vetu, ale aj každé slovo. Analyzovať a zamýšľať sa, čo chcel autor kpovedať a čo nám chcel ukázať a hlavne, kam od začiatku smeroval príbeh. Aj preto odporúčam príbeh oddýchnutým mysliam, obrovským scifi fanúšikom, ktorí si budú hľadať ku knihe aj rôzne nuansy a tým, čo sa páčil film Deň nezávislosti. Ja sa bohužiaľ, do pokračovania nepustím, resp. možno neskôr.
3,5/5
Čítať viac
30.8.2023
Za mňa povinná jazda pre každého čitateľa
Neviem to povedať inak ako najlepšie scifi - a ak nie aj trilógia - akú som kedy čítala. Autorova fantázia a vedomosti sú viac ako obdivuhodné, keďže ich spája do dychberúcich kombinácii a zvratov. Miestami sa príbeh zdá fádny, zdĺhavý a zaprataný zbytočnými a nepodstatnými detailami, no nezúfajte - akonáhle to začne pôsobiť ako nuda, tak viete, že za 30 strán sa opäť udeje niečo, čo vám úplne rozhodí zmýšľanie do iných dimenzii. Čítať viac
Richard
Neoverený nákup
12.3.2023
Veľmi dobrá a zaujímavá kniha, konečne s mimozemšťanmi nadviaže kontakt niekto iný ako Američania :D Kniha pekne ukázala čínske problémy a mentalitu, chvíľu som mal problém pamätať si mená postáv, ale nakoniec si na to človek ľahko zvykne. Čítať viac
30
Overený zákazník
24.1.2023
Scifičkári si asi povedia, že som objavil Ameriku, no ja som ju skutočne objavil. :)
Z tohto žánru nemám načítaného veľa a pri voľbe knihy som šiel na istotu podľa anotovanej kvality, ktorou Problém troch telies bezpochyby je.
Toto hard sci-fi* je inteligentné a skutočne miestami hard. Keďže nie som astrofyzik ani matematik, niektoré pasáže sa mi javili ako fínčina. Avšak vôbec to neubralo na dojme a zrozumiteľnosti knihy, práve naopak. Je písaná pútavo, dej so zápletkou je výborne vypointovaný a na celkové pochopenie príbehu nie je potrebný žiadny diplom zo spomenutých oborov.
.
V hlavných úlohách, ako nepriatelia čínskeho červeného režimu, sú veda, výskum a intelektuálna rezistencia počas veľkej kultúrnej revolúcie. Na pozadí týchto krušných časov je založená základňa Červené pobrežie, nádejná platforma rozvoja vedy astronomických rozmerov v hľadaní mimozemskej civilizácie.
Zároveň vychádza na scénu záhadná počítačová virtuálna hra Tri telesá. Jej nepredvídateľné levely sú tvorené z meniacich sa civilizácií a sú plné vesmírnych teórií (inak pre mňa ako laika to bola celkom slušná sureálna jazda). Ich rozlúsknutie vedie k poznaniu niečoho vyššieho z reálneho sveta a siaha ešte ďaleko ďalej.
.
Je to parádne. Som rád, že som sa toho nezľakol a už teraz som nažhavený na ďalšiu časť (Temný les) tejto fenomenálnej trilógie Vzpomínka na Zemi.
.
.
.
*wikiokienko:
~ Hard sci-fi - science fiction zaoberajúca sa "tvrdou" vedou, napr. fyzika, astronómia, matematika, biológia, opierajúc sa o logiku a presnosť (napr. Vesmírna odysea, Nadácia (tá ma tiež ešte len čaká))
~ Soft sci-fi - science fiction zaoberajúca sa "mäkkou" vedou, napr. antropológia, psychológia, politológia opierajúc sa viac o emócie a medzivzťahy (napr. Duna)
Čítať viac
4
Prekážka je cesta - Ryan Holiday, 2019
Práve čítam
Prekážka je cesta

Dobieham celú moju nečitateľskú mladosť s knihou v ruke :)

Milan Trnka
Overený zákazník
9.1.2023
Sci-fi klenot z Číny
Výborný príbeh ktorý predčil moje očakávania a aj napriek zasadeniu úvodu do minulosti postupne nabral grády hard sci-fi žánru a vďaka pohlcujúcej atmosfére nebolo možné knihu zavrieť. Príbeh je iný, komplexnejší a vedecké teórie vyvolávajú komplexnejšie otázky než sci-fi na ktoré sme zvyknutí. Najradšej by som ihneď vzal do ruky pokračovanie.

Ps.: Ťažko zapamätateľných a mätúcich čínskych mien som sa bál, no zbytočne, postavy boli dostatočne rozmanité a unikátne natoľko, že boli ľahko zapamätateľné.
Čítať viac
Erik Pá
Neoverený nákup
9.11.2022
super trilógia
Chápem, že niekto môže mať pocit z prvej časti, že sa to tiahne a občas je do "nudné".. osobne ma to nenudilo, ale musím napísať, že po prečítaní celej trilógie, je to ozaj super dielo, ktoré dokáže v čitatelovej hlave rozvíriť mnoho otázok. velký obdiv k autorovi. určite nelutujem, že som tomu dal čas Čítať viac
Peter Kocnar
Overený nákup
10.9.2022
Nedajte sa sa odradiť čínskymi menami postáv
K čítaniu som pristupoval s rešpektom, predša len čínske mená postáv by mohli skončiť moje čítanie v poriadnom guláši. Obavy boli neopodstatnené.
Popis reálii s postupným prechodom k jadru veci je skvele vygradovaný a veľmi živý. Námet je originálny. Kniha rozhodne stojí za prečítanie.
Čítať viac

Vydavateľstvo Host

Čítať viac

„Láska nie je očarením dvoch pekných alebo vášnivých ľudí, ale rozhodnutím, prácou, dielom, nie ani pekných, ani mladých ľudí, dokonca iba jedného a možno nepekného a nemladého človeka, ktorý chce byť milovaný a milovať. Ten druhý a či druhá veľmi rád sa učí, dáva sa milovať, prv či neskôr pristane, poddá sa nám, začne nám odpovedať svojím jedinečným, prekvapujúcim, nadchýnajúcim spôsobom. Verte, drahá Jarmila, človek až žasne, aká neprebudenosť, nevzdelanosť vládne práve v láske. Starí to nevedia a mladým to nemá kto povedať.“

Honeymoon - Jana Beňová, 2015
Honeymoon
Jana Beňová