Sebevražda - Édouard Levé, RUBATO, 2015

10,45 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Sebevražda - Édouard Levé, RUBATO, 2015
Sebevražda - Édouard Levé, RUBATO, 2015

Sebevražda

Poslední próza fotografa, konceptuálního umělce a spisovatele Édouarda Levého (1965-2007) je textem v pravém slova smyslu ultimativním. Levé evokuje v knize sebevraždu přítele,... Čítať viac

Vydavateľstvo
RUBATO, 2015
108 strán
2-3 hodiny čítania

Poslední próza fotografa, konceptuálního umělce a spisovatele Édouarda Levého (1965-2007) je textem v pravém slova smyslu ultimativním. Levé evokuje v knize sebevraždu přítele, o jehož životě podává zprávu. Vyprávění se odvíjí v druhé osobě... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
Vypredané

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Naši škriatkovia odporúčajú

Hyperion - Dan Simmons, Lindeni, 2024

Viac o knihe

Poslední próza fotografa, konceptuálního umělce a spisovatele Édouarda Levého (1965-2007) je textem v pravém slova smyslu ultimativním. Levé evokuje v knize sebevraždu přítele, o jehož životě podává zprávu. Vyprávění se odvíjí v druhé osobě a jeho leitmotivem je soudržnost lidského života, jevícího se zde jako sled bezvýznamných událostí, jimž teprve smrt dotyčného dává zhodnocující narativní rámec. Metafikční okolnosti prózy jsou mrazivé: deset dní po odevzdání rukopisu knihy si Édouard Levé bere život.
Čítať viac
Originálny názov
Suicide
Počet strán
108
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
136×176 mm
Hmotnosť
132 g
ISBN
9788087705308
Rok vydania
2015
Naše katalógové číslo
218179
Jazyk
čeština
Preklad
Vydavateľstvo
RUBATO
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

5,0 / 5

4 hodnotenia

4
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

27. januára 2024

Máloktorý čin dokáže zarezonovať v spoločnosti tak, ako samovražda. A predsa sa v knihách objavuje okrajovo, nie to ešte aby bola ich ústrednou témou. Édouard v tejto krátkej próze rozpráva príbeh svojho priateľa, ktorý si zobral život. Spoznávame na prvý pohľad tichého človeka, avšak po pár stranách zistíme, že pod povrchom toho skrýval až príliš veľa. Bol tento jeho samovražedný skutok skratovým konaním, alebo nevyhnutným vyvrcholením jeho života? Čo sa muselo diať v živote muža, keď sa rozhodne odoberať tak mladý preč z tohto sveta? Možno nízky počet strán trochu zavádza, ale je písaná tak, že sa mi nedala prečítať na jedno posedenie. Čítala som ju po menších častiach, ale o to dlhšie som o nej premýšľala. Štýl textu mi veľmi sadol, každá veta bola krásnou, alebo surovou ako je život sám. Aj po poslednej strane si budete ešte nejakú tú dobu v sebe niesť silný čitateľský zážitok. Nemôžem to však generalizovať na jeden konkrétny pocit, táto kniha zabrnká u každého čitateľa na inú strunu. Všetko spomínané je umocnené tým, že autor pár dní po odovzdaní tohto rukopisu spáchal samovraždu tiež.

Čítať viac
Sebevražda

Táto na prvý pohľad tenučká knižka v sebe skrýva neskutočne veľa. Posledné prozaické dielo Édouarda Levého, ktoré bolo odovzdané editorovi len pár dní pred autorovou samovraždou. Pre mňa osobne je neskutočné, ako dokáže autor v takom malom rozsahu, odovzdať čitateľovi tak veľa. Túto knihu vezmete do rúk a už nepustíte. Jednoznačne odporúčam.

Čítať viac

„Dobre vidíme iba srdcom. To hlavné je očiam neviditeľné.“

Malý princ - Antoine De Saint-Exupéry, Antoine De Saint-Exupéry (ilustrátor), 2019
Malý princ
Antoine De Saint-Exupéry, Antoine De Saint-Exupéry (ilustrátor)