Nebezpečná nákaza - Noro Ölvecký, BESTSELLER, 2017

8,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Nebezpečná nákaza

Máj 2011. V Nemecku sa objavia prvé prípady smrtiacej epidémie, ktorú ma svedomí baktéria Escherichia coli. Epidémia sa postupne rozširuje aj do ďalších európskych krajín,... Čítať viac

Vydavateľstvo
BESTSELLER, 2017
260 strán
4-5 hodín čítania

Máj 2011. V Nemecku sa objavia prvé prípady smrtiacej epidémie, ktorú ma svedomí baktéria Escherichia coli. Epidémia sa postupne rozširuje aj do ďalších európskych krajín, chorých a mŕtvych pribúda, no vedcom sa nedarí nájsť zdroj nákazy. Teórie... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

8,90 €

U dodávateľa
Posielame do 15 – 20 dní

Dostupné v 34 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Harry Potter: Čarodejnícky almanach - J.K. Rowling, Ikar, 2024

Viac o knihe

Máj 2011. V Nemecku sa objavia prvé prípady smrtiacej epidémie, ktorú ma svedomí baktéria Escherichia coli. Epidémia sa postupne rozširuje aj do ďalších európskych krajín, chorých a mŕtvych pribúda, no vedcom sa nedarí nájsť zdroj nákazy. Teórie o príčinách vzniku a o výskyte pôvodcu epidémie sa menia každú chvíľu. Do podozrenia sa dostávajú uhorky dovážané zo Španielska, neskôr iná zelenina a dokonca sa zvažuje aj možnosť bioterorizmu.
Kým celý svet s napätím sleduje vývoj situácie v Európe, začína sa na Slovensku odvíjať príbeh, ktorý tiež zasiahne do osudov mnohých rodín.
Keď sa do vodojemu s pitnou vodou v Brezovanoch vláme neznámy páchateľ, nikto netuší, že jeho „návšteva“ nezostane bez následkov. Situácia sa zdramatizuje, keď mikrobiológ Martin nájde v kontrolných vzorkách baktériu Escherichia coli a v Brezovanoch sa objavia prvé prípady črevných ochorení.
Veľký strach o svojho chorého štvorročného syna Filipa prežíva aj Dana. Zúfalo sa pokúša zistiť, či choroba jej syna nesúvisí so smrtiacou epidémiou v Európe.
Pri hľadaní odpovedí na rovnakú otázku sa Martin dostane do víru nebezpečných udalostí, pri ktorých naňho padne tieň podozrenia zo spáchania vraždy, ba dokonca bude hroziť smrť aj jemu.
Podarí sa mu vyviaznuť bez ujmy na zdraví? Vypukne smrtiaca epidémia aj na Slovensku?
Na scénu opäť prichádza neznámy páchateľ, aby dokončil svoj diabolský plán a uhasil smäd po pomste.
Čítať viac
Počet strán
260
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
120×180 mm
Hmotnosť
245 g
ISBN
9788089821297
Rok vydania
2017
Naše katalógové číslo
271033
Štýl
mysteriózny, napínavý
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
BESTSELLER
Pre koho
pre mužov, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Nebezpečná nákaza - Noro Ölvecký, BESTSELLER, 2017
Nečakaná diagnóza - Noro Ölvecký, BESTSELLER, 2015
17,40 €

Hodnotenia

4,9 / 5

17 hodnotení

15
2
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21
Overený zákazník
5.12.2023
K tejto knihe som sa dostala len náhodou,autora som vôbec nepoznala,ale obsah mi prišiel zaujímavý.Knihu som prečítala veľmi rýchlo a neľutujem,že som jej dala šancu.Bola napínavá od začiatku až do konca,stále sa tam niečo dialo.Autor výborne spracoval tému o víruse,nakazenej vode.Určite odporúčam. Čítať viac
6.6.2021
Nad očakávania ;-)
Tak toto bol jeden výborne spracovaný príbeh. Držal ma v napätí od začiatku po koniec...knihu som nepustila z rúk, kým som sa neprelúskala k záveru, ktorý bol naozaj nečakaný a nepredvídateľný.
No musím uznať, že písať o vírusoch a pandémiach autorovi skutočne ide. Čítala som od neho aj knihu z iného súdka, no nebola zďaleka taká dobrá ako tie o vírusoch...
Určite ODPORÚČAM nudiť sa nebudete ani chvíľu :-)
Čítať viac
17

Čitateľ prevažne Post-apokalyptických románov :) ale som otvorený akémukoľvek žánru. Vyštudoval som SPU v Nitre a momentálne pracujem :)

Štefan Filaga
Overený nákup
6.5.2021
Názor čitateľa
Kniha od Nora Olveckého s názvom Nebezpečná nákaza mi okamžite udrela do očí a podľa anotácie to vypadalo na príjemný slovenský post-apo román. Čo čert nechcel, od post-apokalyptického románu to nakoniec malo veľmi ďaleko a z knihy sa v podstate stal thriller s prvkami kriminálneho žánru. Ani to ma však neodradilo od toho, aby som ju neprečítal celú a pridal túto recenziu.

Kniha ako taká sa skladá z jedného príbehu v ktorom sú poprepletané osudy rôznych ľudí z mestečka Brezovany ako aj jeho okolia. Ponoríme sa do životov mikrobiológa Martina, bezdomovca Františka ale aj udatnej maminy Danky, obávajúcej sa o zdravie svojho syna Filipa. Všetko sa začne takmer obyčajným vlámaním do vodojemu, no pokračuje výskytom baktérie E.Coli vo vodovodných kohútikoch mestečka Brezovany. Pre osudy našich hlavných hrdinov je práve tento okamih začiatkom ich strastiplnej cesty ktorá niektorých bude stáť život.

Čo sa týka môjho názoru na knihu, mám k tomu pár bodov.

1. Postavy – V knihe sa nachádza väčšie množstvo hlavných či vedľajších postáv, pričom zo začiatku som v tom mal menší chaos pretože sa pridávali nové a nové mená. Našťastie, po asi štvrtine knihy sa mená už len obmieňali medzi sebou a ja som dokázal rozlišovať jednotlivé postavy (hlavne sa mi mýlil Martin a Peter). Postavy boli zaujímavo opísané, dozvedel som sa o ich minulosti mnohé pikošky a podrobnosti. Taktiež boli veľmi sympatické a čitateľné. Aj vďaka nim sa mi kniha čítala ľahko, rýchlo a pútavo. Niekedy mi však vadila ich samotná naivita a predovšetkým niektoré dialógy, ktoré boli neprirodzené (aspoň na Slovenské pomery) a tak isto aj správanie v určitých situáciách (Martin vs policajti). Taktiež sa mi zdalo, že niektoré postavy (situácie) tam boli len preto, lebo tam MUSELI BYŤ aby natiahli potrebnú dĺžku (Matka Dana a jej syn Filip, pričom čítať na X-stranách o tom, ako sa cíti jej syn a ako sa cíti Dana, nuž stačilo to napísať raz, nie 2-3 krát). Musím však uznať že príbeh bezdomovca Františka sa mi veľmi páčil a chytil ma za srdce.

2. Typ románu – myslím si, že ak niekto dočítal knihu, tak sa veľmi čudoval tomu, kto spáchal samotný čin. Kým v kriminálnych knihách je samotný páchateľ (vrah či zlodej) spomínaný veľmi často, ba priam patrí k hlavným postavám, tak v tejto knihe sa o ňom človek moc nedočíta. Môj názor je ten, že keby sa na konci knihy dozviem, že sa do vodojemu vlámal káčer Donald, tak by mi to prišlo rovnako zaujímavé, ako v tomto našom prípade. Samotný páchateľ nebol ničím zaujímavý a jeho motív, prečo to spravil – nápodobne. Nevidel som v tom moc zmysel, aj keď mal dôvody, no vychrliť ich úplne na konci knihy (pričom o tej postave nevieme absolútne nič) sa mi nezdalo ako najlepší nápad. Takmer vôbec som s ním nesúcitil a bolo mi jedno, čo sa s ním stane. Mohlo to byť spracované dajme tomu do Martinovho príbehu, kde by nás autor postupne lákal určitými krokmi k tomu, aby sme mali aspoň ako takú šancu bližšie spoznať dôvody páchateľových činov a bolo to viac emotívnejšie a napínavejšie.

3. Rozsah knihy sa mi zdal v niektorých prípadoch natiahnutý. Mnoho vecí by z knihy mohlo byť kľudne vyškrtnutých (ako som spomínal niekoľko násobné opisovanie Filipovho stavu), no niektoré by sa mohli viac rozvinúť. Na jednu stranu boli do príbehu zapojení aj policajní vyšetrovatelia, ktorých do diela autor vhodil síce v tú správnu dobu, no v podstate nič nevyriešili, nedoriešili a nemali žiadny súvis s vyšetrovaním. A toto som si všimol u viacerých postáv (doktor ktorý niečo zistil a už ho viac nebolo, či Riaditeľ vodárenskej spoločnosti, ktorý mohol dať na konci ako také stanovisko).

4. Atmosféra knihy bola spracovaná výborne, samotné mestečko Brezovany som si predstavoval ako mix viacerých miest na Slovensku (Niekedy v tomto mestečku vidím Nitru – stavenisko centra pri rieke, niekedy Nové Zámky – vlakovú stanicu). Približne do 3/4 ma kniha doslova pohltila, no potom ako keby stratila to svoje čaro – kým na začiatku sa všetko naťahovalo, na konci sa všetko veľmi rýchlo zhúklo do svojho konca. Ako keď sa človek na niečo veľmi teší, vytvára to a o nejaký čas ho to omrzí a potrebuje to narýchlo ukončiť lebo chce robiť niečo iné (ale len môj osobný pocit).

Aj napriek jednotlivým bodom ktoré som vymenoval musím uznať, že ma kniha takmer vôbec nenudila, čítala sa jednoducho a tým pádom aj rýchlo. Knihu považujem za takú oddychovú jednohubku do daždivých dní, keď sa človek doma zatvorí, pripraví si čaj a popri padaní dažďových kvapiek si číta tento príbeh. Neočakávajte však drsný a napínavý kriminálny román (alebo ako ja, post-apo :D ) ktorý Vás vyplaší tak, že nezaspíte. Ako už spomínali recenzenti v recenziách nižšie, dej sa v podstate od začiatku dosť vlečie, neočakávajte žiadny extra zvrat ktorý Vám zamotá hlavu. Dej je predvídateľný (okrem vraha) a viac sa sústreďuje na opisovanie postáv a ich myšlienok. Nie je to ani Nesbo a ani King, ale neskutočne dobre sa mi to čítalo. Knižôčku a autorovo dielo Nebezpečná nákaza hodnotím 5*.
Čítať viac
Martina
Neoverený nákup
14.6.2020
Dobre citanie
Knihu som citala dlhsie nez zvycajne, ale zato kazda stranka ma nutila citat dalej a dalej...dej postupne gradoval a na poslednych asi 10 stranach je rozuzlenie celeho deja...celkom zaujimave, kedze podla indicii pocas celeho deju, to smerovalo na uplne inu osobu. Zaver mozno trocha nereálny...taky skor vidime vo filmoch, asi sa spisovatel inspiroval :) ale za precitanie kniha určite stoji. Čítať viac
17
Zklamán Bohem - Philip Yancey, 2016
Práve čítam
Zklamán Bohem

Knihy ma už vytlačia z baráku, ešte dobre,že nejaká dobrá duša vymyslela čítačku elektronických kníh a e knihy.Vždy sa nájde kniha, ktorú na tajnáša prepašujem domov v papierovej forme,lebo si v nej chcem listovať,učiť sa z nej ,alebo iba tak obyčajne ľudsky tešiť.

Mária Nagyová
Overený nákup
30.7.2019
Prekvapivé s dobrou zápletkou
Po dlhšom čase som siahla po knihe od slovenského autora.Musím pochváliť,aj keď miestami sa mi zdalo, že autor sa motá v kruhu, ale zrazu dej nečakane poskočil a stal sa napínavým.Príjemné čítanie,ktoré približuje slovenské prostredie firmy,mentalitu ľudí .Oplatí sa prečítať,lebo dej naberie niekoľko prudkých otočiek a výsledkom je prekvapivé rozuzlenie. Čítať viac
Viera
Neoverený nákup
3.1.2018
Napínavý príbeh
Skvelo napísaná kniha s prekvapivým dejom. Po tele mi prebehli zimomriavky už len pri pomyslení na to, že by mohla byť možnosť nákazy reálna. Kniha sa čítala ľahko, autor píše zaujímavo a pútavo ,s napätím som očakávala ako sa príbeh skončí .... Čítať viac
Lucie
Neoverený nákup
18.6.2017
Super
Velmi dobre spracovana tema, zaujimavy, napinavý pribeh, ktory je napriek odbornej teme spracovany pochopitelne aj pre laika. Napatie do poslednej chvilky a hlavne happy end :-). Tretia knižka v poradi od tohto autora, opäť nesklamala ba naopak. Tešim sa na dalšiu :-) Čítať viac
Mária Uhrová
Neoverený nákup
1.6.2017
Napínavá detektívka
Som rada, že som objavila tohto spisovateľa. S takou ľahkosťou, s akou ubieha dej preplnený životnými príbehmi je radosť čítať. Navyše sa dej týka vodárenskej spoločnosti, ktorá sa sa stará o našu zdravú a bezpečnú vodu, čo si bežne ani neuvedomujeme. Nielen že čítame napínavý príbeh, ale zároveň sa aj vzdelávame. Vrelo odporúčam! Čítať viac

Noro Ölvecký

Čítať viac

Vydavateľstvo BESTSELLER

Čítať viac
Kúpte spolu
Nebezpečná nákaza - Noro Ölvecký, BESTSELLER, 2017
Nečakaná diagnóza - Noro Ölvecký, BESTSELLER, 2015
17,40 €

„Robiť niečo nikdy nie je také dobré, ako chystať sa na to. “

Papierové mestá - John Green, 2014
Papierové mestá
John Green