Zbohom prízraky - Nadia Terranova, Inaque, 2019

13,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Zbohom prízraky - Nadia Terranova, Inaque, 2019
Zbohom prízraky - Nadia Terranova, Inaque, 2019

Zbohom prízraky

Nadia Terranova rozpráva v románe Zbohom príznaky o posadnutosti stratou, o tom, ako nás minulosť ovládne, ak sa jej nepozrieme do očí. Na začiatku románu sa stretávame s Idou... Čítať viac

Vydavateľstvo
Inaque, 2019
184 strán
3-4 hodiny čítania

Nadia Terranova rozpráva v románe Zbohom príznaky o posadnutosti stratou, o tom, ako nás minulosť ovládne, ak sa jej nepozrieme do očí. Na začiatku románu sa stretávame s Idou v sicílskom prístave Messina, kde sa narodila. Jej matka ju požiadala... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

13,99 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 25 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania
Sbohem, přízraky - Nadia Terranova, Odeon CZ, 2020
Pevná väzba
Čeština, 2020
Do 3 – 5 dní
-18 %

12,63 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Maja Lunde: Vládkyňa vetra. Tatran, 2024

Viac o knihe

Nadia Terranova rozpráva v románe Zbohom príznaky o posadnutosti stratou, o tom, ako nás minulosť ovládne, ak sa jej nepozrieme do očí.
Na začiatku románu sa stretávame s Idou v sicílskom prístave Messina, kde sa narodila. Jej matka ju požiadala o pomoc pri oprave rodného domu, ktorý má v úmysle predať. Obklopená predmetmi z dávnych čias stojí pred dilemou, čo uchovať a čoho sa zbaviť, ako sa vyrovnať s traumou z detstva. Pred viac ako dvadsiatimi rokmi jej otec zmizol.

Nezomrel: jedného dňa jednoducho odišiel a už sa nevrátil. So stratou otca si Ida spája zdrvujúce matkino mlčanie, svoju identitu a dokonca aj vzťah s vlastným manželom, ktorý je jej záchranou a skazou zároveň. V momente, keď ju rodný dom ovládne aj so svojimi prízrakmi, musí prelomiť kliatbu a dovoliť, aby jej otec nadobro odišiel z jej života aj vnútra.
Čítať viac
Originálny názov
Addio fantasmi
Počet strán
184
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×207 mm
Hmotnosť
351 g
ISBN
9788082070302
Rok vydania
2019
Edícia
Pandora
Naše katalógové číslo
600321
Štýl
napínavý, psychologický, tragický, filozofický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Taliansko
Vydavateľstvo
Inaque
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Zbohom prízraky - Nadia Terranova, Inaque, 2019
Dievča v plameňoch - Claire Messud, Inaque, 2019
27,98 €

Hodnotenia

4,1 / 5

13 hodnotení

4
7
1
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

“Veciam sa nedá dôverovať, spomienky neexistujú, existujú len utkvelé predstavy. Pomáhajú nám udržiavať otvorenú trhlinu, nahovárame si, že pamäť je dôležitá a iba my sami sme jej strážcami. Chránime si otvorenú ranu, aby sme do nej ukryli všetky svoje trápenia, obavy, dávame pozor, aby bola dostatočne hlboká a uniesla všetky naše bolesti, len nech sa nescelí. Existujú iba utkvelé predstavy a čas ich robí skutočnejšími, ako sme my samy.” • Toto veru nebol jediný úryvok, ktorý som si označila v tejto knihe. Výborný román, ktorý bol nominovaný na Premio Strega, hovorí príbeh Idy, ktorá sa ani po rokoch nedokáže zmieriť so zmiznutím svojho otca, stále sa vracia a utápa v minulosti. Čítala som to pomalšie, v knihe je viac momentov na zamyslenie.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

24.1.2023
Talianky sú zvláštne spisovateľky, na tak peknú a slnečnú krajinu vedia písať veľmi zádumčivo, hĺbavo, ba až depresívne.
Mnohé z kníh od Inaque, obzvlášť z edície Pandora, nie sú ľahko stráviteľné, hoci na pohľad vyzerajú ako jednohubky k nedeľnej káve.
Nadia Terranova rozpráva v románe Zbohom príznaky o posadnutosti stratou, o tom, ako nás minulosť ovládne, ak sa jej nepozrieme do očí.
V sicílskom meste Messina sa stretávame s Idou. Jej matka ju požiada o pomoc pri oprave rodného domu, ktorý má v úmysle predať. Obklopená predmetmi z dávnych čias stojí pred dilemou, čo uchovať a čoho sa zbaviť, ako sa vyrovnať s traumou z detstva. Pred dvadsiatimi troma rokmi Idin otec zmizol a dodnes to v sebe nespracovala.
“Narodila som sa mužovi a žene, ktorí sa milovali niekoľko krátkych dní, prišla som na svet ako strážkyňa otcovej depresie, zlostná dcéra svojej matky, trpezlivá a chvályhodná študentka, ustráchaná mladá žena. Každý deň som sa učila skrývať hanbu a obliekať si silu ako námorníci, veliť z kúta, ako to robievajú ženy. Ja a mama sme boli rodina, akoby sa nebolo nič stalo, ale boli sme zvláštne, pretože nevysloviteľné veci sa stali práve nám.”
Zbohom prízraky nerozpráva iba o nespracovanej strate rodiča, ale aj o bolesti, tolerancii, odlúčení, zahľadenosti do seba, o tom, že častokrát sme slepí voči trápeniu iných. Kniha je plná myšlienok rôznej intenzity a hĺbky. Miestami sa mi nečítalo ľahko a knihu som musela odložiť, aby som spracovala prečítané, ale som rada, že som to dobojovala až do konca.
“Všetci sa vraciame z nejakého pohrebu, nielen ja, ktorá som sa ho naozaj zúčastnila; všetci sme o niekoho prišli a vieme, aký dlhý a nespravodlivý je čas, ktorý nám zostáva dožiť bez dotyčnej osoby. Čas, ktorý začíname od straty odpočítavať rok po roku.
Neviem veľa o živote druhých, ale ak by som sa otvorila svetu, moja osamelosť by sa ocitla v tlačenici.
Možno už zajtra budem pripravená svoje dvere odomknúť. Teraz nie. Teraz len pozorujem.”
Čítať viac
Monika
Neoverený nákup
22.1.2020
Pekný príbeh, smutné čítanie. Strata blízkeho človeka, s ktorou je ťažké sa vyrovnať, najmä keď sa udeje v detstve. O to ťažšie to je, keď ten človek zmizne a nie je možné sa s ním rozlúčiť. Výborný preklad. Čítať viac

Vydavateľstvo Inaque

Čítať viac
Kúpte spolu
Zbohom prízraky - Nadia Terranova, Inaque, 2019
Dievča v plameňoch - Claire Messud, Inaque, 2019
27,98 €

„Všetko, čo sa stane, sa stane. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo niečo iné, spôsobí, aby sa stalo niečo iné. Všetko, čo pritom, ako sa stane, spôsobí, aby sa stalo znova, sa znova stane. Nemusí sa to však stať presne v tomto poradí.“