Lov na El Chapa - Andrew Hogan, Douglas Century, Ikar, 2019

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Lov na El Chapa

Exkluzívna výpoveď agenta, ktorý dolapil najhľadanejšieho narkobaróna na svete

Do povedomia ľudí sa už zapísali mnohí slávni zločinci opradení legendami: Al Capone, Pablo Escobar, Jesse James. Každý z týchto zlopovestných kriminálnikov mal v pätách muža s... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2019
352 strán
5 hodín čítania

Do povedomia ľudí sa už zapísali mnohí slávni zločinci opradení legendami: Al Capone, Pablo Escobar, Jesse James. Každý z týchto zlopovestných kriminálnikov mal v pätách muža s nachystanými želiezkami... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 22 knižniciach. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Knižný kompas

Naši škriatkovia odporúčajú

David Walliams: Najhoršie príšery na svete. Slovart, 2024

Viac o knihe

Do povedomia ľudí sa už zapísali mnohí slávni zločinci opradení legendami: Al Capone, Pablo Escobar, Jesse James. Každý z týchto zlopovestných kriminálnikov mal v pätách muža s nachystanými želiezkami. V príde narkobaróna Joaquína Archivalda Guzmána-Loeru, teda El Chapa, bol týmto mužom špeciálny agent amerického Národného úradu pre kontrolu obchodu s drogami (DEA) Andrew Hogan.

V roku 2006 zamieril čerstvý absolvent akadémie DEA do Arizony. Vzápätí sa ocitol vo víre života agenta v utajení. Vtedy ešte netušil, že sa dostane na stopu Guzmána, hlavy sinalojského kartelu, miliardára na zozname boháčov časopisu Forbes a verejného nepriateľa číslo jeden v Spojených štátoch. Ak chcel El Chapa dostať, musel sa s manželkou a dvoma malými synmi presťahovať do Mexika. V tom čase prekvitalo na juh od amerických hraníc násilie a boje o kľúčové pašerácke body si vyžiadali tisíce mŕtvych. Hogan sa pokúšal o nemožné. Musel sa infiltrovať do El Chapovej sofistikovanej komunikačnej štruktúry, odhaliť rafinovane zamaskovanú sieť úkrytov a nahnať šéfa drogového kartelu do rúk spravodlivosti.

Kniha Lov na El Chapa nám odkrýva pohľad do najsofistikovanejšej a najnebezpečnejšej protidrogovej operácie v dejinách, ktorá vyústila do zatknutia legendárneho narkobaróna, roky unikajúceho pred zákonom.
Čítať viac
Originálny názov
Hunting El Chapo
Počet strán
352
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×205 mm
Hmotnosť
428 g
ISBN
9788055169316
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
651713
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Ikar
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Lov na El Chapa - Andrew Hogan, Douglas Century, Ikar, 2019
Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný - Virginia Vallejo, Aktuell, 2018
30,80 €

Hodnotenia

5,0 / 5

6 hodnotení

4
0
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

2.12.2023
Yo soy El Chapo Guzmán!
Andrew Hogan, bývalý agent DEA, ktorý sa podielal na zatknutí El Chapa v roku 2014, je sympatický týpek. Príbeh toho ako sa z miestneho policajta v americkom zapadákove stal legendou DEA.
Kniha sa číta veľmi svižne, aj napriek komplikovanej štruktúre drogových kartelov, som sa nikdy nestratil v záplave mien.
Samotnej atmosfére knihy veľmi prospelo, že sú používané aj mexické výrazy a frázy.
"Mis hijos son mi alegría también mi tristeza." -
Určite knihu odporúčam.
Čítať viac
4.6.2020
Hoci možno čakáte niečo iné, nebudete sklamaní
Lov na El Chapa je knihou mnohých prekvapení. Už to samo o sebe hovorí niečo o rozprávačskom kumšte autorov, keďže ide v podstate o známy príbeh, ktorý sa v relatívne krátkom čase dočkal mnohých spracovaní. A to v oblasti novinárstva a žurnalistiky, tak i v oblasti televíznej tvorby.

Prvým prekvapením môže pre niekoho byť samotný príbeh knihy. Nie je totiž prierezom kariéry najväčšieho z drogových Padrónov sveta v štýle seriálových Narcos či Bowdenovho Escobara (mimochodom tiež vydareného). Spoluautor knihy a jedna z hlavných postáv reálneho lovu na Guzmána čitateľovi približuje pravdepodobne najväčší míľnik celosvetového boja proti drogám.

Andrew Hogan, (teraz už bývalý) agent protidrogovej agentúry DEA so svojimi modrými očami, tak trochu naivným entuziazmom a výrazom čerstvého absolventa školy vôbec nepôsobí ako typický akčný drsňák, ktorý by s automatickou puškou cez mŕtvoly prenasledoval najhľadanejšieho narkobaróna, známeho svojou bezohľadnosťou. A v tom spočíva ďalšie prekvapenie knihy. Hogan totiž nie je stereotypom agenta. Nemá k dispozícii podzemné veliteľské stanovištia plné obrazoviek s vysvietenými satelitnými mapami a identikitmi zločincov. Práve naopak. Zabudnite na bezpilotné drony. Zabudnite na prístroje pre nočné videnie. Čitateľ neveriacky sleduje, ako agenti zaznamenávajú lokality hľadaných zločincov do Gúglmáp a dorozumievajú sa pomocou chatovacích aplikácií, cez ktoré si bežne posielame zoznamy nákupov či emotikony znázorňujúce kadečo.

Príbeh lovu na El Chapa totiž nie je príbehom dobre vybavených špeciálnych agentov, ktorí by medzi svištiacimi guľkami volali do centrály, aby im poslali ďalších päť vrtuľníkov s posilami. Áno, aj tu technika zohráva istú úlohu, no všetko v skutočnosti stojí na pár ľuďoch, ktorí drogového kráľa dolapia v prvom rade vďaka úprimnému odhodlaniu, vytrvalosti a neraz aj osobným obetám.

Autori mi okrem horeuvedených pripravil pri čítaní ešte jedno prekvapenie. Krátko po tom, čo som knihu začal čítať, som si uvedomil, že už som v tretine. Zakrátko na to sa mi niečo podobné stalo znova, ale to už som sa blížil ku strane s číslom 300. Jediné, čo brzdí plynulosť čítania sú na môj vkus až príliš časté chyby a preklepy. Nie je to však v prípade Ikaru jediný takýto prípad.

Ak hľadáte knihu o narkobarónovi El Chapovi, je možné, že by ste mali siahnuť po inom titule. Ak však napriek tomu siahnete po Love na El Chapa, pravdepodobne nebudete sklamaní.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Komplikovaná komunikačná sieť, spleť tunelov a zástup mileniek. Príbeh El Chapa pozorujete z bezprostrednej blízkosti očami agenta, ktorý „Krpcovi“ založil želiezka. Knihu si nedá ujsť nik, kto si chce po Escobarovi rozšíriť slovník vulgarizmov s ďalším latinsko americkým narkobarónom.“
Peter Tkačenko, prekladateľ a novinár

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac
Kúpte spolu
Lov na El Chapa - Andrew Hogan, Douglas Century, Ikar, 2019
Pablo Escobar: Nenávidený a milovaný - Virginia Vallejo, Aktuell, 2018
30,80 €

„Never hviezdam, že nám svietia, never slnku jeho smer, never pravde, čo lož splieta, iba mojej láske ver!“

Hamlet - William Shakespeare, 2006
Hamlet
William Shakespeare