Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre

Páči sa vám tento profil a chceli by ste mať podobný?

Založiť si profil
Obľúbené literárne žánre
Zobraziť viac

Moje odznaky

Matuzalix
Obyvateľ Stredozeme
Šťastných 7
2023
Šťastných 7
2022
Šťastných 7
2021
Šťastných 7
2019
Šťastných 7
2017
Šťastných 7
2016
Plány do budúcnosti
Máte čitateľský profil
Zobraziť viac

Moje čitateľské kolekcie

Moje aktivity

7
7

Ivan Halás napísal recenziu

04.02.2023 23:03

Kniha sa venovala dvom oblastiam, z ktorých jedna ma zaujímala veľmi, druhá nie tak veľmi, respektíve som ju asi nepochopil. Pozadie vzniku zubných pást alebo reklamy na osviežovač vzduchu ma zaujímali veľmi. Vedecké pokusy s myšani a rôzne odborné štúdie o zvykoch, ma skôr nudili.
Napriek tomu, že je na obálke knihe uvedené "Prečo robíme, čo robíme a ako sa zmeniť", som sa nejak nedozvedel, "ako sa zmeniť." Respektíve možno som ten návod nejak stratil v pasážach s vedeckými štúdiami.
Toto je moja prvá kniha zo žánru motivačnej a rozvojovej literatúry - zatiaľ som čítal len historickú faktorgrafiu. Možno budem musieť k motivačnej literaúre pristupovať ináč než k mojim doterajším knihám. Každopádne Silu zvyku si ponechám v knižnici aj keď nepredpokladám, že by som sa k nej vrátil. Vypočul som si ukážku z audioknihy Atómové návyky a tá mi prišla ako ľahšie uchopiteľná.

Čítať viac

7
7

Ivan Halás napísal recenziu

04.02.2023 22:49

V prvom rade treba uviesť, že počet strán je 432, nie 40 ako je uvedné v popise.
Oproti prvej knihe, ktorá ma sklamala zbytočným popisom presunu každej polskej kocábky a odignorovaním nemeckých lodí, sú tu námorné súboje konečne popisované z oboch zúčastnených strán.
Hoci mám podrobné popisy bojov veľmi rád, tu mi to prišlo také nejaké neučesané, nemastné-neslané a do čítania som sa musel nútiť. oproti knihám napr. M.Hubáčka je to o dosť suchšie čítanie.
Za tú cenu, za ktorú sa to však teraz predáva (2,30 Eur) by však bola škoda si to nekúpiť.

Čítať viac

7
7

Ivan Halás napísal recenziu

04.02.2023 22:38

Keďže autor je Poliak, tešil som sa na kvalitný popis septembrovej vojny proti Nemecku. Dočkal som sa ho len čiastočne - je zaujímavé si prečítať zápisy z palubného denníku o akciách poľskej mínolovky alebo ponorky, avšak keď to nie je dané do súvislostí s pohybmi nemeckých lodí tak je to veľmi skreslený pohľad a už určite nie celková história.
Po skončení polskej kampane sú už uvádzané aj nemecké akcie ale moj celkový dojem z knihy to už nenapravilo. Škoda.

Čítať viac

7
7

Ivan Halás napísal recenziu

04.02.2023 22:24

Dejiny Byzantskej ríše pred nástupom islamu som nepoznal, dejiny Perzskej ríše som nepoznal vôbec. Napriek tomu som nemal problém pochopiť východziu situáciu a ďalší vývoj udalostí bol popísaný tiež veľmi prehľadne. Pri čítaní človek stratí romantické predstavy o stredoveku, sprisahania, prevraty, královraždy sú tu na dennom poriadku.
Po uzavretí konečného mieru sa mi však zdalo, že boje s arabskými vojskami a následný pád Perzskej ríše sú popísané až príliš skratkovito.
Napriek tomu musím knihu len odporučiť.

Čítať viac

7
7

Ivan Halás napísal recenziu

01.02.2023 10:34

Prijemne citanie z prostredia boxov F 1. Kniha sa cita lahko a pochopia ju aj neznalci F1. To je mozno moja jedina vytka - mne osobne by sa pacilo viac keby obsahovala viac technickych podrobnosti.
Napriek tomu odporucam

Čítať viac

7
Ivan Halás

Ivan Halás získal odznak Šťastných 7

01.01.2023 15:04

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
7
Ivan Halás

Ivan Halás získal odznak Šťastných 7

08.02.2022 08:13

Tento rok sa vaša knižnica rozrástla už aspoň o 7 kníh... Tešíme sa spolu s tými, ktorí ich budú čítať :-)

Šťastných 7
7
7

Ivan Halás napísal recenziu

29.10.2021 19:14

Musím pochváliť vydavateľstvo Omnibooks, že ich portfólio obsahuje veľmi široké spektrum kníh , ktoré síce mnohokrát mapujú známe konflikty ale z neznámych perspektív. V tomto prípade o nasadení amerických ponoriek proti Japonsku v Druhej svetovej vojne.
Bitky lietadlových lodí, stíhacie esá, vyloďovacie operácie námornej pechoty a dve atómové bomby sú si ukradli celú slávu pacifického bojiska len pre seba. O nasadení amerických ponoriek v Pacifiku sa toho v našich končinách moc nepopísalo (respektíve nepreložilo). Jediným komplexným dielom je snáď len kniha "Tiché vítězství" od C. Blaira, ktorej druhý diel však u nás už vydaný nikdy nebol.
Preto je kniha od Jamesa Calverta veľmi osviežujúce čítanie, ktoré zaujme istotne nielen starých podmorských vlkov ale aj nováčikov.
Hoci to samotný Calvert kariérne dotiahol až na viceadmirála, jeho prvé bojové nasadenie na ponorke absolvoval len ako najmladší dôstojník, ktorý práve dokončil akadémiu. Takže miesto pohľadu z viceadmirálskeho kresla sa pripravte na nočné hliadkovanie s ďalekohľadom na očiach, prebdené dni a noci pri manévrovaní s ponorkou do útočnej pozície, únikové manévre a explózie hlbinných náloží.
Kniha je veľmi dobre preložená.
Jednoznačne môžem odporučiť.

Čítať viac

7
7

Ivan Halás napísal recenziu

29.09.2021 10:46

Hoci som očakával niečo trochu iné, sklamaný som nebol a pre niekoho, kto je väčší fanúšik do Formule 1, sa jedná o úchvatné čítanie. Popis technických a technologických vylepšení monopostov F1 , ktorými Adrian Newey do sveta motošportu prispel a že mnohokrát za presadením (alebo zákazom) týchto vylepšení stálo kľučkovanie medzi jednotlivými doslovnými aj voľne vyloženými pravidlami FIA.

Čítať viac

7
7

Ivan Halás napísal recenziu

29.09.2021 10:37

Veľmi sa stotožňujem s hodnotením knihy s názorom, ktorý tu napísal Michal Haburaj.
Fikcia, mystika a niektoré správanie postáv mi proste nie vždy dávali zmysel. Erotické scény na mňa pôsobili trochu rušivo.
Čítanie mi nespôsobovalo vyslovene nejaké utrpenie ale utvrdilo ma v názore, že historický román nie je môj žáner.
Pre ostatných to určite môže byť veľmi zaujímavé čítanie.
Z toho vyplýva aj moje hodnotenie - 4 hviezdičky, keďže Manfredi napísal túto trilógiu nepochybne veľmi dobre ale nie pre mňa...

Čítať viac

„Láska nie je očarením dvoch pekných alebo vášnivých ľudí, ale rozhodnutím, prácou, dielom, nie ani pekných, ani mladých ľudí, dokonca iba jedného a možno nepekného a nemladého človeka, ktorý chce byť milovaný a milovať. Ten druhý a či druhá veľmi rád sa učí, dáva sa milovať, prv či neskôr pristane, poddá sa nám, začne nám odpovedať svojím jedinečným, prekvapujúcim, nadchýnajúcim spôsobom. Verte, drahá Jarmila, človek až žasne, aká neprebudenosť, nevzdelanosť vládne práve v láske. Starí to nevedia a mladým to nemá kto povedať.“

Honeymoon - Jana Beňová, 2015
Honeymoon
Jana Beňová