Vianoce
Knihy sú ten najobľúbenejší vianočný darček - Martinus, 2023
Nový muž - Stanislav Ličko, Stanislav Ličko, 2019

13,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Nový muž

Skutočný príbeh ako som cez odpustenie a prijatie prešiel do zrelšej fáze svojho života a vydal sa na svoju vlastnú cestu... Čítať viac

Vydavateľstvo
Stanislav Ličko, 2019
Počet strán
136

Skutočný príbeh ako som cez odpustenie a prijatie prešiel do zrelšej fáze svojho života a vydal sa na svoju vlastnú cestu... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

13,90 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Stíhame do Vianoc

Dostupné v troch knižniciach. Požičať v knižnici

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Štvrté krídlo - Rebecca Yarros, Ikar, 2023
Nový muž - Stanislav Ličko, Stanislav Ličko, 2019
13,90 €

Viac o knihe

Skutočný príbeh ako som cez odpustenie a prijatie prešiel do zrelšej fáze svojho života a vydal sa na svoju vlastnú cestu.

Mužmi sa nerodíme mužmi sa stávame. Kniha Nový muž ide do hĺbky a podstaty mužskej duše. Odhalí Vám čo je potrebné uvidieť a uzdraviť, aby sa z chlapca mohol stať muž. Zdieľam v nej to, čo mi pomohlo prevziať zodpovednosť za svoj život a prejsť do zrelšej fáze života.
Táto kniha je o odpustení a o prijatí plnej zodpovednosti za všetko, čo sa nám v živote deje. Je to o pustení vecí, ktoré nám v živote už neslúžia a bránia nám zažívať viac lásky a radosti.
Ak Vám nejaké oblasti vo vašom živote nefungujú, či sú to vzťahy, zdravie, peniaze alebo iné oblasti. V tejto knihe nájdete mnohé súvislosti prečo sa vám to deje.

Čo sa ešte dozviete v knihe:
- Čo bráni mužom v dnešnej dobe dospieť. Teda aký je rozdiel medzi zrelým a nezrelým modelom správania u mužov.
- Prečo tu pobehuje obrovské množstvo malých chlapcov v dospelých mužských telách a čo sa s tým dá urobiť, aby sa to zmenilo.
- Prečo je nesmierne dôležité, aby muži podnikli vnútornú cestu k svojmu otcovi.
- Môj príbeh k zrelej mužnosti - 5 rokov sa zaoberám tým, čo to znamená byť mužom v dnešnej modernej dobe.
- Ako spoznať a vypočuť svoje vnútorné dieťa, ktoré drží kľúč od radosti a živosti v našom živote.
- Ako prekonať životné krízy a vyrovnať sa so smrťou. Čo mi priniesla smrť otca, ako ma to formovalo? Čo pre chlapca predstavuje otec a ako s tým má naložiť, ak s ním nemá dobrý vzťah.
- Ako si nájsť cestu k svojim rodičom a prijať ich. Pretože cesta do zrelosti vedie cez uzdravenie vzťahu s rodičmi.
- Narodenie môjho syna Richarda - Opäť tu bola blízko smrť. Ako mi môj syn ukázal skutočnú hodnotu života.
- Ako sa odpútať od svojej matky. Prečo je pre každého muža nesmierne dôležité uctiť si svoju matku a s láskou od nej odísť. Matka je pre muža prvá žena v jeho živote, ktorú miluje a zároveň potrebuje opustiť. Prečo je to dôležité a ako to ovplyvňuje vzťahy k ženám.
- Ako budovať kvalitné mužské priateľstvá.
- Ako sa zbaviť syndrómu dobrého chlapca. Jeden z najrozšírenejší mentálny program u mužov. Syndróm ktorý zabraňuje mužom prežívať šťastný, radostný a naplnený život.
- Ako nájsť svoje životné poslanie a smerovanie. Ako som ho objavil ja a prečo je to pre každého človeka nesmierne dôležité.
- A množstvo ďalších zaujímavých tém pre mužov aj pre ženy.

Teraz je čas ísť do akcie a konať.

Pozrite sa prostredníctvom knihy Nový muž hlbšie na témy, ktoré vám bránia v živote zažívať viac lásky, radosti a hojnosti. Získajte svoju knihu teraz.
Čítať viac
Počet strán
136
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
148×210 mm
Hmotnosť
194 g
ISBN
9788097333102
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
607289
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Stanislav Ličko
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Nový muž - Stanislav Ličko, Stanislav Ličko, 2019
Ako ju pochopiť - Stanislav Ličko, Stanislav Ličko, 2018
31,80 €

Hodnotenia

4,7 / 5

12 hodnotení

8
4
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Janči
Neoverený nákup
2.4.2020
Staň sa novým a lepším mužom
Po prečítaní tejto knihy som pochopil aké je dôležité byť tým správnym mužom, ktorý má hlavne uzdravené vzťahy so svojimi rodičmi a hlavne je spokojný so sebou samým. Pochopil som aké je dôležité byť skvelým mužom pre svoju manželku a tiež ako je dôležité budovať si svoju hodnotu. Tieto kroky zavediem do praxe aby som sa stal novým a lepším mužom. Ďakujem. Čítať viac
Roman
Neoverený nákup
3.3.2020
Veľké poďakovanie
Ahoj Stano, Chcem sa ti poďakovať za tvoje dielo Novy muž..
Super že si mal odvahu a potrebu stručne nahliadnuť a opísať pohlaď na dnešného muža v modernom svete...
Z čim musí dnes zápasiť a máš to prežité aj na sebe..
Povedal by som, že je to kniha ktorá sa dá prečítať za týždeň.
Je plná výziev a odpovedí na problémy dnes...
Zároveň podnecuje a núti chlapa sa zamyslieť nad sebou či to čo robí a kde je, je skutočne to jeho poslanie ...
A ak aj je a má už svoje poslanie, tak aspoň to môže prehodnotiť a utvrdiť sa v ňom..
Verím, že toto je len štart k ešte väčším a vyšším veciam a cieľom pre ktoré je muž tu na Zem poslaný a stvorený..
A tebe nech dá tiež múdrosť a inšpiráciu naďalej Ten ktorý je darca všetkého...Ďakujem.
Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
24.11.2019
Nie je to taká bežná kniha, ktorú prečítate a založíte naspäť do poličky.
Po knihe Ako ju pochopiť, ktorá bola pre mňa jedna úžasná kniha o vzťahoch, som nevedela, čo mám čakať od Nového muža. Aj som čítanie knihy odkladala vyše 2 mesiacov, lebo mi nešla do rúk. Asi teraz prišiel správny čas ju prečítať, lebo som knižku prečítala za jeden deň, doslova som ju zhltla. Pútavé príbehy, na ktorých autor vysvetľuje koncepty a dáva múdre rady, sú naprieč celou knihou. Ale nie je to taká bežná kniha, ktorú prečítate a založíte naspäť do poličky... Otázky a úvahy vás donútia pozrieť sa do vášho vnútra a zamyslieť sa nad vecami, ktoré ste možno ani netušili, že majú nejaký vplyv...Strachy, ktoré som mala ukryté niekde hlboko v podvedomí, vyšli najavo. O témach z knihy som hneď diskutovala s priateľom. Dozvedela som sa veľa o sebe, o ňom a o našom vzťahu. navyše viem, že keď budem potrebovať, môžem sa ku knihe kedykoľvek vrátiť, spraviť si cvičenia, odpovedať na otázky a použiť ju ako dynamickú príručku do života. Ďakujem. Čítať viac
Peter
Neoverený nákup
17.11.2019
Povinné čítanie
Táto kniha sa stala pre mňa ďalším povinným čítaním. Ide do hĺbky, núti človeka zamyslieť sa nad určitými vecami, zrovná mu myšlienky a pomôže nájsť cestu k sebe samému. Mne ako človeku ktorý prečítal už kopec kníh, bol na rôznych seminároch a vzdelávaniach dala veľmi veľa, a som vďačný, že sa mi dostala práve teraz do rúk. Čítať viac
Miro
Neoverený nákup
16.9.2019
Stano je v mojich očiach nový John Gray
Na Slovensku nepoznám autora s podobným talentom písania o vzťahoch, o zrelosti i poslaní muža či s takou schopnosťou vystihnutia mnohých stránok a prejavov ženskej bytosti. Už Stanova kniha „Ako ju pochopiť" ma nadchla a vďaka autorovmu daru reči a vyjadrenia podstaty neraz rozosmiala. Kniha „Nový muž" je jej pokračovaním vskutku úspešným a pre muža 21. storočia môže byť užitočnou pomôckou pri poznávaní seba a hľadaní svojho miesta a smerovania v živote. Ako dlhoročnému účastníkovi Manželských stretnutí v Banskej Bystrici mi mnohé princípy v oboch Stanových knihách boli známe. Ale Stanovo podanie je absolútne jedinečné a s jeho darom jazyka a s jeho rozsahom a hĺbkou zamerania má potenciál zasiahnuť širšie spektrum ľudí, nielen tých, ktorí chcú zlepšiť svoje partnerské vzťahy. Kniha Nový muž osloví všetkých mužov, ktorí chcú dospieť do mužskej zrelosti a objaviť svoje poslanie v živote. Čítať viac
Peter
Neoverený nákup
7.9.2019
Povinná literatúra pre každého chlapa
"Práve som dočítal tvoju knihu a chcem sa ti poďakovať, že si ju napísal.

Veľký AHA Moment som pocítil už na začiatku knihy, kde píšeš, že cesta k pravej mužnosti vedie cez uzdravenie vzťahu s rodičmi.

Hlavne s otcom som mal problémy, keďže ma nikdy poriadne neviedol a neučil...Po prečítaní kapitoly som si uvedomil, že ani jeho otec ho nikdy neviedol a neučil novým veciam a tak sa to nemal od koho naučiť. Konečne som ho dokázal po 18 rokoch pochopiť.

Najviac mi však pomohla téma o vnútornom dieťati, kde som zistil, prečo som závislý na počítačových hrách a momentálne som tento zlozvyk odstránil a už nemám potrebu v tom pokračovať. Podarilo sa mi to len vďaka tomu, že som pochopil viacej sám seba.

Takže ak si chcel na konci knihy vedieť môj názor, tak si myslím, že je to skvelá kniha a zároveň by to mala byť povinná literatúra pre každého chlapa.

Ďakujem a nech sa ti darí."
Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
13.6.2019
Pre tých, čo hľadajú
Čítať. Minimálne dvakrát denne, po jedle, každý deň. Pravidelne, až kým sa to nevsiakne do vašej kože, resp. do jeho kože. Nový muž je v prvom rade pre mužov, viem, ale svoje si tam nájde každý kto hľadá, prežíva krízu či sa potrebuje nakopnúť. Písané ľudsky, cítiť z nej skutočnosť. Nielen prázdne rady, ale naozaj reálne zažité. Teším sa na pokračovanie pre ženy :) Čítať viac
Zuzka
Neoverený nákup
12.6.2019
Páči
Nechala som sa inšpirovať a vtiahnuť do príbehu muža a výsledkom je vlastná životná zmena. Stanova kniha Novy muž je krásnou inšpiráciou ako aj zlé veci v živote majú svoj význam a ako sa s nimi nielen vysporiadať, ale keď chcete môžete nimi zmeniť svoj život. Je vlastne úžasné že to Stano vôbec dokázal opísať a ešte sa s nami aj podelil o tuto skúsenosť. Ja osobne Ďakujem veľmi za tu možnosť.

Tiež klobúk dole pred týmto mladým človekom, ktorý si zažil najťažšie životne rany ako je smrť rodiča a neskor boj o život vlastného dieťaťa. Každý rodič by položil život za svoje dieťa a on v tej situácii nemohol urobiť vôbec nič len čakať na zázrak, ktorý ako vieme našťastie prišiel. Knihu odporúčam ako sa hovori “všetkými desiatimi”
Na záver by som dodala že si treba pomáhať, robiť svet krajším a tiež treba mat na pamäti, že nikdy nevieme kedy budeme pomoc potrebovať my sami.
Čítať viac
Petr Hadač
Neoverený nákup
1.6.2019
Ideální zdroj inspirace
U Stanovy knihy mi opětovně docházelo, že toto je četba natolik lidská a prostá jakékoli ezoteriky, že to může být pro naprostou většinu mužů ideální zdroj inspirace a podnícení k užitečným životním otázkám. Není to jen teorie - je to konkrétní příběh. Jeden, ale mnoha barev. Jeden, ale velmi hluboký. Jeden, ale tak lidský, že oslovuje lidskost v každém z nás. Příběh o tom, že není rozhodující, čím jsme v životě prošli, ale co s tím uděláme dál. Věřím, že tato kniha má schopnost oslovit muže každého věku. Přiměje vás přemýšlet o tom, co byste mohli ve svém životě uzdravit, zařídit, postarat se o to vy sami, bez ohledu na okolnosti Čítať viac
Zdenek Weber
Neoverený nákup
1.6.2019
Tato kniha je požehnáním pro moderního muže
Kniha je autentické sdílení muže, který skrze těžké události, výzvy, úsilí našel uzdravení své duše a hlubší sebepoznání, které sdílí pro dobro ostatních mužů, a také zvídavých žen. Je plná pravdivých příběhů a poučení, které vedou čtenáře k připomenutí smysluplných principů, které nejsou ani tak radami na cestu, jako podněty pro naslouchání svému vlastnímu hlasu srdce. Tato kniha je požehnáním pro moderního muže, často tápajícího ve svém nejasném sebeurčení. Umožňuje vrátit se ke kořenům a základům osobní důstojnosti a sebeúcty skrze hlubinné sebepoznání, rituály, pravdivost, mužský kruh, skutečné přátele. Kniha umožňuje setřást ze sebe svazující představy o tom, co to znamená být muž. A začít žít pravdivý a autentický život sám za sebe a ze sebe a pro dobro dalších bytostí. Čítať viac

Kúpte spolu
Nový muž - Stanislav Ličko, Stanislav Ličko, 2019
Ako ju pochopiť - Stanislav Ličko, Stanislav Ličko, 2018
31,80 €

„Ak sa sústredíte na pozitívne veci, začnete v sebe rozvíjať pozitívne emócie.“