Dezilúzia
E-kniha

Dezilúzia je príbehom o priateľstvách, nádeji, šťastí a nešťastí. O zradách, závisti, paranoji aj pádoch. Drsné rozprávanie inšpirované skutočnými udalosťami, ktoré s vami... Čítať viac

4,8 98 hodnotení
Vek
14-18
Vydavateľstvo
Motýľ, 2019
258 strán
4-5 hodín čítania

Dezilúzia je príbehom o priateľstvách, nádeji, šťastí a nešťastí. O zradách, závisti, paranoji aj pádoch. Drsné rozprávanie inšpirované skutočnými udalosťami, ktoré s vami zamáva a otvorí vám oči. Aj takto môže u niekoho... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,80 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

„Občas musíš zvoliť inú cestu, aby si zistil, či tá, z ktorej si zišiel, bola správna."#nerealista
Poznáte ten pocit, keď ovplyvnený atmosférou, alkoholom, drogami a pýchou začínate mať pocit, že všetci naokolo sú zrazu akísi menší? Že na vás nikto nedočiahne a už nikdy to nebude inak? Daysona tento pocit dobehol a jeho život na Orave sa v okamihu ocitá v troskách. Aby unikol pred zodpovednosťou a spomienkami, odchádza zo Slovenska pracovať na Floridu do hotela tety Ruth. Je však ako hlodavec, ktorý sa neúspešne snaží uniknúť z neustále sa točiaceho kolesa... Len čo trochu vybočí, je späť. Drogy, zábava, dílovanie... a láska. Bol som v tejto chvíli nesmierne šťastný. Konečne nájdený, nepolapiteľný, v prúde rýchlo ubiehajúceho života. Jeden múdry človek mi však raz povedal: „Nehľadaj rozptýlenia, ktoré dokážu rozptýliť celý tvoj život.“ Myslím si, že mal pravdu.
Dezilúzia je príbehom o priateľstvách, nádeji, šťastí a nešťastí. O zradách, závisti, paranoji aj pádoch. Drsné rozprávanie inšpirované skutočnými udalosťami, ktoré s vami zamáva a otvorí vám oči. Aj takto môže u niekoho vyzerať realita bežných dní.
Čítať viac
Počet strán
258
Rok vydania
2019
Vekové odporúčanie
14-18
Naše katalógové číslo
667765
Štýl
filozofický, duchovný
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Motýľ
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

98 hodnotení

88
3
5
0
2

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

10.9.2023
Dayson.
Jeden z nás.
Chalan ako ty.
S každodennými problémami ako my.
Navonok vyrovnaný a šťastný človek.
A možno ani nie.
Možno s niečím bojuje.
A je slabý.
Tak slabý, že túži vypadnúť.
Vypadnúť z domu.
Vypadnúť z lietadla.
Vypadnúť do svojho sveta.
Sveta Dezilúzie.

Aká je ale daň za chvíľu eufórie?

Dlho som rozmýšľala, ako túto knihu ohodnotím...
Zmietali mnou rôzne pocity, od hnevu až po znechutenie.
Nakoniec som sa rozhodla pre 5, pretože ma v konečnom dôsledku sakra bavila.

Veľmi sympaticky a uveriteľne napísaná kniha, aj keď miestami som mala chuť ju zavrieť a už na ňu nemyslieť.
Lenže paradox paradoxov, ja som potrebovala ďalšiu kapitolu tak, ako Dayson potreboval ďalšiu dávku.
Alebo možno len potreboval počuť, že existuje aj iná cesta..
Čítať viac
13

Som čitateľský všežrút, čítam všetko, čo má myšlienku a čo ma zaujme. Najradšej ale čítavam knihy s vojnovou tematikou.

Beáta Bučková
Overený zákazník
30.6.2023
Svet drog a mládeže
"Občas si musíš zvoliť inú cestu, aby si zistil, či tá, z ktorej si zišiel, bola správna." #nerealista

Dlho som rozmýšľala nad hodnotením tejto knihy. Dávam jej.
Téma knihy bola výborná, dej sa odsýpal, avšak mi dosť prekážala predvídavosť pribehu. Chýbali mi nejaké zvraty, bolo to pre mňa také "vlažné" čítanie a miestami som sa cítila, akoby som sama bola "unavená z pocitov" (toto slovné spojenie sa mi veľmi zapáčilo).
Na hlavného hrdinu som bola neskutočne vytočená, ako mohol byť taký hlúpy...ale v živote sa s tým, žiaľ, stretávame.

Pozitívne hodnotím citáty, mottá medzi kapitolami, ktoré celý príbeh oživili.

Nebola to zlá kniha, no ja som od nej čakala trochu viac.

"Ži a riskuj vždy, keď sa to dá. V plytkej vode sa síce neutopíš, ale ani si v nej nezaplávaš."
Čítať viac
18

Milujem knihy , fantasy, erotiku, horor, sci-fi. Tento rok 2022 som sa rozhodla prečítať celú moju knižnicu, kníh je 150 + hľadám ďalšie tituly aby som doplnila zbierky a autorov. Najobľúbenejšie knihy mám všetky ale predsa len sú tu 3 série, ktorých sa nevzdam J.R.Ward - séria Pád anjelov Alyson Noel - séria Nesmrteľný Sara B. Elfgren - trilógia Kruh A úplne top rebríček je Cassandra Clare a jej Tieňosvet

Tereza Sopúšková
Overený zákazník
21.6.2023
Adam Kováčik - Deziluzia

počet strán: 249
vydavateľstvo: #vydavatelstvomotyl
žáner: #ya

Občas musíš zvoliť inú cestu, aby si zistil, či tá, z ktorej si zišiel, bola správna."#nerealista

Poznáte ten pocit, keď ovplyvnený atmosférou, alkoholom, drogami a pýchou začínate mať pocit, že všetci naokolo sú zrazu akísi menší? Že na vás nikto nedočiahne a už nikdy to nebude inak?

-----

Veľmi zmiešané pocity mám z tejto knihy.

najskôr dame pozitíva -
Myšlienky v knihe pred každou kapitolou sa mi veľmi páčili, krásne vystihovali všetky pocity.

Dej bol veľmi zaujímavý a hoci ma táto téma neskutočne vytáča (na čo som prišla pri tejto knihe) musím oceniť, že autor vtiahol do deja.

Hlavná postava sa mi aj páčila aj nepáčila, správanie k rodičom - na facku, správanie k priateľom - výborne, správanie k životu? na riadny kopanec do guli !!!

A čo na najviac na*ralo, že si totálne do*tak život hoci šiel za niečím lepším!!

Kniha bola písaná výborne mala som pocit, že som tam s nimi a debatujem s nimi.

Koniec knihy som tusila od jedného okamihu a povedzme si pri obsahu knihy a teme knihy iný záver byť ani nemohol ale to ako sa to stalo, padla mi sánka to som fakt netušila.

Štafeta č. 31

Ďakujem za knihu v štafete @madamme.de.ludrigova

@adam_kovacik_ #drogy #zabava #strach
#stafetovyzavislak #kniznastafeta #kniznarecenzia
Čítať viac
Natália Atalovičová
Overený nákup
13.2.2023
Hneď ako som prečítala prvú knihu od tohto autora (zhoríme) musela som mať všetky 3. Myslím si že ani netreba moc hovoriť o tom, čo sa v knihe udeje pretože najlepšie bude ak to budeš počuť v origináli. Určite odporúčam 5/5 Čítať viac
Tomáš
Neoverený nákup
15.12.2022
Dezilúzia
Strany knižky budete hĺtať jednú za druhou. Spolu s hlavnou postavou precítite každú emóciu. Jednoduchý a pútavy dej ,skvelé opisy prostredia , jemný nádych bukowského. Dej sa vyvíja pekne pomaly. Postavy si hneď osvojíte. Úprimne odporúčam. Ps.... Knižka pohltí a pobaví aj toho, kto veľa nečíta Čítať viac
2
Zhoríme - Adam Kováčik, 2020
Práve čítam
Zhoríme

Som z Nitry, mám 30 rokov a nikdy som nebol knihomoľ.. Dokonca takých ľudí som považoval za čudných. Až kým sa mi do rúk nedostala prvá kniha a to bola Trója 1-3 ktorá mi otvorila brány do sveta kníh a odvtedy pravidelne trávim čas čítaním.

Martin Toman
Overený zákazník
22.11.2022
Kniha je písaná veľmi čitateľne a jednoducho čo mi vyhovuje. Až má človek problém nezhltnúť ju za jediný deň. Odporúčam prečítať hlavne mládeži ktorá nevie čo so sebou, nakoľko v knižke sú hlavné postavy závislé od drog a sú v nich dokonale opísané stavy ktoré človek prežíva keď je na dne. Je v nej správna dávka napätia, smútku aj vzrušenia. Určite odporúčam :) Čítať viac
1.10.2022
Ako prvé poviem, že táto kniha bola úplne mimo mňa. Celý príbeh sa nesie v "drogistickom" prostredí a vlastne v celej knihe ide iba o drogy. Hlavná postava - Dayson - ma neskutočne štval a občas som mala chuť kričať, nech sa konečne zobudí. Nechcela by som si vymeniť miesto so žiadnou postavou v knihe. Chápem, hocikto môže spadnúť na dno. Nerozumiem však tomu, keď to niekto robí pre frajerinu a mladícku zvedavosť. Veď skúsim neee?
Všetci vystupovali sebecky, išlo im len o ich šťastie a nehľadeli na nikoho. V knihe som nenašla štipku dobra, ktorá by ma aspoň trochu presvedčila, že tá a tá postava síce koná zlé skutky, ale pre dobrú vec. Som rada, že Dayson skončil na konci knihy, tak ako si zaslúžil.
Dosť o negatívach knihy. Napriek tomu, že sa mi príbeh nepáčil má aj svoje pozitíva. Oceňujem humor, jednoduchý štýl písania, kniha sa číta rýchlo. Občas mi chýbali detailnejšie opisy prostredia, aj ľudí. Kniha sa odohráva na Slovensku a na Floride. Najviac sa mi páčila časť keď Dayson priviedol Američana na Slovensko, za akým účelom neprezradím, nebol to výlet.
Od Dezilúzie vás nechcem odradiť. Adam si určite zaslúži vašu pozornosť. To, že sa mne kniha nepáčila, nič neznamená. Každý čítatel si musí vytvoriť svoj názor na túto netradičnú knihu.
Čítať viac

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Existujú ľudia, vedľa ktorých môžeme stráviť roky a nemať si čo povedať, a ľudia, s ktorými na rozhovory nestačí celý život.“