Cudzinec z papiera - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2023

10,59 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Cudzinec z papiera

Druhé rozšírené vydanie

Úspešná finančníčka Liana sa po získaní lukratívnej ponuky rozhodne odísť do hlavného mesta a prenajať svoj byt na niekoľko dní v týždni podnájomníkovi... Čítať viac

4,7 222 hodnotení
Vydavateľstvo
Adlervia Press, 2023
264 strán
4-5 hodín čítania

Úspešná finančníčka Liana sa po získaní lukratívnej ponuky rozhodne odísť do hlavného mesta a prenajať svoj byt na niekoľko dní v týždni podnájomníkovi... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
10,90 €

10,59 €

-3 %
Na sklade 1 ks
Posielame ihneď
Ďalšie knižné vydania
Cudzinec z papiera - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2019
Brožovaná väzba
Slovenčina, 2019
Vypredané

Naši škriatkovia odporúčajú

Združenie rodičov a priateľov LGBT+ ľudí: Niečo ti chcem povedať, 2024
Cudzinec z papiera - Ivica Ďuricová, Adlervia Press, 2023
10,59 €

Viac o knihe

V jej byte žije muž, ktorého nikdy nestretla.
Úspešná finančníčka Liana sa po získaní lukratívnej ponuky rozhodne odísť do hlavného mesta a prenajať svoj byt na niekoľko dní v týždni podnájomníkovi. Keď sa ona po celom týždni vracia domov, on z bytu na víkend odchádza. Žijú na jednom mieste, ale nikdy sa nestretnú.

Keď však on poruší jedno z dohodnutých pravidiel, Liana mu napíše nahnevaný odkaz. Cudzí spolubývajúci jej odpíše. Farebné stickery sa po pár týždňoch zmenia na dlhé osobné listy a dvaja neznámi si začnú byť bližší, než by sa im obom páčilo. Prečo ich to cez listy k sebe tak ťahá? A aké tajomstvá skrýva ich minulosť?
Keď po roku príde čas odovzdať si kľúče, budú sa musieť konečne pozrieť jeden druhému do tváre a nájsť odpoveď na dôležitú otázku. Dá sa zamilovať do niekoho, koho ste nikdy nestretli? Alebo je to celé úplne inak?

Román CUDZINEC Z PAPIERA autorka zverejnila na internete ešte v roku 2018. Za pár mesiacov sa z neho stal fenomén a prečítalo si ho viac ako 10 000 čitateľov. Teraz znovu vychádza v rozšírenej verzii, ktorá obsahuje aj bonusovú kapitolu a vianočnú poviedku.
Čítať viac
Počet strán
264
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
105×170 mm
Hmotnosť
138 g
ISBN
9788069038028
Rok vydania
2023
Edícia
Zet
Naše katalógové číslo
2238297
Vydanie
2
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Adlervia Press
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,7 / 5

222 hodnotení

172
38
10
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

21
Overený zákazník
17.5.2024
Toto bola pre mňa naozaj jednohubka. Príjemne, zábavné, miestami dojímavé čítanie, ktorému nechýba aj mierny nádych napätia. Má to naozaj všetko, čo by dobrá kniha mala mať.

Hlavnú hrdinku Lianu spoznávame ihneď - úspešná finančníčka, ktorá momentálne pracuje na veľkom projekte pomoci nemocniciam oddlžiť sa. Keďže cez týždeň nebýva vo svojom byte v Trenčíne, rozhodne sa ho prenajať. Nájomcu nepozná osobne, ale postupne sa dostanú do bodu, v ktorom si zanechávajú lístky, ktoré prerastú až do osobných listov.

Dej sa teda odohráva na Slovensku, najmä v Trenčíne, kde vďaka Liane máme možnosť spoznať niektoré jeho zákutia, pamiatky a turistické miesta.

Hoci som už čítala knihu, v ktorej si spolubývajúci zanechávali odkazy, môj dojem z Cudzinca tento fakt vôbec neovplyvnil. Práve naopak. Páčili sa mi všetky tie odkazy a listy, ktoré si obaja zanechávali. Na každý som sa tešila rovnako veľmi ako Liana!
Označenie „listová chémia” bolo naozaj trefné. A ak by som nečítala túto knihu, neverila by som tomu…

Jediné, čo v mojom vnímaní znižuje hodnotenie knihy je skorá predvídateľnosť odhalenia tej najväčšej zápletky. Ale aj napriek tomu, ak ste si to náhodou doteraz nevšimli, knihu zbožňujem!
Našla som v nej aj množstvo hlbších myšlienok, niektoré boli patrične dlhé a o to viac chytili za srdce. Rovnako som našla úsek, ktorého hlas som doslova počula (navigácia). Jednoducho, ide o prvú knihu z edície Zet a aj tak je rovnako úžasná.

Toto revydanie obsahuje bonusovú kapitolu a vianočnú poviedku, ktorá bola tak správne presladená. :)
Čítať viac
Viktória
Neoverený nákup
19.4.2024
Povedať to na papieri, kde vidíme vlastne myšlienky... aj to je spôsob komunikacie... cudziemu človeku povedať najvacsie ťarchy našej zlomenej duše a potom zistiť.....
Krásny príbeh o tom, že v živote sa musíme rozhodnúť, no nie vždy najšťastnejšim spôsobom... a ze cesta naspäť existuje. Ďakujem za riadky, ktoré ma nenechali chladnou
Čítať viac
Katka
Neoverený nákup
16.4.2024
Oddychovka k čaju
Mám rada takéto knižky - oddychovky, pri ktorých zabudnem na realitu a riešim len príbehy postáv, do ktorých sa viem vcítiť.
Perfektná zápletka, skvelý záver. Ďakujem za ňu! Teším sa na ďalšie knižky, ktoré na mňa od Ivice čakajú :)
Čítať viac
20.3.2024
Cudzinec z papiera predstavuje prvú knihu z edície Z(et). V knižnom klube #napriecpribehmi bola na mesiac marec vybratá iná kniha z tejto série, ale prečo to nevyužiť a neprečítať si všetky?

Príbeh je o úspešnej Liane, ktorá si nájde podnájomníka do bytu v Trenčíne. Tento nájom má však jednu zásadnú podmienku, bude trvať len cez týždeň, lebo cez víkend sa Liana vracia domov z BA. Liana cudzinca nepozná a tak začali spolu komunikovať prostredníctvom listov. Avšak cudzinec nebude jediný, ktorý to skúsi na Lianine srdce.

Už som mala možnosť čítať príbeh, v ktorom hlavné postavy zdieľajú jeden byt v rôznych časoch a rovnako komunikujú cez lístočky. Páči sa mi to. Tento príbeh mohol byť pokojne dlhší a mohlo byť viac lístočkových výmen. Najmä vďaka ním čitateľ spozná cudzinca. Alebo nebude to až taký cudzinec? V tomto bol dej predvídateľný, ale to vôbec nevadilo.

Kniha vám zaručí príjemné oddychové čítanie, počas ktorého sa prenesiete do Trenčína, keďže tam sa odohrávala väčšina príbehu. Liana, ako domáca, ponúkne cudzincovi a čitateľovi pár tipov na miesta, ktoré stoja za návštevu.

Ja som čítala ešte prvé vydanie knihy, kde bonusová kapitola bola na internete a teda úprimne ma potešilo, že vôbec bola. Bol to pekný záver a čo-to sa dovysletlilo.
Čítať viac
19.3.2024
Príjemná oddychovka, ktorá zaujme hneď prvým pohľadom - obálkou. Je vážne nádherná, a keď som ju uvidela pred niekoľkými rokmi, som si ju chcela prečítať.už vtedy.. Konečne som sa k nej dostala. A s bonusovými kapitolami! Niekedy sa oplatí čakať

Tento príbeh na mňa reálne volal "vylož si nohy, nalej si pohár vína a čítaj ma." Tak som čítala. Až sa mi tú maličku jednohubku podarilo prečítať na dva posedenia.

Príbeh vás zaujme od začiatku, pretože vás určite bude zaujímať,ako to, že sa Liana nikdy nestretla zo svojím podnájomníkom?
Bola to moja prvá kniha od autorky, štýl písania mi sadol. Tie listy, ktoré si hrdinovia vymieňali, sa mi veľmi páčili. Presne tak som sa na nich tešila, ako Liana, ktorá počas týždňa pendlovala medzi Bratislavou a Trenčínom. Jej život mi prišiel počas toho roka ako stereotyp a neviem, či by sme boli kamošky. Apropo Trenčín. Nikdy som tam nebola, ale tie opisy... reálne mám chuť sa tam vybrať na dovolenku a navštíviť všetky miesta, ktoré Liana odporúčala Cudzincovi.

Z príbehu srší pozitívna energia, no ani k jednej postave som si nevytvorila nejaký hlbší vzťah. Možno k Nine, Lianinej kamarátke, ktorá vedela, čo robí a za to má môj obdiv.

To kam smeroval príbeh som odhadla niekde v polovičke, no aj tak boli niektoré fakty rušivé. Nebola som si istá, či som toho Cudzinca odhadla, alebo som sa mýlila.

Knižku odporúčam prečítať, je to vážne príjemná oddychovka, ktorá v sebe nesie viac, ako len romantiku. Vyrovnanie sa. Či už so smrťou blízkeho, alebo inou stratou milovanej osoby až po odpustenie a opätovné nájdenie duší, ktorí k sebe celý život patrili.
Čítať viac
30
Overený zákazník
9.3.2024
Je to jedna z tých kníh, ktoré si vás získajú a zaujmú okamžite pri prvom kontakte.
Skvelá oddychová kniha, ktorú by si mali určite prečítať všetci milovníci kníh, nielen romantiky. Túto knihu som prečítala na jedno posedenie a veľmi sa mi páčila forma knihy, listov (vždy som nedočkavo čakala, kým prejde týždeň a znova sa objaví nejaký nový), opisy Trenčína (kam by som najradšej teraz vyrazila) a chválim aj hlavnú postavu, ktorá je sympatická hneď od začiatku. Z tejto knihy ide veľmi dobrý pocit dobroty, dobrého priateľstva, lásky a mnoho energie z ktorej budete žiť ešte minimálne týždeň. Veľmi sa mi páčil koniec knihy aj nápad s bonusovou kapitolou.

Táto roztomilá knižka mi prírastla k srdcu, stala sa jednou z mojich najobľúbenejších a zároveň najkrajších kníh a určite ju odporúčam všetkými desiatimi.
Čítať viac
Erika
Neoverený nákup
6.3.2024
Cudzinec z papiera
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Od momentu ako som uvidela recenziu na tuto knihu od mojej kamaratky, som myslela len na knihu. Hned ako som si ju pozicala, zacala som citat a neprestala som az do konca.

Kniha sa cita velmi lahko, dej je plynuly a ide to naozaj samo, stranka za strankou. Milujem tie listy!!! Je to take ine, neopozerane, vzrusujuce. Pristihla som sa ako cakam spolu s Lianou kym ubehne jej pracovny tyzden, uz som nakukala dopredu, ze ako daleko je dalsi odkaz alebo list :D

Financne a politicke prostredie ma nebavilo, ale iba preto, ze sama sa on nezaujimam.
Trosku som neporozumela tomu stretnutiu na schodoch ale napisala som autorke a vysvetlila mi to, velmi zlata zienka :))

Na rozdiel od inych, ja som do posledneho momentu netusila, kto je ten zahadny muz ktory zije v jej byte. Dokonca, ked Liana nasla usb s fotkami a ruzu, som bola presvedcena ze sa jej tam vlamal jej ex. Spätne, hned po docitani oboch bonusov som sa vracala ku strankam, a chytala sa za celo, ze som to nevidela. Asi som rovnako ako Liana, velmi chcela idealneho dokonaleho cudzinca z listov a nevedela som odpustit jej ex priatelovi. Po miernom soku ma to ale preslo a ja som si uvedomila, aky krasny pribeh lasky som prave objavila. Velmi dlho mi utvie v pamäti.
Zo srdca dakujem, Ivica! :))
Čítať viac
3.3.2024
Liana je úspešná, silná, nezávislá žena, ktorá ale zažila sklamanie v láske a ani čas jej nepomohol zabudnúť. Do života jej vstúpi Cudzinec, ktorý býva v jej byte a komunikujú spolu pomocou listov, nikdy sa však nestretli. Tieto listy sú príjemným spestrením príbehu a vďaka nim sa knižka číta naozaj rýchlo. Dej bol predvídateľný, ale bol naozaj zaujímavo spracovaný, pochybujem, že niekde žije takýto romantik. Musím sa ale priznať, že cestu k hlavným postavám som si veľmi nevytvorila. Markova najväčšia chyba bola tá, že je Rakúšan a ja som si ho aj napriek opisu predstavovala ako tučka so šniclom v ruke a Liana no tá bola, ako som už písala vyžšie, nezávislá a prišlo mi, že si neužíva život tak ako by si mohla, že stále žije v minulosti aj keď sa snaží o pravý opak.
Som však rada, že som si túto knižku prečítala a aj keď mojou srdcovkou zostáva Kráľ, Cudzinec si tiež nájde svoje miesto v knižnici.
Čítať viac
Tina
Neoverený nákup
20.2.2024
ľahké, pohodové čítanie
Knižku som prečítala za jeden večer, bolo to príjemné a pohodové čítanie. V Trenčíne som už párkrát bola, ale po prečítaní knihy tam túžim ísť znovu objaviť všetky autorkou opísané miesta. Čítať viac
Monika Cibulová
Overený zákazník
22.1.2024
Napriek malému formátu knižky obsahovala veľký príbeh. Po prečítaní som ešte dlho premýšľala nad priebehom deja, áno možno pre niekoho stále to isté dokola, ale veď aj v živote je to tak až na malé výnimky a potom zrazu niečo nepredvídateľné a človek má čo robiť aby sa s tým vysporiadal. Mne sa tento príbeh páčil a čítal sa rýchlo, stačil mi jeden voľný večer a teším sa aj na ostatné, určite si knižky od autorky zaradím medzi obľúbené. Čítať viac

Ivica Ďuricová

Čítať viac

„Ale ja nie som len zbierka symptómov. Nehoda mizerných rodičov a ešte miernejších chemických spojení. Nie som problém. Nie som diagnóza. Nie som choroba. Nie som niečo, čo sa dá zachrániť. Som človek.“

Všetky skvelé miesta - Jennifer Niven, 2015
Všetky skvelé miesta
Jennifer Niven