Mister (slovenský jazyk)

Londýn 2019. Pre Maxima Trevelyana je život hračkou. Keďže dobre vyzerá, priatelí sa s aristokratmi a je bohatý, nikdy nemusel pracovať a len zriedkakedy spáva sám. Toto všetko... Čítať viac

3,9 109 hodnotení
Vydavateľstvo
Baronet, 2019
504 strán
7 hodín čítania

Londýn 2019. Pre Maxima Trevelyana je život hračkou. Keďže dobre vyzerá, priatelí sa s aristokratmi a je bohatý, nikdy nemusel pracovať a len zriedkakedy spáva sám. Toto všetko však zmení tragédia. Maxim nadobudne šľachtický titul... Čítať viac

  • EPUB MOBI
  • Slovenčina

9,90 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?
Aj e-knihy môžete darovať
Ďalšie e-knižné vydania
Mister (český jazyk) - E L James, Baronet, 2019
EPUB MOBI
Čeština, 2019
Ihneď na stiahnutie

9,90 €

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Nechajte sa pohltiť vášnivým ľúbostným príbehom.
Mister je nová vzrušujúca romanca od E L James, autorky fenomenálnej trilógie Päťdesiat odtieňov, svetového bestsellera.

LONDÝN 2019. Pre Maxima Trevelyana je život hračka. Dobre vyzerá, priatelí sa s aristokratmi a je bohatý, nikdy nemusel pracovať a len zriedkakedy spáva sám. To všetko však zmení tragédia. Maxim nadobudne šľachtický titul svojej rodiny, zdedí jej peniaze i nehnuteľnosti. S tým však súvisí aj zodpovednosť, na ktorú nie je pripravený, nedokáže ju vziať na seba.
Ešte ťažšie je preňho nepodľahnúť pokušeniu v podobe tajomnej mladej ženy, ktorá len nedávno pricestovala do Anglicka a náhle mu skrížila cestu a ktorá sa okrem nebezpečnej, nepríjemnej minulosti nemá čím chváliť. Je zdržanlivá, je nádherná, je hudobne nadaná – skrátka, vzrušujúca záhada. A tak sa Maximova túžba čoskoro zmení na dosiaľ nepoznanú vášeň, ktorú si ani len nedovolí pomenovať. Kto je vlastne Alessia Demachi? Dokáže ju Maxim ochrániť pred nevraživosťou, čo jej hrozí? A čo urobí ona, keď sa dozvie, že aj on skrýva tajomstvá?

Čitateľ príbehu Mister sa zo srdca Londýna prenesie cez divoký vidiek Cornwallu až na Balkán, typický svojou pochmúrnou, drsnou krásou, a počas šialenej jazdy, plnej nebezpečenstva a túžby, bude až do samého konca zadržiavať dych.
Čítať viac
Originálny názov
The Mister
Počet strán
504
Rok vydania
2019
Naše katalógové číslo
676787
Štýl
erotický, psychologický, romantický, napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
Baronet
Pre koho
pre ženy, new adult
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,9 / 5

109 hodnotení

51
23
18
8
9

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

5
11.11.2023
Veľmi pekná kniha za týždeň som ju prečítala miestami som ani nedýchala aká bola napínavá pre mňa dalšie top dielo od autorky ako vždy, mám rada jej romány teším sa na jej pokračovanie. Určite odporúčam túto knihu prečítať nudiť sa pri tejto knihe určite nebudete.
Čítať viac
10

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, kým nie sme, alebo to, kým chceme byť. Aká je dobrá kniha? Tá, ktorá poteší, ktorá zarmúti, ktorá rozosmeje, povzbudí, naučí, motivuje či vyvolá emocionálnu búrku. ...jednoducho taká, s ktorou rastie vaša osobnosť a zároveň obohacuje aj váš vnútorný svet. Dobrá kniha je tá, pri ktorej možno stratíte hlavu, ale nájdete svoju dušu.

Mária Zubalová
Neoverený nákup
2
21.8.2023
Knihu som prečítala pomerne rýchlo aj napriek hrúbke. Nezvyknem čítať tento typ kníh, ale 50 odtieňov sa mi veľmi páčilo tak som skúsila aj toto. Myšlienka dobrá, kniha mohla mať veľký/väčší potenciál keby autorka čitateľovi priblížila viac z albánskej kultúry už keď ju do deja zakomponovala, alebo viac vyťažila z rodinných väzieb hlavnej mužskej postavy a z postavenia ich rodiny, poprípade mohla väčšiu pozornosť venovať aj obchodu s ľuďmi a okolnosťami okolo toho, veľká škoda. Podľa môjho názoru autorke ušlo veľa dobrých dejových línii a tak to bolo celé veľmi plytké, povrchné a hrozné klišé, vďaka čomu dej pôsobí rozťahane. Za mňa: neurazí, nenadchne ak od knihy veľa nečakáte.
Čítať viac
23.11.2023
:)
Táto kniha ma na prvý pohľad zaujala svojou hrúbkou. Po prečítaní pár prvých strán som si hneď všimla, že v celej knihe budú dominovať slová, ako doriti, trtkačka a iné... čo mne osobne trochu prekážalo,lebo bolo toho veľa.

Na druhej strane sa príbeh celkom vydaril, mal v sebe aj dávku napätia, osobne by som prijala viac rozvinúť možno albánsku kultúru alebo tému obchodovania s ľuďmi.
Čo sa týka erotických scén bolo ich na mňa zbytočne veľa ???? chvíľami som mala pocit, že nevedia robiť nič iné ????, páčilo sa mi ich zanietenie pre hudbu a hru na klavíri hlavnej hrdinky.

Hlavné postavy a to čo sa medzi nimi dialo... osobne mám radšej keď je zo začiatku medzi postavami väčšie napätie, slovné doberanie a v tomto prípade mi to prišlo že ženská postava bola bojazlivá, utiahnutá, tichá (aj keď sa ju autorka snažila vykresliť, ako silnú a statočnú dievčinu)... a on mal stále pocit, že jej nejak ublížil, že sa na neho hnevá ... proste chýbalo mi tam niečo.

Celkovo knihu nehodnotím zle,ale druhýkrát by som po nej už nesiahla.
Čítať viac
10

Knihy sú vášeň, únik z reality, možnosť prežiť stovky, ba tisíce najrôznejších životov a príbehov. S knižnými postavami sa môžeme stotožniť, nesúhlasiť s nimi, milovať ich alebo nenávidieť a cez to všetko zadefinovať to, kým sme, kým nie sme, alebo to, kým chceme byť. Aká je dobrá kniha? Tá, ktorá poteší, ktorá zarmúti, ktorá rozosmeje, povzbudí, naučí, motivuje či vyvolá emocionálnu búrku. ...jednoducho taká, s ktorou rastie vaša osobnosť a zároveň obohacuje aj váš vnútorný svet. Dobrá kniha je tá, pri ktorej možno stratíte hlavu, ale nájdete svoju dušu.

Mária Zubalová
Overený zákazník
21.8.2023
Mister
Knihu som prečítala pomerne rýchlo aj napriek hrúbke. Nezvyknem čítať tento typ kníh, ale 50 odtieňov sa mi veľmi páčilo tak som skúsila aj toto. Myšlienka dobrá, kniha mohla mať veľký/väčší potenciál keby autorka čitateľovi priblížila viac z albánskej kultúry už keď ju do deja zakomponovala, alebo viac vyťažila z rodinných väzieb hlavnej mužskej postavy a z postavenia ich rodiny, poprípade mohla väčšiu pozornosť venovať aj obchodu s ľuďmi a okolnosťami okolo toho, veľká škoda. Podľa môjho názoru autorke ušlo veľa dobrých dejových línii a tak to bolo celé veľmi plytké, povrchné a hrozné klišé, vďaka čomu dej pôsobí rozťahane. Za mňa: neurazí, nenadchne ak od knihy veľa nečakáte. Čítať viac
1

Mama, učiteľka, knihomoľka, ktorá nikdy nič nestíha, ale zato má v kabelke stále knihu.

Miroslava Blahutova
Overený zákazník
17.8.2023
Najhoršia kniha ,akú som čítala
Koľko ľudí ,toľko chutí, ale toto bol pre mňa veľmi zlý výber. 50 odtieňov sivej som zhlta, ale toto som sa musela donútiť dočítať. Nudné, predvídateľné, miestami primítivne, akoby to písal niekto iný. Čítať viac
Nifgai
Neoverený nákup
2.5.2023
Kniha se mi líbila. Místy byla hodně napínavá a jindy nechyběla dávka erotiky. Konec mi přišel hrozně odflaknuty. Moc nezodpovězených otázek. No nedalo mi to a už jsem klidnější, když vím, že bude druhý díl. Prostě styl autorky ukončení knih. Čítať viac
16.4.2023
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Konečne som dočítala túto divnú knihu s nádhernou obálkou. Áno, divnú, pretože ešte asi pri nijakej som nemala pri čítaní toľko rôznych pocitov.
Ale pekne poporiadku.

Zo začiatku ma to bavilo. Keďže milujem Londýn, veľmi som sa tešila, že sa dej odohráva zrovna tam. Páčilo sa mi aj striedanie pohľadov hlavných hrdinov. Ale ako som sa dostávala čoraz ďalej , začalo mi tam dosť vecí už liezť na nervy. Či už primitívny slovník, (neustále sa opakujúce slová ako trt*ačka, k*rva skoro na každej strane) alebo neustále opakujúce sa vety 'si úžasná' 'si perfektná ' a pod. Naozaj mi to už dosť vadilo.

Celý stred knihy by som pokojne poškrtala a ubrala minimálne 200 strán. Prečo? Bolo tam jednoducho na mňa príliš všetkého - maznania, sexu, jeho neustáleho upokojovania Alessie, jej detinskosti ... Chápem, že je to erotický román, ale všetkého je lepšie v zdravej miere.

Ona mi nesadla ako postava absolútne.
Na jednej strane ustráchané dievčatko ktoré sa všetkého bojí a na druhej strane cucá Maximovi palec. Autorka ju opísala ako negramotnú chuderku, ktorá prišla z inej planéty, ale zase (čo veľmi oceňujem) mala krásny talent na hudbu a dokonca ju videla vo farbách. Vravím, mam neskutočne zmiešané pocity.

Naopak, veľmi ma prekvapila dosť napínavá zápletka, ktorá riešila obchod s bielym mäsom a utláčanie žien v chudobných krajinách. Spoznala som Albánsku kultúru, náboženstvo históriu, zvyky a stále pôsobiace dohodnuté manželstvá. To bolo dosť silné, ale i tak mi to nestačilo a odratávala som strany do konca.

Napínavý koniec sa mi páčil, aj keď som sa musela pousmiať, miestami mi to prišlo ako talianska telenovela.
Aby som to zhrnula, počas čítania sa mi neustále menili názory na knihu, dokonca mi to pripadalo, akoby to písali dve osoby.

Knihe dávam 3 hviezdičky, ale len kvôli tej napínavej zápletke. Keby tam nieje, je to pre mňa naozaj veľmi nevydarený knižný brak.
Čítať viac
6.3.2023
E.L.James:Mister.
Bola som s pribehom spokojna.Zmes slachticneho a starobileho zivota a sposobu jeho fungovania v 21 sroroci,bolo zaujimave.Ani tam nebolo zas tolko sexualnych scen,ako som citala v recenziach..Jedine,co mi vadilo,boli slova,ktore sa neustale opakovali a ozaj mi uz liezli na nervy:-)ROZKOSNA a K...A.A to neprehanam,tieto slova nepretrzite dokolecka dokola.ha ha
Ale inak akcne,emocionalne a vzrusujuce..Dakujem..
Čítať viac
Anna Hunáková
Neoverený nákup
22.2.2023
Vrelo odporúčam
Kniha je super napísaná, nevedela som sa od nej odtrhnúť. Dej je pútavý, zaujímavý. Na začiatku síce trochu viac sexu, ale stojí za to vydržať a "prečítať" sa ďalej. Hodnotím veľmi pozitívne. Čítať viac
1

Zbožňujem romantické knihy rôznych štýlov, moderné aj historické

Zuzana Matúšová
Overený nákup
27.12.2022
No čakala som teda od tejto knihy oveľa viac, 50 odtieňov som čítala ozaj veľmi dávno a knihy sa mi páčili tak som sa tešila aj na túto. Som sklamaná, zápletka by bola ozaj fajn, ALE to hrozne kvantum sexu čo som musela už očami preskakovať lebo ma nebavilo čítať po stí krát to isté, už bolo na mňa moc. A tiež tá presladenosť lásky na prvý pohľad, ako sa z Maxima v priebehu 1 dňa stalo verné šteňa sa mi nepáčila Čítať viac

Vydavateľstvo Baronet

Čítať viac

„Až vtedy pochopila diabolskú prefíkanosť ich nepriateľov. Tým, že do svojich lží zamiešali štipku pravdy, ich ešte viac posilnili.“