Prokletý - Benedict Jacka, FANTOM Print, 2020

14,44 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Prokletý - Benedict Jacka, FANTOM Print, 2020
Prokletý - Benedict Jacka, FANTOM Print, 2020

Prokletý

Alex Verus 2

Od doby, co se Alex nechvalně proslavil tím, že svými věšteckými schopnostmi dokáže porazit mocné temné mágy, se snaží moc nevyčnívat. Jenže teď zjistil, že se začíná znovu... Čítať viac

2. diel série
Alex Verus (CZ)
Vydavateľstvo
FANTOM Print, 2020
320 strán
4-5 hodín čítania

Od doby, co se Alex nechvalně proslavil tím, že svými věšteckými schopnostmi dokáže porazit mocné temné mágy, se snaží moc nevyčnívat. Jenže teď zjistil, že se začíná znovu rozmáhat jistý zakázaný rituál... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Čeština
17,55 €

14,44 €

-18 %
U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v dvoch knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

AHA! Rodičovstvo - Laura Markham, Ikar, 2024
Prokletý - Benedict Jacka, FANTOM Print, 2020
14,44 €

Viac o knihe

Od doby, co se Alex nechvalně proslavil tím, že svými věšteckými schopnostmi dokáže porazit mocné temné mágy, se snaží moc nevyčnívat. Jenže teď zjistil, že se začíná znovu rozmáhat jistý zakázaný rituál. Někdo vysává životní sílu magickým tvorům - a přitom je ničí. A brzy přijdou na řadu i lidé. Alexe najmou, aby celou věc prošetřil, a on si přitom uvědomí, že ne všichni v Radě chtějí, aby se tou věcí podrobněji zabýval. Zatímco jen s obtížemi odděluje přátele od nepřátel, stane se cílem těch, kdo jsou ochotni riskovat zdravý rozum kvůli moci...
Čítať viac
Originálny názov
Cursed
Počet strán
320
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
145×205 mm
Hmotnosť
350 g
ISBN
9788075940575
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
736055
Štýl
dobrodružný, napínavý, mysteriózny
Jazyk
čeština
Preklad
2. diel série
Alex Verus (CZ)
Vydavateľstvo
FANTOM Print
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Prokletý - Benedict Jacka, FANTOM Print, 2020
Předurčený - Benedict Jacka, FANTOM Print, 2020
28,88 €
Ušetríte 6,22 €

Hodnotenia

4,7 / 5

3 hodnotenia

2
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

11.6.2023
…magické, akčné, napínavé…

Druhý diel série Alex Verus, s názvom PROKLETÝ, spĺňa trojslovné prívlastky, ktorými som knihu charakterizovala, do bodky. Žáner urban fantasy často nečítam, ale musím priznať sama sebe, že táto séria sa mi dostáva riadne pod kožu.

Prokletý je o kus lepší príbeh, ako jeho starší brat (PŘEDURČENÝ). Lepší v prepracovanosti deja, ktorý sa síce rozbieha pomalšie, no postupne pekne graduje, nechýbajú bojové scénky plné ohňa, ľadu, mágie, ale aj úplne bežných granátov a typických strelných zbraní. Akciu striedajú kľudnejšie pasáže, v ktorých Alex musí vyriešiť hneď niekoľko problémov a prekážok a ako by to bolo, keby mu pri tom nejde “o kejhák”.

V príbehu vystupujú nám už známe postavy, ale aj úplne nové. Tu sa natíska podotknúť, že tých postáv bolo v knihe naozaj dosť a jediní, koho som si nemýlila, boli Alex, Luna, Arachné, Sonder a Deleo. Takže dosť prúser :)

Ďalším mini mínusom boli pre mňa dosť dlhé kapitoly. Aj to, rovnako ako moja pamäť rybičky Dory je subjektívne, vám sa mená môžu pamätať dobre, rovnako tak môžete mať v obľube dlhé kapitoly. Okrem týchto drobností nemám krivého slova, ktoré by som autorovej knihe adresovala.

Do života Alexa aj Luny vstúpia iní ľudia, z čoho som mala od začiatku nepríjemný pocit. Už v prvej časti som dúfala v romantickú linku, dúfam však naďalej. Vzťah týchto dvoch postáv je komplikovaný, ale napriek tomu cítim chémiu. Či ju tam autor napísal, alebo je to len moje zbožné prianie, netuším. Zatiaľ. Verím, že ďalšími časťami sa to bude vyvíjať v môj prospech :D

Veľkým plusom je pre mňa sympatický hlavný hrdina, humor, situácie používania mágie, dynamika príbehu, zvraty, skvelý výber charakterov vedľajších postáv a v neposlednom rade, opäť ukončený príbeh. Ak vás BENEDICT JACKA zaujal, verím, že siahnete po ďalšom pokračovaní.

„Někdy se stanou věci, se kterými jste nemohli počítat, a prostě se s nimi musíte nějak vypořádat.“
Čítať viac
18.10.2020
Páči sa mi ako autor začína svoje knihy: akčne, tajomne a s poriadnou dávkou humoru. Už prvý odstavec ma vtiahol do príbehu. Séria o Alexovi Verusovi patrí už teraz medzi moje najobľúbenejšie, hoci som doposiaľ čítala len prvé dva diely, čítať túto časť bolo ako vrátiť sa domov.
Alexov ironický uštipačný humor ma dostáva do kolien a jeho odvaha a zmysel pre spravodlivosť ma udivujú. Málokedy sa v knihách stretávam s hlavnou postavou, ktorá by mi bola tak sympatická a dokonalo som si s ňou rozumela.
Užívala som si aj nádherné opisy súčasného Londýna, v ktorom sa dej odohráva. Opäť som sa ocitla v úchvatnom svete, plnom magických bytostí, v ktorom na vás na každom rohu číha nebezpečenstvo, ale aj krása a nikdy neviete, čo z toho na vás vyskočí.
Páči sa mi, že každá kniha série rieši inú záhadu, hoci to všetko smeruje k jednotnej udalosti, o ktorej môžem zatiaľ len hádať. Alex rieši záhady a spiknutia mágov, skladá si všetky dieliky skladačky dohromady, až kým tomu nepríde na koreň.
V druhej časti nám autor vysvetľuje princípy mágie a sveta, ktorý vymyslel o čosi viac ako v predošlej.
Bolo príjemné stretnúť staré známe postavy a spoznať nové, opäť sa začítať do dobrodružstiev veštca, ktorého odvaha a dobrota nemajú hraníc. Skvelé na tejto sérii je to, že do poslednej chvíle neviete, komu môžete veriť, napäto čakáte, kto vrazí Alexovi dýku do chrbta. Z dávnych nepriateľov sa stali priatelia a zo zdanlivých spojencov nepriatelia. Prekvapil ma najmä nebezpečný temný mág, Škvára, ktorý sa ukázal ako chlap s dobrým srdcom. Svojím spôsobom pomohol Alexovi uvedomiť si, kým skutočne je. Nie je len svetlým alebo temným mágom, pretože kvôli správnym rozhodnutiam sa neštíti robiť aj zlé veci, práve preto je silnejším, než sa zdá.
Čítať viac

Kúpte spolu
Prokletý - Benedict Jacka, FANTOM Print, 2020
Předurčený - Benedict Jacka, FANTOM Print, 2020
28,88 €
Ušetríte 6,22 €

„Lenže som až prineskoro pochopila, ktorým smerom sa bolo treba uberať: smerom k túžbam. Človek by čakal, že ľudí zachraňujú celkom iné veci: povinnosť, čestnosť, dobrota srdca, zmysel pre spravodlivosť. Nie. To, čo zachraňuje, sú túžby. Sú jedinou skutočnou vecou. Ak ich máš, zachrániš sa. “

Oceán more - Alessandro Baricco, 2004
Oceán more
Alessandro Baricco