Spoločný nočný mier
E-kniha

Muži z Dolného Valu sa schádzajú vo svätostánku, v krčme. kde riešia osobné aj medzinárodné vzťahy. Na výlete v Holandsku stretnú Vanesu, osobu s nevšedným syndrómom a ich svety... Čítať viac

Vydavateľstvo
Slovart, 2020
264 strán
4-5 hodín čítania

Muži z Dolného Valu sa schádzajú vo svätostánku, v krčme. kde riešia osobné aj medzinárodné vzťahy. Na výlete v Holandsku stretnú Vanesu, osobu s nevšedným syndrómom a ich svety sa pretnú. Niekto trávi psy, niekto zavraždí ženu... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

8,99 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Naši škriatkovia odporúčajú

Stella Davies:Kronika rodiny Leroy.Stella Davies, 2024

Viac o e-knihe

Muži z Dolného Valu sa schádzajú vo svätostánku, v krčme. kde riešia osobné aj medzinárodné vzťahy. Na výlete v Holandsku stretnú Vanesu, osobu s nevšedným syndrómom a ich svety sa pretnú. Niekto trávi psy, niekto zavraždí ženu a niekto klame. Stupňovanie dôvery, stupňovanie lží a láska, v ktorej víťazí tretí.
Čítať viac
Počet strán
264
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
809983
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Slovart
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

7 hodnotení

5
1
1
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

32
Overený nákup
8.12.2022
Moja prvá Vanda Rozembergová a určite nie posledná.
Netypický príbeh s dobrým humorom, množstvom zvláštnych postavičiek a s výborným koncom.
.
Do obálky, ktorú ilustrovala sama autorka (teda ako všetky ostatné), som sa ihneď zaľúbil. A áno, musím sa priznať, že (aj ja) som si donedávna myslel, že ide o detské knihy
:)
Čítať viac
11.1.2021
Iba pre „vandológov“
Musím priznať, že nová kniha od Vandy R. bola pre mňa trochu sklamaním. Je to moja obľúbená slovenská autorka a na jej skoršie knihy (napríklad Muž z jamy a deti z lásky, Slobodu bažantom a najmä Tri smrtky sa plavia) nedám dopustiť.

Táto novinka však vo mne zanechala skôr pocit chaosu a zmätku. Dej sa rozbieha príliš pomaly a zaniká v spleti postáv, prostredie krčmy ako „svätostánku“ a jej štamgasti ma neoslovilo. Zápletka so „zájazdom“ do Belgicka na mňa pôsobila násilne, našťastie príchod postavy Vanesy na scénu začal dávať príbehu zmysel. Jej ojedinelé ochorenie mi pripadá príliš neprirodzené, hoci jej neskôr odhalený životný osud a vnútorný svet sú asi najlepšie popísané z celej plejády životov ostatných postáv, o ktorých sa v knihe dozvedáme. Je to veľmi ľudská a uveriteľná postava, a to je tá stará dobrá Vanda.

Určite sa nájde veľa čitateľov, ktorých osloví práve toto dielo, ak sa však niekto stretáva s touto skvelou autorkou prvý krát, odporúčam siahnuť radšej po niektorej z vyššie uvedených kníh.

Hoci ochorenie Vanesy nakoniec predznamená pointu a zakončenie celého príbehu, a to pointu a zakončenie naozaj výborné, nijako ma tento príbeh neohúril. My „vandológovia“ však túto slabosť radi autorke odpustíme a vy ostatní si nenechajte ujsť jej predchádzajúce skvelé diela.
Čítať viac
13

Ťažko sa vyberá päť diel a zopár obľúbených autorov. Milujem literatúru! Deň bez knihy je pre mňa neúplný. Aspoň stránku musím prečítať :-)

Ivana Zacharová
Overený zákazník
17.12.2020
Vanda je Vanda, jednoducho skvelá
Kto už mal česť zoznámiť sa s tvorbou Vandy Rozenbergovej, vie, že ho pri čítaní najnovšieho románu Spoločný nočný mier čaká výborný čitateľský zážitok. Kto s jej knihami česť ešte nemal, teraz je ten správny čas. Nech vás neodradí informácia v anotácii, že sa jedná o príbeh mužov schádzajúcich sa v krčme, kde riešia osobné aj medzinárodné vzťahy. To totiž zďaleka nie je všetko. Pod prekrásnou obálkou, ktorej autorkou je sama spisovateľka, sa ukrýva dramatický príbeh obyvateľov malomesta, kde síce každý každému nazerá do hrnca, ale niekedy sa im okuliare zarosia a vidia figu borovú.
Svätostánok je vždy plný štamgastov. Ochmolek, Demeter, Klenotník a Gabriel si zakaždým nájdu tému na debatu. Vyťahujú ich ako zajace z klobúka. Či je to šport, politika, umenie alebo len miestne klebety, vždy je o čom. Autorka má mužský svet naštudovaný na jednotku (teda aspoň mne sa tak zdalo). Postavy sú presvedčivé a ani pri jednej replike z ich úst sa mi nič nezdalo pritiahnuté za vlasy. Dokonca som sa bavila. Vo svätostánku, teda v krčme, sa miešajú karty aj osudy, staré vzťahy sa rozpadajú, nové vznikajú. Ale ako som už v úvode napísala, nie je to len kniha o krčmových debatách. Na výlete v Holandsku (Tá ich cesta! Veľa som sa nasmiala.) sa mužská posádka zoznámi s Vanesou. Začne sa odvíjať niť príbehu, ktorá mňa osobne priklincovala ku knihe. Štyridsiatnička Vanesa trpí zriedkavým Heddiným syndrómom. Jednoducho nemôže prežiť bez dotykov iného človeka.
S napätím som hltala stranu za stranou, vychutnávala si autorkino pisateľské majstrovstvo a čakala na rozuzlenie. A keď to prišlo, usmievala som sa a smrkala zároveň. Prekvapivé, absolútne nečakané a jednoducho úžasné. Vanda Rozenbergová je dokonalá rozprávačka. Hlavní hrdinovia pôsobia tak, ako by si len odskočili zo skutočného sveta na stránky knihy. Čo dodať na záver? Haló, porotcovia Anasoft litery, do štvorice všetko dobré!
Čítať viac
Maximilian
Neoverený nákup
27.11.2020
pre fanúšikov vr
Typická Rozenbergová. Mne sa to páčilo, ako sa trochu aj nič nedeje a dost sa strácam v case, a odrazu taký záver, že mi dôjde uplne všetko. Aj ja sám.

Perfektný opis pretvárky, jednoduchosti, ale aj rodicovskej lásky. Koniec ma dostal.
Čítať viac
Lujzita
Neoverený nákup
16.11.2020
nadšenie
tato kniha ma opantala, tie zdanlivo suche opisy temnoty, hadky s otcom, vyhovorky hlavnej hrdinky na chorobu a nakoniec ZAS vsetko do seba zapadlo. Plus humor aky milujem.
Tento styl sa mi velmi paci a je navykovy.
Čítať viac

Vydavateľstvo Slovart

Čítať viac

„Človek je bohatý v pomere k počtu vecí, ktoré si môže dovoliť opustiť.“

Walden - Henry David Thoreau, 2016
Walden
Henry David Thoreau