Oheň v srdciach - Zuzka Šulajová, Tatran, 2020

19,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Oheň v srdciach

Historický román Zuzky Šulajovej vtiahne čitateľa do búrlivého obdobia našich dejín na prelome 18. a 19. storočia. V tomto historickom rámci sa odvíja príbeh neobyčajnej ženy,... Čítať viac

4,8 91 hodnotení
Vydavateľstvo
Tatran, 2020
660 strán
9 hodín čítania

Historický román Zuzky Šulajovej vtiahne čitateľa do búrlivého obdobia našich dejín na prelome 18. a 19. storočia. V tomto historickom rámci sa odvíja príbeh neobyčajnej ženy, krásnej a vzdelanej Katariny... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

19,90 €

Na sklade > 5 ks
  • Osobný odber 24. 6.
  • Na vašej adrese 24. 6.

Osobný odber

Kníhkupectvá
24. 6. (objednajte do 13:00)
balíkovo
24. 6. (objednajte do 13:00)
AlzaBox
24. 6. (objednajte do 13:00)
Packeta
24. 6. (objednajte do 13:00)
Slovenská pošta
(na poštu)
24. 6. (objednajte do 13:00)
BalíkoBOX
24. 6. (objednajte do 13:00)

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
24. 6. (objednajte do 13:00)
Kuriér GLS
24. 6. (objednajte do 13:00)
Slovenská pošta
(na adresu)
24. 6. (objednajte do 13:00)

Dostupné v 67 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Živelné knihy

Viac z kolekcie

Skvelé knihy novembra

Zobraziť viac kolekcií
Žltý zápisník budovania značky - Michal Pastier, Žurnál, 2024

Viac o knihe

Historický román Zuzky Šulajovej vtiahne čitateľa do búrlivého obdobia našich dejín na prelome 18. a 19. storočia. Pred našimi očami ožíva toskánska Florencia, chorvátsky Grič, noblesná Viedeň a korunovačné mesto Prešporok. V mnohonárodnej rakúskej monarchii sa pod vplyvom francúzskej revolúcie začínajú šíriť národnooslobodzovacie myšlienky utláčaných slovanských národov. V tomto historickom rámci sa odvíja príbeh neobyčajnej ženy, krásnej a vzdelanej Katariny. Na viedenskom dvore ako cisárova chránenkyňa vzbudzuje vášne mnohých mužov, no úprimne miluje len jedného z nich. Zápal pre spoločnú vec a oheň vzájomnej lásky, ktoré im obom planú v srdciach, už nič na svete neuhasí.

Po francúzskej revolúcii sa Európou šíria revolučné myšlienky, tróny sa otriasajú, utláčané národy hrdo zdvíhajú hlavy a požadujú právo na sebaurčenie, vlastnú reč a náboženskú slobodu. Aj v mnohonárodnej habsburskej ríši to vrie ako v kotle. Do politiky, ktorá bola odjakživa doménou mužov, nenápadne, no o to razantnejšie vstupuje krásna a múdra žena, odchovaná na ideáloch slobody a rovnosti. Pred osobným šťastím uprednostňuje národné záujmy. Muži jej padajú k nohám, panovníci načúvajú jej radám. Pôvabná a bystrá Rina mieša karty medzinárodnej politiky so šarmom, dôvtipom, v krásnych krinolínach, no aj v mužskom prezlečení ako dvojitá špiónka, ale aj ako žena činu, keď sa pokúsi oslobodiť odsúdených jakobínov z väzenia v Pešti, keď uteká pred tyranským manželom, bojuje o svoje deti, ošetruje ranených v prešporskom lazarete alebo bráni svoje mesto pred paľbou francúzskych diel.

Špiónka Katarina, sirota slovenského pôvodu, bola chánenkyňou, milenkou, družkou aj manželkou. No to, po čom túži najviac, jej stále uniká medzi prstami. Stáť po boku milovaného muža sa zdá byť nemožné. Katarina vyhrala už nemálo bojov, no boj o vlastné šťastie je pre ňu ten najťažší.
Čítať viac
Počet strán
660
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
148×233 mm
Hmotnosť
958 g
ISBN
9788022211284
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
716557
Štýl
historický, romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Tatran
Ostatné
s podporou FPU
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Oheň v srdciach - Zuzka Šulajová, Tatran, 2020
Právo na lásku - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2020
33,80 €

Hodnotenia

4,8 / 5

91 hodnotení

78
8
3
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

14

“V prípade dobrých kníh, nejde o to, koľkými z nich prejdete skrz na skrz. Ide o to, koľko z nich prejde skrz na skrz priamo do vás.” ― Mortimer J. Adler

Adriana Kollárová
Overený zákazník
18.1.2024
Oporúčam
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Z desiatok neprečítaných kníh čakajúcich v mojej knižnici na ten správny čas som si pri chorobe zvolila práve túto vyše 600 stranovú krásku Oheň v srdciach od slovenskej autorky Zuzky Šulajovej.
Padli sme si do nôty už od prvých stránok, vysvetlím prečo: rozvíjajúci sa príbeh osudovej lásky mladučkej Riny a Stjepana na pozadí skutočných historických udalostí ma okamžite katapultoval v čase do mojich čitateľských začiatkov, do doby, kedy som ako čerstvá teenedžerka (vtedy pubertiačka) otvorila u tety na návšteve náhodne z nudy jednu knihu a začítala sa do nej – nepustila som ju z ruky ani doma a do rána bola Čachtická pani od Joža Nižnánského prečítaná a navždy zapísaná v mojom čitateľskom srdci ako prvá naozajstná dospelácka kniha. Po nej to už išlo naozaj rýchlo – nasledovala Žena dvoch mužov, Právo prvej noci, Cholera, Lásky Žofie Bosniakovej, Gričská čarodejnica, Krásna Katarína, Večná Ambra a samozrejme Angelika. Týmto knihám vďačím za lásku k čítaniu, k histórii, k príbehom, ktoré som si vo svojej fantázii prehrávala. Odvtedy, keď sme navštívili akýkoľvek hrad, zámok, či skanzen som si predstavovala hrdinky z týchto kníh prežívajúce tu svoje osudy.
Pri čítaní knihy Oheň v srdciach som sa pocitmi preniesla do času, kedy som bola tou dychtivou knihomoľkou s knihou pod perinou a s baterkou, aby som nezobudila brata a rodičov. Aj teraz som so zvedavosťou a zatajeným dychom hltala stranu za stranou, vynárali sa mi historické udalosti a postavy, o ktorých sme sa učili na hodinách dejepisu.
V tomto spletitom príbehu je všetko, čo má v historickom románe o osudovej láske byť. Od špionáže mladučkej siroty, cez život na Viedenskom kráľovskom dvore, až po osudové ohnivé vzplanutia lásky, cez podvody, manželstvá, ľavobočkov, falošné identity, prevleky až po znásilnenia, týranie či vojenské ťaženia a bitky, od boja za uznanie práv samostatných národov až po Napoleonské vojny. Pri čítaní sa ocitnete vo Viedni, Pešti, Budíne, v Prešporku, na Griči, na Uhorskom sneme, v Grassalkovičovom paláci či v púšti. Atmosféru týchto miest priamo cítite a to všetko je popretkávané historickými faktami a udalosťami a spojené s príbehom veľkej lásky, ktorá samozrejme musí prekonávať prekážky. Prekvapivo realisticky sú v knihe opísané erotické momenty a prejavy vášne ako aj kruté bojové scény. Autorka používa historický jazyk, ktorý pri čítaní nevyrušuje a vtiahol ma do deja. Inštinktívne cítite, že nakoniec všetko dobre dopadne a po všetkých tých prežitých hrôzach už budú žiť šťastne až do smrti, ale istotu nemáte až do posledných stránok...
Kniha ma u mňa 5* z 5 a čestné miesto v mojej knižnici. Od autorky si určite ešte niečo s radosťou prečítam
Čítať viac
17
Overený zákazník
19.8.2023
Oheň v srdciach
Úprimne, do knihy som sa púšťala s miernymi obavami z neznámeho, nakoľko som autorku nepoznala a toto bola prvá kniha od nej, po ktorej som siahla.

Hneď na začiatku ma vystrašil abecedný zoznam postáv na 4 stranách a veru som sa naň obracala počas čítania prvých 100 strán, pokiaľ som sa zorientovala. Ale potom to už bola doslova "jazda"....

Je to úžasné rozsiahle dielo s mnohými silnými myšlienkami, ktoré rezonujú od začiatku až po záver knihy. Na pozadí francúzskej revolúcie sa dozvedáme o situácii v Rakúsko-Uhorsku, o panovníkoch a ich postojoch a v neposlednom rade o slovenských dejinách v tomto náročnom období, keď sa určití vzdelanci snažili vyzdvihnúť myšlienku rovnosti a samostatnosti.

Skutočne sa jedná o dosť kruté obdobie plné nepokojov, chudoby, chorôb a vojen a túto históriu som nepoznala. A napriek tomu, že hlavné postavy sú fiktívne, ich príbeh sa odohráva na pozadí skutočných udalostí, ktoré sú opísané miestami až príliš realisticky a autentický a niektoré pasáže sa mi čítali naozaj tažko, pretože boli plné utrpenia až brutality.
Sila, odvaha a odovzdanosť hlavných hrdinov, ktorí bojujú za vyššie ciele sú neuveriteľné.

Pred autorkou snímam pomyselný klobúk, pretože sa jedná o skutočne rozsiahle dielo a autorka štúdiu tejto histórie musela venovať neuveriteľné množstvo času a energie, aby spísala tak úžasne dielo.
Táto kniha patrí k najlepším, ktoré som tento rok čítala a rozhodne je odporúčam všetkým milovníkom historických kníh.
Čítať viac
Erika Chichová
Neoverený nákup
3.8.2023
Perfektná kniha od autorky, ktorá je génius!
Keď sa povie young adult, čitateľom napadne Simona Kutišová, Kristína Jezovičová či Silvia Demovičová. No najznámejšia je azda Zuzka Šulajová. Od young adult však prešla na vážnejší žáner a to, historický román.

To že sa autorka posunula vpred a naplno rozvinula svoj talent, vidno od Džínsových denníkov až po posledný román. Nie je veľa autorov, ktorí dokážu kvalitne spracovať historický román do plnohodnotnej podoby. Zväčša si vyberú konkrétne obdobie či udalosť, na pozadí ktorého zapracujú postavy reálne, či fiktívne dianie. V školách o celkovej slovanskej histórii sa učí len veľmi málo. Chýbajú vedomosti, poznatky a národná hrdosť. Román Oheň v srdciach (r 2020) prerozpráva dejiny tak, ako ich možno nepoznáme.

Začiatok a opisy

Dej sa začína v Toskánsku. Mladá slovenka Anna Brabansová porodí dievčatko Katarinu. Osud ju však vďaka dobrým ľuďom zavedie na Grič, (dnešné Grécko) kde vyrastá. Autorka čitateľov prevedie cez polovicu Európy. Vierohodne opísala Toskánsko, Grič, Rakúsko aj Uhry.
Opisy sú prerozprávané pútavo do detailov tak, aby sme si dokázali predstaviť krajinu do najmenších detailov.
Presne takéto opisy sú potrebné do väčšiny kníh a len málo autorov im venuje patričnú pozornosť. Autorka pritom používa svižný jazyk slovenčiny v najrôznejších podobách. Aj keď sa nejedná o umelecké opisy, napriek tomu sa opätovne zamilujete do rodnej reči a vďaka jej príjemnému štýlu písania, budete mať zážitok z čítania.
Takisto má naštudované vtedajšie rozloženie európskych krajín a susediace štáty. Dokázala presne ohraničiť habsburskú ríšu a do nej spadajúce mestá, Uhry, Toskánsko, Nizozemsko, Grič a mnohé ďalšie. Značí to o podrobnom štúdiu kartografie aby mohla vierohodne opísať ohraničenie krajín. V istom momente sa dej presunie aj na územie dnešného Slovenska. Banská Bystrica, Prešporok, krásna slovenská príroda - to všetko si môžete vychutnať. Pre mňa spomenuté miesta mali osobný význam a čítať ich niekdajšiu podobu bolo vzrušujúce!

Interiérové priestory si môžete vychutnať do sýtosti nielen kvôli už spomenutým podrobným opisom, ale aj zahrnutým maličkostiam. Tieto drobnosti pomohli dotvárať charakter postáv, ich záľuby či bežný život. Je tiež pozoruhodná toaleta a hygienické návyky šľachty. Nejde len o bežnú rutinu, autorka pridala práve tie potrebné veci, ktoré dotvárajú autenticitu - na kúpanie sa používali bylinné a vonné oleje, na osvieženie dychu klinčeky, na umývanie vlasov odvary...
Oblečenie je v historických románoch najčastejšie spomínané. No kým sa ostatní autori uspokoja s plytkým napísaním "živôtika" tu sú vymenované dopodrobna celé časti odevu. Čitateľ si tak rozšíri obzory. Je tu spomenutá každá časť od spodnej bielizne, po slávnostnú šerpu. Autorke vyjadrujem nesmierny obdiv za prepracovanosť, akú v iných knihách nevídať.

Intrigy, klamstvá, milenky a milenci

O každom panovníkovi v histórii sa vie, že milenky boli súčasťou ich radovánok. Dávali im to, čo manželka z princípu katolíckej viery nemohla. Častokrát sa tak stalo, že sa zrazu objavil nezákonný potomok.
Ani v tomto príbehu nie je núdza o nemanželské dieťa, zákerné intrigy, ktoré častokrát zasiahli život hlavných protagonistov. Človek z túžby po moci a postavení dokázal spraviť aj nemožné a to aj vtedy, keď išlo o vlastnú rodinu.
Rodinné putá medzi šľachtou boli chladné a strohé, založené na politickom vzťahu. Keďže ide o šľachtu, boli prirodzené dohodnuté manželstvá aj medzi rodinou. Bol to štandardný postup pre udržanie moci. To ale prinášalo rôzne defekty vo vývine, nervové ochorenia a rôzne hendikepy. Autorka tu spomenula jednu z nich- epilepsiu. Nie je však známe či už vtedy vedeli dané ochorenie pomenovať alebo to autorka uľahčila čitateľom priamym vysvetlením.

Nie každá žena dokáže tak vierohodne napísať presné postupy stratégie vojny, boje a obliehanie miest. Neboli to lacné prvoplánované opisy s cieľom zaplniť priestor ale jednalo sa o dokonalo prepracovaný vojenský text s praktikami, aké sú bežné pri vojenskom a policajnom výcviku. Čitateľ si užije opísanú vojnu tak, ako ju ešte nečítal. Nájdete tu plánovanie útokov, stratégie, špionáž obliehanie a mnohé iné. Opäť vyjadrujem nesmierny obdiv Zuzke Šulajovej za tento literárny skvost. Uveďme si príklad: dnešné žánre sú pestré. No autori sa zameriavajú skôr na tragický osud postáv, čím po psychologickej stránke stimulujú sympatie čitateľa. Najmä v historických románoch to považujem za škodu, lebo čitateľ je ukrátený o podrobný priebeh udalosti a vzniká trhlina v deji. Zuzka Šulajová urobila presný opak - pri opise boja sú emócie zatlačené do úzadia a vyniká technicky čistý a prepracovaný text.

História nie sú len pamätné dátumy. Sú to príbehy ľudí, emócie, aj ľúbostné romány.

Také sú aj hlavné postavy príbehu Katarína a István. Ich charakter a povahové vlastnosti sa postupne menia, až kým si nenájdu cestu k sebe. Musia však ešte prekonať veľa prekážok aby mohli byť spolu. Udalosti preveria ich lásku do samotnej podstaty. Myslím že by to mohla byť akási forma odkazu ľuďom- nevzdávať sa pri prvej prekážke a vytrvať. Aj keď približne v polovici dostal príbeh nádych telenovely, jej kvalitu to neznížilo.
István Olyovics bol hrdý národniar - zo začiatku arogantný fičúr, verný panovníkovi. Autorka sa pekne vyhrala s jeho charakterom a postupne mu dodávala ľudskosť a potrebnú uvedomelú premenu. Čo sa toho týka, v zlomovom momente to na mňa pôsobilo príliš násilne a umelo, akoby autorka nasilu potrebovala zvrat na pokračovanie príbehu. Prirodzenejšie by bolo, keby sa pohľad na problematiku menil postupne vplyvom Katariny a lásky k nej. Takto keď sa dej obrátil o stoosemdesiat stupňov, reálne zámery postáv nepôsobili vierohodne. Avšak postava Riny bola napísaná absolútne dokonalo. Jej celkový osud od nažívania v paláci Hofburg vo Viedni, až po ďalší strastiplný osud spĺňa už vyššie spomenutý psychologický zámer pôsobiť na čitateľa. Do celého príbehu sú zakomponované emócie, ktoré sú potrebné na to, aby si autorka získala srdce čitateľa.
Všetky mená a mestá sú napísané v dobovom znení, za čo má vydavateľstvo Tatran moje hlboké uznanie.
Vydavateľstvá a korektori nasilu tlačia na autorov, aby poslovenčovali a prepísali do fonetiky mnohé dobové názvy, čím text stráca na kvalite a znižuje čitateľský zážitok.

Národná hrdosť alebo vysvetlenie, prečo Ľudovít Štúr odmietol vzťah.

Láska má veľmi veľa podôb. Existuje nielen medzi ľuďmi, ale aj k svojej vlasti. Dokáže byť taká silná, že človek je schopný obetovať aj svoj život. Práve taká bola láska Riny k svojej zemi. Vieme, že národnostné menšiny mali ťažký osud a o ich existenciu bojovali uvedomelí národniari. Bežný človek si ani predstaviť nevie, akú obetu museli títo ľudia podstúpiť, aby sme mohli existovať. Láska dokáže človeka zaslepiť, postupne zatlačiť do podvedomia povinnosti, aj to najsilnejšie odhodlanie. Preto motivácia nestačí a je potrebná tvrdá disciplína, odriekanie.
"Láska oslabuje"
Práve toto je v celom príbehu veľmi jemne a vkusne naznačované, pričom je zdôraznený jej ostrý kontrast. Práve kvôli láske je človek najsilnejší a ochotný ísť za hranice svojich možností, obetovať seba samého a pretrpieť ťažké chvíle.
Finálny národný odboj sa odohráva na pozadí francúzskej revolúcie v Prešporku. Tu dej vrcholí, autorka udržiava gradácie a čitateľa v napätí. Text je čistý bez vedľajších elementov, ktoré by čitateľa rozptyľovali. Autorka nič nedarovala ani neuľahčila život a vývoj hlavných hrdinov do poslednej bodky.
Osud slovanského národa zďaleka nie je u konca, no je na čase predať štafetu ďalej. Epilóg je krásnou bodkou za krásnym a obohacújucim príbehom.

Táto kniha je medzinárodným pokladom v modernej slovenskej literatúre a ďaleko PREDČÍ knihy komerčných autorov, ktorí majú silné reklamy od vydavateľstiev. Pri rieke je veľa pekných kameňov, no diamant je zriedkavý a len jeden medzi tisícami. Ja som práve našla diamant a absolútne ho odporúčam. Táto kniha by mala byť súčasťou učebných osnov a minimálne ako povinné čítanie na školách. Autorke ďakujem za skvostný, briliantný zážitok, ktorý ma ako literárnu kritičku aj čitateľku plnohodnotne uspokojil.
Čítať viac
Zuzana Š.
Neoverený nákup
30.6.2023
Perfektné!
Do knihy som sa pustila s malou dušičkou, autorku Z.Šulajovú som nepozanala a nič som od nej nečítala. Ale nesklamala. Knižka ma upútala hneď od začiatku, zaujala a na konci mi bolo ľúto, že je koniec napriek tomu, že kniha má skoro 700 strán. Určite doporučujem. Po dočítaní som si hneď kúpila ďalšie dielo od Z.Š. a to "Právo krvi a železa". V súčasnosti ju čítam, knižka taktiež vyzerá veľmi sľubne. Čítať viac
22.3.2023
Páni, takýto zážitok som od knihy nečakala. Začala som ju čítať s tým, že od nej nečakám niečo neuveriteľné. Prvých 50 stránok sa človek tak či tak iba dostáva do deja, spoznáva hlavné postavy a snaží sa si to v hlave nejako utriediť. Ale potom? Potom začne dej, ktorý každou stranou naberá obrátky a človek nevie prestať čítať. Určite knihu odporúčam pokiaľ máte radi historické romány. Čítať viac
1.3.2023
História, láska, krivda, boj za lepšiu budúcnosť
Nádherná kniha s mnohými silnými myšlienkami. Slovenské dejiny v časoch francúzskej revolúcie boli plné krívd a odopierania. Chudoba prekvitala a pár vzdelaných (prevažne) mužov, sa snažilo zvýšiť povedomie o Slovákoch a presadiť myšlienku samostatnosti. Kniha podáva toto kruté obdobie našich dejín prostredníctvom dvoch postáv, s ktorými sa osud nemazná no napriek tomu celý čas bojujú za vyššie ciele, aj keď sami cítia, že na celospoločenskú zmenu su prikrátky. Čítať viac
Knihomolka Sarka
Overený zákazník
9.1.2023
Kvalitná
Autorka s istotou kvalitného čítania. Historická linka ma zaujala a uchvátila, naozaj vysoká kvalita spracovania príbehu. Katarína bola super postava. Hltala som stranu za stranou. Možno rozsah opisov už bol na môj vkus jemne cez. Ďakujem za zážitok. Čítať viac
5.1.2023
Umelecký zážitok
Kniha je napísaná veľmi pútavým štýlom a hneď od prvých riadkov Vás vtiahne do deja. Knihu odporúčam každému, kto má rád nie len romantiku ale aj históriu. Autorka si dala záležať na detailoch a kniha Vás prenesie do 19 storočia. Počet strán by nemal nikoho odradiť, pretože kniha sa číta takmer sama a až do úplného konca je zaujímavá. Toto dielo je naozaj umeleckým zážitkom. Čítať viac
2.1.2023
Tento rok som čítala mnoho historických románov. Veľa z nich bolo z vojnového obdobia, všetky ma donútili plakať a smútiť nad nešťastnými osudmi. Oheň v srdciach ma však naozaj zasiahol. Autorka má ohromné nadanie na zachytenie tej pravej atmosféry a vďaka detailným opisom postáv a prostredia som takmer okamžite nadobudla pocit, že som sa v príbehu osobne ocitla. Možno to bude aj tým, že niekdajší Prešporok poznám ako vlastnú dlaň, rovnako som mnoho iných miest spomínaných v knihe navštívila a pri každej zmienke známej ulice som si predstavovala ako vyzerala v tom období.

Najviac mi k srdcu prirástla Rina. Z mladého naivného dievčaťa dospela v nesmierne odvážnu ženu. Za svoj život prežívala jedno utrpenie za druhým. Fascinovalo ma, že zakaždým našla silu a odhodlanie postaviť sa svojmu osudu, všetkým svojim nepriateľom, ale aj priateľom a milovaným, čo bolo možno zo všetkého najťažšie. Niekedy sa mi až bridilo čítať pasáže o krutosti a znásilneniach, ktoré musela strpieť, rovnako o katastrofálnom prístupe k ženám a ´plebsu´, čo bol v podstate každý bez šľachtického titulu.

Dôraz aj na tie najmenšie historické detaily dodávajú príbehu autentickosť a napriek bolestným pasážam som si ho neskutočne užila. Oheň v srdciach je pre mňa majstrovské dielo a rozhodne jedna z najlepších kníh, čo som tento rok čítala. Rozsiahly príbeh lásky, ktorá prežije každú prekážku a odvahy, ktorú žiadna bolesť nezlomí.
Čítať viac
31.12.2022
Výborný román
Vynikajúci román vysunutý do dejín Habsburgovcov. Číta sa sama až na niektoré kapitoly kde je ale výborne opísaná história rakúsko-uhorskej ríše a všetky slovanské národy. Hlavná hrdinka Katarína si v románe prežila všetko čo môže žena prežiť od lásky až po utrpenie.
Veľmi sa mi kniha páčila a odporúčam všetkým,ktorý majú radi historické romány .
Čítať viac

Zuzka Šulajová

Čítať viac

Vydavateľstvo Tatran

Čítať viac
Kúpte spolu
Oheň v srdciach - Zuzka Šulajová, Tatran, 2020
Právo na lásku - Jana Pronská, Slovenský spisovateľ, 2020
33,80 €

„Ľudia niekedy pracujú viac, ako potrebujú, aby mali veci, po ktorých túžia, a niektoré veci, po ktorých túžia, nepotrebujú.“

Revolúcia jednej slamky - Masanobu Fukuoka
Revolúcia jednej slamky
Masanobu Fukuoka