Žena z Marsu - Michaela Musilová, Lucia Lackovičová, Artis Omnis, 2020

19,77 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Žena z Marsu

Výnimočný príbeh úspešnej Slovenky, ktorá odhaľuje záhady vesmíru

Príbeh slovenskej vedkyne, marsonautky a astrobiologičky Michaely Musilovej od publicistky a moderátorky Lucie Lackovičovej prináša pohľad na zložitú cestu mladej ženy za... Čítať viac

4,6 33 hodnotení
Vydavateľstvo
Artis Omnis, 2020
Počet strán
432+16

Príbeh slovenskej vedkyne, marsonautky a astrobiologičky Michaely Musilovej od publicistky a moderátorky Lucie Lackovičovej prináša pohľad na zložitú cestu mladej ženy za svojimi snami... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina
21,90 €

19,77 €

-10 %
Na sklade 4 ks
  • Osobný odber 24. 6.
  • Na vašej adrese 24. 6.

Osobný odber

Kníhkupectvá
24. 6.
balíkovo
24. 6.
AlzaBox
24. 6.
Packeta
24. 6.
Slovenská pošta
(na poštu)
24. 6.
BalíkoBOX
24. 6.

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
24. 6.
Kuriér GLS
24. 6.
Slovenská pošta
(na adresu)
24. 6.

Dostupné v 36 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Pozvánka - Sebastian Fitzek, Tatran, 2024

Viac o knihe

Príbeh slovenskej vedkyne, marsonautky a astrobiologičky Michaely Musilovej od publicistky a moderátorky Lucie Lackovičovej prináša pohľad na zložitú cestu mladej ženy za svojimi snami. Kniha opisuje náročné štúdium na prestížnych zahraničných univerzitách, expedície a výskum, prácu pre NASA či stretnutia s mnohými inšpiratívnymi ľuďmi z celého sveta.
Spoznáte zákulisie a extrémne podmienky vedeckých expedícií a simulovaných misií na Mars. Počas nich hrozili viaceré život ohrozujúce situácie, no ich výsledky môžu mať obrovský celosvetový význam pri osídľovaní iných planét. Michaela sa zdôverí aj s detailmi zo súkromia či prekážkami, ktoré musela v živote prekonať a ktoré ju formovali. Kniha je tak zároveň povzbudením dievčat a žien, ktoré sa rozhodujú pre kariéru vo vedeckom svete. Súčasne však kladie mnohé otázky o diskriminácii a tvrdej konkurencii v tomto prostredí.
Čítať viac
Počet strán
432+16
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
150×235 mm
Hmotnosť
836 g
ISBN
9788082010773
Rok vydania
2020
Naše katalógové číslo
789289
Jazyk
slovenčina
Vydavateľstvo
Artis Omnis
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

33 hodnotení

26
3
3
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

8

zdroje kníh: 1. verejná knižnica - Košice 2. knihy z 2ej ruky 3. kupované online a dary či požičané SPISOVATEL: počasVŠ - pár článkov o cestovaní (3) vydaných košickým večerom športové články v online hre PPM spisovateľský cieľ č. 1 brožúrka histórie rodnej dediny mojej mamy, aspoň v .pdf verzii, cieľ č. 2 kniha spomienok a postrehov z môjho a rodinného života (životopis) cieľ č. 3 kniha resp. album fotografií - portrétov nafotených mojim otcom cieľ č. 4 vydavateľské a editorské ambície pre svoju tvorbu cieľ č. 5 písanie blogov úvah o financiách, spoločnosti, politike a športe

Michal Fizer
Overený zákazník
31.12.2023
Varovanie : vysoká pravdepodobnosť zmeny vášho života
Priekopníčka a hyper-pracovitá ako Elon Musk v sukni. Marsonautka Michaela je veľmi cieľavedomá, húževnatá a ambiciózna žena. Stíha toho tak veľa ako 10 bežných ľudí dokopy.
Varovanie: čosi zo životného štýlu Marsonautky sa na vás určite nalepí, aspoň na mňa to tak zafungovalo až som knižku v jej 1/2 musel odložiť, velmi mi zintenzívnila život.
V texte by som zvýraznil pár jej posolstiev / bonmotov a oddelil ich od ostatného textu. Úvodnú kapitolu by som volil inak, je tam veľa ponosov a to sa myslím na začiatok veľmi nehodí. Možno by som knižku rozdelil aj na 2-3 knihy, je tam veľa tém, školské časy, zábava, práca, cesty ... .
Mínusom knižky je úzke zarovnanie strán, textu na strane mohlo byť viac, strán menej a ušetril by sa papier.
Dávam 4 hoci by si zaslúžila 5*. Ten štýl textu od L. Lackovičovej je menej hltavý. Úroveň mojich jazykových topiek ako Elon Musk – A. Vance, slovenský preklad, Lenka Vacvalová, Merdeovky od S. Clarke, Belmondo – mých 1000 životú či M. Hamšík – Neapolská odysea to nedosahuje.
Čítať viac
16.2.2023
Perfektné
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Michaela Musilová: Žena z Marsu
Lucia Lackovičová

Biografia Michaely Musilovej je skvelá kniha o nezlomnej, šikovnej, talentovanej žene, ktorá toho v mladom veku dosiahla až neuveriteľne veľa. Aj keď prekážok na jej ceste bolo viac než dosť, vždy dokázala to, čo chcela. Necúvla pred žiadnymi problémami, práve naopak, snažila sa ich riešiť.

Michaela Musilová je marsonautka a astrobiologička, študovala na Caltechu (Californská technická univerzita) a doktorát si robila na UCL v Londýne. Pracovala pre NASA, spolupracovala s Európskou vesmírnou agentúrou (ESA), stala sa riaditeľkou simulovaných marťanských a mesačných misií. V súčasnosti pracuje aj na FEI STU v Bratislave ako hosťujúca profesorka, prednáša aj vo Francúzsku na International Space University a je podpredsedníčkou Slovenskej organizácie pre vesmírne aktivity (SOSA). Okrem toho behala maratóny, doteraz sa aktívne venuje športu a získala množstvo ocenení (magazín Forbes ju zaradil medzi 30 najtalentovanejších mladých Slovákov pod 30). Verte mi, že toto je len malý zlomok toho, čo Michaela dosiahla, v knihe sa toho dozviete omnoho viac. Napríklad aj to, prečo takej šikovnej talentovanej žene v rodnej krajine podrážali nohy a v zahraničí si ju cenili.

Z tejto knihy som nadšená, keďže rada čítam o silných, zaujímavých, múdrych a všestranných ženách (ale aj mužoch). Obzvlášť ak je to naša krajanka, ktorú poznajú ľudia na celom svete. Musím oceniť aj to, že na začiatku každej kapitoly bola pesnička, ktorá ju perfektne vystihuje, to ma dostalo.
Čítať viac
25.1.2023
Užasný príbeh o tom čo všetko človek dokáže
Zaujimavý príbeh o Slovenskej vedkyni ktorá to dotiahla na Svetovú úroveň. Knižka predstavuje zaujimavé vyzobrazenie toho čo všetko človek dokáže keď má motiváciu a neraz som si na hlavnú postavu spomenul aj vo svojom osobnom živote. Na to ako tvrdo pracovala, kam to dotiahla a to mi dodalo elán a chuť zabrať ešte viac. Je to ľahké, oddychové čítanie na večer ktoré vášu myseľ príliš nezaťaží, čo je po dlhom pracovnom dni veľmi upokojujúce. Je tu pár vecí ktoré by som ale knižte vytkol. Kniha obsahuje veľmi veľa udalostí zo života vedkyne ktore sa na vás sypú ako lavína. Niekedy sa v nich človek stráca alebo je otázne či majú na vývoj celkového smerovania príbehu nejaky vplyv (ano chápem že to je zivotopis :)). Pár krát som narazil na príbeh ktorý mi prišiel zaujimavý ale nebol rozvinutý čize sa dostavilo určité sklamanie že som sa nedozvedel viac. Posledná vec je dĺžka knihy, viac ako 400 strán bolo naozaj dosť vyčerpávajúcich. Prve 2/3 boli super, lahko sa čítali ale posledná tretina mi už tak povediac nebola po chuti. Už to bolo naozaj dosť, dostavila sa určitá monotónnosť a knižku som dočítal už len z povinnosti na koľko nemám rád nedočítané knihy. Inak bz som ju ohodnotil 3,5 hviezdičkami. Kekze tu taká možnosť nie je tak dávam 3 :) Čítať viac
Daniela
Neoverený nákup
3.4.2022
Obdivuhodná extrémofilka
Takto by som zhodnotila sympatickú vedkyňu, ktorej príbeh môže inšpirovať predovšetkým ženy, aby sa nebáli nasledovať svoje sny, nech sú akokoľvek smelé. ,,Úspech, nech už je akýkoľvek a v čomkoľvek, sa dosahuje sebazaprením a prekonávaním vlastných hraníc," hovorí Michaela. Kniha je pútavé a inšpirujúce dielo o životnom príbehu a neuveriteľných úspechoch Slovenky, ktorá sa prebíja cez všetky múry. Vzala som si z nej kúsok inšpirácie aj do svojho života. Akurát spoluautorke Lackovičovej by som vytkla, že niektoré časti knihy mohla lepšie poprepájať, miestami sú tie prepojenia také nesúviselé. V každom prípade, Michaela má môj obdiv a prajem jej veľa úspechov vo vesmíre aj mimo neho. Čítať viac
Veronika Bucko
Neoverený nákup
14.1.2022
Odvaha snívať vo veľkom
„Máme výhodu s ktorou sa zodpovednosť stupňuje. Máme možnosť konať dobro, nech si už pod tým predstavíme čokoľvek. Každý z nás má potenciál spraviť svet lepším. Tu a teraz, ale aj do budúcna. Pretože každý ma nejaký dar, talent, niečo, v čom vyniká. A ak ho bude zveľaďovať a pretavovať do praxe, z jednotlivých kvapiek malých dobier vznikne more dobra. A z malých, individuálnych krokov sa zrodí celá éra a následne aj budúcnosť.“
Toto je pre mňa asi najsilnejšie posolstvo, ktoré mi táto kniha priniesla. Nejde len o vesmírny a astrobiologický výskum, ale ide o veľké srdce človeka, ktorý motivuje a učí byť odvážnymi v uskutočňovaní svojich snov. Knihu určite odporúčam.
Čítať viac
13.8.2021
Veľmi inšpiratívna žena
Michaelu Musilovú registrujem ako svetovo uznavanú astrogiologičku, špičku vo svojom odbore a veľmi šikovnú Slovenku už dlhšiu dobu, no až doteraz som si myslela, že jej cesta za splnením si svojho detského sna bola viac priamočiara a oveľa, prizvukujem ešte raz slovo "oveľa" viac jednoduchšia a aj preto mi knihou o svojom doterajšom živote, kde popísala svoju cestu až na simulované misie, prácu pre NASA či ESA, štúdium na špičkových univerzitách, či svoje cestovateľské zážitky doslova vytrela zrak. Je až neuveriteľné, čo všetko už stihla vo svojom živote skúsiť a kde to už dotiahla.
.
Z knihy Žena z Marsu, ktorá je plná zaujímavých fotografií je cítiť, že Michaela je extrémne húževnatá, pracovitá, ambiciózna, nezdolná a v neposlednom rade inteligentná a vynaliezavá žena, ktorá vie čo chce, nebojí sa riskovať, ísť nadoraz a siahnuť si až na dno svojich síl a možností, je nesmierne činorodá a ja si myslím, že ak niekto poletí na Mars, bude to aj ona.
V knihe nám taktiež odhalila čo-to zo svojho súkromia (ach, ten James ), viackrát sa zmienila o svojej blízkej rodine a tu je krásne vidieť, aké dôležité je mať vnimavého rodiča, ktorý sa snaží podporiť a rozvíjať v dieťati to, čo ho baví a v čom by mohlo byť viac ako dobré. No musím podotknúť, že pri rozprávaní sa netvári ako superžena, ktorá má "patent na rozdávanie rozumov". Nie. Aj ona bola baba, ktorá riešila to, čo rieši väčšina z nás a za mňa, niekedy bola naozaj veľmi radikálna, čo si aj priznala. A aj jej skúsenejšie ja by niektoré situácie, ktoré jej priniesol život, uchopilo druhýkrát inak ...
.
Ak vám ešte nič neodpálilo dekel až na Mars, tak si dajte túto knihu. Šialené tempo, extrémne podmienky, škola, práca, krúžky, šport, cestovanie, výskum, Michaela si išla svoje a budete naozaj žasnúť, čo všetko sa dá za jeden deň, mesiac, či rok stihnúť. O živote a štúdiu v zahraničí, no aj o (ne)pôsobení na Slovensku ( pri jednej časti som si musela povedať - a sme doma ) a o tom, ako prebiehajú výskumy a čo všetko sa môže stať - od pokazeného generátora až po zvedavú pumu.
.
Ja som maximálne prekvapená a Michaela je pre mňa dôkazom toho, že každý reálny sen sa môže stať skutočnosťou
Čítať viac
K T
Overený nákup
10.7.2021
Výborné čítanie
Kniha mi bola veľkým obohatením. Niektoré veci ma prekvapili, niektoré potvrdili, niektoré boli nové. Považujem za dobrý počin, že knihu písala profesionálka, asi to pridalo na kvalite knihy. Zaujala ma veľká otvorenosť, s akou je kniha napísaná.
Bola som aj na besede s Michaelou Musilovou a potvrdzujem, že je taká, ako sa javí v knihe. Je to milý, hrejivý človek s veľkým srdcom. Neostáva mi nič iné, len popriať jej veľa šťastia pri naplnení jej cieľov a túžob. Zaslúži si to.
Čítať viac
Maria Rosenberger
Neoverený nákup
21.4.2021
Poletime
Chcela som si precitat pribeh pozemstanky, ktora sa chce dostat do vesmiru a zistila som, ze je to kniha o mimozemstanke, ktora robi vsetko pre to, aby sa vratila spat. Michaela ty selma s velkym S, tebe sa to urcite raz podari! Kniha by mala byt zaradena do povinneho citania pre kazdeho Slovaka. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Keď som Michaele venoval svoju fotografiu ako 9-ročnému dievčatku, netušil som, že to bude takým rozhodujúcim impulzom pre jej voľbu životnej cesty. Milá Michaela, na diaľku sledujem a teším sa z Vašich úspechov. Držím Vám palce a tak trochu v dobrom závidím, že sa výskumu vesmíru môžete venovať profesne a nielen krátkodobo, jednorázovo, ako to bolo v mojom prípade.“ Ivan Bella, letec-kozmonaut SR

„Štúdium, práca a život astrobiologičky Michaely Musilovej je ukážkou toho, ako ísť za svojím snom a už v mladom veku sa vypracovať na svetovú špičku vo svojej oblasti.“ Richard Marko, CEO spoločnosti ESET (organizátor ESET Science Award)

„Táto kniha je inšpiratívnou odyseou mladej vedkyne, ktorá prekonáva osobné, akademické a profesionálne nepriaznivé osudy s cieľom uskutočniť svoje sny.“ John Connolly, organizátor ľudských vesmírnych misií na Mesiac a Mars (USA) a profesor Medzinárodnej vesmírnej univerzity (International Space University)

„Michaela posúva hranice toho, čo je možné za celý život dosiahnuť. Jej životopis rozpráva príbeh o úžasnom dobrodružstve.“
John May OBE DL, riaditeľ Nadácie Medzinárodnej ceny vojvodu z Edinburghu

„Michaela svojím talentom a cieľavedomosťou rúca stále existujúce predsudky o ženách vo vede či neprajnosť a ďalšie spoločenské neduhy.“ Viera Stopjaková, prodekanka pre vedu a výskum, FEI STU v Bratislave

„Miška a jej príbeh sú nádhernou inšpiráciou pre mladých, talentovaných vedcov, a to nielen zo Slovenska, ale aj z mnohých iných krajín s podobným historickým kontextom.“ Lucia Šicková, Chief Learning Officer a spoluzakladateľka Pixel Federation a Butterfly Effect Program, členka rady viacerých iniciatív a neziskoviek v inováciách a vzdelávaní

Vydavateľstvo Artis Omnis

Čítať viac

„Zvoliť si pochybnosti ako životnú filozofiu je rovnaké, ako keby sme si zvolili nehybnosť za dopravný prostriedok.“

Plavba s tigrom - Yann Martel, 2003
Plavba s tigrom
Yann Martel