Preskočiť na hlavný obsah
Cleopatra a Frankenstein - Coco Mellors, Literárna bašta, 2024
(Ne)bezpečný internet - Tomáš Šalmon, Lindeni, 2021

14,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

(Ne)bezpečný internet

Sprievodca pre používateľov internetu od 10 do 99 rokov

Deň čo deň máme internet plný falošných súťaží, podvodov a útokov, ktorých cieľom je získať vaše osobné údaje, prihlásenia, heslá, údaje o platobných kartách alebo fotografie.... Čítať viac

Vek
10-99
Vydavateľstvo
Lindeni, 2021
Počet strán
292

Deň čo deň máme internet plný falošných súťaží, podvodov a útokov, ktorých cieľom je získať vaše osobné údaje, prihlásenia, heslá, údaje o platobných kartách alebo fotografie. Sociálne siete zaplavujú falošné správy alebo varovania pred... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

14,99 €

Na sklade 1 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 33 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac z kolekcie

Kritické myslenie

Čik - Wolfgang Herrndorf, Absynt, 2024

Viac o knihe

Podvodníci, pedofili, útočníci, šmejdi, hackeri – odhaľte ich tajomstvá, postupy a buďte o krok pred nimi

Deň čo deň máme internet plný falošných súťaží, podvodov a útokov, ktorých cieľom je získať vaše osobné údaje, prihlásenia, heslá, údaje o platobných kartách alebo fotografie. Sociálne siete zaplavujú falošné správy alebo varovania pred údajnou zamlčovanou pravdou, za podvrhnutými profilmi sa skrývajú sexuálni predátori, vydierači a iní agresori.

(Ne)bezpečný internet je sprievodca svetom reálnych hrozieb, ktoré číhajú na slovenských používateľov internetu. Prináša praktické postupy a riešenia jednotlivých prípadov zneužití aj útokov. Obsahuje množstvo príbehov obetí, podvodníkov, zvrátených agresorov, ale aj popisy nedostatkov, ktoré zanechávajú rany na peňaženke aj na duši. Publikácia je určená deťom a mládeži, no rovnako aj dospelým, podnikateľom a seniorom, všetkým generáciám prináša zrozumiteľné príklady a odporúčania. Je ideálnym štartom pre pochopenie odvrátenej stránky internetu a pre poučenie pred nebezpečenstvami, ktoré sa stávajú vyhľadávané až v momente, keď sa obeť snaží dostať z pasce von.

Hlavné témy knihy:

  • internetové stránky a diskusie
  • sociálne siete a zoznamky
  • kyberšikana
  • email a spam
  • hoax a fake news
  • osobná bezpečnosť
Čítať viac
Naše katalógové číslo
774625
Počet strán
292
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
167×225 mm
Hmotnosť
750 g
ISBN
9788056619414
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
10-99
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Lindeni
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
(Ne)bezpečný internet - Tomáš Šalmon, Lindeni, 2021
Nejlepší kniha o fake news - Miloš Gregor, Petra Vejvodová, CPRESS, 2018
26,98 €

Hodnotenia

4,9 / 5

14 hodnotení

13
0
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

22
Overený zákazník
31.1.2024
Zaslúži si popularitu
Táto kniha je totiž vhodným prírastkom do knižnice každej domácnosti. Bohaté informácie poskytne nielen dospelým, ale aj podnikateľom a najzraniteľnejším užívateľom internetu - (starším) deťom a dôchodcom.
Autor sa v tejto knihe venuje snáď každej online oblasti, vystríha pred nebezpečenstvami tým, že na ne poukazuje, príp. ponúka rady, ak už k niečomu dôjde. Hoci ide o veľmi obšírnu tému, autor sa snaží z každej oblasti priniesť len to najdôležitejšie, majúc na zreteli, že adresátmi knihy sú najmä začiatoční či mierne pokročilí užívatelia internetu.

Nájdete tu napr. témy podvodných reklamov, nebezpečných predajov, vírusov, pirátstva, hejterov a hoaxov. Ďalej venované kyberšikane, e-mailom a ich spamu, online nákupom, pomoci pri osobnej bezpečnosti s heslami, fotografiami a pod.
Značnú časť autor venuje aj sociálnym sieťam. Niet sa však čomu čudovať, práve na nich sa pohybujú nebezpeční ľudia, podvodníci, devianti...
Aj o tom sa dočítate v knihe.

Ako právničke mi toto dielo malo tiež čo ponúknuť. Pretože autor v týchto súvislostiach zadiera aj do oblasti práva.
Napríklad dáva do povedomia medzery v práve, ktoré sa týkajú nekontrolovateľnosti a teda následnému nesankcionovaniu podvodných stránok. Venuje sa autorskému právu, či návodu, čo robiť, ak vám niekto ukradne fotografiu.

Autor využíva iróniu, ktorá je občas až mierne provokačná. Mne osobne bola sympatická a s ňou som rovnako oceňovala autorov zdravý kritický úsudok.

Toto dielo obohatilo celý slovenský knižný trh. Určite sa ho oplatí vyhľadať.

Nakoniec slovami autora: „Internet je skvelý sluha, ale zlý pán." Nezabúdajte na to.
Čítať viac
30.11.2023
“30. november je Dňom počítačovej bezpečnosti, ktorý by mal všetkým pripomenúť potrebu chrániť si svoje počítače a predovšetkým svoje citlivé údaje.”(prevzaté z virtualno.sk)

Kniha (Ne)bezpečný internet je z kategórie odborno-náučnej.
Bola som v domnení, že niektoré fakty ovládam a nie je nič čo by ma prekvapilo. To som sa pekne mýlila.
V knihe sú obsiahnuté dôležité témy súvisiace s internetom. Napr. Zoznamky a chaty, E-mail, Nelegálne sťahovanie, Hoaxy, Internetové súťaže, Nakupovanie cez internet. A mnoho ďalších, ktoré by si určite našli svoju cieľovku.

Osobne som sa dozvedela veľa zaujímavých informácii. Napr. čo je dobré urobiť pri predaji počítača alebo mobilu. Aj keď vrátite techniku do továrenských nastavení, všetky pôvodné/ vaše veci tam aj tak zostávajú. Šikovnejší sa vedia dostať k “vymazanej” zálohe. Avšak kniha ponúka aj tipy, ako predísť nepríjemnostiam pri predaji, ale aj v každej inej oblasti, ktorá je v knihe rozoberaná. Ako matku ma veľmi zaujali témy o deťoch a ich pohybovaní sa na internete.

Kniha je napísaná zrozumiteľne. Aby jej porozumeli mladší, aj tí starší.
Sem-tam sa objavila nejaká štatistika, ale mnoho príkladov z autorovej praxe dodalo knihe na pútavosti.
Ak by kniha vyšla skôr, určite by som po nej stiahla ako zdroji k záverečnej práci. Hodila sa mi do témy.

A pre koho kniha vlastne je? Pre všetkých počítačovo/internetovo viac či menej zdatných. Pre podnikateľov. Pre seniorov. Pre rodičov. Pre deti. Pre všetkých, ktorým nie je ukradnutá ich bezpečnosť vo virtuálnom svete.

Niekedy môže byť viac prínosné vymeniť knihu plnú fikcie za niečo vychádzajúce z reality. Dozvedieť sa o skutočných prípadoch, ktoré by nám mohli byť výstrahou a ponaučením. Aj keď si myslíme, že sa nás to netýka. Niekedy stačí naozaj málo a…(vlastná skúsenosť).

Ako sa vraví: “najlepšie sa učí na cudzích chybách”.

Neviem čo sa dnešné deti učia na informatike, ale ak by rozoberali každú hodinu jednu kapitolu, mohlo by to byť 100x prínosnejšie, ako ich len tak nechať surfovať po internete.
Čítať viac
2

Bratislavčanka, kávičkárka, milovníčka dobrého jedla, kníh a filmov. Po svete chodím už 50 rokov a mám rada pekných ľudí a pekné veci. A ešte niečo - nebo je modré a voda je mokrá. (Last Boy Scout)

Karin Gärtnerová
Overený nákup
8.7.2023
Kniha je určite PLUS
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Priatelia,
konečne je aj na slovenskom knižnom trhu tak prepotrebná kniha o bezpečnom surfovaní vo "vodách" internetu.
Knižku som prečítala ako už internetom ošľahaná užívateľka a v podstate sa mi len potvrdili moje predpoklady, že to ako sa správam dnes, je bezpečné.

Kiežby táto kniha vyšla v 90tych rokoch.
Pre seniorov, či začínajúcich mladých ľudí ako aj rodičov je táto kniha skutočne výborným úvodom a návodom ako čo na internete (ne)robiť.

Veľmi sa mi páčil rozsah tém, vrátane netikety.
Slovom, ozaj spracovaná tematika vo veľkom rozsahu.
Zlaté pravidlo:
1. Majte nainštalovanú solídnu počítačovú ochranu pred hrozbami vírusov, heknutí PC a podobne,
2. Správajte sa tak, ako sa píše v knihe - nehovorte o sebe nič, ten na druhej strane tak vie o vás čo najmenej,
3. Nemajte jedno heslo na viac než jedno prihlásenie na nejakej stránky (napríklad na Martinus a Gmail).

Výborný slovník na konci knihy o terminológii je tiež plusom (str. 251).
Určite knižku odporúčam ako začínajúcim, tak aj zbehlým užívateľom internetu.

Čo mi však prekážalo sú tri veci:
a) Autor "Tomáš Šalmon" je pseudonym. Nie celkom rozumiem prečo. Na Internete sa niekoľko rozhovorov s ním, čo je fajn, aj jeho záslužná činnosť HOAX.SK. Ocenila by som, keby napísal knihu pod svojím menom.

b) Spôsob štylizácie textu a vyjadrovania. Náznaky vulgarít a istej dávky sexizmu sú rušivé momenty, ale viac ma iritoval ten spôsob štylizácie textu. Slušalo by tomu také formálnejšie vyjadrovanie.

c) Preklepy. Ale to ide na vrub jazykovej korektorky Michaely Kobidovej.

Táto kniha by si zaslúžila ďalšie vydanie v rámci série, kde by sa autor mohol viac venovať ako rozoznať HOAXy, ako si možno nastaviť súkromie na sociálnych sieťach a podobne
Čítať viac
4

Som fanúšik a nadšenec IT technológií a preto je moja kategória knižných predlôch jasná. Rovnako sa zameriavam na predlohy kníh, ktoré sú zamerané na šikanu a hlavnu tú internetovú prípadne digitálnu.

Viktor Lašut
Overený zákazník
2.5.2023
Poučná a zrozumiteľná poblikácia
Táto kniha je písaná veľmi zaujímavým spôsobom. Jednotlivé časti sú rozdelené logicky a zmysluplne. Každá kapitola a aj časti kapitoly knihy je označená komu je určená. Potom je jednoduché si vybrať časť, ktorá je určená Vám. Pokiaľ ste však dospelý človek, ktorý chápe veci, určite odporúčam prečítať celú knihu aj keď sa v oblasti technológii nepohybujete.

Rovnako oceňujem spoluprácu s portálom hoaxy.sk , kde kniha vo veľkej miere s portálom ladí. Určite by som takýchto publikácii ocenil viac v kybernetickom priestore. Podľa aktuálnych trendov na internete možno aj na pravidelnej báze

Ak Vás táto kniha zaujme, určite podporte tvorcov ako knižnej predlohy tak aj webového portálu hoaxy.sk ľubovoľnou čiastkou. Určite im to pomôže pri tvorbe a naplnení cieľu pomôcť ľudom byť na internete v bezpečí.

A ako posledné chcem apelovať na rodičov, aby si podobné knižky ako aj túto prečítali pre minimálne všeobecný prehľad o tom, aký je internet ... o jeho rizikách, ako ho správne a užitočne využívať, čomu sa vyhýbať ... ale hlavne, aby poučili o tom aj svoje deti.
Čítať viac
Tibor
Neoverený nákup
24.2.2021
internet
Paradna knizka, zrozumitelne vysvetlene veci o bezpecnosti na internete, pekny dizajn vystihujuci IT tematiku Čítať viac
Tibor Kemka
Overený nákup
12.2.2021
Nebezpečný internet
Kniha podrobné vysvetľuje laikom v com spočíva pre nich nebezpečenstvo pri používaní internetu a ako sa jednoducho vyvyrovat omylov. Čítať viac
Mišo SK
Neoverený nákup
15.6.2021
mňa by strašne zaujímalo, čo za hejtera dá dislike na túto knihu a tento názor. Kniha je mimoriadna! Kto dislikuje? Jasné, nejaký fejker, o ktorom je tá kniha. Čítať viac
Eva
Neoverený nákup
12.2.2021
V dnešnej dobe plnej hoaxov a podvodníkov na internete asi povinné čítanie pre každého.................. Čítať viac
Lucia Kuglerová
Overený zákazník
12.2.2021
Výborná myšlienka a cieľ knihy. Bezpečnosť na internete dlhodobo nie je nijako riešená, alebo žiaľ nedostatočne. Obsah výborne odráža nástrahy internetu Čítať viac

Tomáš Šalmon

Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac
Kúpte spolu
(Ne)bezpečný internet - Tomáš Šalmon, Lindeni, 2021
Nejlepší kniha o fake news - Miloš Gregor, Petra Vejvodová, CPRESS, 2018
26,98 €

„Humor je najkorenistejšou prísadou na hostine života.“

Anna v Redmonde - Lucy Maud Montgomery, 2016
Anna v Redmonde
Lucy Maud Montgomery