Harriet Beecher Stowe: Chalúpka strýčka Toma. Ikar, 2023.
Rozum: Návod na použitie - Vladimíra Čavojová a kolektív, IRIS, 2016

11,90 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Rozum: Návod na použitie - Vladimíra Čavojová a kolektív, IRIS, 2016
Rozum: Návod na použitie - Vladimíra Čavojová a kolektív, IRIS, 2016

Rozum: Návod na použitie

Na Slovensku je dostatok odborných publikácií, ktoré sa zaoberajú myslením. Je však málo takých, ktoré by zrozumiteľne a na základe dôkazov pomáhali aplikovať metódy vedeckého... Čítať viac

1. diel série
Psychológia racionálneho myslenia
Vydavateľstvo
IRIS, 2016
172 strán
2-3 hodiny čítania

Na Slovensku je dostatok odborných publikácií, ktoré sa zaoberajú myslením. Je však málo takých, ktoré by zrozumiteľne a na základe dôkazov pomáhali aplikovať metódy vedeckého myslenia v každodennom živote... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
Vypredané
Kniha je dostupná v 23 knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Zadajte e-mail a budeme vás informovať, keď bude kniha dostupná.

Naši škriatkovia odporúčajú

Kulinársky trojlístok: Zdravé, lacné, rýchle, Fitlavia kolektív, Fitio s.r.o, 2023

Viac o knihe

Na Slovensku je dostatok odborných publikácií, ktoré sa zaoberajú myslením. Je však málo takých, ktoré by zrozumiteľne a na základe dôkazov pomáhali aplikovať metódy vedeckého myslenia v každodennom živote.
Kolektív autorov ponúka túto „príručku zdravého rozumu“ nielen študentom a ich učiteľom, ale všetkým záujemcom o psychológiu. Ide o súbor esejí, ktoré prezentujú názory vedcov a pedagógov. Z rôznych pohľadov poukazujú na dôležitosť kultivovania racionality v bežnom živote a vzdelávaní.
Autori presvedčivo ukazujú, že veda neochudobňuje veci o tajomstvá a „zázraky“, z čoho ju mnohí obviňujú. Veď otvorenosť voči kritickému mysleniu umožňuje odhaľovať stále viac a fascinujúcejších záhad než sú tie, ktoré sa nachádzajú v zjednodušených a jednoznačných výpovediach pseudovedeckých teórií. Realita je zložitejšia než si niekedy myslíme, alebo sme ochotní pripustiť.
Kniha je „povinným čítaním“ pre všetkých, ktorí sa chcú vydať dobrodružnou cestou poznania, plnou rizík i neistoty.
Čítať viac
Počet strán
172
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
167×237 mm
Hmotnosť
262 g
ISBN
9788089726578
Rok vydania
2016
Naše katalógové číslo
238988
Jazyk
slovenčina
1. diel série
Psychológia racionálneho myslenia
Vydavateľstvo
IRIS
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

7 hodnotení

5
1
1
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Jozef
Neoverený nákup
7.8.2016
Viac takýchto kníh, trocha meškáme
Kniha určite stojí za prečítanie. Úplne sa hodí do dnešnej doby informačného prebytku a viacmenej nemožnosti overovania všetkého čo čítame a čo nás ovplyvňuje. Na druhej strane nás usmerní pri kladení správnych otázok, ukáže na príkladoch pár trikov pri sledovaní argumentov a poukáže na dôvody, prečo sú niektorí ľudia schopní piť napríklad bielidlo aby boli "zdravší".
Prečo je intelektuálna lenivosť nebezpečná? Chcete vedieť aké sú racionálne dôvody, že Váš kamoš verí konšpiráciám? Chcete sa dozvedieť o ďalších nedokonalostiach Vášho rozumu a prečo si na nich dávať pozor? Ak áno, táto kniha Vám veľa napovie.

Negatívum, iní autori a tým pádom odlišný jazyk kapitol je citeľný, niekomu to môže vadiť. Súhlasim, že jazyk knihy je v niektorych pasážach príliš "odborný/ťažko čitateľný" čo by mohlo odradiť časť publika. Inak sa teším na pokračovanie tejto knihy.
Čítať viac
Marek
Neoverený nákup
23.7.2016
Predstavoval som si ju inak
Predstavoval som si túto knihu inak, ale aj tak ma nesklamala. Ponúka prierez ľudskou i/racionalitou, kognitívnymi a argumentačnými faulmi, konšpiračnými teóriami a inými oblasťami. V knihe sú citované výskumy psychológov i odkazy na zaujímavé stránky. Suma sumárum, z každého rožku trošku. Na rozšírenie obzoru celkom slušný počin. Vhodné pre skeptikov, no ešte viacej pre konšpirátorov :) Čítať viac
Martin
Neoverený nákup
14.7.2016
Dobré, ale...
Veľmi dobrá kniha, no nie je úplne pre každého. Jej jazyk je pomerne ťažkopádny a na pochopenie niektorých vecí je nutné určité vzdelanie - minimálne maturita, ostatní budú mať trošku problém. Takže ako učebnica kritického myslenia pre stredoškolákov skôr nie, čo je celkom škoda. Predsa len sme kognitívni lenivci. Čítať viac

„Ať jsou bohové kdokoli, nejsou to žádní blbci. Naše posedlost slávou v nich určite vzbudzuje zároveň smích i úžas.“

Příliš blízko jatek - Charles Bukowski, 2012
Příliš blízko jatek
Charles Bukowski