Umenie jasného myslenia - Rolf Dobelli
Umenie jasného myslenia
14,90 €
Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo
Knihy
E-knihy

Umenie jasného myslenia

52 omylov v myslení, ktoré radšej prenechajte ostatným

PLEJADY, 2015
Vydavateľstvo
PLEJADY, 2015

Náš mozog je prispôsobený dobe, kedy sme žili ako lovci a zberači. Dnes však žijeme v úplne odlišnom svete. Kvôli tomu neustále robíme chyby v myslení, ktoré môžu byť pre naše financie, kariéru a životné šťastie doslova deštruktívne. Len ten, kto...

Čítaj viac

Odporúčané tituly a kolekcie

Viac o knihe

Náš mozog je prispôsobený dobe, kedy sme žili ako lovci a zberači. Dnes však žijeme v úplne odlišnom svete. Kvôli tomu neustále robíme chyby v myslení, ktoré môžu byť pre naše financie, kariéru a životné šťastie doslova deštruktívne.
Len ten, kto vie ako ľahko sa môžeme mýliť, dokáže omylom predchádzať.
Rolf Dobelli sa vo svojej knižke venuje tým najzákernejším pascám v uvažovaní, do ktorých neustále padáme. Vďaka tomu sa dozvieme, prečo neustále preceňujeme vlastné vedomosti (a prečo ostatných považujeme za hlúpejších, než v skutočnosti sú), prečo sa niečo nestane správnejším len preto, že milióny ľudí to považuje za správne prečo aj naďalej veríme teóriám, aj keď sú dokázateľne mylné.

NAJSILNEJŠOU stránkou knižky je ale jej FORMA. Ralf Dobelli ako lektor prednášajúci manažérom a riadiacim pracovníkom vedel, že nikto nebude pozorne počúvať jednu tému viac ako 10 - 15 minút. Za tento krátky čas musí jadro myšlienky prejsť z prednášajúceho na poslucháča. Inak poslucháč buď prestane vnímať, alebo zaspí. Preto má každá kapitola presne 4 strany. Obrázok na začiatku čitateľa zaujme a tri strany textu ho neodradia od čítania, ako to môže byť pri iných odborných ekonomických a psychologických textoch, kde niekedy pri dočítaní jednej vety, na jej konci už neviete, ako začala a čo tým autor chcel povedať.

Kniha je určená nielen manažérom a podnikateľom, ale každému kto sa chce "vyčistiť" od balastu zastaraných myšlienkových pochodov a sebaklamov. Vďaka nej sa budete môcť nielen prichytiť pri tom, ako sa vás vaša myseľ snaží prekabátiť, ale UMENIE JASNÉHO MYSLENIA sa môžete aj naučiť tým, že si ho zvnútorníte. Práve toto vám umožní sústrediť sa na podstatu akéhokoľvek aktuálneho problému, či súkromného alebo pracovného, a následne SPRAVIŤ TIE NAJSPRÁVNEJŠIE ROZHODNUTIA.
Čítaj viac
Kúpte spolu
Umenie jasného myslenia - Rolf Dobelli
Dvakrát meraj - Michael J. Mauboussin
30,34 €
Našli ste v našom obsahu nejaké nepresnosti?
Dajte nám o tom vedieť.

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Počet strán
258
Hmotnosť
330 g
Rok vydania
2015
Väzba
pevná väzba s prebalom
Jazyk
slovenský
Vydavateľstvo
PLEJADY
Rozmer
120×170 mm
ISBN
9788089801008
Naše katalógové číslo
212165

Recenzie

Ako sa vám páčila kniha?

4,0 / 5

8 hodnotení

2
4
2
0
0

S
14.5.2018
Myslenie pokazene prekladom
Prijemna kniha, ktoru kazi odflaknuty preklad a chyby. Urcite poucne, mnozstvo prikladov, ktore sa usadia v hlave, dynamicka forma, pekne ilustracie. Okrem prekladu je dalsim problemom pomerna povrchnost, kde kazda z tem, by si mozno zasluhovala viac priestoru, na lepsie zapamatanie a komplexnejsiu argumentaciu, niektorych beznych omylov. Citanie nelutujem, odporucam kazdemu, co v tejto 'uponahlanej dobe' nema cas venovat sa narocnejsej forme psychologie ludskeho spravania : ) Čítaj viac
Patrik Zelenák
16.5.2018
Veľmi zaujímavý obsah a slušný preklad. Som spokojný s čítaním a knihu odporúčam... Čítaj viac
Miroslav Polonec
29.9.2015
Názor čitateľa
Odporúčam prečítať. Aj keď som sa nestotožnil s niektorými názormi, autor ma nabáda k premýšťaniu ako žiť svoj život. Oceňujem formu, čítala sa mi veľmi dobre. Čítaj viac
Vladimir Janis
8.9.2015
hrozny preklad
Obsah v poriadku, ale slovensky preklad Jozefa Stefcika je priserny. Nelogicke vety, miestami uplne nezmyselne vazby. Text po sebe zrejme necital ani sam prekladatel ani nikto po nom, pretoze v opacnom pripade by sa nieco taketo nemohlo dostat do tlace. Čítaj viac
ET
18.8.2015
Názor čitateľa
Autor je jednoznačný materialista. S viacerými jeho myšlienkami nesúhlasím a myslím si, že sa mýli. Napr. múdrosť "žime každý deň akoby to bol náš posledný" naivne chápe úplne prvoplánovo a odmieta slovami "ako by to vyzeralo, keby sme si jedného dňa prestali umývať zuby, upratovať byt a platiť účty...", alebo Jungovu synchronicitu považuje za nezmysel a úplnú náhodu a koincidenciu nezávislých javov pokladá za dokonca veľmi pravdepodobnú, aj keď tomu vysvetleniu som vôbec nerozumel. Možno by si autor mohol zopakovať základy matematickej pravdepodobnosti a štatistiky.
Ale nevadí. Kniha je veľmi dobrá a keď si súdny a samostatne uvažujúci čitateľ odfiltruje tieto slabšie miesta, kniha nám podľa mňa významne pomôže prezrieť a pochopiť, ako nás denno-denne rôzni finanční poradcovia, investiční makléri, prognostici, klimatológovia, komentátori, ekonomickí a rôzni iní "odborníci" bombardujú nezmyslami, klamú, zavádzajú, manipulujú a oblbujú. Niekedy asi neúmyselne a v najlepšej viere, ale to je možno ešte horšie. A my im na to skočíme. Odporúčam.
Čítaj viac

Čítaj viac
Kúpte spolu
Umenie jasného myslenia - Rolf Dobelli
Dvakrát meraj - Michael J. Mauboussin
30,34 €

„Kniha je vždy rozhovor, ktorý sa nemohol uskutočniť.“

Hans Urs Von Balthasar