Neznášam behanie, pridáte sa? - Brendan Leonard, AURORA, 2021

11,10 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Neznášam behanie, pridáte sa?

Ako začať a už neprestať so záľubou, ktorá sa prieči zdravému rozumu

Knižka Neznášam behanie, pridáte sa? je plná múdrostí, humoru, osobitého štýlu, tipov, citátov a obsahuje tiež viac než šesťdesiat názorných diagramov. Mentor, v ktorom sa... Čítať viac

4,6 27 hodnotení
Vydavateľstvo
AURORA, 2021
Počet strán
160

Knižka Neznášam behanie, pridáte sa? je plná múdrostí, humoru, osobitého štýlu, tipov, citátov a obsahuje tiež viac než šesťdesiat názorných diagramov. Mentor, v ktorom sa sčasti nájde každý, v nej čitateľovi odovzdá dôležité posolstvo o motivácii... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina
11,90 €

11,10 €

-7 %
Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v jednej knižnici. Požičať v knižnici

Z kolekcie: Náročné témy v detských knihách (webinár)

Naši škriatkovia odporúčajú

Maja Lunde: Vládkyňa vetra. Tatran, 2024

Viac o knihe

Brendan Leonard neznáša beh. Neznáša ho tak oduševnene, že sa mu raz podarilo zabehnúť 52 maratónových behov za 52 týždňov. Teraz sa s vami podelí o všetko, čo o tomto športe vie, aby ste ho mohli neznášať spolu s ním. Knižka Neznášam behanie, pridáte sa? je plná múdrostí, humoru, osobitého štýlu, tipov, citátov a obsahuje tiež viac než šesťdesiat názorných diagramov. Mentor, v ktorom sa sčasti nájde každý, v nej čitateľovi odovzdá dôležité posolstvo o motivácii.

Leonard pri opise búrlivého vzťahu, aký väčšina bežcov s týmto športom má, trafil klinec po hlavičke. Veľmi dobre vie, aké náročné je vyteperiť sa z gauča; učí nás, ako byť v pohode aj s nepohodlím, a odobrí vám i striedanie behu s chôdzou. Je ochotný sa podeliť o všetko, čo sa naučil. Opakuje si pri tom mantru: „Jednoducho, ľahko, elegantne a rýchlo,“ a nezabúda podotknúť, že každé bežiace telo je telo bežca. Leonard navyše ovláda i bežeckú prax – od tréningových metód až po rady pri nezdaroch alebo zraneniach. Prináša odpoveď dokonca i na veľkú otázku, ktorú si občas kladú mnohí: Prečo behám? Je to jednoduché.
Beh nám pomáha porozumieť záväzku, vybudovať si trpezlivosť, objaviť sebadisciplínu, nájsť psychickú odolnosť a dokázať sebe samým, že zvládneme aj niečo náročné. V neposlednom rade tiež pomôže aj spáliť to schrúmané extra veľké balenie čipsov.

Od prípravy na to najlepšie i najhoršie, cez vytrvanie v najťažších chvíľach behu, až po nájdenie zmyslu celého vášho behania... Brendan Leonard s čitateľom prejde (a prebehne) všetky aspekty začínania a udržiavania dobrého vzťahu s behom.

Nájsť dôvod, prečo beháme/beháte - už to je úspechom „Keď mám pocit, že je toho na mňa v živote priveľa alebo som príliš zaneprázdnený, aby som išiel behať, idem aj tak, lebo viem, že sa vždy stanú dve veci:
  1. Po piatich až desiatich minútach behu nepríjemné pocity zmiznú.
  2. Pätnásť minút po dobehnutí budem vidieť vo svete viac nádeje ako päť minút pred začiatkom. Ak by som z behu mal len túto jedinú výhodu, stále by to stálo za to.“
Čítať viac
Originálny názov
I Hate Running and You Can Too
Počet strán
160
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
137×178 mm
Hmotnosť
258 g
ISBN
9788082500106
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
895775
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
AURORA
Ostatné
Krajina čitateľov
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Kúpte spolu
Neznášam behanie, pridáte sa? - Brendan Leonard, AURORA, 2021
Koniec prokrastinácie - Petr Ludwig, Aktuell, 2021
27,00 €

Hodnotenia

4,6 / 5

27 hodnotení

19
5
2
1
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Sima
Neoverený nákup
31.1.2024
Príjemné čítanie
Dobrá kniha, ako motivácia a vysvetlenie prečo by sme mali behať. Avšak po prečítaní knihy “Can’t hurt me” ma nijako zvláštne nenadchla. Čítať viac
40

Som mama malej slečny, s ktorou rady čítame. Snažím sa na IG písať svoj názor na mnou čítané knihy formou recenzií. Pri knihách si výborne oddýchnem, len keby toho času bolo viac :)

Beáta Kiselová Bileková
Overený zákazník
10.1.2024
Výborná kniha pre začiatočníkov v behu
Či už milujete behanie alebo nie, prípadne iný šport, možno by ste si mohli prečítať túto útlu knihu na jedno posedenie od bežca, ultramaratónca a obyčajného muža, ktorý nenúti a nepresviedča, ale vtipnou formou rozpráva o kladoch a záporoch behu. Všetko vysvetľuje jednoducho, využíva zrozumiteľné grafy a na niektorých sa aj zasmejete. Autor nabáda k tomu, aby si každý určil reálne ciele, netreba mať vysoké očakávania, ale pravideľnosť a vytrvalosť sú to naj. Je dobré mať na zreteli, že to robíte hlavne pre svoje vlastné zdravie a nepotrebujete k tomu aj vy behávať desiatky a stovky kilometrov týždenne. Ja mám v pláne opäť začať behať od februára a táto kniha mi prišla veľmi vhod. Nenúti, dodá chuť, nakopne a podporí človeka, a preto môžem s istotou tvrdiť, že ja sa pridávam :) Ale nezabúdajte, CESTA JE CIEĽ.
Od knihy nemajte veľké očakávania, svetoborné rady sa vám nedostanú. Ak patríte medzi dlhoročných bežcov, možno pre vás jej pridaná hodnota nebude veľká, ale pre úplných začiatočníkov určite áno. Ku mne sa kniha dostala v správny čas a verím, že pomôže aj viacerým z vás. Ja ju odporúčam.
Čítať viac
@magical_nights_with_book
Neoverený nákup
17.12.2023
Útla knižka o behaní, ktorá vás s istotou namotivuje
Ja som vždy neznášala beh, nikto by ma do toho nedonútil :) No presne pred tromi mesiacmi sa mi objavila reklama, aby som vyskúšala indiánsky beh a ja som si povedala, že prečo nie, vyskúšam. Postupne som sa dopracovala k tomu, že som cez víkend odbehla svoju prvú polmaratónovú vzdialenosť (21,1 km). Behám 3 – 4 x týždenne. A mám to rada :)
Keď som si túto knižku čítala, v tej postupnosti som videla samu seba, to, ako som postupne začala behať a našla v tom zmysel. Ak sa rozhodujete, či sa začnete tomuto športu venovať, určite vám túto knižku odporúčam. Kniha sa číta naozaj ľahko, je útla a plná farebných diagramov, takže je to ako taká jednohubka ku káve, po ktorej dostanete chuť si ísť zabehať :) A nemusíte hneď zabehnúť 5 km. Stačí aj 1 km, druhý deň dáte viac alebo na druhý týždeň. Nikto vás predsa nekontroluje. Bežte len tak sami pre seba, uvidíte, ako sa budete cítiť dobre a ešte si zlepšíte aj kondíciu a zdravie.
Môžete si dať akékoľvek ciele, napr. mesiac alebo rok behať trikrát týždenne; zabehnúť za týždeň istú vzdialenosť; bez prestávky zabehnúť 10 km; spriateliť sa s miestnymi bežcami; zabehať si pár km a cítiť sa preto dobre.
Ak vy alebo váš blízky už nejaký ten čas odhodlávate na to, že začnete behať, táto knižka vás určite namotivuje :)
Čítať viac
19.11.2023
Ťažšie sa mi kniha hodnotí. Je krátka a neobsahuje žiadne svetoborné informácie. Číta sa veľmi rýchlo. Neprináša žiaden zázračný návod. Ale možno práve pre toto všetko je ako taká trefa do čierneho. Kedy niečo aj viete, ale až keď si to prečítate v takejto malej polopatistickej knižke trefne napísané, tak to pochopíte naplno a vlastne vás to inšpiruje. A to nielen v behu, ale celkovo v živote. Mnohým sa páčiť nebude. Ale mnohých dokáže pekne inšpirovať. Mám z nej veľmi dobrý pocit a myslím na viaceré myšlienky z nej. Napriek tomu, ze to neboli nové myšlienky väčšinou, len inak podané. Čítať viac
Lucia Jezná
Overený nákup
20.9.2023
Oddychovka
Neznášam behanie, pridáte sa? je oddychová kniha...ľahké čítanie, príjemné. Brendan Leonard presne vystihol pocity, ktoré má každý začiatočný bežec alebo športovec. Ľahko sa číta a motivuje. Čítať viac
24.8.2022
Kniha je písaná s humorom ale je plná empatie, porozumenia a motivácie. Nie je to pre profi bežcov, skôr pre začiatočníkov a pre "nebežcov", ktorí sa nevedia dokopať k behu.
Nie je to žiadna príručka, ako by mal človek behať, kedy by mal behať, v čom by mal behať alebo ako rýchlo. Autor svojim príbehom a skúsenosťami namotivuje čitateľa aby takisto "neznášal" behanie a človek bude mať chuť ísť do toho. Kniha sa číta veľmi ľahko, aj pre človeka, ktorý nie je knihomoľ.
Čítať viac
6

Mamička na materskej dovolenke,ktorá miluje knihy a rada sa vzdeláva v rôznych oblastiach a svojmu dieťatu pri každej príležitosti zadováži knihu.

Diana Kružicová
Overený nákup
31.5.2022
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Kniha je tenka,mala,pomenej textu,vela grafov.Na prvý pohľad si možno niekto povie,že ta toto mám platiť?Čo ma to môže naučit,keď je tam málo textu…
No mne to veľmi pomohlo.Nepovažovala som sa za bežca,hoci som už pol roka behávala,dokonca som sa podceňovala a zbytočne na seba tlačila,čo môj výkon znižovalo namiesto toho aby som napredovala.Jednoducho som ho síce začala mať rada,ale brala ako povinnosť,dnes musíš ísť,musíš prekonať samú seba. Zo začiatku to bolo fajn hnacím motorom,no pri knihe som pochopila,že mojím pravým dôvodom bolo niečo iné: byť chvíľu sama a vyvetrať si hlavu po náročnom dni (matka),počut len vietor,svoj dych,prírodu…chuť objavovať nové a odstrániť z hlavy,čo má väčšina z nás po povinnej telesnej výchovy hlboko zakorenené -znechutenie. Toto mi dala tá kniha. A aj to,že ak chcem ísť na nejaké behacie akcie,mám ísť do toho,nech som na akejkoľvek úrovni a nemám riešiť čas,rýchlosť…a že nie je na hanbu striedať beh s chôdzou.
Áno,nie je to literatura faktu,motivacna ako podavat lepsie vykony….ale kniha,ktora nakopne,ak hladas cestu ako zacat behat alebo si sa v tom trochu stratil a zabudol podstatu preco si zacal a ze si to mas proste cele uzivat.
Čítať viac
Jozef
Neoverený nákup
16.4.2022
Pre ľudí, čo na sebe makajú, je to predražená strata času
Áno, v knihe je empatia, ale s ľuďmi, ktorí žijú nezdravo a vôbec sa nehýbu, len sa vyhovárajú. A to mi teda nesedí, hlavne keď sa to hrá na humor. Pre mňa je to veľmi lacný pokus o humor, ale dnešná papučovo-mc-donaldovo-netflixova masa toto asi baští. Pre bežca, čo na sebe maká a chcel by sa dozvedieť niečo viac je to strata peňazí. Na to, že to prečítate doslova za pár minút je 11 eúr priveľa. A tie akože humorné grafy? Prosím vás, to je pre materskú školu. Dal by som lepšie hodnotenie, ak by kniha stála do 5 eúr. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Plná empatie, porozumenia a entuziazmu. Taká je kniha Neznášam behanie, pridáte sa?, vďaka ktorej milujeme beh ešte viac ako predtým, a ako bonus sme sa zamilovali aj do grafov, z ktorých sa budete od smiechu váľať po zemi.“ Megan Roche, MD a David Roche, autori knihy o behu The Happy Runner [Šťastný bežec] a tréneri atlétov, ktorí vyhrali viac ako dvadsať národných amerických bežeckých šampionátov

„Ako autor knihy Eat Bacon, Don’t Jog [Nebehaj a daj si slaninu] som predpokladal, že behať nikdy viac nebudem. Potom som si prečítal druhú kapitolu.“ Grant Petersen, spisovateľ a zakladateľ spoločnosti na výrobu bicyklov Rivendell Bicycle Works

„Brendanovi sa geniálnym spôsobom podarilo opísať všedné aspekty behu. Či už ste úplný začiatočník, alebo bežecký veterán, s touto knihou budete chcieť behať rýchlejšie alebo zabehnúť o čosi ďalej, a ešte sa pri tom budete aj dobre zabávať!“ Scott Jurek, sedemnásobný šampión v behu na 100 míľ Western States Endurance Run a autor knihy Jedz a behaj, bestselleru denníka The New York Times

Vydavateľstvo AURORA

Čítať viac
Kúpte spolu
Neznášam behanie, pridáte sa? - Brendan Leonard, AURORA, 2021
Koniec prokrastinácie - Petr Ludwig, Aktuell, 2021
27,00 €

„Never hviezdam, že nám svietia, never slnku jeho smer, never pravde, čo lož splieta, iba mojej láske ver!“

Hamlet - William Shakespeare, 2006
Hamlet
William Shakespeare