Prominentka - J’Nell Ciesielski, i527.net, 2021

14,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Prominentka - J’Nell Ciesielski, i527.net, 2021
Prominentka - J’Nell Ciesielski, i527.net, 2021

Prominentka

Pôvab, zrada, špionáž – to všetko sa spája v príbehu anglickej prominentky, ktorá sa ponáhľa zachrániť sestru z pazúrov nacistov... Čítať viac

Vydavateľstvo
i527.net, 2021
384 strán
5-6 hodín čítania

Pôvab, zrada, špionáž – to všetko sa spája v príbehu anglickej prominentky, ktorá sa ponáhľa zachrániť sestru z pazúrov nacistov... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

14,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 39 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Joga pre stuhnuté vtáčatá - Marion Deuchars, Slovart, 2024

Viac o knihe

Pôvab, zrada, špionáž – to všetko sa spája v príbehu anglickej prominentky, ktorá sa ponáhľa zachrániť sestru z pazúrov nacistov.

Kat má ako dcéra sira Alfreda Whitforda isté povinnosti. Nikdy by jej však nenapadlo, že naháňanie sestry Ellie až do nacistami okupovaného Paríža bude jednou z nich. Ellie, ktorá si už zvykla na luxus po boku nacistického milenca, nemá v pláne vrátiť sa domov a opäť dovoliť rodičom, aby jej diktovali, ako má žiť. Lenže Kat sa nezastaví pred ničím. Je rozhodnutá priviesť sestru naspäť.

Keď Barretta Andersona zatknú len preto, že sa snažil brániť pred opitým násilníkom, má na výber dve možnosti. Buď si odsedí trest vo väzení, alebo bude učiť bojovať členov hnutia francúzskeho odporu v Paríži. Ako prestrojený majiteľ baru v noci zabáva nacistov a cez deň trénuje dobrovoľníkov rovno pod ich nohami. Posledné čo potrebuje, je dávať pozor na dve aristokratky, ibaže odmena za splnenie tejto úlohy je príliš lákavá na to, aby jej odolal. Dokážu Barrett a Kat dôverovať jeden druhému dosť dlho na to, aby prežili, alebo budú napokon ich srdcia zradnejšie ako nebezpečenstvo, ktoré ich čaká za rohom?
Čítať viac
Originálny názov
The Socialite
Počet strán
384
Väzba
pevná väzba
Rozmer
145×210 mm
Hmotnosť
505 g
ISBN
9788089822607
Rok vydania
2021
Naše katalógové číslo
838517
Štýl
romantický, historický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
i527.net
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,0 / 5

19 hodnotení

10
3
4
1
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Ľudka
Neoverený nákup
7.1.2022
Prominentka
Dostala som pod stromček. Zhltla som ju. Držala ma po celý čas v napätí. Zaspomínala na Paríž. Divila som sa čo všetko sa prihodilo cez vojnu. Čítať viac
30.12.2021
k r á s n e k o n t r a s t n á.
túto krásku hodnotím ako mimoriadne pútavú a to už len z toho dôvodu, ako výborne sa mi čítala. som totiž ten typ čitateľa, ktorý sa potrebuje poriadne sústrediť a prekáža mi akýkoľvek rušivý moment ako napríklad hluk okolia alebo dokonca hudba. ale v tomto prípade to vonkoncom neplatilo, sadla som si do prepchatej MHDčky a vytiahla knihu hoci len na niekoľko minút a čítala.
asi nie je treba opakovať, že som milovník témy druhej svetovej vojny, takže čo sa týka prostredia, v ktorom sa všetko odohrávalo, veľmi sa mi páčilo.
dej mal rýchly spád, množstvo zvratov, stále sa niečo dialo. no na druhej strane tu boli momenty, kedy sa svet spomalil a ponúkol tak priestor drobným iskierkam lásky, ktoré sa postupne rozhoreli v oheň. a tu prechádzam k romantickej linke - ide tu tak trochu o “fake dating”, to ma veľmi bavilo, v takomto historickom prostredí to bolo originálne a netradičné.
vyzdvihnúť musím úžasné dialógy, krásne prepracovanú psychológiu postáv a celkový spôsob akým autorka príbeh vyrozprávala. bola to moja prvá kniha od nej a už teraz viem, že určite nie posledná.
Čítať viac
17
Overený zákazník
8.12.2021
Prominentka
Ó áno. Ďalší nádherne romantický a historický román odohrávajúci sa v čase 2.sv.vojny.

Kathleen prichádza do Paríža s jasným zámerom. Nájsť svoju sestru a vziať ju domov do Anglicka.
Cestu jej však skríži sympatický Barrett, ktorý pracuje pre tajnú službu a jeho prácou je dohliadnuť na Kat a spolu so sestrou ich bezpečne odviesť domov.

No to čo sa na prvý pohľad zdá také jednoduché, v skutočnosti vôbec nie je. Netušia ako veľmi sú obe dôležité a napokon aj Barrett. Vďaka svojim kontaktom a postaveniu, ktoré sú prínosom pre slizkých nacistických pohlavárov stoja zoči-voči ich chladným tváram a majú s nimi viesť plodné debaty a tváriť sa, že sú ich priateľmi.

Ich cesta na slobodu je vážne zaujímavá a vzrušujúca a za pätami majú hliadky.
Kĺbko menom láska sa začalo odmotávať len čo si Kat a Barrett pozreli do očí a sa začalo preskupovať a navzájom ich k sebe zväzovať.

Musím povedať, že ma preklad milo prekvapil. Je písaný tak moderne aspoň teda jednotlivé rozhovory medzi Kat a B. čo je super. Historicky román písaný modernou rečou. Pecka.
Bolo to dynamické, prepracované, so silnými hrdinami, plné túžby po živote, priatí a lásky
Čítať viac
Martinus
11

Ahoj, ak sa práve pozeráš na tento profil, skús si prezrieť aj moje odporúčania v čitateľských kolekciách. Možno nájdeš niečo čo ťa zaujme alebo sa na niektorých vybraných tituloch z týchto kolekcií perfektne zhodneme!

Adriána Hasková
Overený zákazník
7.12.2021
Veľké prekvapenie
Pri tejto knihe mi ako prvé napadnú perfektne spísané dialógy hlavných postáv, ktoré vás zabavia a schuti sa na mnohých zasmejete. Avšak, táto kniha ponúka aj mnoho pekných a k zamysleniu hodných myšlienok. Romantický Paríž je počas druhej svetovej vojny okupovaný nacistami a autorka opisy tejto doby zvládla veľmi dobre. Na jednej strane neopisovala presné detaily hrôzy vojny, ale vďaka jej štýlu písania sa aj tak viete dostať do príbehu a cítite ťažkosti tohto obdobia prostredníctvom pasáží, v ktorých ľudia dostávajú jedlo na prídel, spomína prenasledovanie "nežiaducich", ktorí končia v pracovných táboroch alebo tiež nacistov, presvedčených o svojej ideológii..
Kniha obsahuje aj romantickú linku, ktorá ma oslovila a na postavy ako je Barrett a Kat len tak rýchlo nezabudnem. Ich spoločná odvaha a názory ma ako čitateľku dostali a taktiež ma v tejto knihe prekvapilo niekoľko zvratov, ktoré som vôbec neočakávala a tak ma príbeh ani na chvíľu neomrzel.
Myslím si, že sa kniha bude páčiť čitateľom, ktorí radi siahnu po príbehoch inšpirovaných skutočnosťami druhej svetovej vojny a zároveň si v nich vychutnávajú romantickú linku s prímesou myšlienok na uvažovanie. :)
Čítať viac
29.11.2021
Začítala som sa rýchlo ale …
Príbehov z obdobia vojny mám prečítaných naozaj veľa. Všetky sú hrôzostrašné, dojímavé a väčšinou je to pekné len na konci. Prominentka ma zaujala práve svojim obsahom, ktorý síce sľubuje príbeh z obdobia 2. sv. vojny, no zároveň je zameraný na toto obdobie veľmi originálnym spôsobom.

Na celú túto situáciu máme možnosť nahliadnuť hlavne vďaka pôsobeniu hlavnej hrdinky vo vyšších spoločenských vrstvách, čo nám poskytne nový pohľad na toto obdobie. Kniha je plná večierkov, umeleckých podujatí a dokonca zavítame aj priamo za Hitlerom, čo bolo pre mňa šokujúce a mala som celý čas zimomriavky po tele.

Kniha však nie je len o tom peknom, ako sa môže na prvý pohľad zdať. Sú tu klamstvá, strach o život, odbojové hnutia a následný zvrat, ktorý knihu úplne zmení a postavy nám ukážu, že naozaj nikto nie je v bezpečí a začína boj o život.

Sestry Kat a Ellie boli každá iná a každá si ma získala inakším spôsobom. Kat bola neuveriteľne tvrdohlavá, skákala ako druhý pískali, no zároveň sa v nej objavila aj jej silná a odvážna stránka. Ellie mi liezla na nervy svojou sebeckosťou a naivitou. Zároveň ale vedela byť veľmi milá, mala dobré srdce a knihu svojou pozitívnou povahou niekoľkokrát vedela rozjasniť.

Katin pohľad sa striedal s pohľadom Barreta, ktorý dával na ne pozor a zároveň pracoval pre odbojové hnutie. On si ma ako postava neskutočne získal. Jeho myšlienky som si užívala a celkovo ako postava pôsobil na mňa veľmi dobre.

Príbeh lásky je krásny a ich výmeny názorov boli super aj keď to, čo som si naozaj neskutočne vychutnávala boli tie ich dotyky. Chytenie za ruky, pohladenie po líci, obtrenie perami o sánku - toto bolo tak jemne, krásne a romanticky napísané. Do toho tie myšlienky, hlavne Barretove, keď si začali uvedomovať čo cítia. No jednoducho táto ich láska bola nádherná a čistá.

Začítala som sa rýchlo ale muselo som dávať pozor. Veľmi často sa tu bohužiaľ, opakovali dookola tie isté myšlienky, čo mi miestami už naozaj prekážalo. Síce teda mala kniha pár chybičiek ja som ju aj tak zhltla za 2 dni, pretože to smutné nahradzovalo to krásne.
Čítať viac
23.11.2021
Prominentka
Láska je choroba celého ľudstva. Láska nás zaslepuje, mení nás, ničí nás, ale aj nás obohacuje a robí nás šťastnými. Láska k sestre, k otcovi a k mužovi, ktorý Vás sklamal. K mužovi, ktorému boli prednejšie peniaze, ako jej srdce. Ale len spočiatku ..
Krásne premyslený historický román o rodine, láske, špionáži a zrade z prostredia druhej svetovej vojny.
Príbeh sa čítal trošku ťažšie a pomalšie, musela som dávať veľký pozor aby mi nič neuniklo. Každý detail bol dôležitý. Autorka nás vtiahla do nacistami okupovaného Paríža. Už som niekoľko vojnových príbehov prečítala, ale prvýkrát som to videla z tej „vyššej vrstvy“, za čo som veľmi rada, pretože v tej dobe nemal ľahké nikto.
Vyberte sa na náročnú cestu z Paríža do Anglicka s vždy poslušnou Kat, rozmaznanou Ellie a atraktívnym Barretom. Určite knihu odporúčam.
Čítať viac
Alzbeta Bzduchova
Neoverený nákup
20.11.2021
Velke sklamanie
Nechcem nikomu brat iluzie, ale tato kniha sa proste citat neda, lutujem ze som si ju kupila, uz som ju dala do bookboxu na ulici…… Čítať viac
13
Overený zákazník
18.11.2021
Keby som vedela, že sa jedná o romantiku a nie o napínavý príbeh z obdobia II. sv. vojny, ako sľubovala anotácia, knihu obídem míľovým oblúkom..z 380 strán sa konečne niečo začalo diať na 260. strane...inak dookola to isté..chce ma, nechce ma, ja ho chcem, on ma chce a takto neustále...navyše to historické pozadie uuuuplne slabé. Škoda, obálka predčila obsah a táto kniha s tematikou vojny je ďalšou z tých, kedy kvantita presahuje kvalitu... Čítať viac
1.11.2021
Odporúčam
Skvelý, napínavý príbeh plný nádeje napriek tomu, že sa dej odohráva vo vojne a v nacistami okupovanom Paríži. Je pekné sledovať ako sa charaktery dvoch anglických prominentiek a jedného neprominentného škóta postupne menia a vyvíjajú a ako si kúsok po kúsku k sebe Kat s Barrettom hľadajú cestu a dôveru. Pútavý príbeh, ktorý ma nútil čítať kapitolu za kapitolou až do neskorej noci. Odporúčam všetkými desiatimi. Čítať viac
Tatiana Bartošiová
Neoverený nákup
30.10.2021
Jedna z najlepších kníh!
Túto knihu si zaručene zamilujete a neodtrhnete sa od nej, kým ju nedočítate! Knihu som zhltla na posedenie. Dej je zasadený do prostredia druhej svetovej vojny a postavy sú komplexne vykreslené. Pri čítaní knihy máte pocit, že ste súčasťou deja a miestami som ani nedýchala, keď som čakala, ako sa niektoré situácie vyvinú. Pre mňa má táto kniha všetko- dobrú zápletku, zaujímavé a uveriteľné postavy, napätie, humor, dobrodružstvo a najmä lásku. Určite odporúčam. Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Ciesielskej farbisté opisy a šťavnaté historické detaily rýchlo vtiahnu čitateľov do tohto dôkladne premysleného príbehu. Všetci, ktorí hľadajú pútavý a napínavý ľúbostný historický román, budú uchvátení.“
Publishers Weekly

Vydavateľstvo i527.net

Čítať viac

„Krása je, keď nemáš potrebu nič meniť. Nič netúžiš pridať, nič vziať a len sa fascinovane dí­vaš, počúvaš. To platí­ v hudbe, vo výtvarnom umení­, v rozhovore, vo všetkom. Všetko závisí­ od potrieb človeka. Hladnému je krásny chrumkavý chlieb.“

Každý deň má niekto narodeniny - Silvia Bystričanová, 2013
Každý deň má niekto narodeniny
Silvia Bystričanová