Osem detektívok - Alex Pavesi, Lindeni, 2022

16,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Osem detektívok

Grant McAllister, matematik na dôchodku, kedysi napísal zbierku detektívnych poviedok, kde dokazuje, že všetky krimi príbehy sa riadia súborom matematických pravidiel. Po rokoch... Čítať viac

4,2 23 hodnotení
Vek
15+
Vydavateľstvo
Lindeni, 2022
368 strán
5 hodín čítania

Grant McAllister, matematik na dôchodku, kedysi napísal zbierku detektívnych poviedok, kde dokazuje, že všetky krimi príbehy sa riadia súborom matematických pravidiel. Po rokoch ho osloví editorka Julia Hartová, ktorá by jeho knihu chcela znova... Čítať viac

  • Pevná väzba s prebalom
  • Slovenčina

16,99 €

Na sklade 4 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 31 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (3)
Eight Detectives - Alex Pavesi, Penguin Books, 2021
Brožovaná väzba
Angličtina, 2021
Do 17 – 22 dní

Osm detektivů - Alex Pavesi, Leda, 2021
Pevná väzba
Čeština, 2021
Viac ako 30 dní
-17 %

16,66 €


Eight Detectives - Alex Pavesi, Michael Joseph, 2020
Brožovaná väzba
Angličtina, 2020
Vypredané

Ďalšie knižné vydania

Z kolekcie: Hľadáte detektívny prípad?

Naši škriatkovia odporúčajú

Viac o knihe

Pocta zlatej ére detektívnych románov a jeden z najinovatívnejších literárnych počinov súčasnosti.

Grant McAllister, matematik na dôchodku, kedysi napísal zbierku detektívnych poviedok, kde dokazuje, že všetky krimi príbehy sa riadia súborom matematických pravidiel. Po rokoch ho osloví editorka Julia Hartová, ktorá by jeho knihu chcela znova vydať. Pri čítaní však zistí, že v jej obsahu čosi nesedí. Zdá sa, že tajomstvá, ktoré sú v nich ukryté, súvisia s istým skutočným prípadom, ktorý sa roky nepodarilo vyriešiť. Dokáže Julia nájsť odpovede na všetky pálčivé otázky?
Čítať viac
Originálny názov
Eight Detectives
Počet strán
368
Väzba
pevná väzba s prebalom
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
435 g
ISBN
9788056627259
Rok vydania
2022
Vekové odporúčanie
15+
Naše katalógové číslo
810975
Štýl
napínavý
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Lindeni
Pre koho
pre dospelých
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

23 hodnotení

13
6
1
1
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Sklamanie

Na základe prečítaných recenzií som mala vysoké očakávania, avšak zbytočne. Kniha mi nesadla, je (podľa mňa) napísaná slabým, občas až otravným štýlom. Jednotlivé detektívne prípady sú podpriemerné, ku postavám som si počas knihy nevytvorila žiaden vzťah a na záver mi bolo jedno, ako ich osud dopadne. Autor sa snažil byť silou mocou chytrý a nasekať xy zvratov, ale bez extra účinku. Matematika v knihe je tiež len povrchová a pre čitateľa detektívok tiež nemá ktovieakú výpovednú hodnotu.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

3.8.2023
Je všetko tak, ako sa na prvý pohľad zdá, alebo je všetko úplne inak?
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Je kniha písaná ako dej prerušovaný poviedkami alebo zbierka poviedok, ktorú dotvára dej?
Každá poviedka tvorila začiatok nového príbehu, nové postavy, ku ktorým som si ako čitateľ hľadala cestu a premýšľaľa, čo sa za každým jedným skrýva.
Celú zbierku siedmych poviedok dotvárala ôsma, ktorá sa tiahla celým dejom knihy.
Knihu by som teda rozdelila na časť poviedok a časť hlavnej dejovej zápletky.
Poviedky sa mi už od začiatku zdali byť písané niekym, kto s písaním možno začal alebo nemá ešte toľko skúseností. Tento dojem sa v závere vlastne ukázal ako správny. Či to už bol autorov zámer alebo nie, na celkovom dojme z knihy to pridalo. Niektoré poviedky boli zaujímavejšie ako iné, najviac sa mi páčila poviedka na ostrove a v reštaurácii. Všetky však spája jedna vec...
Čo sa týka časti s hlavnou dejovou linkou, tam by som našla viac výhrad. Z pohľadu celého príbehu sa dá chápať, prečo sa hlavná hrdinka niekedy správala tak, ako sa správala aj keď som si ako čitateľ párkrát povedala, že či to myslí vážne. V úlohe profesionála párkrát spadá do osobnej roviny a vtedy si človek povie prečo. Na konci sa ukazuje, že z profesionála je obyčajný človek so svojími vlastnými úmyslami. A práve tento osobný záver sa mne nepáčil. Ťahať osobné záujmy Julie už bolo na mňa príliš a kniha by sa podľa mňa zaobišla bez nich.
Posledné sklamanie pre mňa bol záver, kde nám autor ponúka kapitoly záver 1 a záver 2. Myslela som si, že podobne ako poviedky skončili vlastne úplne inak, tak aj čitateľ či bude môcť vybrať z dvoch alternatívnych záverov. Namiesto toho prišiel vlastne len s jedným rozdelým pre dve hoavné postavy.
Chcem však vyzdvinúť malé spojivká siedmych poviedok s hlavným dejom. V kútiku duše som dúfala v niečo podobné.

Celkovo dej bol príjemný, avšak nie napínavý do takej miery, aby ste sa nevedeli dočkať ďalšej strany. Na záver klišé, bez ktorého by sme sa zaobišli.
Čítať viac
6
Overený zákazník
6.7.2023
Skvelá ktorá očarila
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Matematicke mnoziny v každej jednej zo 7 kriminalnych poviedok . pod nazvom biele kriminalky ktore pri zmene nejakych detektivok vedú 1 veľkému kriminálneho prípadu a osobnej otazke.
Titulnej strane pomôcky loga každému prípadu
1.brandy s ľadom, 2.pinč (klobuk), 3.rukavica, 4.kladivo, 5.kahanec so sviečkou, 6.diamant, 7.bonboniera (schovana), F.bodliak. zobrazené z metaforuckeho hľadiska.
Čítať viac
1

Príbehy sú pre mňa únikom. Realitou. A všetkým medzi tým. Vetami sa dá maľovať, čarovať, hladiť ale tiež ubližovať. Sú zbraňou aj liekom.

Zuzana Teskova
Overený zákazník
13.2.2023
Osem Detektívok
Poznáte pocit, keď sa vám čosi nezdá. Iba kútikom oka zazriete nezrovnalosť, ktorú váš mozog nedokáže v rýchlosti zaostriť. Niečo tu jednoducho nehrá. Na zlomok sekundy vás zaplaví tento zvláštny pocit. Jediný krok vpred, jediné mrknutie a je to preč. Respektíve založené niekde hlboko vzadu vo vašej mysli.
Prvá poviedka. Prvý príbeh a akosi to proste...

Snažím sa povedať, že Osem detektívok si rozhodne zaslúži vašu plnú pozornosť. Pustiť ju z rúk, je náročné. Podľa Wall Street Journal ide o „jeden z najinovatívnejších literárnych počinov súčasnosti“ a ja musím súhlasiť.
Kniha má tradičnú detektívnu eleganciu, ktorá je priam hodná Agathy Christie. Ale so sviežim vánkom čohosi nového. S vánkom, ktorý vaše myšlienkové pochody rozfúka na všetky smery.

Osem detektívok je písaná vo forme samostatných poviedok, ktoré s ich autorom rozoberá knižná editorka. Jeho knihu by rada vydala a tak tajomného muža – profesora matematiky vystopovala až na ďaleký ostrov. Za každou z ôsmych poviedok nasledujú ich nemenej zaujímavé rozhovory plné otázok.

Myslím si, že táto kniha je vhodný darček pre každého milovníka a milovníčku detektívneho žánru. Potešíte tým generáciu odchovanú na knihách o Sherlockovi Holmesovi. Taktiež tých, ktorých uchvátil oveľa dynamickejší seriálový Sherlock z pera Stevena Moffata s Benedictom Cumberbatchom v hlavnej úlohe.

Autor – Alex Pavesi je vyštudovaný matematik, softvérový inžinier a – ťažko sa tomu verí, ale – toto kvalitné dielo je jeho prvotinou. Je mi však jasné, že jeho ďalšie knihy si nenechám ujsť.
Čítať viac
35
Sexkomiks - Philippe Brenot, 2017
Práve čítam
Sexkomiks

Som knihomoľka, ktorá číta súčasne aj 5 kníh. Ako prvú knihu som prečítala Pána prsteňov a odvtedy milujem fantasy a čítam, čítam a čítam. Najviac milujem fantasy a non-fiction, ale čítam všetky žánre. Rôzne prečítam 120-160 kníh. Tak ako to ja hovorím, každá kniha má svojho čitateľa len si ho musí nájsť, preto píšem odporúčania, nie recenzie. Viac z môjho sveta nájdeš na Instagrame @denny_medziriadkami @_dennyto

Denisa Tomíková
Overený zákazník
4.12.2022
Občas nezaškodí aj trošku napätia a prekvapivé odhalenie vraha, či?
Začnem tým, že som sa od knihy nevedela odtrhnúť. Dynamika a rozprávanie autora, jeho opisy a stavda deja je naozaj fascinujúca. Uznávam, že som našla niekoľko za vlasy pritiahnutých prirovnaní (niekedy je menej viac), ale celkový dojem mi nepokazilo ani pár chýb, ktoré som v knihe našla. Autor veľmi dobre použil dôvtip a napísal poviedky napínavo. Väčšinou som vraha neodhalila a to sa mi veľmi páčilo.

Prežila som s knihou niekoľko zaujímavých príbehov a prekvapivých rozuzlení. Krimi a detektívky nie sú úplne to hlavné, čo čítam, ale s touto som bola veľmi spokojná. Takže myslím, že pre fanúšika tohto žánru je táto kniha "must have" a pre fanúšika iných žánrov, bude táto kniha príjemným spestrením.
Čítať viac
19.8.2022
Tak toto bol jeden z najoriginálnejších trilerov/detektívok, aké som kedy čítala. Kniha sa skladá z viacerých menších detektívnych poviedok a zároveň aj samotná kniha je osobitný detektívny príbeh. V príbehu je obrovské množstvo detailov, ktoré ovplyvňujú príbeh a keď sa na ne upozorní, všetko do seba začne postupne zapadať a dávať zmysel. Napriek tomu, že som čítala pozorne, snažila sa všetko všímať a myslela si, že som odhalila záhadu, autor mi aj tak poplietol hlavu. A to mám rada! K tomuto žánru nepredvídateľnosť a údiv na konci podľa mňa jednoducho patrí, no a tomuto autorovi sa to podarilo na 100%.

Myslím, že každý si príde na svoje, niektoré poviedky môžu baviť čitateľa viac, iné menej, no v konečnom dôsledku je kniha ako celok výborne napísané a premyslené dielo.

Kniha ma naozaj veľmi bavila a už sa teším na ďalšie knihy od autora, pretože píše fakt výborne, a čo cením najviac, tak prepracovanosť každého malého detailu. No a nakoniec vyzdvihujem krásnu obálku a prebal.
Čítať viac
Naty
Neoverený nákup
25.7.2022
Geniálne!
Nikdy som nečítala takto spracovanú knihu. Ľahko sa čítala, bola napínavá, nekomplikovaná ale zároveň prekvapivá. Odporúčam. Čítať viac

Vydavateľstvo Lindeni

Čítať viac

„Život nie je film. Nikdy nevieš, ktorý dátum bude pamätný, ktorý deň nezabudnuteľný. Proste len žiješ. Ráno vstaneš, niečo sa cez deň stane a večer ideš spať. To je pravda. “

Loviť alebo nebyť - Iva Kučerová, 2009
Loviť alebo nebyť
Iva Kučerová