Vydaj sa na cestu knižnými svetmi
a vyhraj kopu kníh!
Knižné putovanie - Vyraz na cestu knižnými svetmi, Martinus, 2024
Nahota psyché - Zdenka Wenzlová Švábeková, Elist, 2022

18,70 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Nahota psyché - Zdenka Wenzlová Švábeková, Elist, 2022
Nahota psyché - Zdenka Wenzlová Švábeková, Elist, 2022

Nahota psyché

Alžbetka nehľadá vo svojom živote zázraky. Stačí jej istota, domov a láska. Jej život sa zmení v jednu osudnú noc, po ktorej sa ocitá so svojimi deťmi bez lásky, domova a v... Čítať viac

4,9 67 hodnotení
Vydavateľstvo
Elist, 2022
336 strán
5-6 hodín čítania

Alžbetka nehľadá vo svojom živote zázraky. Stačí jej istota, domov a láska. Jej život sa zmení v jednu osudnú noc, po ktorej sa ocitá so svojimi deťmi bez lásky, domova a v neistote nasledujúcich rokov... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

18,70 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 2 – 3 dní

Dostupné v 27 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Stačí sa len prevetrať - Linda ?keson McGurk, barecz & conrad books, 2024

Viac o knihe

Psyché je podľa slovníka cudzích slov grécky výraz pre dušu, duševno.

Mala to byť láska, ktorú Boh spojil a nikto nerozdvojí.

Na počiatku manželstva mi sľúbil nebo na zemi. Na jeho konci sa postaral o peklo, v ktorom som mala spolu s deťmi zhorieť do tla.

Alžbetka nehľadá vo svojom živote zázraky. Stačí jej istota, domov a láska. Jej život sa zmení v jednu osudnú noc, po ktorej sa ocitá so svojimi deťmi bez lásky, domova a v neistote nasledujúcich rokov. Mladá žena, odkázaná na iných, sa obracia k Bohu, ktorého prosí vo svojich modlitbách o pomoc zvládnuť ťažký údel ženy, matky.
Keď strasie zo seba neistotu a postaví sa na vlastné nohy, spozná, ako chutí láska na tretí ťah, hoci aj pri tom druhom dostala mat. Navzdory tomu, že rozum, aj srdce majú medzi sebou konfrontačné konflikty, podvedomie verí, že láska v duo formáte zdolá všetky prekážky.
Do relatívne pokojného života vojde sestra Ľuba, ktorá automaticky očakáva pomoc. Zistenie, že krv síce nie je voda, ale dokáže mať príchuť žlče, ju dostáva na psychické dno. Po traumatizujúcom rozchode uveriť v neuveriteľné môže iba milujúce srdce ženy.

Krvácajúce rany materinského srdca v Alžbetke postupne obnažujú psyché a ukazujú pravú tvár života na zemi.

Je možné, že zmietaná v poryvoch vetra zanevrie na vieru v Boha?
Dokáže vášnivá láska mladého muža vrátiť žene chuť do života?
Môže sa matka v starobe oprieť o lásku detí, alebo musí siahnuť po inej opore?
Čítať viac
Počet strán
336
Väzba
pevná väzba
Rozmer
160×230 mm
Hmotnosť
497 g
ISBN
9788081974311
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1591459
Vydanie
1
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Elist
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,9 / 5

67 hodnotení

65
0
0
0
2

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Zdenka Riskova
Neoverený nákup
21.2.2024
Dejom tejto výbornej knihy je veľmi silný a emotívny príbeh
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Táto kniha s tak silným a emotívnym príbehom ma úplne prevalcovala. Pri jej čítaní som si často nestačila utierať slzy. Knihu vrelo odporúčam. Čítať viac
Veronika Strížová
Overený zákazník
28.1.2024
Nádherná kniha
Ďalšia nádherná kniha od tejto skvelej slovenskej autorky. Som veľmi náročná čitateľka, ale toto bolo wow bez kompromisov.
Ťažká téma, ale bravúrne spracovaná.
Čítať viac
14

Knižky milujem od detstva, keď mi otec čítal rozprávky na dobrú noc. A už som s čítaním nikdy neprestala. Prečítala som Štyria pátrači, všetko dostupné od Julesa Verna, knihy o Winnetuovi som prečítala viac krát, v škole pod lavicou a doma pod perinou dlho do noci som hltala historické romány ako Gričská čarodejnica. Nasledovalo vela romantických príbehov o láske. Dnes je v ponuke množstvo výborných kníh, dávam prednosť kriminálkam, severským trilerom, historickým románom....jednoducho vždy mám nejakú knihu rozčítanú a dobrovolne sa priznávam, som knihomolka.

Julka M.
Overený zákazník
3.9.2023
Nahota psyché
Kniha je napísaná naozaj výborne. Ide tu o dramatický príbeh Alžbety, ťažko skúšanej ženy, matky. Už od detstva žila ťažký život sprevádzaný biedou a alkoholom. Verila v lásku, šťastie, manželstvo, ale dočkala sa len násilia, nešťastia, ponižovania a nepochopenia. Priviedla na svet 4 deti ktoré nadovšetko milovala, ale po smrti milovanej dcéry Marienky pochopila, že jej deti o ňu majú záujem len vtedy, keď niečo od nej potrebujú. Vyrástli z nich bezcitní, arogantní ludia bažiaci len po majetku a bohatstve, bez kúska lásky k svojej starnúcej mame.
Je to ťažký príbeh, ktorý odporúčam prečítať každému, kto má rád dramatické príbehy zo života.
Čítať viac
1

Knihy sú môj každodenný únik z reality a moj najlepší priateľ

Katarína Buksárová
Overený zákazník
28.8.2023
Nahota Psyché
Priznám sa, že táto kniha je mojou prvou prečítanou od Zdenky...na odporúčanie kamarátky som si ju objednala a už teraz viem,že túto knihu budem mať dlho v hlave pretože tak silný príbeh bolo niečo neskutočné čítať... Koľko zvládne jedna žena,matka detí ktorá si prejde mnohým čo by iných zrazilo kolená a stále sa nevzdáva... nakoľko viem,že je to skutočný príbeh čítalo sa mi ťažšie pretože cez slzy som nemohla ďalej čítať..
Každému odporúčam prečítať si tento príbeh a uvedomiť si ako sa treba správať k rodičom a čo nikdy neurobiť pretože mamu máme len jednu a tá je najvzácnejším darom od boha.
Čítať viac
Zdena
Neoverený nákup
11.8.2023
NAHOTA PSYCHÉ
Práve som dočítala knihu Nahota Psyché.
Podľa mňa je kniha najlepší a najvzácnejší dar. Lebo kvety zvädnú, káva sa vypije a čokoláda sa zje. Ale kniha, tá ostane navždy. Je poruke ako dobrá priateľka. Takou mi bola aj táto kniha od Zdenky Wenzlovej Švábekovej. Je to nádherný, ale zároveň smutný príbeh jednej ženskej duše. Keď som sa začítala do tohto príbehu, neprestala som ani na chvíľu. Prežívala som šťastné, ale aj smutné chvíle spolu s hlavnou hrdinkou Betkou a jej deťmi. Aj som si poplakala a nie raz. Aj takýto býva život. Veď nie nadarmo sa hovorí, že: ,,Život nie je len prechádzka ružovou záhradou..." Ďakujem Ti Zdenka za to, že si ma nádherne, citlivo a pravdivo preniesla svojimi písmenkami do duše jednej skutočnej ženy-matky. Zvláštnosťou v tejto knihe sú prenádherné verše, ktoré vystihujú dej v jednotlivých kapitolách. Sú skvostné. A na záver dodám iba jeden môj citát: ,, Tak ako kniha nikdy neumiera, neumrie nikdy ani láska ku knihám." Zdenka, teším sa na ďalšie Tvoje knihy.
Čítať viac
Lila Samová
Neoverený nákup
1.8.2023
Nahota psyché
Než sa rozhodnete čítať knihu Nahota psyché, pripravte si balík vreckoviek, inak ju pre mokré oči nedočítate. Táto talentovaná spisovateľka nám čitateľom každým príbehom pripravuje obrovskú dávku doslova vyhrotených emócii. Práve som dočítala dych berúci príbeh ženy, matky, ktorá si prešla asi všetkým, čo len môže človek zažiť. Navzdory tomu ju mnohé nezlomilo. Svetlo jej svietilo na cestu iba malú chvíľu a potom kráčala peklom, v ktorom jej bola na pomoci jedine viera v Boha. Či jej to jediné a posledné pomohlo, dočítate sa v skutočnom príbehu Alžbety. Kniha nie je iba krásna obálkou, názvom, ale poučná aj svojim posolstvom pre generácie čitateľov. Odporúčam, aby si ju prečítali všetky vekové kategórie čitateľov.
Práve táto kniha o živote Alžbety je jednou z najemotívnejších aké som kedy čítala.
Čítať viac
Elena H.
Neoverený nákup
13.6.2023
Nahota psyché
Pochopiť, čo je nahota nie je ťažké. Pochopiť, čo znamená psyché je vyšší level. Obnaženie duše ženy až na beznádejnú nahotu citu. Aj v tejto knihe je pravda. Krutá a nepochopiteľná. Nesklamala. Naopak rozplakala a rozbila ilúzie. Fascinuje ma otvorený štýl písania. Vtiahol ma do deja ani som sa nenazdala. Nebudem opisovať život ženy, matky, babky. Čítať by mal každý. Nepochopiteľné, ale pravdivé. Ďakujem za zážitok. Čítať viac
6.6.2023
Nahota psyché
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Nahota psyché bola mojou prvotinou od Zdenky Wenzlovej Švábekovej. Vedela som, že pani Zdenka píše skutočné príbehy žien, ale ani vo sne by ma nenapadlo, že si prečítam príbeh tak silný a pútavý, že od samého začiatku až do konca, som čítala so zatajeným dychom a nie raz som si poplakala.. Som zvyknutá na knihy, ktoré sú obsahom veľmi silné a smutné, ale Nahota psyché ma naozaj dostala. Je až neuveriteľné, čo jedna žena dokázala zvládnuť, čo sa jej za celý život stalo, koľko zlého prežila, od násilia, strachu, niekoľkonásobného ohrozenia života, sklamania, zavrhnutia, podrazu a nevďačnosti vlastných detí, až po smrť najbližších.. Pri čítaní príbehu obetavej a statočnej Betky, som si kládla otázku, ako by som sa zachovala v jej situácií. Odpovedať som si nedokázala.. Prežila toho toľko, čo väčšina z nás nezažije ani za desať životov..
Štýl písania výborný, kniha sa číta ľahko, situácie pútavé, veľa napätia a veľmi oceňujem básne medzi textami.
Čítať viac
Monča
Neoverený nákup
13.5.2023
Nahota psyché
Skvelá kniha, nenachádzam slová. Od začiatku po koniec v napätí. Výborný štýl písania, veľké písmená v knihe. Ďakujem za zážitok, aj keď som si poplakala. Čítať viac
Alžbeta
Neoverený nákup
21.4.2023
Nahota psyché
Tejto knihe nemám čo vytknúť. Každá jej strana dáva zmysel, zapadá do seba ako skladačka. Napokon odhalíte ženskú dušu až po kosť. Tá je tvrdá, že vám zacvaknú zuby a ucítite aj bolesť svojej duše. Výborná autorka a jej diela. V knihe nepreskočíte vetu, stranu a v jej závere nájdete mnohé aj svoj výkričník. Čítať viac

Zdenka Wenzlová Švábeková

Čítať viac

Vydavateľstvo Elist

Čítať viac

„Člověk buď umí být šťastný, nebo to prostě neumí. Jestli nejsem šťastná teď a tady, je chyba ve mně a nebudu šťastná ani nikde jinde. “

Slepá mapa - Alena Mornštajnová, 2018
Slepá mapa
Alena Mornštajnová