Chata pri jazere

Ubehol rok odvtedy, čo ho držala za ruku a povedala mu posledné zbohom. Od tej chvíle Nadiu ničí žiaľ za zosnulým manželom – spisovateľom Adrianom, ktorý bol jej životnou láskou... Čítať viac

Vydavateľstvo
Ikar, 2022
368 strán
5 hodín čítania

Ubehol rok odvtedy, čo ho držala za ruku a povedala mu posledné zbohom. Od tej chvíle Nadiu ničí žiaľ za zosnulým manželom – spisovateľom Adrianom, ktorý bol jej životnou láskou... Čítať viac

  • PDF EPUB MOBI
  • Slovenčina

10,40 €

Ihneď na stiahnutie
Ako čítať e-knihy?

Vianoční škriatkovia odporúčajú

Viac o e-knihe

Miesto, kde má láska druhú šancu

Ubehol rok odvtedy, čo ho držala za ruku a povedala mu posledné zbohom. Od tej chvíle Nadiu ničí žiaľ za zosnulým manželom – spisovateľom Adrianom, ktorý bol jej životnou láskou. Prežíva zo dňa na deň, rozpoltená medzi potrebou zapamätať si každý detail ich spoločného života a snahou na všetko zabudnúť. Takmer nespí, neje a prázdnotu v sebe zapĺňa hektickou prácou. No posledný deň roka preruší jej samotu náhle zaklopanie na dvere. Nečakaný list od milovaného Adriana ju nabáda, aby splnila jeho posledné želanie. S kľúčom od chaty pri jazere sa vydáva na cestu, ktorá ju môže priviesť k novej šanci na šťastie. Ako v príbehu, ktorý pre ňu kedysi napísal sám Adrian.
Čítať viac
Originálny názov
The Cabin
Počet strán
368
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1576307
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty
Vydavateľstvo
Ikar
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,8 / 5

11 hodnotení

7
2
0
0
0

Ako sa páčila e-kniha vám?

Recenzie čitateľov

26.7.2022
Krásny emotívny príbeh
Ach, tento príbeh dal mojim emóciám poriadne zabrať. Už na začiatku som vedela, že má čaká emočná jazda, veď hlavná hrdinka prišla o manžela (čo nie je spoiler, keďže túto skutočnosť sa čitateľ dozvie hneď v anotácii). Myslela som si však, že príbeh sa odohráva až nejakú dobu po jeho odchode, no mýlila som sa, bolo tu popísaných aj niekoľko mesiacov pred jeho smrťou.

Som rada, že v príbehu sme mali aj kapitoly z pohľadu Adriana, aspoň sme tak dokázali lepšie pochopiť, čo prežíva a prečo sa rozhodol tak, ako sa rozhodol. Svoju manželku veľmi miloval a svoju lásku jej dával najavo aj po smrti. To, čo pre ňu naplánoval, aby sa ľahšie dokázala vysporiadať s jeho odchodom a nájsť opäť chuť do života, bolo krásne. Veľmi som si ho obľúbila, preto som jeho smrť prežívala dosť intenzívne, pri niektorých scénach som si aj poplakala.

Ich láska bola naozaj čistá a úprimná, obaja dokonale poznali toho druhého, preto sa nečudujem, že jeho strata Nadiu tak zobrala. V tomto smere musím vyzdvihnúť jej najlepšiu kamarátku Tess, ktorá bola pre ňu v týchto ťažkých časoch veľkou oporou.

Príbeh je rozdelený na tri časti - prvá ukazuje posledné mesiace Adriana pred tým, ako prehral boj s chorobou, druhá prvé týždne a mesiace po jeho smrti, tretia sa odohráva rok od jeho odchodu a autorka v nej popisuje snahu dvoch zlomených ľudí o návrat späť do života, ktorý vôbec nie je jednoduchý. Veľmi dobre ukázala, ako sa v človeku bije túžba pohnúť sa ďalej a zároveň výčitky svedomia, že on si užíva život, zatiaľ čo jeho milovaný už nemôže.

Romantická linka bola horkosladká, bolestivá, pomalá, trpezlivá, plná rešpektu a porozumenia.

Chata pri jazere je krásny príbeh o veľkej láske, smrti blízkeho človeka, vyrovnaní sa so stratou, návrate do bežného života. Určite vám ho odporúčam, ale pre istotu si pripravte vreckovky.
Čítať viac

Vydavateľstvo Ikar

Čítať viac

„Nech sú naše duše z čohokoľvek, tvoja a moja sú jedno.“

After 2: Sľub - Anna Todd, 2015
After 2: Sľub
Anna Todd