Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Nie je možné meniť veľkosť písma, formát je preto vhodný skôr pre väčšie obrazovky.

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na zariadeniach:

  • Pocketbook
  • Kindle
  • Smartfón či tablet s príslušnou aplikáciou
  • Počítač s príslušnou aplikáciou

Viac informácií v našich návodoch

Prečítate na:

Neprečítate na:

Ako čítať e-knihy zabezpečené cez Adobe DRM?

Smrť na Zlatých

Fotograf Karovič z bulvárneho denníka je svedkom vraždy mladíka na bratislavských Zlatých pieskoch. S kolegom, novinárom, sa púšťa do pátrania. Pri hľadaní svedkov preniknú do... Čítať viac

3,5 15 hodnotení
2. diel série
Prípady Kornela Karoviča
Vydavateľstvo
Marenčin PT, 2021
128 strán
2-3 hodiny čítania
Vychádzame z priemerného údaju o rýchlosti čítania 230 slov za minútu, od knihy ku knihe a čitateľa ku čitateľovi sa to však môže líšiť.

Fotograf Karovič z bulvárneho denníka je svedkom vraždy mladíka na bratislavských Zlatých pieskoch. S kolegom, novinárom, sa púšťa do pátrania. Pri hľadaní svedkov preniknú do sveta mladých ľudí ponorených vo virtuálnom priestore... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina
Vypredané
Ach, mrzí nás to, z tejto knihy sa už predali všetky výtlačky a nemáme ju na sklade my ani vydavateľ :( Teoreticky však môžete mať šťastie v niektorých iných obchodoch, ktoré ešte nepredali posledné kusy.

Dostupné v 40 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Peter Bárdy s novinkou. Príbeh prvej slovenskej premiérky. Kniha Radičová. Vydavateľstvo Ringier Slovakia Media, s. r. o., 2026. Zistiť viac
Fotograf Karovič z bulvárneho denníka je svedkom vraždy mladíka na bratislavských Zlatých pieskoch. S kolegom, novinárom, sa púšťa do pátrania. Pri hľadaní svedkov preniknú do sveta mladých ľudí ponorených vo virtuálnom priestore. Obaja sú však zo starej školy. Chcú len vedieť prečo a ako ten mladý človek zomrel.
Naše katalógové číslo
860097
Počet strán
128
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
262 g
ISBN
9788056907535
Rok vydania
2021
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
2. diel série
Prípady Kornela Karoviča
Vydavateľstvo
Marenčin PT
Kategorizácia

Našli ste chybu alebo škodlivý obsah? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu alebo škodlivý obsah

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

3,5 / 5
7
3
0
1
4

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Mária
Neoverený nákup
15.11.2025
Kniha bola sklamaním. Dejovo nezaujímavé, štylisticky tiež nič moc. Pripadala som si akoby som čítala slohovú prácu žiaka z nejakej horšej základnej školy. Ak by sa tu dala knižka ohodnotiť za menej ako 1 hviezdičku, urobila by som to.
reagovať
Maťa
Neoverený nákup
14.1.2024
Škoda času
Námet dobrý celkom, ale napísané hrozne.. neuveritelne domotany pribeh, ktory sa cely cas tiahne nejak po povrchu bez nejakej hlbky si hlavna postava zije v svojom zbytocnom zivote, emocia nula, pribeh pritiahnuty za vsetky vlasy, aj tie co nemam. Dostala som ako darcek, sama by som si knihu nekupila ani omylom.
reagovať
Katarína
Neoverený nákup
30.11.2023
Na jedno poobedie
Číta sa ľahko, preto nie jedna, ale dve hviezdy. Jazyk hovorový, prostredie Bratislavy opísané realisticky. Príbehovo slabé, štýlovo slabé, nezaujalo. Celkovo dovolenkové čítanie na pláž. A knihu nechať ďalšiemu turnusu medzi novinami na recepcii. Zberateľ, knihomol ani intelektuál sa k nej opakovane nevrátia. Ale na odľahčenie hlavy, nech sa páči.
reagovať
Overený zákazník
26.11.2022
Prípady Kornela Karoviča – 2. diel
Opäť som raz načrel do našich luhov a hájov a rozhodol sa zoznámiť s tvorbou Petra Gašparíka, ktorý, okrem iného, píše krimi príbehy – jeho séria Prípady Kornela Karoviča má zatiaľ štyri diely…

„Každý človek na svete má v minulosti veci, ktorých sa bojí. A oveľa viac ako svedomia sa bojí toho, že sa ich dozvedia ostatní.“

Osud sa so mnou pohral tak, že sa mi nepošťastilo spoznať Kornela cez jeho prvý prípad (Šelmy a hyeny), ktorý autor vydal pod pseudonymom Peter Tigrov, ale po skúsenosti s dvojkou to musím bezpodmienečne napraviť. Kornel nie je Rambo a ani superhrdina, žiadny Columbo – je to „obyčajný“ fotograf z jedného bulvárneho plátku so svojimi osobnými problémami, pričom sa nechtiac ocitne pri smrti mladého muža na Zlatých pieskoch.

„Stať sa súčasťou príbehu, ktorý sa začína vraždou, znamená vyzdvihnúť si lístok na predstavenie s otvoreným koncom a bez jasného scenáru.“

Nikdy som v tejto bratislavskej oblasti nebol, takže žiadna nostalgia, ale pre mňa je kratučká kniha (iba 126 strán) Smrť na Zlatých milým prekvapením. Veľmi sympatický štýl, ktorý mne osobne sadol od prvých riadkov. Priznám sa, že po prečítaní 1. kapitoly som sa k nej okamžite vrátil a dal si repete. Ak ma pamäť neklame, tak toto sa mi ešte nestalo.

„Vieš, čo je to CSc.? ... Niečo ako dnešné PhD.? ... Veru tak. Volá sa to kandidát vied. A mimochodom, bez skúšky z marxizmu-leninizmu to neurobil nik. ... Tak, ako dnes nikto neurobí štátnicu bez totálnej viery v liberálnu demokraciu.“

Výborné! Verím, že sa mi pošťastí dostať k prvému prípadu. Ak nie, tak trojka – Smrť v Štiavnici – to v blízkej budúcnosti istí.
reagovať
Mirka
Neoverený nákup
21.1.2022
Som z Bratislavy a tak mi totálne primomenulo atmošku Zlatých. Stánky, párky, kofola, pivo, tak to je.
Martina
Neoverený nákup
11.1.2022
Tuto knihu som citala este v lete a tak som tu druhu kupila muzovi. Teraz to docital tak si ju idem precitat ja.
Vilma Koncekova
Neoverený nákup
27.9.2021
Veru ano
Citala som to na jeden dych... nechcelo sa mi od tej knihy vobec odist.. co viac... povedat... pekne
reagovať
Kornel
Neoverený nákup
29.8.2021
Ok
Páčilo sa mi to! A nie len preto, ze hlavný hrdina sa volá ako ja. Ľahko sa to číta a zároveň tá kniha nič neprifarbuje a akosi dodáva silu... Možno by to mohlo byť trochu dlhšie.
reagovať
Simona
Neoverený nákup
25.8.2021
dovolenková
Táto kniha nie je nič pre "náročného" čitateľa a ani sa tak netvári. Číta sa ľahko. Až s "bulvárnou" zvedavosťou začínate hneď ďalšiu kapitolu... Karovič je "týpek", ktorý Vás môže popudzovať a priťahovať zároveň. Kto nemá niekoho podobného vo svojom okolí? ;)
reagovať
Marian Koštial
Overený nákup
21.8.2021
To nebola detektívka
Vlastne neviem čo to bolo... Nudné a bezcieľne...
100 znakov sa k tejto knihe nedá ani napísať, bolo by to viac ako celý príbeh, ktorý vlastne ani nebol.....
Maťa
Neoverený nákup
14.1.2024
Presne. Emocia nula.. dej povrchny a plytky, cele zle.

Peter Gašparík

Vydavateľstvo Marenčin PT

Obchodný názov
Marenčin PT, spol. s r.o.
Adresa
Jelenia 6
811 05 Bratislava 1
Slovenská republika
E-mail
marencin@marencin.sk
Je príjemné byť sám s nocou a hviezdami. Niečo sa vždy stane. Pravdepodobne nič prevratné, možno ani nič, čo by si spomenul pri šálke kávy, no predsa čosi, čo Ťa bude sprevádzať do konca života.
Kniha: Sága z Keflavíku (Jón Kalman Stefánsson), 2022
Sága z Keflavíku
  • Jón Kalman Stefánsson