Tento rok som nič nezjedol - Samuel Pollen, CooBoo SK, 2022

14,99 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Tento rok som nič nezjedol

Max sa rozpráva len s Anou. Každý deň jej píše listy a myslí si, že nikoho iného na svete nemá. Mama mu na tanier neustále kydá kalorické bomby a brat na neho nemá čas. Max sa... Čítať viac

Vek
13+
Vydavateľstvo
CooBoo SK, 2022
304 strán
4-5 hodín čítania

Max sa rozpráva len s Anou. Každý deň jej píše listy a myslí si, že nikoho iného na svete nemá. Mama mu na tanier neustále kydá kalorické bomby a brat na neho nemá čas. Max sa zmieta uprostred... Čítať viac

  • Brožovaná väzba
  • Slovenčina

14,99 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 2 – 4 dní

Dostupné v 26 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Úkryt času - Georgi Gospodinov, Odeon, 2024

Viac o knihe

Nezabudnuteľný a silný román o boji s anorexiou.

Max sa rozpráva len s Anou. Každý deň jej píše listy a myslí si, že nikoho iného na svete nemá. Mama mu na tanier neustále kydá kalorické bomby a brat na neho nemá čas. Max sa zmieta uprostred rodinnej krízy a Ana ho rýchlo presvedčí, že sa bude cítiť lepšie, len ak toho zje čo najmenej. Max pomaly stráca nielen samého seba. Keď mu brat na Vianoce podaruje kešku, ktorú Max ukryje do neďalekého lesa, nájde v nej odkaz od E. Kto to môže byť? Snáď si z neho nestrieľa spolužiačka Evie? Je to niekto, kto ho zachráni?
Čítať viac
Originálny názov
The Year I didn't Eat
Počet strán
304
Väzba
brožovaná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
298 g
ISBN
9788056629703
Rok vydania
2022
Vekové odporúčanie
13+
Naše katalógové číslo
749647
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Preklad
Vydavateľstvo
CooBoo SK
Pre koho
pre deti a mládež
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

7 hodnotení

4
3
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Aneli Rusov
Neoverený nákup
18.5.2023
Excelentné dielo Samuela Pollena
V živote som na knihu nepísala verejnú recenziu, ale táto kniha si ju zaslúži. Samuel Pollen, pre mňa doteraz neznámy autor, vymyslel príbeh, vďaka ktorému sa teraz na anorexiu a celkovo na psychiku mladých (teda aj svojich rovesníkov) pozerám inak. Pred prečítaním knihy som si myslela, že toho viem o anorexii veľa, no po jej dočítaní som zistila, že som nevedela ani polovicu. Kniha sa výborne číta, zvlášť Maxove vnútorné monológy, alebo listy, ktoré písal - sú veľmi smutné, no zároveň vtipné, lebo Max si niekedy zo svojej diagnózy robil žarty. V diele nechýba ani romantická linka, taktiež sa tu kladie dôraz na hodnoty rodiny, priateľstva i osobného charakteru. :-) Čítať viac
5
Overený nákup
6.3.2023
Dokonalosť
Tento príbeh je veľmi silný a zanechá vo vás toľko emócii... Max trpí anorexiou, ktorá je skôr "dievčenskou záležitosťou", no kým mnohých ľudí ana, ako ju volajú, stiahne nenápadne, Max ňou trpí dobrovoľne. Uvedomuje si, čo to môže spôsobiť, ale nechce s ňou bojovať. A tak je zo dňa na deň chudší, stráca sa milovaným pred očami, klame doktorom. Až kým nedostane od brata zvláštnu krabičku, geokešku. Vďaka nej sa začne rozprávať s tajomnou osobou na druhej strane, nielen o svojom hobby, ale aj o mnohých iných veciach. No podarí sa mu nakoniec anu poraziť?

Kniha je písaná formou denníka, ktorý v sebe nesie dôležitý odkaz. Je to pútavé, dozviete sa veľa zaujímavých, hoci často smutných vecí o tejto poruche príjmu potravy, ako aj o rôznych druhoch vtákov, ktoré Max rád pozoruje. Autor dáva napätie na správne miesta v deji, aby čitateľ vydržal až do konca a nevedel hneď určiť, ako to celé dopadne. Okrem toho je kniha aj istou výpoveďou autora, ktorý si v mladosti zažil rôzne veci.

Za mňa skvelá kniha
Čítať viac
2.9.2022
Anotexia zabíja
,,Anorexia zabíja. Je to prvá vec, ktorú vám nájde, keď si ju vygooglite: anorexia je najsmrtelnejšia psychická choroba na svete, bez debaty. A zlyhanie obličiek je načastejšou príčinou smrti.”

Nebude vám klamať ani po prečítaní celej knihy tomu úplne nerozumiem. No aj sám Max by vám povedal, že kto to nezažije nevie.

Max je veľmi milý 15. ročný chalan. Trpí anorexiou a spolu s rodinou a terapeutkou sa snažia bojovať. Nie je dievča, nie je postava ovplyvnená skresleným obrazom spoločnosti, uvedomuje si nástrahy, vie, že mu choroba spôsobuje spomalený rast, že mu je stále zima, nevoľno, že je neustále unavený.

Kým som nečítala tento príbeh ani som si neuvedomila aké to môže byť nesmierne ťažké.

Viem, že väčšina z vás nerado číta smutné veci, a tak vám prezradím, že sa nemusíte báť.

Celkovo knihu hodnotím ako veľmi dobrú, no musím sa aj priznať, že prvá polovica ma až tak za srdce nechytila. S čistým svedomím môžem povedať, že až od polovice som sa do príbehu naozaj “zažrala”.

Čítalo sa to výborne. Včera večer som začala a dnes dočítala. Bavili ma hlavne listy, ktoré písal Max svojej vnútornej anorektičke (poriadna mrcha moji drahí).

Je skvelé, že sa nájdu ľudia, ktorí na náš trh prinášajú takéto čtivé, pútavé, no zároveň nesmierne obohohacujúce knihy.

Ľudia prečítajte si ju. Bude sa vám páčiť a niečo vám dá.
Čítať viac

Vydavateľstvo CooBoo SK

Čítať viac

„Miliardy a miliardy hviezd. Miliardy a miliardy svetov. Zdanlivo nekonečné možnosti- nie fiktívne, ale skutočné. Tam hore. Teraz. Oveľa viac, ako v živote uvidí. Oveľa viac, ako stihne navštíviť. Stačí mu jediný letmý pohľad, aby vedel, že to všetko je navždy mimo jeho dosahu.“

Niečo viac - Patrick Ness, 2017
Niečo viac
Patrick Ness