Gentlemanská stávka - Martina Hlubocká, BESTSELLER, 2022

12,50 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo
Gentlemanská stávka - Martina Hlubocká, BESTSELLER, 2022
Gentlemanská stávka - Martina Hlubocká, BESTSELLER, 2022

Gentlemanská stávka

Tajomná minulosť, klamstvo, hádky, túžba a zrada. Taký je zrejme osud slečny Emily Meanwilovej. Po rokoch vyhnanstva má poslednú šancu uchopiť osud do svojich rúk a konať skôr,... Čítať viac

4,6 28 hodnotení
1. diel série
Gentlemanská stávka
Vydavateľstvo
BESTSELLER, 2022
320 strán
4-5 hodín čítania

Tajomná minulosť, klamstvo, hádky, túžba a zrada. Taký je zrejme osud slečny Emily Meanwilovej. Po rokoch vyhnanstva má poslednú šancu uchopiť osud do svojich rúk a konať skôr, ako skončí na ulici. Šťastena jej praje a zasnúbi sa so vzrušujúco... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

12,50 €

Na sklade > 5 ks
Posielame ihneď

Dostupné v 26 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Dáma z Milkweed Manoru - Julie Klassen, i527.net, 2024

Viac o knihe

Tajomná minulosť, klamstvo, hádky, túžba a zrada. Taký je zrejme osud slečny Emily Meanwilovej. Po rokoch vyhnanstva má poslednú šancu uchopiť osud do svojich rúk a konať skôr, ako skončí na ulici. Šťastena jej praje a zasnúbi sa so vzrušujúco príťažlivým grófom Adamom Blackburnom, ktorého tajomný pohľad a navonok kultivované správanie ju prenasleduje na každom kroku. Myslí si, že v ňom našla spriaznenú dušu, no ich vzťah bol od začiatku odsúdený na neúspech.
Emily nebola pre Adama ničím viac, len predmetom stávky a Adam rýchlo zistil, že pre Emily znamenal iba spôsob vykúpenia. Keď obaja odhalia pravdu, už nič nebude také, ako na začiatku. Skončia sa pretvárky a Adam ukáže svoju pravú tvár.
Ibaže ani Emily nie je bez viny a keď sa objaví nepredvídateľný a hriešne tajomný vikomt Nicholas Owden, rýchlo pochopí, že medzi láskou a nenávisťou existuje len veľmi tenká hranica. Obzvlášť, keď sú v hre traja.
Čítať viac
Počet strán
320
Väzba
pevná väzba
Rozmer
135×210 mm
Hmotnosť
459 g
ISBN
9788082520432
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1777279
Štýl
romantický
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
1. diel série
Gentlemanská stávka
Vydavateľstvo
BESTSELLER
Pre koho
pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,6 / 5

28 hodnotení

22
2
3
0
1

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie Martinusákov

Martinus
11

Ahoj, ak sa práve pozeráš na tento profil, skús si prezrieť aj moje odporúčania v čitateľských kolekciách. Možno nájdeš niečo čo ťa zaujme alebo sa na niektorých vybraných tituloch z týchto kolekcií perfektne zhodneme!

Adriána Hasková
Kníhkupec
21. júna 2023

MILUJEM TO! Historické romance sú mojím obľúbeným žánrom a prečítala som ich už niekoľko - vďaka tomu môžem povedať, že táto sa dokáže vyrovnať aj povestnému štýlu Johanny Lindsey, Jeffries alebo Woodiwiss.
Úplne ma vtiahla do deja a hravé dialógy medzi postavami som si užívala každou stránkou. So zápletkou sa autorka perfektne vyhrala a tým sa Adam, Emily a Nicholas zapisujú na môj zoznam obľúbených hrdinov vďaka čomu sa veľmi teším na druhý diel! Odporúčam všetkými desiatimi.

Čítať viac

Recenzie čitateľov

Alena Precechtelová
Neoverený nákup
18.10.2023
SKVELÁ
GENTLEMANSKÁ STÁVKA je knižka, ktorú napísala slovenská autorka Martina Hlubocká . Knižka je z histórie, keď ešte mladé ženy museli do spoločnosti chodiť v sprievode manžela , rodičov , alebo gardedámy . No čo ak žena nemá rodičov, manžela, alebo gardedámu , je to pre ňu oriešok . Ako to vyriešila Emily a aké nástrahy musela prežiť sa dozviete v tejto knižke, kde okrem lásky zažijete aj podrazy a klebetnosť . Mne sa knižka veľmi páčila preto ju odporúčam aj Vám . Hnevá ma, že je to prvá časť a ja som veľmi zvedavá na pokračovanie . Nevie niekto , či je už pokračovanie ? Čítať viac
Paulína
Neoverený nákup
26.9.2023
Super
Dobrá knižka, až na niekoľko vulgarizmov, ktoré mohli byť nahradené iba nadávkou sa čítala veľmi dobre. Zaujímavo vyvstavaný príbeh, neustále napätie, občas jemne šteklivá. Teším sa na druhý diel. Čítať viac
Viktória
Neoverený nákup
10.8.2023
Druhá časť
Kniha ma veľmi prekvapila. Čítala sa ľahko, od začiatku ma upútala a nemusela som sa nútiť čítať ako v niektorých knihách, kde sú začiatky nudnejšie.
Neviete náhodou kedy vyjde druhá časť?
Čítať viac
S
Neoverený nákup
30.5.2023
Sklamanie
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
Napriek celkom dobrému štýlu autorky, pútavosti príbehu mi niektoré aspekty príbehu nie sú po chuti. Hlavne to, že príbeh je neukončený, pri kúpe nikde nie je varovanie, že je to prakticky len prvá časť a rozuzlenia sa nedočkáme.....čítam aj série, ale väčšinou sú to série, ktoré sa dajú prečítať aj samostatne, takže by som uvítala niečo, ako označenie "prvá časť" a pod. Rovnako aj hlavný hrdina je časom dosť otravný, navyše narkoman a alkoholik, jeho priateľ Edward totálny ľudský odpad a moralista John, až taký morálny tiež nie je.... V skutočnosti som si nie úplne istá, či chcem strácať ďalší čas naťahovačkami medzi týmito bizarnými charaktermi..... Uvidíme. Čítať viac
22

Milujem knihy. Verím, že nie čitateľ si vyberá knihu, ale každá kniha nás osloví a príde k nám práve vtedy, kedy potrebujeme. A ak nie, ešte nedozrel jej čas :) Hovorí sa: "Povedz mi, čo čítaš, a ja ti poviem, kto si!" :) https://knihujeme-s-veron.webnode.sk/

Veronika Posová
Overený zákazník
5.4.2023
Ak čakáte príbeh na štýl Vi Keeland, sklamem vás. Obálka klame, pretože príbeh nie je situovaný do prostredia dnešnej doby, ale presunieme sa do historického Anglicka, kedy sa manželia hľadali na plesoch, manželky sa nahovárali pri dvorení a spoločenské postavenie bolo základom pre spokojný život.

Emily Meanwillová, Adam Blackburn, gróf Cranshaws - dvaja ľudia, ktorí na seba narazia na jednom takomto plese, no obaja naň prišli s iným úmyslom. Ona potrebovala nutne manžela, aby sa vymanila spod vplyvu mocného Nicholasa, on potreboval ženu ochotnú sa za neho vydať, aby skrz jej poníženie vyhral krutú stávku.

Autorka vytvorila výborný príbeh, v ktorom romantický trojuholník hrá hlavný prím, istú časť je z trojuholníka dokonca štvoruholník, no aj tak viete vždy presne definovať, kto má aké úmysly, vôbec nie ste zmätení z toho, čo sa v príbehu deje a hltáte ho stranu za stranou. Dynamiku príbehu zvládla autorka výborne. Čo sa týka "horúcich" scén, tie autorka tiež zvládla, žiadne morské prirovnania, či zelovoc sa nekonal.

Pristihla som sa však pri tom, že aj napriek nespochybniteľnej charizme hlavného hrdinu mi časom začal liezť na nervy pre jeho neústupnú hranú ľahostajnosť, až moc sa hral na nedostupného a občas som sa čudovala Emily, že ho už dávno nekopla do jeho ctenej grófskej zadnice. Miestami som dokonca fandila Nicholasovi, aj keď ani on nezvolil najšťastnejší spôsob dvorenia.

Záver nechala autorka otvorený, karta sa obrátila, a ten, čo sa zahrával s citmi druhých sám skončil so srdcom na kusy, a tá, čo ľúbila zatvrdla, ako skala, som preto zvedavá, ako autorka zamieša karty v ďalšej časti.
Čítať viac
8

Mám 33 rokov a som mamička dvoch detí.Cez deň nemám veľa voľného času, ale večer keď deti zaspinkajú príde môj čas a čítám niekedy aj do rána.

Beatrica Juráková
Overený zákazník
19.3.2023
Gentlemanská stávka
Tento príspevok prezrádza dôležité momenty deja, preto je skrytý, aby sme Vám nepokazili pôžitok z čítania.
MARTINA HLUBOCKÁ - GENTLEMANSKÁ STÁVKA

Musím sa vám priznať, že tento bol môj úplne prvý historický román! Veľmi som sa bála, že v ňom budú zbytočné omáčky a opisy. Našťastie som sa mýlila! Ja som sa do tejto knihy jednoducho zamilovala! A fakt súrne potrebujem pokračovanie, lebo koniec autorka nechala otvorený!

Zápletka v príbehu bola taká vrušujúca a pútavá, že som knižku sotva vedela dať z ruky.

Londýn, 1800-te roky - obdobie keď vládne iba spoločenské postavenie a majetok človeka. Keď ťa spoločnosť prijme, tak máš šancu na skvelý život, ale keď s tebou opovrhuje, tak si stratený! Kde vládne namyslenosť, pokrytectvo a pretvárka!

Emily okrem otca, po ktorom zdedila iba dlhy, nemala iných príbuzných. V snahe vyplatiť dlhy išla k Nicholasovi, ktorý bol kráľom temnej časti Londýna a podpísala jednu zmluvu, ktorá ju síce vytiahla z dlhov, ale zmenila jej celý život! Súrne potrebovala bohatého manžela s dobrým menom, aby sa Nicholasa zbavila.

Adam a jeho kamaráti nepoznali súcit ani sebavedomie. Bohatí, namyslení, neberúc ohľad na nikoho iného! Ich najväčšia zábava bola, že si vymysleli absurdné stávky (načo doplatili väčšinou ženy). Posledná takáto stávka bola najkrutejšia zo všetkých!

Čo sa stane, keď sa stretne zúfalá žena, ktorá potrebuje manžela, aby vedela zachrániť svoju kožu a jeden bezcitný "gentleman", ktorý len chce za každú cenu vyhrať krutú stávku?

Môže byť niekto taký bezcitný, že nezačne cítiť niečo voči žene, ktorá sa mu oddala? Alebo potrebuje len od života veľkú facku, aby prišiel nato, že má srdce.

"Srdce vie, kam má ísť, hoci hlava pravdu odmieta."

John, Adamov priateľ mi veľmi prirástol k srdcu! Napriek tomu, že musel priateľa zradiť išiel varovať Emily pred hrozbou, ktorá ju čaká, keď sa neprestane s Adamom stretávať! V celom príbehu ukázal, že má srdce na mieste. Prijala by som zvlášť aj jeho príbeh, lebo má jedno veľké tajomstvo, ktoré autorka neodhalila.

V knihe nechýbali ani pikantnejšie časti - čo ma veľmi prekvapilo, ale aj sa mi páčilo.

Ja sa neskutočne teším na druhú časť, aby som sa dozvedela čo bude s našou Emily a Adamom.
Čítať viac
9

Knihy pohlcujú nekonečno duší, nekonečno emócií, nekonečno miest, nekonečno príbehov. Záleží len na Vás, ktoré nekonečno si vyberiete.

Adela Zahardalová
Overený nákup
18.3.2023
Gentlemani
To bola jazda. Doslova. Jazda, ktorá ma pohltila. Keď som si myslela, že to bude konečne fajn, zasa sa to pokašľalo. Nepamätám si kedy, a či vôbec ma niekedy nejaká kniha natoľko dostala ako táto. Chvela som sa, smútila, usmievala a prežívala celý príbeh naplno nielen telom, ale i dušou. Miestami som mala dojem, že som tam s nimi, napríklad keď spolu tancovali. Vtedy sa mi zdalo, že čas a celý svet sa zastavil. Knihu som prečítala za jeden deň. Keď som odtrhla oči od textu, vtedy som si uvedomila, že som doma a čaká ma realita všedných dní, ale priznám sa, že myšlienky mi ubiehajú k nim. K gentlemanom... Chcem sa poďakovať autorke za skvelý opis všetkého, aj ich pocitov a zvlášť oceňujem, že sa príbeh odvíjal rozprávaním tretej osoby. To pridalo dielu väčší zážitok. Takisto aj názvy kapitol boli skvelé. Ešte raz, ĎAKUJEM. Akurát mám obavy, ako vydržím to čakanie na druhý diel, ach... Čítať viac
Lucia
Neoverený nákup
15.2.2023
Gentlemanska stávka
Fantastická kniha, od prvej strany pútavá....napisana tak, aby nenudila čitateľa ....
odporúčam, prečítala som za dva dni,už len otázka,kedy bude vydané pokračovanie....
Čítať viac
7
Chytiť Vianoce - Terri Blackstock, 2022
Práve čítam
Chytiť Vianoce

Citam 90% slovenskych autorov. Nie som bloger, ziaden profi-insta-book-lover, ani odborny recenzent. Mam nazor a pocity, ktore zverejnujem. Som citatel smrtelnik, takmer neznama osoba v kniznom svete.

Nikol Jaššová
Overený zákazník
13.2.2023
Gentlemanska stavka
Historicke romany nie su moj salok kavy, ale tento ma dostal. Pribeh je z obdobia ked zena bola nic, nula, zero. Som vdacna za zivot v sucasnosti. Autorka nenecha citatela sklznut do nudy, kazdou stranou, kapitolou vas drzi pri citani. Knihu odlozis ked ti druhy krat padne na nos. Obdobie chudobnych a bohatych. Emily nie len ze zije v dobe v akej zije este aj zivotne stastie jej nie je naklonene. Zdedi dlhy ale so svojim osudom bojuju, na svoju zachranu vymysli plan. Male stastie a oporu ma v Aghate. Co sa tyka muzskych postav pribeh vedie Adam, Nicholas, potom John zase Adam... Su krasni, zabezpeceni, znudeni, maju postavenie, kto ma viac? Pompezne casy, noblesa, pretvarka, falos. Dej plynuly, ziadne zbytocne opisy, nudne natahovanie. Bavi ta napatie, laska, sklamanie, tajomstva, tazka minulost tak sup kupuj tuto knihu. Moja prava kniha od autorky a hned aj cakam na druhu. Čítať viac
8

Historické romance sú moje opustenie reality, kde si vytvorím svoj vlastný svet. Historické romány ma často prekvapia realitou vtedajšej doby, fantasy romance milujem snáď najviac :) Som milujúca manželka a matka, a aj keď vždy mám čo robiť, na dobrú knihu si nájdem čas aj o polnoci ☺️

Andrea Sabová
Overený nákup
9.2.2023
skvelé!
Úprimne som dosť dávno lepši knihu nečítala. Neskutočne sa teším na 2.časť, mám dojem, že bude plná nečakaných zvratov. Z knihy som mala pocit, že autorka sa nám snažila priblížiť realistickejší charakter postáv, a to veľmi pôsobivo. 5* Čítať viac

Vydavateľstvo BESTSELLER

Čítať viac

„Človek má toľko začiatkov, koľko je v živote dní a predsa sa niektoré veci už nikdy nezmenia.“