Cesta Argosanů - Sebastien de Castell, Egmont ČR, 2021

14,99 €

Pri nákupe nad 49 € máte poštovné zadarmo

Cesta Argosanů

Ferius žije ze dne na den, krade, podvádí a hazarduje se svým životem. Zároveň je ochotna dát v sázku vše, jen aby se pomstila fanatickému mladému mágovi, který ji pronásleduje... Čítať viac

Séria
Divotvůrce
Vek
12+
Vydavateľstvo
Egmont ČR, 2021
Počet strán
384

Ferius žije ze dne na den, krade, podvádí a hazarduje se svým životem. Zároveň je ochotna dát v sázku vše, jen aby se pomstila fanatickému mladému mágovi, který ji pronásleduje každou bdělou hodinu. Ale pak se setká s jedinečným... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Čeština

14,99 €

Na sklade, objednávajte však rýchlo
Kniha je dostupná v dvoch knižniciach. Pozrieť dostupnosť v knižniciach

Naši škriatkovia odporúčajú

Veľký kaňon - Pavol Barabáš, K2 studio, 2023

Viac o knihe

Prequel k oblíbené sérii Divotvůrce

Ferius žije ze dne na den, krade, podvádí a hazarduje se svým životem. Zároveň je ochotna dát v sázku vše, jen aby se pomstila fanatickému mladému mágovi, který ji pronásleduje každou bdělou hodinu. Ale pak se setká s jedinečným Durralem Hnědým, potulným filozofem, který místo násilím zdolává své protivníky chytrostí a soucitem. Drží tento rozčilující muž klíč k porážce jejích nepřátel, nebo ji povede po cestě, která zničí její duši? Následujte Ferius prostřednictvím tohoto výjimečného příběhu plného dobrodružné akce, magických intrik a oslnivého důvtipu po cestě Argosanů a vstupte do světa magie a tajemství, tolik odlišného od všech ostatních.

Čítať viac
Počet strán
384
Väzba
pevná väzba
Rozmer
140×205 mm
Hmotnosť
567 g
ISBN
9788025250457
Rok vydania
2021
Vekové odporúčanie
12+
Naše katalógové číslo
1096889
Štýl
dobrodružný
Jazyk
čeština
Preklad
Pôvod
Kanada
Séria
Divotvůrce
Vydavateľstvo
Egmont ČR
Pre koho
pre deti a mládež
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,5 / 5

2 hodnotenia

1
1
0
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

14.12.2021
Vojna medzi Jan' Tepmi a Mahdekmi skončila pred troma storočiami, avšak vzájomná nenávisť pretrváva. Po tom, čo jan' tepský mágovia vyvraždia celý mahdecký klan, musí sa malé dievčatko, ktoré prežilo, pretĺkať svetom samé. Na ceste ju čaká veľké utrpenie a ona ani len nedúfa, že sa jej život niekedy zlepší, až kým nestretne tuláka v hraničiarskom klobúku, ktorý ju naučí kráčať cestou Argosanov. To dievčatko je Ferius Parfax a predtým než sa z nej stal duchovný gigant, bývala len vystrašeným dieťaťom plným nenávisti.

Bolo ťažké naučiť sa vnímať tento svet očami malej Ferius, pretože predchádzajúcich šesť kníh nám príbeh rozprával Kellen svojím dynamickým štýlom podfarbeným uštipačným humorom. Nepomáhalo ani to, že túto nevyspelú Ferius som nespoznávala. Bola príliš odlišná od tej, akú som stretla v Divotvorcovi. Trvalo mi veľmi dlho, kým som si na to zvykla.

Kniha sa mi ťažko hodnotí. Nedokážem sa prinútiť vnímať jej technickú stránku, ktorá bola skvelá a počiatočnú absurdnosť celého príbehu, ktorá už zasa tak skvelá nebola, pretože rada hľadám v knihách hlavnú myšlienku a až tak posudzujem ich hodnotu. Idea tejto knihy bola tak silná, že prevýšila všetky nedokonalosti.

Možno to nebola jedna z tých dokonalých kníh a prvých sto strán som z nej bola sklamaná. Príbeh sa mi zdal spočiatku pritiahnutý za vlasy, o nič lepší než hocijaká priemerná fantasy. Ak by sa jednalo o iného autora, knihu by som zavrela a už sa k nej nevrátila. Toto bol ale De Castell! Mala som od neho veľké očakávania, ktorých som sa odmietala vzdať. Vedela som, že musí prísť niečo úžasné. A aj prišlo.

Po počiatočných rozpakoch nasledoval skutočne nádherný príbeh, plný hodnotných myšlienok, na aké sa nezabúda. A práve to na autorovi tak milujem. Vraví sa, že slová a myšlienky môžu zmeniť svet a ja verím v to, že veľkodušné a nežné myšlienky Sebastiena de Castella určite áno.

Autorovi sa síce nepodarilo prekonať Divotvorcu, ale Cesta Argosanov sa mi napriek tomu páčila. Narozdiel od Kellena, ktorý vo svojom príbehu bojuje za to, čo je správne, v príbehu Ferius nás nečakala žiadna vojna, len odpustenie.
Čítať viac

Vydavateľstvo Egmont ČR

Čítať viac

„Viac ako čierne mačky som si prešiel krížom cez cestu ja sám.“

Milujte sa s láskou - Kamil Peteraj, 2014
Milujte sa s láskou
Kamil Peteraj