Berlínčanka - Mandy Robotham, Motýľ, 2022

15,90 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Berlínčanka

Ríša na prahu vojny. Žena, ktorá odhalí jej tajomstvá.

Berlín, rok 1938: Leto je v plnom prúde a v Nemecku sa neodvrátiteľne schyľuje k vojne. Keď začínajúcu novinárku Georgie Youngovú prevelia do Berlína spolu s jej kolegom z... Čítať viac

Vydavateľstvo
Motýľ, 2022
416 strán
6-7 hodín čítania

Berlín, rok 1938: Leto je v plnom prúde a v Nemecku sa neodvrátiteľne schyľuje k vojne. Keď začínajúcu novinárku Georgie Youngovú prevelia do Berlína spolu s jej kolegom z Londýna, Maxom Spenderom, uvedomuje si, že vstupuje do oka búrky... Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

15,90 €

U dodávateľa > 5 ks
Posielame do 4 – 5 dní

Dostupné v 34 knižniciach. Požičať v knižnici

Ďalšie knižné vydania (2)
Dívka z Berlína - Mandy Robotham, Ikar CZ, 2022
Pevná väzba
Čeština, 2022
Na sklade 1 ks
-18 %

16,25 €


The Berlin Girl - Mandy Robotham, HarperCollins, 2021
Brožovaná väzba
Angličtina, 2021
Do 22 – 27 dní
-5 %

15,68 €

Naši škriatkovia odporúčajú

Prašina: Kriedový panáčik - Vojtěch Matocha, Artforum, 2024

Viac o knihe

Berlín, rok 1938: Leto je v plnom prúde a v Nemecku sa neodvrátiteľne schyľuje k vojne. Keď začínajúcu novinárku Georgie Youngovú prevelia do Berlína spolu s jej kolegom z Londýna, Maxom Spenderom, uvedomuje si, že situácia v krajine sa dramaticky mení.

Po príchode do mesta zahaleného do červených vlajok s hákovými krížmi, v ktorom sa to hemží nacistami, Georgie bezmocne sleduje, ako sú mnohí ľudia prenasledovaní a miznú zo dňa na deň. So stupňujúcim sa napätím si uvedomí, že s Maxom sa nemôžu len tak prizerať a musia konať, aj keby tým mali riskovať svoj život. Postupne Georgie preniká do tajov ríše a začína odkrývať neopísateľné zverstvá Hitlerovho Nemecka. Táto dvojica sa stáva bytostnou súčasťou tohto temného sveta.

Nezabudnuteľný príbeh o svete na začiatku vojny a silnej žene, ktorá sa začne stretávať s nebezpečným dôstojníkom koncentračného tábora, aby sa postupne infiltrovala až do najužších kruhov nacistov. No čo ak dôstojník zistí, kto Georgie v skutočnosti je a prečo sa s ním stretáva?
Čítať viac
Originálny názov
The Berlin Girl
Počet strán
416
Väzba
pevná väzba
Rozmer
130×200 mm
Hmotnosť
500 g
ISBN
9788081642944
Rok vydania
2022
Naše katalógové číslo
1397287
Štýl
historický, romantický, vojnový
Jazyk
slovenčina
Preklad
Pôvod
Spojené štáty, Spojené kráľovstvo
Vydavateľstvo
Motýľ
Pre koho
pre dospelých, pre ženy
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

15 hodnotení

8
2
5
0
0

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

7

Veľmi rada čítam knihy všetkých možných žánrov a veľmi ma baví aj na ne písať recenzie a potom pomôcť vybrať tu správnu. Aj ja sama knihy a všetko ostatné kupujem na základe recenzii takže som rada, keď nejakú dobrú recenziu nájdem :)

Veronika Maťovčíková
Overený zákazník
7.3.2023
Skvelý napínavý príbeh
Musím povedať, že táto kniha mi priniesla skvelý čitateľský zážitok. Napätie v príbehu krásne gradovalo. Zrejme preto čo čítala priam hltavo a ani som sa nenazdala a zrazu bol koniec knihy.
Teším sa na ďalšie autorkine vydarené knihy
Čítať viac
15
Láska spod klobúka - Jen Turan, 2016
Práve čítam
Láska spod klobúka

Rada čítam akýkoľvek žáner. Moje recenzie nájdete na @recenzienika Alebo FB Nika Vachová.

Nikola Krajčovič Krajčovič
Overený zákazník
15.2.2023
Berlíčanka
Popravde sa kniha číta ľahko, rýchlo. Spisovateľkin štýl odporúčam a som zvedavá aj na jej knihu príbeh pôrodníčky, aby som vedela porovnať. Berlíčanka ma až tak neuchvátila, ale bude to tým,že som čakala niečo iné. Viac vojnové. Príbeh sa začal odohrávať pred vojnou a tam mi to prišlo ako pekná romantika vsadená do predvojnového obdobia Berlína. Nehovorím,že to nebolo zaujímavé čítanie, pretože príbej o redaktoroch. A je zaujímavé čo sa už vtedy cenzurovalo a ako to videli samotný redaktory ako slobodu tlače. Dej nabral rýchly spád od polovice kedy sa blížila vojna a každý zacínal byť paranoický veriť či nie.
Ak hľadáte niečo ľahšie z obdobia 2 svetovej vojny alebo práve chcete niečo skúsiť z tohto obdobia, tak áno. Toto je to pravé.
#knihomolka #kniznavyzva2023 #recenzianika #berlicanka #knihy #book
Čítať viac
Lenka
Neoverený nákup
28.8.2023
Príbeh porodnicky je krásny. Vrelo odporúčam. Čítať viac
11.1.2023
recenzia
veľmi rada čítam knihy s vojnovou tematikou. Keďže som čítala aj predchádzajúcu knihu od tejto autorky tešila som sa aj na túto. Je trochu iná odohráva sa pred začatím druhej svetovej vojny. Je tam aj ľúbostná zápletka. Je to príbeh novinárky a vysokého vojenského dôstojníka pekná knižka ale dosť ťažká tematicky ale kto má rád knihy z obdobia vojny určite odporúčam prečítať.... Čítať viac
@magical_nights_with_book
Neoverený nákup
1.1.2023
Príbeh ivestigatívnej reportérky na prahu 2. svetovej vojny
Príbeh ambicióznej anglickej novinárky Georgie, ktorá cestuje do Berlína, aby spolu s novým kolegom Maxom ľudí informovali o tom, ako to v meste pred vojnou vyzerá.

Georgie je investigatívna novinárka. Niečo ako Kristína Kövešová, len ona nejde po zlodejoch a podvodníkoch, ale chce spoznať a sprostredkovať čitateľom pozadie predvojnového Berlína. Aby získala čo najviac informácií, začne randiť s nemeckým dôstojníkom. Na ňom sa dalo vidieť, akú silu má Hitlerova charizma a vymývanie mozgov. Georgie sa vďaka nemu postupne infiltruje do tejto skupiny.
Georgie je síce v Berlíne s kolegom Maxom, no väčšinu času spolu netrávia, každý rieši to svoje a ich vzťah sa nijako nevyvíja. Na začiatku medzi sebou vedú pár rozhovorov, on ju podceňuje. V druhej polovici, k záveru sa ich vzťah veľmi posunie. Ja osobne som bola prekvapená z toho záveru, ktorý som vzhľadom na predchádzajúci text nečakala... No nevadí.
Tak ako je to aj s vzťahom Georgie a Maxa, tak je to aj s celkovým spádom a dynamikou deja – najviac sa toho udeje v závere, a ten ma aj najviac oslovil. Autorka vie písať, že vás to zaujíma a chcete sa dozvedieť, ako sa príbeh skončí. Škoda, že celá kniha neprebiehala takto.
V závere knižky sa nachádzajú aj krátke novinové články, správy, ktoré sa mi pozdávali, dokresľovali záver a budúcnosť jednotlivých postáv :)
Knihu odporúčam.
Čítať viac
23.11.2022
3,5*/5*
Ak máte radi vojnové romány a chcete v nich vždy niečo nové objaviť, aby vám v tom množstve aktuálne vydávaných kníh jednotlivé príbehy nesplynuli, toto môže byť pre vás tá správna voľba. Berlínčanka vyniká už len tým, že sa odohráva nie priamo počas vojny, ale sledujeme predvojnový Berlín prostredníctvom anglických novinárov vyslaných poskytovať aktuálne informácie z hlavného tábora Hitlerovej propagandy.

Hlavnou postavou je Georgie Youngová, mladá anglická novinárka, ktorá je odhodlaná posielať do sveta čo možno najvernejšie zobrazenie aktuálneho diania v Berlíne.

Max Spender zo začiatku Georgie veľmi neobľubuje. Postupne ale vidí jej odvahu a nadanie a jej presvedčenie ho strhne, a spoločne začnú pracovať na záchrane jednej židovskej rodiny. Je to nebezpečný plán, pri ktorom im ide o život, ale oni napriek tomu chcú svojou trochou prispieť a odvrátiť blížiace katastrofy.

To, že sú hlavné postavy reportéri, sa odráža aj na štýle, akým je kniha písaná. Veľmi veľa priestoru je venovaného mapovaniu politickej situácie, opisu atmosféry, ktorá je neustále napätá a sledujeme, ako rýchlo nacisti naberajú moc a sú takpovediac neohrození. Podrobne sa dozvedáme všetky najdôležitejšie udalosti, ktoré vojne predchádzali a je nám priblížené novinárske prostredie. Ako sa získavajú kontakty, informácie, ale aj aké rýchle a ľahké je zbaviť sa neželaných osôb.

Kniha sa čítala veľmi dobre, autorka je nadaná spisovateľka, napriek tomu nebol príbeh taký strhujúci, ako som očakávala. To, akým štýlom bol písaný a že väčšinu priestoru sa venovala skôr politickej situácii ako samotnému príbehu spôsobilo, že síce sa mi kniha páčila, ale nemala som pocit, že by som sa od nej nedokázala odtrhnúť. Najviac ma bavila v závere, kedy sa najviac rozvíjala nielen romantická linka, ale aj dni tesne pred vyhlásením vojny. Veľmi sa mi páčili aj záverečné články, ktoré priblížili dôležité míľniky v životoch hlavných hrdinov, a tak sme mali možnosť dozvedieť sa celý ich životný príbeh.
Čítať viac
Michaela
Neoverený nákup
11.11.2022
Výborná
Zaujala ma peknou obálkou, ale sa aj výborne číta. Odporúčam pre každého kto má rád knihy s vojnovou tématikou. Čítať viac
17
Overený zákazník
4.11.2022
Priemer
Veľmi som sa tešila na knihu. Vzhľadom na to, ako sa mi páčil autorkin predošlý román - Príbeh pôrodníčky, tak táto Berlínčanka ma veru až tak neoslovila. Čo mi príde trošku aj ľúto…

Ocitáme sa v nacistickom Nemecku, rok pred vypuknutím 2. svetovej vojny. Mladá novinárka Georgie Youngová je vyslaná do Berlína spolu s jej kolegom Maxom Spenderom. Všade samí vojaci, nacisti, hákové kríže a červené vlajky… Novinárka sa narýchlo ocitá uprostred tohoto všetkého. Uvedomuje si vážnosť situácie. Ľudia miznú zo dňa na deň, nikto nevie kam… Musí konať…

Začne posielať správy do Londýna… akoby nebezpečenstva nebolo málo, nacista si ju “uloví” začnú sa stretávať, no samozrejme, všetku jej aktivitu pred ním tají. Až jedného dňa pravda vypláva na povrch a Georgie musí konať…

V knihe zazrieme aj romantickú linku medzi dvomi novinármi, no tá nie je hlavnou osou príbehu. Ale zas, bola som rada, že tam je.

V príbehu je zakomponovaná jedna židovská rodina, ktorá sa obáva Hitlerovej, čoraz silnejšej moci… Trošku sa mi miešali tie kapitoly, občas som mala v tom celom chaos a veľmi som nechápala, ako to súvisí s tou novinárkou a jej prácou v Berlíne, no postupne sa všetko vyjasnilo…

Aj v tejto knihe sa poukazuje na zverstvá nacistov, čoho všetkého boli schopní a to naozaj vojna ešte nezačala… Rok od vypuknutia vojny, no ľudia tušili, že toto dobre neskončí… v knihe sa opisuje aj Krištáľová noc… autorka to pekne vsunula do príbehu…

Čo ma zas oslovilo boli novinové články na konci knihy, tie mi prišli vskutku zaujímavé…

Celkovo knihu hodnotím ako silný, priemerný (pred)vojnový román… Nebolo to zlé, no mne osobne tam niečo chýbalo… Nejaký wow! efekt…Chýbal mi ten pocit, ktorý mávam pri vynikajúcich knihách, keď knihu musím dať z rúk, tak ledva čakám, až môžem pokračovať…Keď žijem tým príbehom. Veľakrát aj vojnovým… Toto sa tu nestalo… Chýbalo mi tam nejaké to napätie.

Napriek tomu, že sa príbeh odohráva počas celého roka pred vypuknutím vojny a celková situácia bola dosť napätá a neistá, no tu som mala pocit, že stále stojím na mieste… ako keby sa to nikam neposúvalo… Je to síce len môj subjektívny názor, iným sa to môže páčiť… alebo aj nie…o tom už rozhodnite vy.

Mne osobne je to veľmi lúto, že kniha práve od tejto autorky ma až tak neoslovila…
Čítať viac
Soňa Horecká
Neoverený nákup
27.10.2022
Super
Tento rok najlepšia kniha s vojnovou tematikou, ktorú som čítala. Zaujímavá a napínavá.
Možem len odporučiť všetkým ktorí radi čítajú tento žáner.
Čítať viac
20.10.2022
Georgie Youngovú spolu s Maxom Spenderom prevelia z Londýna do Nemecka, kde sa čoraz častejšie spomína slovo vojna. Novinári si príliš nerozumejú, samotná Georgie je v tomto mužskom svete takou päsťou na oko, kde veľmi nedôverujú jej schopnostiam.

Kniha z obdobia druhej svetovej vojny sa venuje začiatkom Hitlerovho besnenia a Georgie sa ocitá vo svete plnom hákových krížov, nacistov a násilia. Začiatok diela bol pre mňa pomerne slabší, okrem hašterenia s Maxom mi akosi chýbalo dynamickejšie tempo, miestami som mala dojem, že sa nič nedeje.

Okrem Georgie sa dej sústredí aj na jednu židovskú rodinu, ktorá sa postupne čoraz viac obáva silnejúcej Hitlerovej moci. Tieto kapitoly boli krátke, spočiatku som nerozumela, ako súvisia s dejom, autorka nám identitu týchto ľudí odhaľovala postupne.

Musí sa však Georgie uznať, že bola húževnatá a aj napriek tomu, že si dôveru novinárov okolo seba musela získať, skutočne sa prejavila ako silná žena, ktorá sa zaujímala o čoraz vyhrotenejšiu situáciu okolo seba. Max bol zádumčivý a priveľmi sa neprejavoval, no napokon sa mi naozaj páčilo, aký silný tím spolu vytvorili. Tiež chválim chémiu medzi nimi, aj keď táto kniha sa neradí práve k romantike.

Po prvej polovici sa mi čítalo už lepšie, dej nabral rýchlejší spád. Autorkin nápad s článkami v závere knihy bol vskutku originálny, také trefné zakončenie k tomu všetkému, čo sa dialo. Georgie a Max zasvätili svoj život tvrdej novinárskej práci, a hoci sa mohli pridať k väčšine, stále bojovali za dobro.

Ak by som to zhrnula, jedná sa o kvalitné dielo, no mne chýbal nejaký väčší "wow efekt", ktorý zvyknem po dočítaní tohto druhu kníh mať.
Čítať viac

Recenzie, kritiky

„Strhujúce čítanie plné napätia a očakávaní.“ Fiona Valpy, autorka knihy Krajčírkin dar

„Berlínčanka podáva živý obraz niektorých mrazivých predzvestí druhej svetovej vojny. Pri tejto prenikavej, odvážnej a dynamickej jazde poslednými okamihmi rozpadajúcej sa slávy Berlína pred tým, ako sa nad ním zniesol mrak druhej svetovej vojny, budete nahlas lapať po dychu a uroníte niekoľko sĺz.“ Kristin Harmel, autorka knihy Kniha stratených mien

„Pútavé čítanie a fascinujúci pohľad na Berlín a Nemecko tesne pred vypuknutím druhej svetovej vojny.“ Janet MacLeod Trotter, autorka bestselleru The Tea Planter’s Daughter

„Mandy opäť vrhá súdne svetlo na ďalší málo známy príbeh z druhej svetovej vojny... v rukách spisovateľa sa tento román stáva mučivo napínavým, keď sa Georgie odmieta nečinne prizerať a zapletie sa do desivej hry na mačku a myš.“ L. P. Fergusson, autorka knihy The Summer Fields

Vydavateľstvo Motýľ

Čítať viac

„Pretože každá výnimočná chvíľa, je len všedná chvíľa prežitá s výnimočným človekom. “