Hrobári slovenskej politiky - Rado Baťo, Premedia, 2023

16,95 €

Pri nákupe nad 49 €
poštovné zadarmo

Hrobári slovenskej politiky

Príbehy o tých, čo to s nami mysleli dobre

V knihe Ako skapal tatranský tiger som sa snažil vyvrátiť mýtus, že na Slovensku bude lepšie, keď politici prestanú kradnúť. V tejto knihe sa budem venovať katastrofálnym... Čítať viac

4,2 20 hodnotení
Vydavateľstvo
Premedia, 2023
Počet strán
304

V knihe Ako skapal tatranský tiger som sa snažil vyvrátiť mýtus, že na Slovensku bude lepšie, keď politici prestanú kradnúť. V tejto knihe sa budem venovať katastrofálnym dôsledkom toho, čo sa stane, keď zabudneme, že aj hodnotoví lídri z „nášho“ tábora.. Čítať viac

  • Pevná väzba
  • Slovenčina

16,95 €

Na sklade 1 ks
  • Osobný odber 26. 6.
  • Na vašej adrese 26. 6.

Osobný odber

Kníhkupectvá
26. 6.
balíkovo
26. 6.
AlzaBox
26. 6.
Packeta
26. 6.
Slovenská pošta
(na poštu)
26. 6.
BalíkoBOX
26. 6.

Doručenie na adresu

Kuriér Packeta HD
26. 6.
Kuriér GLS
26. 6.
Slovenská pošta
(na adresu)
26. 6.

Dostupné v 12 knižniciach. Požičať v knižnici

Naši škriatkovia odporúčajú

Knižné chvíle s voňavou kávou - Zo slovenskej pražiarne, Ebenica Coffee

Viac o knihe

V knihe Ako skapal tatranský tiger som sa snažil vyvrátiť mýtus, že na Slovensku bude lepšie, keď politici prestanú kradnúť. V tejto knihe sa budem venovať katastrofálnym dôsledkom toho, čo sa stane, keď zabudneme, že aj hodnotoví lídri z „nášho“ tábora musia ovládať politické remeslo. Na páchanie dobra pri spravovaní štátu nestačí byť dobrým človekom. Nie je to ani konkurenčná výhoda, ani záruka úspešnejšej správy vecí verejných. Nestačí poraziť Fica a vyhrať voľby. Ešte dôležitejšie je vedieť udržať moc, vytvárať spojenectvá, robiť kompromisy a rozumne investovať politický kapitál.

Táto kniha nebude o politických vredoch, ktoré sa v parlamentných voľbách v roku 2020 dostali k moci. Bude o slušných politikoch, ktorí im cestu k úspechu nevdojak a nechtiac vydláždili. Bude o nezamýšľaných dôsledkoch rozhodnutí, ktoré sformovali slovenskú politiku do súčasnej absurdnej podoby. Bude o tom, že v politike nestačí chcieť byť dobrým, spravodlivým a slušným. Bude o politikoch, ktorých si vážim. O Ivete Radičovej, Andrejovi Kiskovi, Mirovi Beblavom a Michalovi Trubanovi. O ľuďoch, pre ktorých som pracoval a ktorým som pomohol stať sa hrobármi slovenskej politiky.
Čítať viac
Počet strán
304
Väzba
pevná väzba
Rozmer
150×230 mm
Hmotnosť
540 g
ISBN
9788082420930
Rok vydania
2023
Naše katalógové číslo
1685113
Jazyk
slovenčina
Pôvod
Slovensko
Vydavateľstvo
Premedia
Kategorizácia

Našli ste nepresnosti? Dajte nám, prosím, vedieť!

Nahlásiť chybu

Máte o knihe viac informácií ako je na tejto stránke alebo ste našli chybu? Budeme vám veľmi vďační, ak nám pomôžete s doplnením informácií na našich stránkach.

Hodnotenia

4,2 / 5

20 hodnotení

13
3
0
0
3

Ako sa páčila kniha vám?

Recenzie čitateľov

Pavol Harbulák
Overený zákazník
1.10.2023
Prečítajte si to! Je to kniha, ktorá pripomína Mullerovu pieseň Nahý až na kožu, ibaže bez jeho sebareflexié. Rovnako ako Varoufakisova kniha Dospeláci v miestnosti demystifikuje falošne politické ikony generované narcistickým altivizmom tzv.mainstreamovych médií. Dnes už historická veta :” Riško, ty drž balónik ( a hubu ) “ v svetle tejto knihy ukazuje ako to dopadne ak sa stretne naivita so samoľúbiim cynizmom. Čítať viac
24.7.2023
Myslím si, že aj keď ide o pomerne kritický pohľad, tá kritika a aj tón, akým je kniha písaná, je namieste, je zaslúžená a objektívna, no nejde o nejakú bohapustú nakladačku za každú cenu, práve naopak, podľa mňa je napísaná slušne a korektne. Ak aj politiku dôkladne sledujete, niektoré inside informácie jednoducho nemáte šancu vedieť. A práve tie také chýbajúce dieliky skladačky tam nájdete. Baťo definuje body zlomu, či aspekty charakterov svojich zamestnávateľov, ktoré stáli za začiatkom ich konca.... Fakt zaujímavé čítanie, ktoré mi vyššie spomenutých politikov nijak neznechutilo.
.
Mne by sa žiadalo v závere knihy niečo dodať. Možno nejak povzbudiť, i keď chápem, že pri tom cirkuse, čo sme mali možnosť posledné roky sledovať, je asi ťažké nájsť také slová...
Čítať viac
Viera Bačová
Neoverený nákup
22.3.2023
Prípadové štúdie politického marketingu
Pútavou formou podaná učebnica politického marketingu, ale aj sociálnej psychológie. V knihe môžeme so zatajeným dychom sledovať opis dramatických okolností slovenskej politiky, ktoré väčšina čitateľov prežívala už v dospelom veku. Ale nejde len opis. Autor brilantne analyzuje aj tie procesy a aspekty, ktoré sme "v priamom prenose", bez odstupu, nezachytili, prípadne zachytiť nemohli pre nedostatok informácií. Vrhá tak iné svetlo na mnohé doterajšie hodnotenia minulých udalostí a ich aktérov. Kniha Rada Baťa predstavuje obrovský prínos pre uvedomenie, že politika -- ako každá tvorivá činnosť -- je predovšetkým remeslo, a ako každé remeslo má byť vykonávaná poctivo. Čím viac občanov to bude od politikov vyžadovať -- spolu s vyznávaním demokratických hodnôt, tým zrelšia bude celá spoločnosť. Čítať viac
21
Môj zelený pes - Kathrin Hartmann, 2023
Práve čítam
Môj zelený pes

O knihách, čo ma zaujali, píšem aj tu: https://www.instagram.com/monikabelinova/

Monika Bělinová
Overený zákazník
7.3.2023
Neviem, koľko máte ešte síl sledovať udalosti na našej politickej scéne, ale ak na ňu úplne nehádžete bobky, túto knihu si prečítajte, mnohé vám osvetlí. A navyše je napísaná fakt záživne, aj ťažké, zložité témy majú ľahkú, zrozumiteľnú podobu, takže vám stránky budú rýchlo ubúdať.

Rado Baťo mal vďaka svojim kariérnym možnostiam ako poradca vrcholových politikov dokonalý výhľad na miesta, kam oko bežného smrteľníka nedovidí ani prostredníctvom médií, preto sú Hrobári slovenskej politiky veľmi pútavým čítaním. Priamo z prvého radu na vás vychrli historky a bizarnosti osvetľujúce niektoré veľmi dobre známe udalosti a kauzy, na ktoré sme už možno (radšej) zabudli, alebo jednoducho vám len tak bez varovania vybije poistky a nebude sa vám chcieť veriť, že to naozaj… („Daj tam také tie naše slová a emócie.”).

Nie sú to klasické suché politické memoáre plné kydania bývalých zamestnávateľov, s ktorými dennodenne spolupracoval (zákulisné pikošky sú z môjho pohľadu starostlivo vyberané, aby ladili s hlavnou témou, nenájdete tam žiadne nasilu bulvárne senzácie, akých by určite mohol minimálne za hrsť pridať, ak by chcel odhodiť diskrétnosť bokom). Baťo ako pridanú hodnotu ponúka aj slušnú analýzu toho najdôležitejšieho, čo formovalo predchádzajúcu dekádu slovenskej politiky a ukazuje príčiny, prečo len dobrý úmysel bohužiaľ nestačí na to, aby sa veci na Slovensku otočili lepším smerom.

Príbehy o tých, čo to s nami mysleli dobre, si zaslúžia vašu pozornosť a verím, že môžu prispieť k zvyšovaniu politickej gramotnosti (och, kiežby!). Páči sa mi, že Baťo píše úprimne, aj on si uvedomuje, že nie je neomylný, preto jeho výpovede pôsobia celkom dôveryhodne, a hoci s ním nemusíte vždy úplne súhlasiť, ponúka ucelený pohľad na fungovanie politiky a štátu, na absurdnú realitu, v ktorej musíme žiť. Plus ak čítate s porozumením, dostanete aj celkom fajn lekciu z politickej stratégie.
Čítať viac

Vydavateľstvo Premedia

Čítať viac

„Milovať neznamená pretvoriť človeka podľa svojich túžob. Milovať znamená otvoriť sa jeho realite.“

Bavilo ma žiť - Abby Fabiaschi, 2018
Bavilo ma žiť
Abby Fabiaschi